Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak nauka pomaga zrozumieć świat?
#17
Sofeicz napisał(a):
Gawain napisał(a): Spora część tego syfu wzięła się z małpowania religijnych ciemniaków, ponieważ wszędzie ich wpuszczano i traktowano ulgowo, ponieważ wynikało to z pewnej tradycji krzewienia pluralizmu. W tej chwili, poza dzbanami ewidentnymi, to ruchy te są animowane przez znudzonych przychlastów. Pierwsi nie rozumieją argumentacji, drugich bawi wkurwianie innych. I to zniknie za jakiś czas. Opatrzą się płaskie Ziemie, antyvacki, to będą szukać czegoś podobnego, do momentu, aż przegną pałkę. Już dzisiaj ile spokojniej jest. Szydery zrobiły swoje.

Jest chyba jeszcze jedna przyczyna. Mniej więcej do czasu ogłoszenia prac Plancka, a potem STW i OTW przeciętnie wyposażony umysłowo osobnik mógł jako tako pojąć współczesną mu naukę przystającą do chłopskiego rozumu.
Natomiast po tej granicznej dacie przeciętny osobnik absolutnie nie jest w stanie porządnie ogarnąć nie tylko OTW ale także fizyki kwantowej, matematyki, kosmologii, genetyki, elektroniki etc.
Jeszcze nigdy nie było takiego rozziewu pomiędzy topową nauką a Kowalskim.
Dlatego pojawia się odruch obronny, wyparcie, niechęć do uczonych w piśmie i chęć pójścia na skróty.

A to też. Jakby się zastanowić to można dorzucić też demokratyzację. Teraz absolutnie każdy może się wypowiedzieć na dowolny temat. Przeciętny Kowalski dostał możliwość kontestowania tego co widzi i słyszy. Dlatego znikł strach przed amboną w kościele i pulpitem w klasie. I o ile ma to pozytywne strony, bo każdy może robić to co chce, to jednak ciemne masy dostały gratis w postaci wiary we własne zdolności umysłowe. Jak czegoś nie pojmują to jest to po prostu głupie albo niebezpieczne i dzielą się przemyśleniami na ten temat z sobie podobnymi. Taki podział na umyslowych Ewoków i Elojów.
Sebastian Flak
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Jak nauka pomaga zrozumieć świat? - przez Fizyk - 02.04.2019, 01:25
RE: Jak nauka pomaga zrozumieć świat? - przez kmat - 02.04.2019, 04:51
RE: Jak nauka pomaga zrozumieć świat? - przez kmat - 02.04.2019, 17:29
RE: Jak nauka pomaga zrozumieć świat? - przez Gawain - 31.05.2019, 10:53
RE: Jak nauka pomaga zrozumieć świat? - przez kmat - 02.04.2019, 22:14

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości