Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zajawki świadków Jehowy
#81
kmat napisał(a):..bez znaczenia czy prawdopodobna.  Zwyczajnie. To nie jest fundamentalna doktryna. Jedyną fundamentalną doktryną jest "prawdą jest to co w danym momencie Strażnica podaje do wierzenia". Może się to bardzo zmieniać w czasie i się zmieniało..
W sensownej dyskusji chodzi o dochodzenie do prawdy, a nie o wymyślanie rzeczy  najbardziej nieprawdopodobnych. Nie wszystko się tam zmieniało. Podstawowe zasady pozostały nie zmienione:
"Świadkowie Jehowy trzymają się z dala od polityki z przyczyn religijnych. Nie popieramy partii politycznych, nie głosujemy na nie ani ich kandydatów i nie ubiegamy się o stanowiska we władzach państwowych. Nie bierzemy też udziału w jakichkolwiek działaniach zmierzających do zmiany władz. Nie przykładamy ręki do działań mających na celu obalenie rządu. Jesteśmy przekonani, że nasza neutralność ma silne podstawy biblijne." JW.Org.

Ta zasada się nie zmieniła, ponieważ jest ona związana z doktrynalną wiarą SJ w Królestwo Boże jako jedyną przyszłą formę rządów Jehowy na Ziemi:

"Jako przedstawiciele tego Królestwa, którym powierzono obwieszczanie jego nadejścia, nie angażujemy się w politykę żadnego państwa (2 Koryntian 5:20; Efezjan 6:20)." JW.Org

Reasumując i wyciągając logiczne wnioski na podstawie ich wierzeń Świadek Jehowy, który zrezygnowałby z neutralności i poparłby przez uczestnictwo w wyborach polityczne formy "rządów Szatana" nie może być dalej w "organizacji bożej". Dlatego fantazjując na temat przyszłości wyznawców Strażnicy trzeba uwzględniać realia i fakty dotyczące podstaw ich wierzeń. Oczko
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości