Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pan prezydent Donald Trump
lumberjack napisał(a): http://wiadomosci.onet.pl/swiat/doradca-...ji/5xnmxvn

Cytat: Stany Zjednoczone wykluczają złagodzenie sankcji nałożonych na Rosję za jej udział w kryzysie ukraińskim - powiedział doradca ekonomiczny Białego Domu Gary Cohn w Taorminie na Sycylii, gdzie prezydent USA Donald Trump bierze udział w szczycie G7.

- Nie łagodzimy sankcji. Jeśli powinniśmy coś zrobić, to myślelibyśmy raczej prawdopodobnie o tym, by być twardszym wobec Rosji - oświadczył Cohn, który wcześniej dawał do zrozumienia, że Stany Zjednoczone nie mają określonego stanowiska w sprawie sankcji wobec Rosji.

Cohn powiedział też dziennikarzom, że poglądy Trumpa na walkę ze zmianami klimatycznymi ewoluują w wyniku dyskusji na szczycie, ale ostatecznie w tej sprawie Stany Zjednoczone będą się kierować amerykańskimi interesami.

- Sądzę, że jego poglądy ewoluują. (Trump) przybył tutaj, by się uczyć. Przybył, by stać się mądrzejszym. Jego poglądy ewoluują, dokładnie tak jak powinny. Dla niego podstawą do ostatecznej decyzji będzie to, co najlepsze dla Stanów Zjednoczonych - relacjonował doradca.

Tak jak wcześniej pisałem - USA to nie Rosja, a Trump nie jest samowolnym, wszechwładnym carem. Judeomasoni czuwają nad jego poczynaniami Oczko Język

Chwała im!
Sebastian Flak
Odpowiedz
Chałwa!

Trump miał być ruską wtyką, a wygląda na to, że jest wtyką żydowską.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu rzeczy
.
Odpowiedz
Po szczycie G7 nastroje są kiepskie.
Niemcy jadą po DT jak po łysej kobyle. No, no!

"Elmar Thevessen w komentarzu wygłoszonym w wieczornym wydaniu wiadomości telewizji publicznej ZDF powiedział, że "ten prezydent jest hańbą dla amerykańskiej demokracji i dla naszych wartości". Według publicysty dzięki szczytowi G7 uzyskaliśmy wreszcie jasność co do intencji prezydenta USA, sprowadzających się do "America First" (Ameryka przede wszystkim) i "only" (wyłącznie).

"Solidarność jest dla Trumpa towarem dostarczanym tylko po wpłaceniu zaliczki. (Prezydent) rzuca się na szyję Arabii Saudyjskiej - krajowi, który rozpowszechnia sfałszowaną wersję islamu, na którą powołują się islamiści mordujący dzieci w Manchesterze. Trump uważa Yad Vashem za atrakcję turystyczną. (...) Trump kłamie, kiedy mu to pasuje, i nazywa wszystkich swoich krytyków kłamcami" - wylicza Thevessen."
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): "Elmar Thevessen w komentarzu wygłoszonym w wieczornym wydaniu wiadomości telewizji publicznej ZDF powiedział, że "ten prezydent jest hańbą dla amerykańskiej demokracji i dla naszych wartości". Według publicysty dzięki szczytowi G7 uzyskaliśmy wreszcie jasność co do intencji prezydenta USA, sprowadzających się do "America First" (Ameryka przede wszystkim) i "only" (wyłącznie).

Czy przypadkiem do tej pory tak nie było? Trump po prostu nazwał rzecz po imieniu... USA zawsze dbały przede wszystkim o swoje interesy. Co nie jest przecież niczym nadzwyczajnym ani dziwnym.

Sofeicz napisał(a): "Solidarność jest dla Trumpa towarem dostarczanym tylko po wpłaceniu zaliczki. (Prezydent) rzuca się na szyję Arabii Saudyjskiej - krajowi, który rozpowszechnia sfałszowaną wersję islamu, na którą powołują się islamiści mordujący dzieci w Manchesterze.

Moje pytanie do pana Thevessena - dlaczego wersję islamu panującą w Arabii Saudyjskiej uważa za sfałszowaną? Przecież to jest właśnie prawdziwy islam. Jedna z odmian jak najbardziej prawdziwego islamu.

Jak mnie wkurwiają takie wypowiedzi... równie mądre co "wszystkie chujowe komunizmy były sfałszowanymi komunizmami; prawdziwy komunizm jest wspaniały i dobry dla ludzi tylko go jeszcze nigdzie nie wprowadzono".
Wspomóż mię mrówko, bo z głodu umieram
Prosił ze łzami konik w nędznym stanie;
Lecz ta mu rzekła: dla siebie ja zbieram,
Śpiewałeś w lecie, potańcz w zimie panie.
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Przecież to jest właśnie prawdziwy islam. Jedna z odmian jak najbardziej prawdziwego islamu.

Taka odmiana powstała chyba w XIX wieku?
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu rzeczy
.
Odpowiedz
No i? A protestantyzm nie jest jedna z odmian chrzescijanstwa? A powstal przeciez wiele wiekow po katolicyzmie...

Mlody wiek tej wersji islamu nie robi z niej religii sfalszowanej... to prawdziwy islam z prawdziwie gownianymi wartosciami. No ale unijni zlewaczali decydenci wola stosowac myslenie zyczeniowe, a wszystko to co z nim niezgodne najlepiej nazwac falszem. Wielka szkoda ze ci decydenci zyja w ekskluzywnych, ogrodzonych dzielnicach z dala od swoich ciapajskich podopiecznych.
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Jak mnie wkurwiają takie wypowiedzi... równie mądre co "wszystkie chujowe komunizmy były sfałszowanymi komunizmami; prawdziwy komunizm jest wspaniały i dobry dla ludzi tylko go jeszcze nigdzie nie wprowadzono".
Co ma komunizm do islamu? Co ma anarchizm do chrześcijaństwa? Thevessen podkreślił w swojej wypowiedzi, że islam nie musi koegzystować z autorytarnym ustrojem i średniowiecznym prawem.
Odpowiedz
Vezas napisał(a):
lumberjack napisał(a): Jak mnie wkurwiają takie wypowiedzi... równie mądre co "wszystkie chujowe komunizmy były sfałszowanymi komunizmami; prawdziwy komunizm jest wspaniały i dobry dla ludzi tylko go jeszcze nigdzie nie wprowadzono".
Co ma komunizm do islamu? Co ma anarchizm do chrześcijaństwa? Thevessen podkreślił w swojej wypowiedzi, że islam nie musi koegzystować z autorytarnym ustrojem i średniowiecznym prawem.

Tym bardziej. Skoro islam może być cywilizowany tak jak twierdzisz, to tym bardziej powinniśmy ostro i stanowczo postępować z tym systemem, a nie szukać wymówek i uzasadnień dla aktów terroru i jak to nie jest prawdziwy islam. Takie miękkie i cipowate postępowanie tylko zaostrza problem, bo daje przyzwolenie na działanie ciemniejszej stronie islamu. Skoro są zdolni do zachowania norm cywilizowanych, to trzeba od nich zachowania tych norm bezwzględnie wymagać, siłą jeśli trzeba. Od tego w końcu jest państwo, żeby wymuszać ład i porządek.
Jakby ktoś miał wątpliwości to potwierdzam: Tak jestem zjebanym prawakiem, który każdego dnia zjada niemowlaka. Hitler to mój idol, a Stalin to dziadek. Ogólnie chcę siać zło i spustoszenie. Czy cokolwiek jeszcze tam lewica przypisuje ludziom o moich poglądach.

Oczywiście nienawidzę kobiet, bo jestem prawiczkiem. Inaczej nie może być.
Odpowiedz
fertenbitenhiy napisał(a): Tym bardziej. Skoro islam może być cywilizowany tak jak twierdzisz, to tym bardziej powinniśmy ostro i stanowczo postępować z tym systemem, a nie szukać wymówek i uzasadnień dla aktów terroru i jak to nie jest prawdziwy islam. Takie miękkie i cipowate postępowanie tylko zaostrza problem, bo daje przyzwolenie na działanie ciemniejszej stronie islamu. Skoro są zdolni do zachowania norm cywilizowanych, to trzeba od nich zachowania tych norm bezwzględnie wymagać, siłą jeśli trzeba. Od tego w końcu jest państwo, żeby wymuszać ład i porządek.

Skoro są zdolni do zachowania norm o których piszesz, to nie trzeba będzie tego od nich wymagać, bo sami będą się do nich stosować. Poza tym, państwo ma gwarantować ład i bezpieczeństwo, a nie je "wymuszać", czyż nie? Chyba wszyscy znamy z historii próby wymuszania ładu i porządku przez państwo i doskonale wiemy, czym to się kończy...
Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło. W moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył! - Stanisław Lem
Odpowiedz
Gargamel napisał(a):
fertenbitenhiy napisał(a): Tym bardziej. Skoro islam może być cywilizowany tak jak twierdzisz, to tym bardziej powinniśmy ostro i stanowczo postępować z tym systemem, a nie szukać wymówek i uzasadnień dla aktów terroru i jak to nie jest prawdziwy islam. Takie miękkie i cipowate postępowanie tylko zaostrza problem, bo daje przyzwolenie na działanie ciemniejszej stronie islamu. Skoro są zdolni do zachowania norm cywilizowanych, to trzeba od nich zachowania tych norm bezwzględnie wymagać, siłą jeśli trzeba. Od tego w końcu jest państwo, żeby wymuszać ład i porządek.

Skoro są zdolni do zachowania norm o których piszesz, to nie trzeba będzie tego od nich wymagać, bo sami będą się do nich stosować. Poza tym, państwo ma gwarantować ład i bezpieczeństwo, a nie je "wymuszać", czyż nie? Chyba wszyscy znamy z historii próby wymuszania ładu i porządku przez państwo i doskonale wiemy, czym to się kończy...

Państwo to między innymi twór, który na danym terenie ma monopol na użycie siły i w ramach tego monopolu ma jej używać kiedy to konieczne (i tylko kiedy to konieczne) do zachowania ładu, porządku i ogólnie przestrzegania prawa.

Zresztą, niby jak państwo miałoby "gwarantować" ład i porządek bez użycia siły? Przekonać gwałciciela, żeby przestał gwałcić i podał się wyrokowi sądu poematem o zaletach zachowania prawości i spółkowaniu tylko z chętnymi? 

Więc przestań za przeproszeniem pierdolić i zejdź na ziemię. To, że państwo używa siły względem swoich obywateli do zachowania ładu i porządku (czyli wymusza to), nie oznacza jeszcze, że jest to jakaś opresyjna dyktatura. Każde państwo tak robi. Nawet jeśli niektóre jednostki naiwne jak ty myślą inaczej.
Jakby ktoś miał wątpliwości to potwierdzam: Tak jestem zjebanym prawakiem, który każdego dnia zjada niemowlaka. Hitler to mój idol, a Stalin to dziadek. Ogólnie chcę siać zło i spustoszenie. Czy cokolwiek jeszcze tam lewica przypisuje ludziom o moich poglądach.

Oczywiście nienawidzę kobiet, bo jestem prawiczkiem. Inaczej nie może być.
Odpowiedz
fertenbitenhiy napisał(a): Państwo to między innymi twór, który na danym terenie ma monopol na użycie siły i w ramach tego monopolu ma jej używać kiedy to konieczne (i tylko kiedy to konieczne) do zachowania ładu, porządku i ogólnie przestrzegania prawa.

Zresztą, niby jak państwo miałoby "gwarantować" ład i porządek bez użycia siły? Przekonać gwałciciela, żeby przestał gwałcić i podał się wyrokowi sądu poematem o zaletach zachowania prawości i spółkowaniu tylko z chętnymi? 

Więc przestań za przeproszeniem pierdolić i zejdź na ziemię. To, że państwo używa siły względem swoich obywateli do zachowania ładu i porządku (czyli wymusza to), nie oznacza jeszcze, że jest to jakaś opresyjna dyktatura. Każde państwo tak robi. Nawet jeśli niektóre jednostki naiwne jak ty myślą inaczej.

Faktycznie, wyraziłem się nieco nieprecyzyjnie, niemniej jednak uważam, że mamy zdecydowanie odmienne zdanie w sprawie tego, w jakich przypadkach państwo powinno używać swojej siły. Czy twoim zdaniem PRL mógł używać siły wobec obywateli, którzy nie zgadzali się na totalitaryzm i rządy "jedynej słusznej partii"? Przecież według ówczesnej propagandy było to niczym innym, jak tylko utrzymywaniem przez władze ładu i porządku w państwie.  Dodatkowo niepotrzebnie się unosisz, bo nigdzie nie napisałem, że usprawieliwiam tych, którzy tego prawa nie przestrzegają.
Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło. W moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył! - Stanisław Lem
Odpowiedz
Ogladal ktos konferencje z Trumpem i Duda? Moim zdaniem dobrze gadali. Widac bylo tylko, ze Duda byl troche zestresowany i spiety.

BTW - pytanie do zwolennikow prorosyjskosci Trumpa - czy z perspektywy czasu podtrzymujecie swoj poglad?
Odpowiedz
Trzymałem się z daleka, bo wiedziałem, że Wielka Grzywa sypnie białym murzynom parę paciorków i powie, jacy to są wspaniali.
A oni będą sikać po nogach z podniecenia. I chyba nie myliłem się.

Jedno tylko mnie zaciekawiło - kiedy oglądałem lądowanie Air Force One na Okęciu miałem włączony Flightradar24, gdzie są wszystkie aktualne pozycje samolotów i.... nic. Pusto.
Widać używają wojskowych transponderów.
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): BTW - pytanie do zwolennikow prorosyjskosci Trumpa - czy z perspektywy czasu podtrzymujecie swoj poglad?
Co do jego wyboru chociażby, to nie mam większych wątpliwości, że udział przy jego wyborze mieli rosyjscy hakerzy, choć w sumie i tak dostał mniej głosów niż Clinton. Często z jego ust padają słowa krytyczne wobec Rosji, ale choć nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, to pamiętam, że "polski" minister obrony nardowej, mimo swojej antyrosyjskiej retoryki, rzeczywiście sprzyja jej interesom. Czy tak jest też w przypadku Drumpfa? Ważne będzie to, czy podpisze przedłużenie sankcji wobec Rosji, ale muszę przyznać, że niektóre jego ruchy są podejrzane (vide Flynn, spotkanie z Ławrowem)
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): A oni będą sikać po nogach z podniecenia. I chyba nie myliłem się.

Ale gdzie kto sie posikal, bo nie widzialem. Przemowienia byly spoko, ale bez konkretow. Na stronie Russia Today widze wscieklice Ruskich na slowa Trumpa o destabilizujacej dzialanosci Rosji.

Wszyscy tam jednym chorem twierdza, ze systemy rakietowe Amerykanow, ktore zamierzamy kupic sa przestarzale i gorsze od Iskanderow. Musze sobie sprawdzic, ktore maa lepsze parametry.
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Ale gdzie kto sie posikal, bo nie widzialem. Przemowienia byly spoko, ale bez konkretow. 

Aha! Przypomniał mi się bodaj jedyny konkret z ich spotkania - Trump powiedział: "we may increase US LNG price", ale to nieważne, bo zaraz potem dodał, że Duda to "twardy negocjator"  Cwaniak
Odpowiedz
lumberjack napisał(a):
Sofeicz napisał(a): A oni będą sikać po nogach z podniecenia. I chyba nie myliłem się.

Ale gdzie kto sie posikal, bo nie widzialem.

Nie widziałeś tych podnieconych tłumów, wieszczących, że to nowy Zjazd Gnieźnieński, że TAKA persona nas zaszczyciła, że nawet podał rękę, że międzymorze. Typowo polskie kompleksy wy/ni jak na talerzu.
Odpowiedz
To jest ta Murzyńskość, o której mówił Sikorski. I teraz weź ktoś spróbuj wytłumaczyć to ciemnemu ludowi. Przynajmniej mamy juź stu procentowe potwierdzenie, dlaczego tak się wkurzyli kiedy taśmy zostały opublikowane - prawda boli.

Jedna rzecz jest pozytywna z tej wizyty, mianowicie, promocja kraju. Można różne rzeczy twierdzić, ale pozytywny przekaz nt. Polski jest niezaprzeczalny. Reszta to wodotryski.

I chcialbym zauwazyc, ze zadne wyrzutnie Patriot nie zostaly kupione. Na razie podpisano tylko papiery wstepne. Jesli Maciarenko klamie, ze cos robi to nie mozna mu wierzyc.
.
Odpowiedz
Cytat:Speaking at a news conference after the meeting with Trump, Polish President Andrzej Duda said he has “a feeling that the United States is serious about Poland's security.” Warsaw has repeatedly expressed concerns about its security due to “growing aggression and a growing threat from the East,” apparently hinting at Russia.

Meanwhile, the US president stated that Washington is working with its NATO ally to deal with Russian’s “destabilizing behavior.”
“We are working with Poland in response to Russia's actions and destabilizing behavior,” Trump told reporters without specifying any moves on Russia’s part.

[...]Russia immediately responded to Trump’s statement on its “destabilizing behavior.”

“We do not agree with this approach,” the Kremlin spokesman Dmitry Peskov stated. The statement came just one day before the long-awaited meeting between Russian President Vladimir Putin and his US counterpart Donald Trump. The Kremlin expects that the two leaders will establish “a working dialogue, which is probably vital for all the world in terms of improving efficiency in resolving a critical mass of conflicts and problems.”

https://www.rt.com/news/395462-poland-us...-missiles/

Gargamel napisał(a): Aha! Przypomniał mi się bodaj jedyny konkret z ich spotkania - Trump powiedział: "we may increase US LNG price", ale to nieważne, bo zaraz potem dodał, że Duda to "twardy negocjator"  Cwaniak

To to akurat był żart. Przynajmniej tak to odebrałem.

Sofeicz napisał(a): Nie widziałeś tych podnieconych tłumów, wieszczących, że to nowy Zjazd Gnieźnieński, że TAKA persona nas zaszczyciła, że nawet podał rękę, że międzymorze. Typowo polskie kompleksy wy/ni jak na talerzu.

Nie. Obejrzałem wyłącznie samą konferencję na YT - bez żadnych komentarzy podnieconych dziennikarzy.

A może chodzi o to, że Polacy nie mają kompleksów względem USA tylko entuzjazm? Ja np. nie mam kompleksów względem bogatszych sąsiadów tylko entuzjazm, że im się tak dobrze powodzi i sam chcę do tego dążyć. I może dobrze, że Polacy wolą cenić jako wzorzec potężne militarnie, naukowo i gospodarczo USA z entuzjastycznym prezydentem a nie taplające się w błotku politpoprawności Niemcy, których niezadowoleni, markotni i smutni politycy jeśli już się wypowiedzą to o tym, że nad Polską wisi widmo faszyzmu; że tu już nie ma demokracji, że trzeba nam imigrantów i multi kulti itd.

Przy czym właśnie zaczynamy mieć bardzo poważny, zbieżny interes polityczny ze Stanami:

Cytat:On 14 June, the US Senate voted to impose new sanctions on Russia and to significantly impede the potential of the Donald Trump Administration to lift the already existing sanctions. The document was adopted as a result of an agreement between the Democrats and the Republicans (97 votes for and 2 against).

The Senate’s decisions cover:

a) Restricting President Trump’s ability to lift the US sanctions on Russia already in place. To do this, he would have to submit a report to Congress justifying the need to lift the sanctions and explaining what the administration intends to receive in return. Congress would then approve or reject the president’s decision within thirty days.

b) Increasing the sanctions previously imposed on the Russian energy sector (a ban on the sale of technologies for oil and gas extraction from difficult to access fields, including the Arctic, shale and deep-water fields) by expanding them to all projects in which Russian firms are engaged (including those outside Russia).[...]

c) The imposition of sanctions on persons who “will make investment that directly and significantly contributes to the enhancement of the ability of the Russian Federation to construct Energy export pipelinesor who “sell, lease or provide to the Russian Federation for the construction of Russian energy export pipelines, goods, services, technology, information, or support” (including such that may facilitate the construction, modernisation or repairs of export pipelines). The Senate has left it up to the Presidential Administration to decide whether to impose sanctions on each firm (US or foreign) that invests in Russian oil or gas pipeline projects (for example, Nord Stream 2). At the same time, it is stated in the document that the US policy envisages “to continue to oppose the Nord Stream 2 pipeline given its detrimental impacts on the European Union’s energy security, gas market development in Central and Eastern Europe, and energy reforms in Ukraine”.

https://www.osw.waw.pl/en/publikacje/ana...ons-russia

Niestety nasi bliscy, unijni sojusznicy martwiący się o stan demokracji w Polsce jakoś nie mają oporów by bronić swojego biznesu ubitego z najeźdźcą Ukrainy, dyktatorem Wladimirem P.:

Cytat:Germany and Austria condemned a proposed expansion of U.S. sanctions on Russia, saying the measures sought to bolster U.S. economic interests and included an unacceptable intervention in the region’s energy sector.

“Europe’s energy supply is a matter for Europe, not the United States of America,’’ German Foreign Minister Sigmar Gabriel and Austrian Chancellor Christian Kern said in a joint statement. “Instruments for political sanctions should not be tied to economic interests.”

At the center of the criticism is the planned $10 billion Nord Stream 2 gas pipeline from Russia to Germany, that to some extent would compete with U.S. exports of liquefied natural gas to Europe. The 1,220 kilometer (758-mile) link, designed to cut Russia’s reliance on gas transit through Ukraine, would double the capacity of an existing route to Europe’s biggest economy.

The Nord Stream 2 pipeline will have “detrimental impacts on the European Union’s energy security,” and on reforms in Ukraine, according to an amendment added to a bill by the U.S. Senate on Wednesday to tighten curbs against Russia. The U.S. will “continue to oppose the link,” according to the bill. The Senate passed the measure on Thursday. It still needs to be taken up by the House, where it may be revised, and the White House hasn’t yet made clear whether it’ll sign the bill.

https://www.bloomberg.com/news/articles/...s-new-pipe

Dokładnie to samo stanowisko reprezentował Tusk, próbujący niedawno bronić interesów Polski (czym mnie bardzo pozytywnie zaskoczył):

Cytat:Donald Tusk zaklinał Komisję Europejską, by nie godziła się na Nord Stream 2. W piątek jednak Polska przegrała w Brukseli znów stosunkiem głosów 1:27

W środę 14 czerwca Komisja Europejska miała poprosić kraje Unii o udzielenie jej mandatu do negocjowania z Rosją warunków budowy Nord Stream 2 z Rosji przez Bałtyk, jednak zrobiła to już w piątek – stanowisku sprzeciwiała się tylko Polska.

Atmosferę wcześniej podgrzał jeszcze Donald Tusk, przewodniczący Rady Europejskiej, jednoznacznie twierdząc, że gazociąg rosyjski będzie szkodliwy dla całej UE. W ujawnionym przez „Financial Times” liście do Junckera Tusk pisze: „Budowa Nord Stream 2 pozwoli Rosjanom na zamknięcie szlaku tranzytowego przez Ukrainę, a agresja na ten kraj się nie skończyła. (...) Uzależni nas bardziej od rosyjskich dostaw i skupi tranzyt gazu wzdłuż istniejącej trasy. Ponadto umocni pozycję Gazpromu jako dominującego dostawcy gazu do UE”. Jednak to też nie pomogło.

W piątek Komisja Europejska stosunkiem głosów 1:27 przyjęła po cichu, bez dyskusji stanowisko w sprawie kontrowersyjnego gazociągu. Sprzeciw zgłosiła tylko polska komisarz Elżbieta Bieńkowska, rumuński sprzeciw wpłynął po czasie, a koalicja, na którą liczyliśmy, czyli m.in. kraje bałtyckie, sprzeciwu nie złożyła.

http://forsal.pl/artykuly/1050080,nord-s...olski.html

Niemcy jebane oczywiście oszczały Tuska pokazując nam tym samym jak silna jest wspólna polityka UE. Kiedy trzeba komuś wcisnąć ciapajczyków to napierdalają o solidarności i wspólnej polityce, ale kiedy przychodzi do ruchania Polski w kakało, to już wspólnej polityki nie potrzebują.

Najkorzystniejsze teraz byłoby dla nas, gdyby Stanom udało się przeforsować i wymusić na UE (czyli przede wszystkim na Niemcach) zmianę planów co do Nord Stream 2.

Po drugie Polska mając gazoport mogłaby rzeczywiście stać się tym całym "hubem" i pomóc innym krajom Europy w uniezależnianiu się od gazu rosyjskiego. Tego się ruskie chyba najbardziej obawiają vide komcie pod tym artykułem: https://www.rt.com/business/395455-polan...ng-supply/

Nawet jeśli jest tak jak piszą (czyli, że gaz z USA będzie droższy niż z Rosji), to warto się poświęcić i dopłacić, niż być zależnym od ruskich.

Żarłak napisał(a): To jest ta Murzyńskość, o której mówił Sikorski. I teraz weź ktoś spróbuj wytłumaczyć to ciemnemu ludowi. Przynajmniej mamy juź stu procentowe potwierdzenie, dlaczego tak się wkurzyli kiedy taśmy zostały opublikowane - prawda boli.

Murzyńskość powinna być z polskiej polityki wyrugowana na rzecz chłodnej kalkulacji tego co jest w interesie naszego kraju. I nie ważne czy chodzi o relacje z USA czy Niemcami czy z jakimkolwiek innym państwem.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): Nie widziałeś tych podnieconych tłumów, wieszczących, że to nowy Zjazd Gnieźnieński, że TAKA persona nas zaszczyciła, że nawet podał rękę, że międzymorze. Typowo polskie kompleksy wy/ni jak na talerzu.

Zważ na to, że spora część tłumów to byli zwolennicy rządu specjalnie zwiezieni autokarami po to aby okazywać entuzjazm i ta postawa może nie być jednak reprezentatywna dla całości społeczeństwa a jedynie dla korzystających z tzw. prawicowych mediów, które faktycznie dostały pierdolca w prześciganiu się w ogłaszaniu jaki to sukces, przełom i historyczne wydarzenie wczoraj się odbyło. I to faktycznie było żenujące.

Jeżeli chodzi o wizytę - konkretów brak,nic z niej raczej nie wyniknie. Za to sukces piarowy PIS, który szopkę zorganizował i sprawnie sprzedał jest niezaprzeczalny.
Samo przemówienie i konferencję odebrałem zupełnie inaczej niż przedmówcy, chociaż nie widziałem całości i może coś przeoczyłem.  - ot taka mowa trawa i banały plus oklepane "przyjdzie obce i nas zje". Sam Duda używał głównie określeń "poruszyliśmy", "omówiliśmy", "rozmawialiśmy". No fajnie - pogadaliście sobie ale co dalej?   

Co do zapowiedzi Macierewicza odnośnie patriotów - gość wyraźnie powiedział, że dostaliśmy zgodę na zakup najnowocześniejszych, których również używa amerykańska armia. Problem w tym, że staraliśmy się o jeszcze nowszy model który jest w fazie testów i amerykańska armia go nie używa ( Amerykanie nie chcieli zgodzić się na transfer technologii). Więc albo Macierewicz jak zwykle nie ma pojęcia co mówi albo ten "sukces" to nic innego jak sprzedaż porażki w ładnym opakowaniu.

A tutaj jeszcze murzyńskość w czystej swej formie:

I na koniec Murzyńskość w czystej swej formie:
http://niezalezna.pl/101782-nasza-akcja-...czy-polska

lumberjack napisał(a): Niemcy jebane oczywiście oszczały Tuska pokazując nam tym samym jak silna jest wspólna polityka UE. Kiedy trzeba komuś wcisnąć ciapajczyków to napierdalają o solidarności i wspólnej polityce, ale kiedy przychodzi do ruchania Polski w kakało, to już wspólnej polityki nie potrzebują.

Polaczki oczywiście oszczały europejską solidarność odmawiając przyjęcia ciapajczyków. Ale jeżeli chodzi o nordstream to nagle im się ta solidarności przypomina i rozpoczynają jeremiady na jej temat. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Uśmiech
Nie dajcie sobie wmówić mediom, że wsadzanie widelca do kontaktu jest niebezpieczne. Przecież z powodu gryp umiera znacznie więcej osób.  

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości