Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pedofilia i molestowanie nieletnich w Kościele Katolickim
zefciu napisał(a): Obirek był gwałcony przez księdza, ale nic z tym nie robił,

Poszedł do biskupa, a ten mu powiedział, że jak nie będzie milczeć, to zostanie wrzucony do lochu.Cytat:a przypomniał sobie o tym fakcie właśnie wtedy, gdy postanowił zrobić karierę na jeżdżeniu po KRK. 

I jeszcze odczekując aż obejmie go przedawnienie.
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
exeter napisał(a):przywołanie problemu empatii dla pedofilów jest z Twojej strony zwodzeniem dyskusji na manowce.
Przywołałem problem empatii dla ludzi niewinnych, w tym dla dzieci, które do końca życia będą nieść stygmat i traumę, bo to jest potrzebne exeterom do załatwiania cuchnących spraw swojego cuchnącego sumienia. Exeter tego "nie rozumie", ale w kontakcie intymnym z pedofilem można jeszcze jakoś psychologicznie się obronić i traumy żadnej nie doświadczyć. Natomiast w kontakcie ze społeczeństwem, które pouczone przez exeterów bedzie się traumy domagało, "bo jak traumy nie ma, to zboczony; przyjemnie mu było" – w kontakcie ze społeczeństwem możliwości obrony nie ma.

Odpierdol się pan z taką "pomocą".

Osobna sprawa, że z postu wyłazi jak byk, że dla exetra popęd seksualny jest rzeczą niemożliwą do opanowania i niemożliwą do zaspokojenia w pojedynkę; krótko mowiąc, podług antropologii exeterowskiej, człowiek jest to maszyna zaprogramowana na ryćkanie się z innym człowiekiem, pozbawiona w tej kwestii woli i rozumu. Wot, racjonalizm.

exeter napisał(a):Cholera, nie da się tego skończyć.
Można przestać czytać.
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz
znaLezczyni napisała

Cytat: Tak? Mniej niż w grupie zawodowej: pielęgniarek/ pielęgniarzy na przykład?

Tak, na ile są prowadzone w jakże niewygodnym temacie.

https://en.wikipedia.org/wiki/Child_sexu...and_Europe

Teraz można podzielić przez polityków, pracowników etc, czyli przyjąć najwygodniejsze rozwiązania i tłuc temat w nieskończoność. Ba, można by pewnie znaleźć jakąś grupę w której to nie występuje. Nauka jakoś nie ma zainteresowania statystyką, podziałem na określone grupy społeczne.

Tu raport Johna Jay na temat kościelny.

https://en.wikipedia.org/wiki/John_Jay_Report

Porażająca skala różnicy między medialną propagandą, a stanem faktycznym rozłożonym zresztą na wiele lat. Problem powiększył się jeszcze po częściowym ujawnieniu raportu kard. Bertone z którego wynikalo, że w zasadzie każdy sprawca pedofilii w Kościele miał kontakty homoseksualne. Powiedzmy, że "cywilni" homoseksualiści są zupełnie inni.
Był też raport Charol Shakeshaft    na temat szkół (dostępny w necie). Skala pedofilii nauczycieli szkół jest wielokrotnie wyższa od kościelnej.

Gdzie ryk mediów, potępienie systemu edukacji, żądanie zmian?

Nie ma, ponieważ nie ma zapotrzebowania politycznego. Nie prowadzi sie szczegółowych badań, jedynie skupia się na Kościele katolickim wywołując określoną narracje. Problem polega na tym, że Kościół uporał sie z główną falą z przed lat, natomiast świat idzie coraz bardziej w pedofilie, ba APA już chciała ją rozgrzeszyć.  W tym momencie uporanie się  w zasadzie nią (absolutna większość dotyczy okresu 40-50 lat ubiegłego wieku) jest przykładem kłującym w oczy. Raport Jaya pokazuję skalę skazań, większość pozwów miała na celu wyciągnięcie pieniędzy, zniszczenie finansowe. Czy media przeprosiły  podały wiadomości o uniewinnieniu? To ma swoją nazwę - oszczerstwo. Dlatego bełkotu medialnego nie ma sensu traktować na serio, ani wierzyć w bzdury. Raczej należy postawić pytanie w jakim celu zadano sobie tylu trudu kłamstw, kto był tym zainteresowany?

W świetle powyższych linków uważam, że pedofilia w Kościele katolickim jest najmniejsze, biorąc pod uwagę liczebność, instytucje, grupy zawodowe związane z dziećmi. W tym sensie jest to statystyka, natomiast trudno doszukać się badań  obejmujących różne grupy o czym wspomniałem wcześniej.


https://www.washingtonpost.com/local/is-...9f0fe7160e

Całkiem świeży przykład trzeba było wszystkich nauczycieli wymienić..... Media milczą......
Artykuł porusza pewien problem, udaje sie powszechnie, że nie go ma. Skutkom maja zapobiec kontrole, weryfikacje itd. Pedofilia jej rozwój w ostatnich latach zwłaszcza od polowy XX wieku idzie w parze z wolnością seksualna, seksualizacja różnych dziedzin życia, stawiania na piedestale jednej z wielu sfer życia. Skoro ta wrażliwa sfera staje się miejscem zażywania uciech, wszystko sprowadza sie do przyjemności, to muszą być skutki uboczne tej sztuczności.
Niestety, skutki tego w postaci zagubienia sie ludzi są jakie są. Zdewastowane środowisko seksualne człowieka, rodzi ludzi chorych, między innym pedofilów na taką  skalę. Po fali która nadszarpnęła Kościołem przychodzi powrót do normalności. Księża są inaczej układani. Ja panuje nad swoją seksualnością, nie moja seksualność nade mną, co po prawdzie wymaga układania od dziecka. To wzór do naśladowania, weryfikacje, szkolenia, kontrole, kary, będą zawsze półśrodkami i nie rozwiążą problemu.
Odpowiedz
pilaster napisał(a): Skoro Roan nie wie, to na pewno jest to słaby argument.   
Cóż za błyskotliwa wypowiedź. Wywracanie oczami
pilaster napisał(a): Samo to, ze takich zestawień nie ma, a nawet nie ma zestawień księży skazanych za pedofilie, świadczy o tym, że exetery całego świata zwyczajnie ordynarnie, na chama i w pełni świadomie łżą. Plują i plują, w nadziei że zawsze się coś przyczepi.
Nie wiem, co mówi Exeter, nie zagłębiałem się w jego wypowiedzi.  W każdym razie twierdzenie, że skoro nie ma badań na temat jakiegoś zjawiska, to to zjawisko na pewno nie istnieje, jest albo ordynarną próbą manipulacji, albo zwykłą ignorancją. To samo ze stwierdzeniem, że jeżeli nie ma jakiś znanych przypadków, to z pewnością przypadków w ogóle nie ma (sic!).
Nie trzeba być geniuszem, by sobie wyobrazić rozmaite trudności w zebraniu danych do takich badań. W praktyce wymagało by to albo zgody państwa na przeprowadzenie takich badań (i ilości pracy zupełnie nieproporcjonalnej do atrakcyjności wyników), albo udostępnienia danych przez Kościół (przy założeniu, że on w ogóle takie statystyki robi, co też jest wątpliwe).
Badania naukowe to nie pstryknięcie palcami, wbrew powszechnemu przekonaniu.
"O gustach się nie dyskutuje; a ja twierdzę, że całe życie to kłótnia o gusta." (Nietzsche F.)
Odpowiedz
Roan Shiran napisał(a): Nie trzeba być geniuszem, by sobie wyobrazić rozmaite trudności w zebraniu danych do takich badań. 

Wręcz przeciwnie. Jest to proste jak budowa cepa i dla jakiegoś dziennikarza, czy naukowca, którzy zechcą na to poświęcić kilka tygodni pracy absolutnie do osiągnięcia.

Wystarczy przewalić akta sądowe osób skazanych z art "pedofilskiego" i "poplecznictwa" z ostatnich powiedzmy 20 lat i wynotować zawody skazanych. Będzie tego jakieś tysiąc - dwa przypadków. Dla jednej osoby robota na miesiąc - dwa. Dla kilku = parę tygodni.
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
Pilaster
Cytat:Człowiek nie skazany przez sąd prawomocnym wyrokiem jest z definicji niewinny.
Czy mam wobec tego rozumieć, że Pilaster z równą determinacją będzie bronił np. niewinności doktora J. Mengele, który to, o ile dobrze pamiętam, przez żaden sąd żadnym prawomocnym wyrokiem za żadne przestępstwo skazany nie został?
O Lord, bless this thy hand grenade, that with it thou mayest blow thy enemies to tiny bits in thy mercy.
Odpowiedz
Albo Dzierżyński Uśmiech
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
pilaster napisał(a):
Roan Shiran napisał(a): Nie trzeba być geniuszem, by sobie wyobrazić rozmaite trudności w zebraniu danych do takich badań. 

Wręcz przeciwnie. Jest to proste jak budowa cepa i dla jakiegoś dziennikarza, czy naukowca, którzy zechcą na to poświęcić kilka tygodni pracy absolutnie do osiągnięcia.

Wystarczy przewalić akta sądowe osób skazanych z art "pedofilskiego" i "poplecznictwa" z ostatnich powiedzmy 20 lat i wynotować zawody skazanych. Będzie tego jakieś tysiąc - dwa przypadków. Dla jednej osoby robota na miesiąc - dwa. Dla kilku = parę tygodni.
O matko
"Wystarczy przewalić akta sądowe". Taaa... to niech Pilaster uzyska te wszystkie pozwolenia od prezesów sądów, a potem ten zdecentralizowany system akt sądowych przejrzy w miesiąc/dwa. Albo znajdzie kogoś, komu się będzie chciało marnować na to czas. Przecież to taaaakie łaaatwe. 

Prawdopodobnie już prościej by było uzyskać informacje za pośrednictwem KRK, ale ponownie - wymagane jest pozwolenie, tym razem ministra sprawiedliwości. Życzę powodzenia.
"O gustach się nie dyskutuje; a ja twierdzę, że całe życie to kłótnia o gusta." (Nietzsche F.)
Odpowiedz
pilaster napisał(a): Niewątpliwie NIE (przynajmniej jeżeli chodzi o KrK)

Pomoc przestępcy w ukrywaniu się samo w sobie jest przestępstwem. Zatem jeżeli w Krk zachodziły takie zjawiska, to powinni się tez pojawić skazania za pomoc w ukrywaniu. 

Pojawili się?

Lynn sentenced to up to six years in prison

Pope Francis set to visit US prison housing convicted monsignor

________________________


kolejny przykład


______________________________________


Archidiecezja, bez orzekania o jednostkowej odpCytat:Zapewne od biskupów dostał...  Smutny

Guya Verhofstadta trzeba by zapytac, albo innego obrońcę demokracji...
Marcin Basiński
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Keep calm and blame Russia
Odpowiedz
ErgoProxy,

zadziwia mnie, a nawet czasem szokuje, postawa wielu userów dyskutujących w tym wątku, ale przynajmniej wydaje mi się, że rozumiem powody dla których zajmują takie stanowiska. Twojego zrozumieć nie potrafię.
Cytat:Przywołałem problem empatii dla ludzi niewinnych, w tym dla dzieci, które do końca życia będą nieść stygmat i traumę, bo to jest potrzebne exeterom do załatwiania cuchnących spraw swojego cuchnącego sumienia. Exeter tego "nie rozumie", ale w kontakcie intymnym z pedofilem można jeszcze jakoś psychologicznie się obronić i traumy żadnej nie doświadczyć. Natomiast w kontakcie ze społeczeństwem, które pouczone przez exeterów bedzie się traumy domagało, "bo jak traumy nie ma, to zboczony; przyjemnie mu było" – w kontakcie ze społeczeństwem możliwości obrony nie ma.

Odpierdol się pan z taką "pomocą".
Sugerujesz, że powinniśmy zaprzestać ścigania sprawców przestępstw? Przecież konfrontacja ze sprawcą na sali sądowej jest dla każdej ofiary ogromnie stresującym przeżyciem. Uważasz, że np. zgwałcona dziewczyna poczucie się lepiej, gdy będzie codziennie oglądać gwałciciela chodzącego na wolności? 
Mając na uwadze podnoszone przez ciebie okoliczności, policja i prokuratura stosują specjalne procedury przesłuchań i konfrontacji. A już w przypadku dzieci jest to szczególnie istotne:
Przyjazne pokoje przesłuchań dzieci
Piszesz, że dziecko skrzywdzone przez dorosłego "może jeszcze jakoś psychologicznie się obronić". Chciałbym poznać podstawy twojej pewności w tej kwestii, zwłaszcza, że z raportów dotyczących przestępstw seksualnych duchownych wynika iż wiele ich ofiar popełniło samobójstwo, inni mieli poważne problemy życiowe.
Dla twojej informacji, powody dla których udzielałem się w tym wątku mają niewiele wspólnego z moim sumieniem(pachnącym, tak, czy inaczej), gdyż na szczęście nie spotkało mnie molestowanie w dzieciństwie, nie byłem też sprawcą molestowania. Jestem zwyczajnie poruszony ujawnianymi przez media przypadkami ogromnej niegodziwości czynionej przez ludzi predestynowanych nie tylko do głoszenia dobra, ale i dawania przykładu etycznych zachowań.

I w końcu, "Odpierdol się pan z taką pomocą" - zgłaszasz ten postulat w swoim imieniu, czy uzurpujesz sobie prawo do reprezentowania ogółu poszkodowanych przez duchownych? A jeśli tak, na jakiej podstawie?

Cytat:Osobna sprawa, że z postu wyłazi jak byk, że dla exetra popęd seksualny jest rzeczą niemożliwą do opanowania i niemożliwą do zaspokojenia w pojedynkę; krótko mowiąc, podług antropologii exeterowskiej, człowiek jest to maszyna zaprogramowana na ryćkanie się z innym człowiekiem, pozbawiona w tej kwestii woli i rozumu. Wot, racjonalizm.
Tego bym nie powiedział. Uważam, że popęd seksualny jest możliwy do opanowania, ale nie jest to proste i ma swoje konsekwencje, natomiast zaspokajanie go w pojedynkę, jest tylko marnym substytutem prawdziwego związku dwojga ludzi.
Co do drugiego, jeśli masz wątpliwości, czy człowiek w tej kwestii pozbawiony jest woli i rozumu, spytaj o to Paetza, gdyż niestety Wesołowskiego spytać już nie można.  Oczko


Sofeicz, Dwa Litry Wody,

proponuję dalszą eksploatację "odkrywki" zapoczątkowanej we wcześniejszych postach - niech Pilaster dowiedzie realności prześladowań Żydów w państwie Hitlera na podstawie ilości skazanych przez wymiar sprawiedliwości III Rzeszy niemieckich urzędników państwowych, przedstawicieli służb i policji, bazując na skrupulatnych niemieckich aktach sądowych. 
Niech nikogo nie szokuje ta analogia - system prawny III RP jest pełen luk i świętych krów. A najbardziej uprzywilejowana pozycja była w nim zarezerwowana dla Kościoła RK, i jego "urzędników".
Odpowiedz
Właśnie na tym polega cały pic.
Bo, o ile można się zgodzić, że wśród księży występuje standardowy rozkład statystyczny pedofilów, to już możliwości mataczenia są niestandardowe.
Gdybym ja, pilaster czy Ex wydymał jakieś dziecię, to by nas dopadli jak amen w pacierzu i obwozili po rynkach, jak małpy Uśmiech.
Nie byłoby nas gdzie wysłać na oddalona placówkę, do klasztoru, do Rzymu ....

A jak skazać biskupa za sprawstwo pomocnicze, to tylko diabeł i pilaster wie.
Bo przecież np. wysyłając delikwenta na drugi koniec kraju on go już karze kanonicznie.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Sofeicz,

Cytat:Właśnie na tym polega cały pic.
Bo, o ile można się zgodzić, że wśród księży występuje standardowy rozkład statystyczny pedofilów, to już możliwości mataczenia są niestandardowe.
Gdybym ja, pilaster czy Ex wydymał jakieś dziecię, to by nas dopadli jak amen w pacierzu i obwozili po rynkach, jak małpy [Obrazek: smile.gif].
Bez wątpienia. Ale jest jeszcze jedna okoliczność, ludzie mają skłonność do nieprzyjmowania do wiadomości oskarżeń wobec postaci zajmujących wysokie pozycje w społeczeństwie i cieszących się powszechnym szacunkiem. W pewnym stopniu "inwestują" w nich swój szacunek i nie chcą tego stracić. Do tego stopnia, że stają się ślepi na zagrożenie własnych dzieci. Dobrze ilustrują to zjawisko przypadki Samsona, Kroloppa, Jimmy'ego Savile'a, czy księży i biskupów.
Lokalna społeczność potrafi bronić swego kapłana wbrew ujawnionym faktom i atakować jego oskarżycieli. Tak było z w przypadku proboszcza z Tylawy:
Sprawa księdza z Tylawy: kościelne ''zero tolerancji'' nie istnieje

> Nikt z Kościoła nie wykonał żadnego gestu. Nie przeprosił, nie przyszedł, nie napisał listu. A teraz abp Michalik mówi o otaczaniu pomocą i zadośćuczynieniu moralnym ofiarom pedofilii?! - pyta Ewa Orłowska, jedna z ofiar b. proboszcza w Tylawie na Podkarpaciu


Kiedy w ostatni czwartek rano Orłowska przyszła do pracy w sklepie, coś kazało jej podejść do stojaka z prasą i sięgnąć po "Gazetę". 

