Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pan prezydent Donald Trump
Taka opinia, racjonalizuje postępowanie Trumpa.

Wydaliśmy 7 bilionów dolarów na Bliskim Wschodzie” – powiedział Trump na zakończenie spotkania – „a nie jesteśmy w stanie zebrać nawet 1 biliona dolarów na infrastrukturę krajową

Całość.

Czyli świat (w ważnej części) oczekuje od swojego żandarma  pax Americana, tylko USA nie bardzo mają z czego  i jak za to płacić. Do tego dochodzą problemy wewnętrzne. Stąd też nasza propozycja płacenia za "Fort Trump". Trump przeminie,  powody jego postępowania raczej nie. Przypomina się upadek ZSRR i wycofywanie się z Niemiec. Protesty w  Rosji były wówczas zwłaszcza w kręgach wojskowych olbrzymie. Mamy pewne podobieństwo.
Odpowiedz
Cytat:Trwa 19. dzień zawieszenia rządu federalnego USA. Prezydent Donald Trump spotkał się z przedstawicielami Izby Reprezentantów i Senatu, by omówić sporną kwestię budowy muru na granicy z Meksykiem. Rozmowy zakończyły się fiaskiem. Wściekły Trump wyszedł ze spotkania, mówiąc później, że to była "kompletna strata czasu".
Prezydent Donald Trump zakończył rozmowy po tym, jak spiker Izby Reprezentantów Nancy Pelosi i lider Demokratów Chuck Schumer odmówili po raz kolejny sfinansowania planowanego muru granicznego między USA a Meksykiem.

To jednak nie wszystko. Trump zagroził wprowadzeniem stanu wyjątkowego, jeśli Kongres nie zgodzi się na budowę muru.
"Właśnie opuściłem spotkanie z Chuckiem i Nancy, totalna strata czasu" - napisał Trump na Twitterze. Prezydent miał zapytać Pelosi, czy zamierza zatwierdzić powołanie straży granicznej, które objemie amerykańsko-meksykański mur. "Nancy powiedziała NIE. Powiedziałem do widzenia, nic innego nie działa!" - czytamy w internetowym wpisie.

Od 22 grudnia trwa tzw. shutdown, czyli częściowe zawieszenie rządu federalnego USA. Wtedy to Senatowi nie udało się zagłosować nad prowizorium budżetowym, ponieważ Republikanie nie mieli szans na przeforsowanie ustawy przewidującej środki finansowe na budowę muru na granicy z Meksykiem. Aby ustawy budżetowe zostały przyjęte, potrzeba było większości kwalifikowanej głosów (przynajmniej 60 w Senacie), podczas gdy Republikanie mieli w izbie wyższej przewagę zaledwie dwóch głosów.

Zara, zara - a czy nie przypadkiem to Meksykańcy nie mieli sfinansować tego trumpowskiego muru?
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): Zara, zara - a czy nie przypadkiem to Meksykańcy nie mieli sfinansować tego trumpowskiego muru?
Złośliwiec Uśmiech
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
Książę Wali... eni. Walii...? Waleni...?

Cytat:US President Donald Trump has caused a splash on Twitter after he tweeted to say he had met the "Prince of Whales".

[Obrazek: _107366577_capture.jpg]


[Obrazek: _107370302_trumpcomp.png]

BBC


Haha, hihi, ale podczas wyborów w 2020 znowu będę korzystał z danych hakerskich i wywiadowczych obcych państw.

Cytat:President Donald Trump said Wednesday that he would likely take information about his 2020 election rivals from foreign adversaries, such as Russia and China.

During an interview with ABC News' George Stephanopoulos, Trump was asked whether his campaign would accept information from foreign governments in this upcoming election or turn it over to the FBI.

"I think maybe you do both," Trump said, adding that if Norway had information on an opponent, he thinks he would want to hear it. "I think you might want to listen, there's nothing wrong with listening."

When asked whether he would want that type of interference in the 2020 election, Trump said: "It's not an interference."

"They have information. I think I'd take it," Trump continued. "If I thought there was something wrong, I'd go maybe to the FBI."

https://eu.usatoday.com/story/news/polit...438670001/
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu rzeczy
.
Odpowiedz
I tak nie przebije Waszczykowskiego z jego San Escobarem Uśmiech

---

BTW

Jak już jestem w tym temacie - wiele razy pojawiały się oskarżenia Trumpa o koneksje z ruskimi. Nie wiem czy ktoś już wrzucał tu to info, ale okazuje się, że Donald został ze wszystkich zarzutów oczyszczony:

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-47688187

Cytat:Mueller report: Trump cleared of conspiring with Russia

[...]
What does the summary say?

"The special counsel did not find that any US person or Trump campaign official conspired or knowingly co-ordinated with Russia," Mr Barr writes.

On the issue of whether justice was obstructed, Mr Mueller's report says: "While this report does not conclude that the president committed a crime, it also does not exonerate him."

In his summary, Mr Barr said the report "ultimately determined not to make a traditional prosecutorial judgment".

I mały oftop - PiSowi również zarzuca się prorosyjskość tylko jak to się ma np. do najnowszych informacji o:

- zakupie F-35
- zakupie gazu z USA 
- pisowskich zabiegach o "Fort Trump"
- przeniesieniu do Polski dodatkowego tysiąca jankeskich wojaków

Moim zdaniem tak się pachołki ruskich nie zachowują. Tak się zachowują pachołki USA Uśmiech

Ale to dobrze - lepiej trzymać z amerykańskimi skurwysynami niż z rosyjskimi.
Wspomóż mię mrówko, bo z głodu umieram
Prosił ze łzami konik w nędznym stanie;
Lecz ta mu rzekła: dla siebie ja zbieram,
Śpiewałeś w lecie, potańcz w zimie panie.
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Moim zdaniem tak się pachołki ruskich nie zachowują. Tak się zachowują pachołki USA

Oczywiście, że PiS to amerykańskie popychadła. Głównie z powodu własnego zaślepienia. Nie wyklucza to jednak dostępu agentury FR w otoczeniu PiS czy rządu,
Zasadniczo Amerykanie pomogli PiS wygrać wybory. Niestety, ale w kwestii UE to USA i Rosja mogą do pewnego stopnia grać do jednej bramki. Jedni i drudzy mogą skorzystać na osłabieniu UE. Nie skreślałbym też zupełnie Chińczyków.
Problem z PiS jest taki, że działają w sposób tak chaotyczny i bez planu, nie mówiąc już nawet o jakiejkolwiek strategii, że wpływ na politykę może mieć ktokolwiek.

No bo kto tak właściwie jest obecnie szefem dyplomacji? Nie był nim Waszczykowski i nie jest Czaputowicz... Państwo kartonowe.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu rzeczy
.
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): I mały oftop - PiSowi również zarzuca się prorosyjskość tylko jak to się ma np. do najnowszych informacji o:

- zakupie F-35
- zakupie gazu z USA 
- pisowskich zabiegach o "Fort Trump"
- przeniesieniu do Polski dodatkowego tysiąca jankeskich wojaków

Moim zdaniem tak się pachołki ruskich nie zachowują. Tak się zachowują pachołki USA Uśmiech

Ale to dobrze - lepiej trzymać z amerykańskimi skurwysynami niż z rosyjskimi.

Pisiarze nie są "prorosyjscy", tylko po prostu marzą o tym, żeby Polska była jak Rosja. I żeby oni byli partią "Jedna Polska". Zazdroszczą Putinowi sukcesu w "suwerenności" i dlatego go nie lubią. To jest jeden plus i przyczyna tego, że żadna "międzynarodówka nacjonalistyczna" obecnie powstać nie może. Powstała taka na chwilę w latach 40, ale tylko dlatego, że naziste Niemcy miały gigantyczną przewagę nad swymi środkowoeuropejskimi popychadłami, i to wszystkimi razem wziętymi. Rosja takiej nie ma nad potencjalnymi przyjaciółmi (Turcja, Węgry, Polska). Mają natomiast Stany Zjednoczone, a "suwerennych i niezależnych" zawsze podnieca siła sama w sobie i lizanie dupy silniejszemu dlatego tylko, ze jest silny. No więc całe szczęście, że to jest Ameryka, kraj wciąż praworządny, a Trump to tylko pajac, a nie dyktator mający możliwość realizacji swoich fantazji.
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Moim zdaniem tak się pachołki ruskich nie zachowują. Tak się zachowują pachołki USA :

Zagrania propagandowe. Jako pachołki USA nie powinni rozmontowywać i tak słabej armii, czy podobno kiedyś całkiem niezłego, wywiadu, a to zrobili.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
Ja tam bym raczej zakładał głupotę, niż spisek.
Odpowiedz
Za dużo tej głupoty i jakoś dziwnie skoncentrowana w obszarach związanych z armią, wywiadem i obronnością.
"Dosyć — mówił — naszukałem się po lesie i ledwie tego smolnego pniaka zdybałem, ale czem wy, moje dzieci, będzieta kiedyś świecić, skoro lasy się umykają, i coraz trudniej o smolny kawałek drzewa?”.
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a): Za dużo tej głupoty i jakoś dziwnie skoncentrowana w obszarach związanych z armią, wywiadem i obronnością.

Według Suwerennych na tym władza polega, aby bawić się takimi rzeczami, jak car Piotr III swoimi żołnierzykami - zabawkowymi czy żywymi, co za różnica. Ekonomia i finanse to dla Suwerennych sprawy nudne, które powierza się jakimś księgowym, a Wielkość Narodu uzyskuje się bawiąc się żołnierzykami.
Odpowiedz
W zasadzie do PiSu podchodzę na zasadzie brzytwy Hanlona - nie ma co tłumaczyć spiskiem i złą wolą, gdy wystarczy totalna głupota i ocipienie. Ale pisia polityka obronna jakaś taka faktycznie śmierdząca jest.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
Lumberjack
Cytat:I mały oftop - PiSowi również zarzuca się prorosyjskość
I słusznie się zarzuca albowiem:
1. Lansując koncepcję Europy Narodów PiS stawia w swojej polityce zagranicznej na pogłębianie decentralizacji UE, co jest par excellence zgodne ze strategicznymi celami Federacji Rosyjskiej, która nawet jeśli z największymi krajami UE może układać się jak równy z równym, to w konfrontacji z silnie scentralizowaną UE mogłaby pełnić wyłącznie podrzędną rolę dostawcy surowców energetycznych.
2. Realizowana przez PiS wizja ustroju, z podrzędną pozycją obywatela wobec państwa oraz praktyki sprawowania władzy oparte na zastąpieniu praworządności partyjnym samowładztwem konsekwentnie oddalają Polskę od standardów właściwych dla zachodnich demokracji a przybliżają do wzorców praktykowanych we wschodnich satrapiach stopniowo wpychając nasz kraj w obszar polityczno-kulturowy określany jako Русский мир.
3. Polską energetykę PiS uparł się oprzeć na węglu kamiennym którego coraz większe ilości importujemy (w ubiegłym roku 18 mln ton)… głównie z Rosji (70% importu i ciągle rośnie).
4. Choć PiS chwacko domaga się reparacji od będących spadkobiercą III Rzeszy Niemiec, to nigdy i pod żadnym pozorem nawet się nie zająknął by reparacji zażądać od będącej spadkobiercą ZSRR Rosji – i to mimo, że ZSRR napadł na nasz kraj w 39 roku, mordował skrycie i jawnie naszych obywateli, TRWALE oderwał od Polski kresy wschodnie, wymusił rezygnację z udziału w planie Marshala i zafundował nam ustrój, który musieliśmy ze wszystkimi tego konsekwencjami znosić przez blisko pół wieku.
Cytat:Moim zdaniem tak się pachołki ruskich nie zachowują.
Bo też PiS to nie są żadne pachołki ruskich, tylko zwykli pożyteczni idioci.
O Lord, bless this thy hand grenade, that with it thou mayest blow thy enemies to tiny bits in thy mercy.
Odpowiedz
Przecież była cała książka Piątka o rosyjskich powiązaniach Macierewicza,, Macierwicz się zesrał, postraszył sądem i na tym się skończyło (no, prawie, nielegalnie wykorzystywał jeszcze prokuraturę wojskową za co może mu grozić czapa) - http://wyborcza.pl/7,82983,24696129,tylk...atury.html

O taśmach Falenty też ostatnio sporo słychać, że Rosja maczała w tym palce.

Farmy trolli, zwykle popierające działania rządu też nie biorą się znikąd.

A co do raportu Muellera to nie do końca jest tak jak pisze lumber:
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
cobras napisał(a): Przecież była cała książka Piątka o rosyjskich powiązaniach Macierewicza,, Macierwicz się zesrał, postraszył sądem i na tym się skończyło (no, prawie, nielegalnie wykorzystywał jeszcze prokuraturę wojskową za co może mu grozić czapa)
Tu, mam wrażenie, że sam nadprezes poczuł się niepewnie. Androniego dokumentnie zaorano. Inna rzecz, że pewnie nie był on jedynym aktywem Wielkiego Brata ze wschodu..
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
Dwa Litry Wody napisał(a): 1. Lansując koncepcję Europy Narodów PiS stawia w swojej polityce zagranicznej na pogłębianie decentralizacji UE, co jest par excellence zgodne ze strategicznymi celami Federacji Rosyjskiej, która nawet jeśli z największymi krajami UE może układać się jak równy z równym, to w konfrontacji z silnie scentralizowaną UE mogłaby pełnić wyłącznie podrzędną rolę dostawcy surowców energetycznych.

Gdzie mogę znaleźć coś o Europie Narodów? Trochę poszukałem i znalazłem tylko to:

[Obrazek: Zrzut-ekranu-2019-03-10-o-21.52.27.png]

Cytat:2. Realizowana przez PiS wizja ustroju, z podrzędną pozycją obywatela wobec państwa oraz praktyki sprawowania władzy oparte na zastąpieniu praworządności partyjnym samowładztwem konsekwentnie oddalają Polskę od standardów właściwych dla zachodnich demokracji a przybliżają do wzorców praktykowanych we wschodnich satrapiach stopniowo wpychając nasz kraj w obszar polityczno-kulturowy określany jako Русский мир.

Ok, ale do tego wszystkiego powolutku i stopniowo przyzwyczajały nas poprzednie partie i rządy. PiS jest już tylko bezczelną kwintesencją nepotyzmu praktykowanego od lat.

Cytat:3. Polską energetykę PiS uparł się oprzeć na węglu kamiennym którego coraz większe ilości importujemy (w ubiegłym roku 18 mln ton)… głównie z Rosji (70% importu i ciągle rośnie).

Racja. Dziwne też, że nie ruszamy naszych złóż, mimo że mamy u nas tego pod dostatkiem. Wszystkie sprywatyzowane kopalnie radzą sobie dobrze.

Cytat:4. Choć PiS chwacko domaga się reparacji od będących spadkobiercą III Rzeszy Niemiec, to nigdy i pod żadnym pozorem nawet się nie zająknął by reparacji zażądać od będącej spadkobiercą ZSRR Rosji – i to mimo, że ZSRR napadł na nasz kraj w 39 roku, mordował skrycie i jawnie naszych obywateli, TRWALE oderwał od Polski kresy wschodnie, wymusił rezygnację z udziału w planie Marshala i zafundował nam ustrój, który musieliśmy ze wszystkimi tego konsekwencjami znosić przez blisko pół wieku.

Ciekawe. Nigdy na to nie zwróciłem uwagi.

Cytat:Bo też PiS to nie są żadne pachołki ruskich, tylko zwykli pożyteczni idioci.

Też mi się tak wydaje.

Są to pachołki USA, które cechują się znacznym nepotyzmem i dojeniem koryta, a przy okazji podejmują decyzje, które wydają im się dobre dla Polski, które ją jednak osłabiają.

Tak jak Putin jest pachołkiem Polaków - myśli że podejmuje decyzje dobre dla siebie i Rosji, a ciągle tylko pogarsza jej i swoją sytuację, a polepsza polską np. załatwił naszemu krajowi prawie milion dodatkowych pracowników z Ukrainy.

Socjopapa napisał(a): Zagrania propagandowe. Jako pachołki USA nie powinni rozmontowywać i tak słabej armii, czy podobno kiedyś całkiem niezłego, wywiadu, a to zrobili.

Ale ta nasza armia, trochę silniejsza czy trochę słabsza - i tak chuja warta. Na 100 000 żołnierzy 30 000 zakoszarowanych, a pozostałe 70 000 to urzędnicy wojskowi, którzy mogą napierdalać we wroga pieczątkami i zszywaczami.

A co do wywiadu to albo celowy zabieg albo totalna głupota.
Wspomóż mię mrówko, bo z głodu umieram
Prosił ze łzami konik w nędznym stanie;
Lecz ta mu rzekła: dla siebie ja zbieram,
Śpiewałeś w lecie, potańcz w zimie panie.
Odpowiedz
Sam nadprezes pewnie faktycznie jest tylko pożytecznym idiotą. Ale przy strukturze tego "dworu" Kreml może mieć nieproporcjonalnie duży wpływ kontrolując kogoś z jego otoczenia. Realny dostęp do nadprezesa ma w końcu kilku ludzi. A biorąc pod uwagę niezbyt porywający poziom moralny środowiska wystarczy ordynarny szantaż, choćby czymś w stylu pedofilii na Podkarpaciu.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
Lumberjack
Cytat:Gdzie mogę znaleźć coś o Europie Narodów?
Przecież masz to napisane czarno na białym w pierwszym punkcie ulotki, którą zacytowałeś. Jeżeli PiS deklaruje (i to na pierwszym miejscu), że będzie „działać na rzecz powrotu UE do wartości, które głosili jej twórcy i które miały stać się jej fundamentem” to znaczy, że:
a) nie akceptuje UE w jej obecnym kształcie
b) oczekuje zawężenia kompetencji UE do granic wyznaczonych przez traktaty rzymskie
Innymi słowy, PiS chce UE, która jest wyłącznie do wspólnego rynku opartego na swobodzie przepływu osób, usług, towarów i kapitału. Ale już bez żadnej wspólnej polityki zagranicznej/obronnej, żadnej wspólnej waluty, żadnego wspólnego prawa. Ja taki model (dez)integracji europejskiej nazywam właśnie Europą Narodów dla odróżnienia od modelu profederalistycznego, który określam mianem Stanów Zjednoczonych Europy.
Cytat:Ok, ale do tego wszystkiego powolutku i stopniowo przyzwyczajały nas poprzednie partie i rządy.
Żadne niePiSowskie rządy nie głosiły potrzeby, ani nie dążyły do przeprowadzenia zmiany ustroju państwa. To PiS wysunął postulat likwidacji III RP i zastąpienia jej Rzeczpospolitą Czwartą z nowym ustrojem i nową konstytucją.
Cytat:Ciekawe. Nigdy na to nie zwróciłem uwagi.
A szkoda, bo to szalenie interesująca sprawa. Skoro PiS i jego elektorat jest tak bardzo antyrosyjski, to przecież chyba ktoś tam powinien w końcu wpaść na pomysł, że może warto by, choćby tylko symbolicznie i dla zasady, wystawić Kremlowi rachunek za drugą wojnę światową i pięćdziesiąt lat komunizmu, prawda? A tam cisza jak makiem zasiał. Od Niemców można żądać grubo ponad setki wagonów kolejowych wyładowanych po brzegi banknotami euro, ale żeby tak od Putina chcieć choćby rubelka… To już w PiSich głowach zmieścić się nie może. Duży uśmiech
Cytat:[…]przy okazji podejmują decyzje, które wydają im się dobre dla Polski, które ją jednak osłabiają.
Nie. Oni, jak na prawdziwych partyjotów przystało, podejmują decyzje, które wydają im się dobre dla partii. Polska natomiast jest dla nich ważna w takim zakresie w jakim jest w stanie zapewnić byt i pomyślność partii.
O Lord, bless this thy hand grenade, that with it thou mayest blow thy enemies to tiny bits in thy mercy.
Odpowiedz
Dwa Litry Wody napisał(a): Oni, jak na prawdziwych partyjotów przystało, podejmują decyzje, które wydają im się dobre dla partii.
A gdzie tam. To by znaczyło, że jednak są w stanie wznieść się ponad poziom indywidualny, operować w kategoriach dobra wspólnego (mniejsza o jakość tej wspólnoty). A wskaż mi tam kogoś zdolnego myśleć o czymś więcej, niż własnej dupie.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
Łazarz napisał(a): Ja tam bym raczej zakładał głupotę, niż spisek.
Coś duże skupienie głupoty w obszarze, który dla Partii powinien być istotny. Bycie nieszczęsnym durniem w takich sprawach jak edukacja, służba zdrowia, finanse, polityka zagraniczna to dla Partii normalne i spodziewane, ale wojsko powinno być dla Partii oczkiem w głowie, a najwyraźniej jest, albo właśnie jest, tylko inaczej niżby się człowiek spodziewał.

lumberjack napisał(a): Ale ta nasza armia, trochę silniejsza czy trochę słabsza - i tak chuja warta. Na 100 000 żołnierzy 30 000 zakoszarowanych, a pozostałe 70 000 to urzędnicy wojskowi, którzy mogą napierdalać  we wroga pieczątkami i zszywaczami.

No widzisz. A mimo to ktoś uznał, że trzeba ją jeszcze bardziej rozmontować...

lumberjack napisał(a): A co do wywiadu to albo celowy zabieg albo totalna głupota.

Są dwie opcje:

1. świadome ruskie pachołki;
2. nieświadome ruskie pachołki.

Osobiście stawiam na to pierwsze z przyczyn o których pisałem wyżej.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości