Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PiS, co zrobił a nie co powiedział
Polska język, trudna język.
I choose not to choose life. I choose something else - Ewan McGregor

Niedostępny na forum. KONTAKT PRZEZ GG LUB MAIL
Odpowiedz
lumberjack,

Cytat:Bardzo ładnie napisane [Obrazek: smile.gif] Takie cuś trafia do mnie.
Wybacz knajacki język, to był akt desperacji. Gdy piszę normalnie zbieram inwektywy. Do tego spójrz na mój ranking.  Oczko

Cytat:Ja bym ich wszystkich w Berezie Kartuskiej zamknął. PiSowców i PO. Jest we mnie tyle frustracji i żywię do nich tyle pogardy, że chciałbym, żeby się nawzajem wybili i zrobili miejsca dla kogoś, komu nie zależy na władzy i korzyści z niej płynących i komu zależałoby na poprawie jakości życia obywateli tego kraju. 

Jestem zawiedziony na nich wszystkich. Rządzą tak źle, że (pomijając specjalistów oraz urzędasów) zwykli Polacy są zmuszani do emigracji zarobkowej by móc zapewnić byt swoim rodzinom, które pozostały w kraju. 
Ja chyba mieszkam w innym kraju? Dookoła mnie wyrastają jak grzyby po deszczu nowe osiedla mieszkaniowe i nowe domy jednorodzinne. Nigdy w Polsce nie było takich dróg i autostrad, jak obecnie. Markety przezywają oblężenie i strach się do nich wybrać w godzinach popołudniowych albo w weekendy. Jeszcze kilka lat temu wstecz, w kraju były dwie, słownie dwie hale widowiskowo sportowe, a dziś trudno się ich doliczyć, a co jedna, to ładniejsza. To samo dotyczy stadionów, krytych pływalni i szpitali.
Jak rany, czego Ty oczekujesz? Żebyśmy od razu mieli taki sam poziom zamożności, jak kraje które wypracowały swoje bogactwo przez pokolenia? Polska gospodarka rozwijała się nieprzerwanie od 27 lat! I to było za mało i za wolno???
Było Wam za mało, więc wybraliście do władzy politycznych szarlatanów, żeby uczynili hokus-pokus i na pstryknięcie palców zmienili Polskę w Niemcy. A swoje chore dziecko także oddałbyś w ręce znachora?

Wybacz emocje, nie potrafię pogodzić się z tym, że sami sobie zgotowaliśmy obecny los. Oby cena za wyjście z tej matni nie była zbyt wysoka. Smutny
Odpowiedz
exeter napisał(a): Było Wam za mało, więc wybraliście do władzy politycznych szarlatanów, żeby uczynili hokus-pokus i na pstryknięcie palców zmienili Polskę w Niemcy. A swoje chore dziecko także oddałbyś w ręce znachora?

Wybacz emocje, nie potrafię pogodzić się z tym, że sami sobie zgotowaliśmy obecny los. Oby cena za wyjście z tej matni nie była zbyt wysoka. Smutny

Ani ja, ani (domyślnie) lumberjack nie głosowaliśmy na "politycznych szarlatanów", więc oficjalnie sobie wypraszam. Niech się tłumaczą Ci, którzy faktycznie na tę partię głosy oddali.

Odpowiedz
Rodica napisał(a): A mnie się wydaje, że części społeczeństwa nie przeszkadzał zbyt powolny rozwój gospodarczy lecz nowobogackie zachowanie elit. Zaczęli  się zachowywać jakby im szajba odbiła od nadmiaru pieniędzy i władzy.

Tak jest, a skutki tego było widać zwłaszcza w końcowym etapie panowania Platformy, kiedy pyszni włodarze zostali brutalnie sprowadzeni na ziemię niekorzystnym wynikiem wyborów prezydenckich. Zresztą od momentu odejścia Tuska Platforma zaczęła pikować ostro w dół, jednocześnie skręcając w lewo. To się musiało skończyć tragicznie.
Teraz Ci ludzie tłoczą się żałośnie na mównicy i szczekają niczym ratlerki o wolność słowa, a wśród nich człek, który jeszcze niedawno sam krzyczał do dziennikarza przed sejmem "won"! Duży uśmiech
(EDIT: wiem, że już nie jest w PO, ale na zdjęciach z protestów był widoczny).

Odpowiedz
https://www.reddit.com/r/Polska/comments...h=2fb6d509

Dobry komentarz do tego gówna, które zamieścił Smok w swoim poście. Oczywiście jest ona pełna bzdur.
KODpKOD napisał(a): Vide zalacznik

Odebranie koryta emerytowanym funkcjonariuszom aparatu represji jest krzywdą, której naród nie zapomni.

Więc ten ban to był nawet zasadny, chociaż i tak to pewnie kolejne urojenie Smoka.
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
cobras napisał(a): https://www.reddit.com/r/Polska/comments...h=2fb6d509

Dobry komentarz do tego gówna, które zamieścił Smok w swoim poście. Oczywiście jest ona pełna bzdur.
KODpKOD napisał(a): Vide zalacznik

Odebranie koryta emerytowanym funkcjonariuszom  aparatu represji jest krzywdą, której naród nie zapomni.

Więc ten ban to był nawet zasadny, chociaż i tak to pewnie kolejne urojenie Smoka.

cytat z reddita napisał(a):PS: Słyszałem plotkę, że ponoć Kaczyński dostał w głowę kamerą w Sejmie i za to chce ich teraz wyrzucić.

Duży uśmiech Faktycznie, mówił wczoraj w jednym z wywiadów, że dostał kiedyś kamerą w głowę i dlatego wymaga pewnego porządku na sali sejmowej Duży uśmiech
Jak dla mnie Kaczyński dostał w głowę już dawno...

A co do zdemaskowania bzdur z infografiki - można się było tego spodziewać, propaganda goni propagandę.

Odpowiedz
Brainless,

Cytat:Tak jest, a skutki tego było widać zwłaszcza w końcowym etapie panowania Platformy, kiedy pyszni włodarze zostali brutalnie sprowadzeni na ziemię niekorzystnym wynikiem wyborów prezydenckich. 
Politycy Platformy byli bardziej pyszni, niż obecnie politycy PISu?
Cytat:od momentu odejścia Tuska Platforma zaczęła pikować ostro w dół, jednocześnie skręcając w lewo. To się musiało skończyć tragicznie.
PO przegrała wybory, gdyż nie poszła w lewo wystarczająco daleko! Co zadecydowało o zwycięstwie pisiorstwa?
 500+ i wcześniejsze emerytury, zaiste bardzo prawicowe i konserwatywne rozwiązania. Oczko

Rodica,

Cytat:A mnie się wydaje, że części społeczeństwa nie przeszkadzał zbyt powolny rozwój gospodarczy lecz nowobogackie zachowanie elit. Zaczęli się zachowywać jakby im szajba odbiła od nadmiaru pieniędzy i władzy.
Nawet jeśli, na to Platforma wpływu nie miała. Moim zdaniem zasadniczym powodem było zwyczajne i zrozumiałe zmęczenie społeczeństwa platformeskimi gębami w TV. Platformie należał się odpoczynek od władzy, ale wymiana PO, na PIS, nosiła znamiona szaleństwa. O zwycięstwie w wyborach Dudy i PISu zadecydowało poparcie ludzi na tyle młodych, że nie byli świadomymi tego, co Kaczyńscy, Ziobro i Kamiński, wyrabiali w latach 2005-07.
Dlatego zwracałem się do młodych w poprzednim poście.
Odpowiedz
PO raczej nie przeraziła się wyniku wyborczego PiS. W końcu zdobyli 2% głosów mniej niż PO po czterech latach rządów. Ich rekord sprzed 4 lat nie został pobity.
Odpowiedz
exeter napisał(a):
Brainless napisał(a):Tak jest, a skutki tego było widać zwłaszcza w końcowym etapie panowania Platformy, kiedy pyszni włodarze zostali brutalnie sprowadzeni na ziemię niekorzystnym wynikiem wyborów prezydenckich.

Politycy Platformy byli bardziej pyszni, niż obecnie politycy PISu?

Tego, kto był/jest bardziej pyszny rozsądzał nie będę. Faktem jest, że bycie 8 lat przy władzy stępiło mocno czujność rządzących, którzy myśleli, że mogą zrobić wszystko, a wybory wygrają się same - po odpowiedniej, standardowej propagandzie antypisowskiej.

exeter napisał(a):PO przegrała wybory, gdyż nie poszła w lewo wystarczająco daleko! Co zadecydowało o zwycięstwie pisiorstwa?
 500+ i wcześniejsze emerytury, zaiste bardzo prawicowe i konserwatywne rozwiązania. Oczko

Zaczęła skręcać najbardziej w lewo, kiedy było już za późno, co dodatkowo zabiło jej wiarygodność jako partii liberalnej i znalazła się w potrzasku.
Dla liberałów stała się już nieatrakcyjna, a dla roszczeniowców przegrała z atrakcyjniejszym PiS-em. Platformie nie ufali więc i jedni, i drudzy.

exeter napisał(a):Platformie należał się odpoczynek od władzy, ale wymiana PO, na PIS, nosiła znamiona szaleństwa.

No, to pierwsze zdanie z Twojej strony, z którym mogę się zgodzić.
Ale nic nie stało na przeszkodzie, aby głosować na inne opcje...

Odpowiedz
Brainless napisał(a):
exeter napisał(a): Było Wam za mało, więc wybraliście do władzy politycznych szarlatanów, żeby uczynili hokus-pokus i na pstryknięcie palców zmienili Polskę w Niemcy. A swoje chore dziecko także oddałbyś w ręce znachora?

Ani ja, ani (domyślnie) lumberjack nie głosowaliśmy na "politycznych szarlatanów", więc oficjalnie sobie wypraszam. Niech się tłumaczą Ci, którzy faktycznie na tę partię głosy oddali.

Zawsze glosowalem na Korwina, ktorego obecnie smialo mozna nazwac szarlatanem, ruskim agentem albo pozytecznym idiota. Teraz juz totalnie nie wiem na kogo warto by bylo oddac glos...

KODpKOD napisał(a): Krwawe Kaczofobiczne Siepacza. Ktodal mi bana?

Nikt ci nie dal bana, ale za tak dziwne poslugiwanie sie jezykiem nalezy ci sie co najmniej ostrzezenie...
Odpowiedz
lumberjack napisał(a):
Brainless napisał(a):

Zawsze glosowalem na Korwina, ktorego obecnie smialo mozna nazwac szarlatanem, ruskim agentem albo pozytecznym idiota.

Exeter pisząc o szarlatanach miał oczywiście na myśli PiS. Czasami to sobie myślę, że dla niego poza PiS-em i PO nie istnieją żadne inne partie...

lumberjack napisał(a):Teraz juz totalnie nie wiem na kogo warto by bylo oddac glos...

A co to, sam jeden Korwin jest w tej partii? Poza tym to już człek nie pierwszej młodości i ktoś w go w końcu zastąpi na czele...

Odpowiedz
Cytat:A co to, sam jeden Korwin jest w tej partii? Poza tym to już człek nie pierwszej młodości i ktoś w go w końcu zastąpi na czele...

A kogo on tam ma poza sobą? Pszemka który rozjebał cały okręg warszawski? Czy może tego orła z Krakowa, jak mu tam, Berkowicza?
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
Ja tam głosowałem na Sypniewskiego z okręgu bydgoskiego. A Wipler jak konkretnie "rozpieprzył" okręg? Przecież miał całkiem przyzwoity wynik.

Odpowiedz
Brainless,

Cytat:exeter pisząc o szarlatanach miał oczywiście na myśli PiS. Czasami to sobie myślę, że dla niego poza PiS-em i PO nie istnieją żadne inne partie...
Istnieją, ale w ostatnich wyborach mieliśmy prostą alternatywę - albo będzie rządziła PO, albo PIS. Głosując na Korwina, a już zwłaszcza na Kukiza i jego hołotę, ścieliło się Kaczyńskiemu wygodny czerwony dywan prowadzący do władzy. Wybory polityczne wymagają rozwagi i pójścia na przykre kompromisy, identycznie jak pozostałe życiowe wybory.
Odpowiedz
Polecam poczytać https://www.facebook.com/KORWiN.Watch/?fref=nf i https://www.facebook.com/Wipler-Watch-1644398335824937/
Z rozjebaniem Warszawy chodziło o zniechęcenie ludzi, którzy aktywnie działali w Korwinie i ktorzy zrezygnowali o tym, jak szefem ich okręgu został Piwler.
Odpowiedz
exeter napisał(a): Brainless,

Cytat:exeter pisząc o szarlatanach miał oczywiście na myśli PiS. Czasami to sobie myślę, że dla niego poza PiS-em i PO nie istnieją żadne inne partie...
Istnieją, ale w ostatnich wyborach mieliśmy prostą alternatywę - albo będzie rządziła PO, albo PIS. Głosując na Korwina, a już zwłaszcza na Kukiza i jego hołotę, ścieliło się Kaczyńskiemu wygodny czerwony dywan prowadzący do władzy. Wybory polityczne wymagają rozwagi i pójścia na przykre kompromisy, identycznie jak pozostałe życiowe wybory.

To może zaproponuj nową ordynację wyborczą: wybieramy do końca świata tylko pomiędzy PO i PiS.

Całe szczęście ja w pełni świadomie korzystam ze swoich praw wyborczych i od 2007 roku głosuję zgodnie z własnymi przekonaniami politycznymi, a nie z wyimaginowanym przymusem społecznym.

A Nowoczesna dla kogo dywan ścieliła?

Jesteś Pan zwyczajny klakier Platformy i nawet się z tym Pan nie kryjesz. Właściwie to należy się plus za szczerość, co niniejszym czynię (EDIT: jak tylko minie interwał reputacyjny).

cobras napisał(a): Polecam poczytać https://www.facebook.com/KORWiN.Watch/?fref=nf i https://www.facebook.com/Wipler-Watch-1644398335824937/
Z rozjebaniem Warszawy chodziło o zniechęcenie ludzi, którzy aktywnie działali w Korwinie i ktorzy zrezygnowali o tym, jak szefem ich okręgu został Piwler.

Na razie widzę tu dwie strony z paszkwilami prowadzone przez jakichś przeciwników KORWiN/Wolność i Wiplera...
Ok, ok, nawet jeśli wszystko tam to prawda, Wiplera może wyrzucą (?) i jeżeli do następnych wyborów ta partia się rozsypie, to pozostaje KNP. Poza tym część kumatych ludzi z KNP, jak chociażby Wilk, przeniosła się bodajże do Kukiza.
Wkurza mnie to, że środowiska ultraliberalne od czasu wyborów w 2015 roku są ponownie w rozsypce.
Alternatywą przez pewien czas była dla mnie Nowoczesna, dopóki nie poznałem paru wypowiedzi ich lidera, którego wcześniej uważałem za bardzo mądrego człeka...

PO mogłoby wrócić do dawnej świetności, ale potrzebują napływu świeżej krwi i nowego lidera à la Tusk. Na dzień dzisiejszy nic się takiego tam nie dzieje. Z dawnej liberalnej partii to chyba tylko przykre wspomnienie zostało.

Odpowiedz
Brainless,

Cytat:
Cytat:Istnieją, ale w ostatnich wyborach mieliśmy prostą alternatywę - albo będzie rządziła PO, albo PIS. Głosując na Korwina, a już zwłaszcza na Kukiza i jego hołotę, ścieliło się Kaczyńskiemu wygodny czerwony dywan prowadzący do władzy. Wybory polityczne wymagają rozwagi i pójścia na przykre kompromisy, identycznie jak pozostałe życiowe wybory.

To może zaproponuj nową ordynację wyborczą: wybieramy do końca świata tylko pomiędzy PO i PiS.

Całe szczęście ja w pełni świadomie korzystam z pełni praw wyborczych i od 2007 roku głosuję zgodnie z własnymi przekonaniami politycznymi, a nie z wyimaginowanym przymusem społecznym.
Alkohol bywa niezwykle atrakcyjny, ale są sytuacje, gdy musisz z niego zrezygnować dla innego dobra, np. masz obowiązek rozwiezienia kolegów do domów, albo mając następnego dnia bardzo ważne sprawy do załatwienia. Podobnie jest z wyborem ludzi do władzy. Możesz się "upić", gdyż lubisz wybrać "od serca", albo świadomie zrezygnować z przyjemności rozumiejąc negatywne konsekwencje takiego zachowania. Głosowanie w ostatnich wyborach na Korwina, a tym bardziej na Kukiza, było prostym sposobem oddania władzy w ręce Kaczyńskiego. Niewiadomą był jedynie jej zakres.
Cytat:A Nowoczesna dla kogo dywan ścieliła?
To był dokładnie ten sam problem. Pisałem o tym przed wyborami:
Nowoczesna.PL - cóż to jest?
Cytat:Jesteś Pan zwyczajny klakier Platformy i nawet się z tym Pan nie kryjesz. Właściwie to należy się plus za szczerość, co niniejszym czynię
Nie jestem klakierem - widzę wszystkie wady i słabości PO. Zwłaszcza pod rządami Schetyny to nie jest partia mojego pierwszego wyboru, ale w 2015 miałem pełną świadomość, co nas czeka w przypadku przejęcia władzy przez Kaczyńskiego. Obecnie konieczna jest pełna jedność opozycji mająca jeden cel - pozbawienie PISu władzy w Polsce. Gdy przywrócimy rządy prawa, będziemy mogli pięknie się różnić.
Odpowiedz
exeter napisał(a): Brainless,

Cytat:
Cytat:Istnieją, ale w ostatnich wyborach mieliśmy prostą alternatywę - albo będzie rządziła PO, albo PIS. Głosując na Korwina, a już zwłaszcza na Kukiza i jego hołotę, ścieliło się Kaczyńskiemu wygodny czerwony dywan prowadzący do władzy. Wybory polityczne wymagają rozwagi i pójścia na przykre kompromisy, identycznie jak pozostałe życiowe wybory.

Całe szczęście ja w pełni świadomie korzystam z pełni praw wyborczych i od 2007 roku głosuję zgodnie z własnymi przekonaniami politycznymi, a nie z wyimaginowanym przymusem społecznym.
Alkohol bywa niezwykle atrakcyjny, ale są sytuacje, gdy musisz z niego zrezygnować dla innego dobra, np. masz obowiązek rozwiezienia kolegów do domów, albo mając następnego dnia bardzo ważne sprawy do załatwienia. Podobnie jest z wyborem ludzi do władzy. Możesz się "upić", gdyż lubisz wybrać "od serca", albo świadomie zrezygnować z przyjemności rozumiejąc negatywne konsekwencje takiego zachowania. Głosowanie w ostatnich wyborach na Korwina, a tym bardziej na Kukiza, było prostym sposobem oddania władzy w ręce Kaczyńskiego. Niewiadomą był jedynie jej zakres.

No i widzisz. Takim porównaniem wyjętym z najdalszych zakamarków kosmosu po prostu dajesz do zrozumienia, że dawanie Tobie plusów jest stratą "dziennego potencjału reputacyjnego", gdyż po jednym powodzie do pochwały tego, co piszesz, natychmiast znajdzie się powód, żeby wlepić Tobie minusa.

Pomijając już porównanie głosowania w wyborach do picia alkoholu (<wali głową o ścianę do krwi>), to...

exeter napisał(a):Obecnie konieczna jest pełna jedność opozycji mająca jeden cel - pozbawienie PISu władzy w Polsce. Gdy przywrócimy rządy prawa, będziemy mogli pięknie się różnić.
...Doprawdy? Przecież nawet gdyby doszło do nowych, przedterminowych wyborów, kazałbyś mi głosować na Platformę, bo tylko oni wg Ciebie są alternatywą dla PiS i potem przy kolejnej kadencji, żeby czasem PiS do władzy nie wrócił i ad infinitum.
Wychodzi na to, że obok JOW-ów powinno się lansować kolejny pomysł na referendum - "Okręgi Pisowsko-Platformowe".

exeter napisał(a):To był dokładnie ten sam problem. Pisałem o tym przed wyborami:

Nowoczesna.PL - cóż to jest?

Acha, czyli stara śpiewka (od wielu lat ta sama), wszyscy na wyborach zrzucają się Platformie na dokopanie PiS-owi. A może ja bym chciał, żeby się wszyscy zrzucili innej partii?... Oczko
Ale oczywiście żartuję, każdy głosuje, jak uważa za słuszne, oczywiście, jeśli jest w miarę świadomym wyborcą.

Ale niektórzy głosują tak, jak każe im społeczeństwo, telewizor, czy też niechęć do partii z przeciwnego (choć właściwie częściowo to tylko pozory) obozu...

Owszem, sam tak w dużej mierze głosowałem w 2007 roku, gdy doszło do przedterminowych wyborów, ale miałem już nawet wtedy związane z Platformą pewne nadzieje, które niestety nie zostały (w większości) spełnione.

Odpowiedz
cobras napisał(a):
Cytat:A co to, sam jeden Korwin jest w tej partii? Poza tym to już człek nie pierwszej młodości i ktoś w go w końcu zastąpi na czele...

A kogo on tam ma poza sobą? Pszemka który rozjebał cały okręg warszawski? Czy może tego orła z Krakowa, jak mu tam, Berkowicza?

A to do przegrywania wszystkich wyborów trzeba mieć wybitnego prezesa?
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Kurde. Co jest z tymi ludzmi? Jakie zamachy stanu? Odnosze wrazenie, ze obie strony konfliktu osiagnely juz dosc wysoki poziom pojebania. Lis kurwa odlecial wchuj daleko w kosmos, obala rzad przez fejsbuka. Ciekawe co dalej wymysli...

Niezrozumiałeś. To rząd obala sam siebie.

exeter napisał(a): Kluczową sprawą są motywacje stojące z "odpierdalającymi manianę". Inaczej oceniamy cwaniaków chcących wymusić na państwie spłatę prywatnych długów, inaczej tych, którzy upominają się o dobro wspólne.
A zaręczam Ci, że kontrola poczynań władzy zalicza się do drugiej kategorii.

Koryto funkcjonariusza to nie jest dobro wspólne.

Dragula napisał(a): Smoku a uchwalanie ustaw niezgodnych z konstytucją jest zgodne z konstytucją? Czy bycie Pierwszym Obywatelem jest nadrzędne?

Jest. W naszym systemie prawnym taka ustawa obowiązuje do czasu zakończenia okresu przejściowego określonego przez Trybunał Konstytucyjny. Z pretensjami zwróć się do Zolla i innych luminarzy mysli prawniczej, jak Socjopapa.

cobras napisał(a): Ale przegłosowywanie ustaw za zamkniętymi drzwiami, bez kkworum, bez listy obecności najlepsze, co nie? Ech te pisiory, przylutują się do stołków chyba, bo po utracie władzy czeka ich ciupa a takie działania. Ale oczywiście płatne trolle i inni klakeirzypisu dalej będą pisać, że chodziło o deubekizacje.

W społecznym odczuciu to obciąży opozycję, która zrobiła chlew gorszy niż Lepper. Niechby siedzieli na rzyci i głosowali przeciw jak normalni ludzie. Kto im kazał zacząć  fikać akurat przy tej okazji?

To forum jest gorsze od najbardziej fanatycznych forów pisoskich, gdzie Kaczor jest atakowany za bycie zbyt umiarkowanym kaczystą. a oświecanie was z wykorzystywaniem komórki to rzucanie pereł przed wieprze.
U nas w sejmie był chaos związany z pismakami łażącymi to tu to tam i rację mają autorzy owego obrazka. A krytycy z tego reddita sami się wkopali - a to Włosi im nie pasują, a to nie kumają, że chodzi o stałe przepustki. Szkoda gadać.

Postanowiłem się nad wami pochylić z troską i oświecić wpisem na blogu:

http://smocze.opary.salon24.pl/740386,pu...rde-balans

A dlaczego społeczeństwo miałoby obalić reżim pisowski? A co on mu przeszkadza? Kaczofoby przez ostatni rok prowadziły ostrą kampanie antyspołeczną urągając ludziom od pijaństwa, jeżdżenia nad morze z brzuszyskiem, dawania się przekupić pięcioma stówami i teraz myślą, że ludzie ze wstydu ich poprą? Czy raczej na drzewo wyślą (tzw dev/drzewo)?

Powiem wam jeszcze, że to wszytko to jest fatamorgana i rzeczywistość wirtualna. Realne działania to np. komisja ambergoldowa i tamtejsze blamaże poprzednioreżimowych funkcyjnych prawnych. To się będzie odkładać w społeczeństwie i zaowocuje przy wyborach. Czy te zatrzymania w sądzie apelacyjnym przy okazji wałków na 10 baniek.
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: Sofeicz, 1 gości