Przeczytała na pierwszej stronie: "Stolica Apostolska mówi, że VI przykazanie obowiązuje od zawsze i każdego. Nie ma żadnych przywilejów" - tak przewodniczący Episkopatu, arcybiskup przemyski Józef Michalik mówił o przyjętej instrukcji postępowania z księżmi, którzy dopuszczają się molestowania seksualnego. Dodawał, że takiego duchownego można przenieść do stanu świeckiego. I jeszcze: "Do zobowiązań finansowych Kościół nie może się poczuwać, odsyłamy do winowajcy. Co innego moralne zadośćuczynienie i pomoc ofiarom".

- Ks. Michał M., który molestował dziewczynki z parafii Tylawa przez ponad trzydzieści lat, dziś chodzi z podniesioną głową - mówi Orłowska. Jest jedną z jego ofiar. Po procesie musiała wyprowadzić się z parafii, dziś mieszka w Rzeszowie. Do Tylawy wraca rzadko.

- Ale wiem, co się tam dzieje, mam kontakt z ludźmi. Ks. M. po wyroku i przeniesieniu go do innej parafii przyjeżdżał do Dukli (Tylawa należy do dekanatu dukielskiego). Tam odprawiał msze. Kościół zachowuje się tak, jakby nic w tej sprawie się nie stało. Zrobił sobie z nas, ofiar, pośmiewisko - mówi roztrzęsiona.
<
Odpowiedz


Film wczoraj wywołał burzę.
Wspomóż mię mrówko, bo z głodu umieram
Prosił ze łzami konik w nędznym stanie;
Lecz ta mu rzekła: dla siebie ja zbieram,
Śpiewałeś w lecie, potańcz w zimie panie.
Odpowiedz
Nie mam jak obejrzeć z miejsca,w którym jestem- firewall nie puści. Ale po powrocie do domu, obowiązkowo.
Ciekaw jestem co dalej. Na razie paru hierarchów uderzyło się w piersi. Coś czuję, że niedługo hunwejbini ruszą do kontrataku.

Bardzo ładnie napisał Hołownia o filmie:

http://netinfo24.pl/2019/05/11/holownia-...e-zapomna/
Na początku było nic. I rzekł Bóg: „Niechaj sta­nie się światłość” i da­lej nic nie było, tyl­ko te­raz można to zobaczyć.

Terry Pratchett
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Film wczoraj wywołał burzę.
Film Sekielskich to dno, bo opisuje dno. Ale też dlatego, że jest słaby.
Uzbierało się trochę tego z wczoraj i dzisiaj. Pokażę to w punktach, żeby ślepi z nienawiści mieli łatwiej:

1. Sekielski pracował w TVN, więc w żadne słowo i obraz nie można wierzyć.
2. Wybrano datę 11 maja, żeby zbezcześcić miesiąc maryjny a jednocześnie zaatakować 6 miesięcy wcześniej święto niepodległości.
Edit: właśnie widzę, że 12 maja mija rocznica powstania partii Pana Premiera Porozumienie Całejprawicy. Atakują wszystkich - to hop juzia jeszcze zaatakujmy prawicę. Nie mają hamulców!
3. Premiera odbywa się w dzień demonstracji przeciw roszczeniom żydowskim - żydzi uderzyli oszczerstwami i się z tym nie kryją.
4. Ks. Franciszka Cybulę dopadli i prześladowali, a potem jego serce nie wytrzymało. Zabili kapelana Solidarności.
5. Film zrobiony z pieniędzy i dla pieniędzy. Ciekawe ile dały im hieny lewackie za dostęp do pokazu przedpremierowego?
6. Ofiary specjalnie się ustawiły, żeby przez całe swoje życie tego nie zgłosić i żeby dopiero teraz Sekielskiemu za pieniądze zmyślić bajeczki, od biskupów wyciągnąć pieniądze i jeszcze w sądzie kłamliwie wymusić pieniądze. Trzy razy kłamanie, trzy razy po kasę łapy wyciąganie. Tfu!.
pilaster ma rację.  
7. Dzieci same chciały sypiać z księżmi - ks. Cybula o tym mówił, a chłopak nie protestował, czyli tak było, a skoro było za zgodą (a nawet namową!), to z definicji gwałtu nie było.
Przecież to jest modelowa sytuacja, o jakiej mówił ks. Michalik, w której dziecko wikła księdza w dwuznaczną relację (chyba, że nie ma wytrysku albo sam koniuszek, albo w delegacji - wtedy nie grzech).
8. KEP wiedząc, że Sekielski jest stronniczy, nie zgodził się na komentarz. Księża biskupi też nie zgodzili się na komentarz. Takie jest jedynie twierdzenie Sekielskiego, bo po premierze głos zabrał ks. bp Polak. O czym to świadczy? Że księża biskupi chcieli zabrać głos, ale zostali zamilczani i Sekielski nie dał im prawa do obrony. Może i to lepiej, to tylko winny się tłumaczy. Nie tłumaczcie się, księża biskupi - oni tego chcą, więc zróbmy im na przekór!
9. Na zdjęciach pojawiają się przebitki figur świętych, a w tle lecą melodie a'la kościelne, co jest dowodem na to, że ten łże-dokument nie ma na celu niczego dobrego zrobić, a jego jedynym zadaniem ma być atak na Polskę i wiarę.
10. Sekielski podał niektóre nazwiska i wizerunki - wolał zaatakować osoby, wolał zgnoić bliźniego, zamiast skupić się na grzechu. A bo to pedofilia jest tylko w Kościele? Niech za muzułmanów się weźmie. Albo za żydów. O, o! Już się boi, że to antysemityzm, że mu łeb utną. Woli atakować chrześcijan - tak jak reszta na całym świecie, a szczególnie w Azji i Afryce. Tam zabijają życie doczesne, a Sekielski zabija słowem. To jest dziennikarz? Nie!
11. Niech do prokuratury zgłoszą, a nie sensację nakręcają.
12. Skoro wiedzą, że człowiek nieskazany=niewinny, nawet jeśli się przyznał, to po co znęcają się psychicznie i fizycznie nad starcami? Żeby wyszło im, że winnych jest więcej, niż jest w istocie. Mam nadzieję, że Pan Prezydent ułaskawi ich za dobre sprawowanie, żeby wyręczyć system sprawiedliwości, bo nawet Pan Ziobro pokazał, że ich tam nie ma. Widzieliście ich na tej sławetnej liście pedofilów? Nie? No.
13. Ks. Cybula zmarł. Ks. założyciel sanktuaryjny zmarł. Święty Jan Paweł II zmarł. O zmarłych albo dobrze, albo wcale!
14. Kto pluje na kapłana, ten pluje na Chrystusa.
15. Wszystko zostało tam zmontowane, czyli zmanipulowane. Kontekst, kontekst! Mówił też o tym w pierwszej części swojej wypowiedzi red. Łukasz Warzecha.
16. Kościół bronił suwerenności Polski tak bardzo, ze nawet ateiści chodzili do kościoła, a teraz co?! Zapomnieli o tym.  
17. Kościół jest nośnikiem jedynego znanego systemu wartości moralnych, które uznają nawet bezbożnicy (muszą, bo innych nie ma, więc albo ich kodeks moralny jest chrześcijański, albo nie mają żadnego kodeksu, zatem są nihilistami, a może i psychopatami, którzy nie zostali jeszcze schwytani na dokonywaniu zbrodni).
18. A w Holandii jest partia pedofilów i nic na to nie mówią.
19. Organizacje gender chcą wprowadzić do przedszkoli lekcje masturbacji, więc tym należy się zająć, a nie tamtym.
20. W Kościele nie ma duchownych, którzy są pedofilnie zboczeni, a jeśli jacyś są, to jest to dowodem, że ubecja i masoneria od wieków wprowadziła swoje piąte kolumny, żeby chcieć zburzyć budowlę zbudowaną na fundamencie Apostołów i Proroków.
21. Wspomniane jest tam po raz już milionowy dokumenty Crimen Solititationis, czyli już nie warto tego w ogóle oglądać.
22. Przenoszenie z parafii na parafię - a co, mieli go zostawić, żeby go zaszczuli? Sto razy upadasz, ale sto razy powstajesz!  
23. To rodzice sami chcieli, więc co księża mieli zrobić? Tylko głupi nie bierze, jak dają. Gdybym tu wam postawił, to od razu całą byście wypili, więc takich święcie oburzonych nie udawajcie!
24. Młyny kościelne mielą po woli, ale dobrze. Był jakiś błąd, którego Kościół nie wyprostował? Nie. Poczekaj 100, 200 lat i sam zobaczysz.
25. Bóg wszystkich rozliczy, więc z tymi sądami dajcie sobie spokój i prawdziwych przestępców ścigajcie.
26. Czy termin przed wyborami jest przypadkowy? Nie sądzę. A pamiętajcie, że jak partia nasza straci władzę, to jakie świnie do koryta się szykują na złą zmianę - aferzyści i złodzieje.
27. Czytając komentarze pod filmem nie sposób nie mieć wrażenia, że są to typowi wyborcy Roberta Biedronia (coś tam o finansowaniu Kościoła z budżetu, coś o konkordacie i takie tam głupoty), a Robert Biedroń to gej, a gejostwo i pedofilia to praktycznie to samo, jak słusznie wskazuje Sławomir Świerzyński, znany śpiewak, który również przez ludzi powiązanych z Platformą było w dzieciństwie molestowany. O co więc chodzi? Pedofilia to problem homoseksualistów, a nie Kościoła.
28. Z ukrytej kamery, podstępnie, w niecnych zamiarach - to nie jest żaden dowód.
29. Na Zachodzie tego jest więcej - dziękujmy Bogu za polskich biskupów, że uchronili tak wiele dzieci, bo pomyślcie, co by było, gdyby nie oni; byłoby tego znacznie więcej.  
30. To wszystko w prostej linii efekt rozpasania seksualnego libertynów niewierzących. Wszystko zaczęło się od tego, że w latach 60-tych XX wieku pornografia była promowana w social mediach przez Kwaśniewskiego i resztę SLD.
Znacie przypadek kapłana, który zbłądził, a nie był jednocześnie zniewolony przez nałóg komputerowy i to, co złego z internetu płynie?
Znacie przypadek kapłana, który dopuściłby się takich rzeczy przed rewolucją seksualną zgniłej lewicy? Uwierzcie mi - nie ma takich.
31. Matkę Boską Częstochowską znowu profanują, ale oni wolą zmieniać temat i zajmować się tematami zastępczymi. Zaplanowana akcja - nie dajcie sobie wmówić, że jest inaczej!
32. Im nie zależy na wyplenieniu grzechu, bo gdyby nie było pedofilii, to nie mieliby pretekstu do ataku na Kościół, więc wspieranie pedofilii i nieukaranie sprawców jest w ich interesie.
pilaster ma rację.
33. Ich jedynym celem jest odwrócenie Polaków od wiary.
34. Pastor Chojecki nie umie w egzegezę, używa wulgaryzmów, zachęca do rozłamów, wściekle atakuje celibat i posty, więc filmu nie należy oglądać, żeby nie nabijać mu wyświetleń i żeby tych głupot nie rozpowszechniać, bo jeszcze ktoś da im posłuch.
35. Film się ciężko ogląda, więc lepiej nie oglądać - lepiej zabrać się za Avengers: Endgame albo Miłość i miłosierdzie 2019.
36. A co my, szare osoby możemy zrobić? Skoro nie możemy nic zrobić, to po co to ciągle rozdrapywać i ględzić o tym?
37. Jeśli chcesz coś zmienić w świecie na lepsze, zacznij od siebie, a nie z busiorami do czyjegoś życia i sumienia wchodzisz.
38. A co ty zrobiłeś dla ofiar? Milczałeś, tak samo jak biskupi (zresztą oni nie milczeli - kolejne przekłamanie).
39. Jak ksiądz kogoś pogłaskał to fiutku, to jakaś krzywda wielka mu się stała? Umarł od tego? Nie, więc nie gardłuj, że to największe zło świata.
Samo ciało to za mało, jak w śpiewają w swoim przeboju dzieci z zespołu Arka Noego - dusza nieśmiertelna jest najważniejsza i jej wieczny los (oby w Niebie).
40. Wołają na kapłanów obraźliwie per 'tłuste katabasy', a zobaczcie, jaki Sekielski jest gruby. Brak umiarkowania duchowego i dokłada to tego jeszcze brak umiarkowania materialnego. Teraz się odchudza, żeby udawać przed ludźmi.
41. W komentarzach też było, żeby zaraz wyświetlić ten film w kościołach. Znowu - ohydztwo promują, a data znowu wybrana nieprzypadkowo.
42. Ks. Cybula - powiedzieli, że coś niby złego zrobił. A w proporcjonalnym czasie zestawili to z tym, ile dobrego zrobił? Nie. Znaj proporcje, mocium panie!
43. Ile razy można o tej pedofilii? O tym już było! Zmieńcie płytę!
44. Psy szczekają, a karawana jedzie dalej już od 2000 lat i nic tego nie zniszczy, nawet gdyby kundle bardzo chciały.
45. A dlaczego nie zrobili filmu o pedofilii wśród rabinów, dziennikarzy, aktorów, broniarzy związkowych? No chyba tylko dlatego, że tam tej zgnilizny jest najwięcej i czasu antenowego by nie starczyło, więc zdecydowali się pocerować trzy przypadki na krzyż, czyli wszystko co było. Hihi.
46. Tyle razy demoralizatorzy krzyczą o wolności, ale przecież to ma być forma nacisku na hierarchów, żeby coś zrobili, jest to ingerencja w ich wolną wolę, którą się w ten sposób gwałci. Kościół musi trwać niewzruszenie i nie reagować, żeby dać jasny wyraz temu, że choć wprawdzie natura ludzka jest skażona znamieniem grzechu pierworodnego, a szatan cały czas kusi, to jednak znamię chrztu Świętego i łaska są silniejsze, że człowiek cały czas posiada wolną wolę (wbrew bredzeniom protestantów).
47. Niech cofną się w czasie i to poprawią, jak są tacy mądrzy! Co się stało, to się nie odstanie. Trzeba iść naprzód, bo nic dobrego z tego nie wynika.

Jeśli ktoś się z tym nie zgodzi, to sami widzicie, ile w tych liberałach hipokryzji - sami chcą akceptacji, a o zdrowym pluralizmie opinii nie chcą nawet słyszeć. Zresztą to nie są tylko moje opinie, bo tak jest, więc tu nie ma o czym dyskutować.
"Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna."
(Weatherby Swann)

The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)
Odpowiedz
Hmm...co to ja pisałem o hunwejbinach?
Na początku było nic. I rzekł Bóg: „Niechaj sta­nie się światłość” i da­lej nic nie było, tyl­ko te­raz można to zobaczyć.

Terry Pratchett
Odpowiedz
To samo, co o sarkazmie? Oczko
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz
Brak wrażliwości, totalny niedowład organu odpowiadającego za współczucie, nienawiść, jad, tępa propaganda, zaklinanie rzeczywistości, hipokryzja z kategorii, której wszystkie inne mówią "szefie". I to wszystko w jednym poście. Hunwejbinizm w postaci klinicznej. Zwyczajnie, po ludzku, autor powinien się wstydzić.
Shame. Shame. Shame.
Gotowiec? Bo tyle tekstu tak szybko. Kto rozsyła...?

Hmm...czy ja jedyny nie zajarzyłem? Kurde....
Na początku było nic. I rzekł Bóg: „Niechaj sta­nie się światłość” i da­lej nic nie było, tyl­ko te­raz można to zobaczyć.

Terry Pratchett
Odpowiedz
W tym co napisał Elbrus jest sporo racji. Najważniejszy jest kontekst, w którym te afery pedofilskie są ujawniane. A największym problemem lewicy jest nieumiejętność czytania wydarzeń/zjawisk w kontekście, co wynika z nieużywania prawej półkuli mózgowej. Takimi osobami najłatwiej manipulować.
Odpowiedz
towarzyski.pelikan napisał(a): W tym co napisał Elbrus jest sporo racji. Najważniejszy jest kontekst, w którym te afery pedofilskie są ujawniane. A największym problemem lewicy jest nieumiejętność czytania wydarzeń/zjawisk w kontekście, co wynika z nieużywania prawej półkuli mózgowej. Takimi osobami najłatwiej manipulować.
Ty w ogóle czytałaś co Elbrus tam naskrobał? Przecież to zbiór idiotyzmów podszytych katolickim fanatyzmem. Mam wrażenie, że on sobie po prostu jaja robi.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości