Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PiS, co zrobił a nie co powiedział
Znasz angielski?

https://www.cbc.ca/archives/the-1970s-ex...-1.4769701
Odpowiedz
PiS ma w planach otwierać przesyłki administracyjne na poczcie, by potem przesyłać je drogą elektroniczną. Tak jakby nie istniały e-maile w urzędach. Stan wojenny bezpodstawnie zwykłymi ustawami wprowadzają.

Kilkanaście dni temu zwolnili szefa Agencji Rezerw Materiałowych. Chyba wyjaśniło się za co. W lutym ARM wystawiła na sprzedaż 63 tys. masek pełnotwarzowych, bo kończyła im się przydatność... od końca 2020 r. do maja 2021 r.


PiS wszystko zamienia w gówno... Rządy tych miernot to apogeum głupoty i skurwysyństwa, a jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa.


PS Składam ukłony wszystkim, którzy powtarzali pisowską propagandę: "Nie straszcie PiSem" - pkp, piękna robota... khe, khe...
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu rzeczy
.
Odpowiedz
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/...#s=BoxMMt3

No i jednak głosowanie zdalne PiSowi nie wyszło. I gdzie są teraz te liberalne spierdoliny, co płakały, że Lewica idzie ręka w rękę z PiSem?
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
Na razie nie wyszlo, zaraz zrobia "reasumpcje".Uśmiech
Odpowiedz
Spoiler!
Radosław Lubczyk napisał(a):Szanowni Państwo,

Głosowałem ZA ODRZUCENIEM projektu ustawy zgłoszonej przez PiS w pierwszym czytaniu, natomiast system wadliwie zaliczył mój głos jako „przeciw”.

To niebywały skandal i będę domagać się wyjaśnień od Marszałek Sejmu!

RL-fb

Wygląda na to, że PiS przechodzi z miękkiej autokracji do dyktatury.
Żarłak napisał(a): Jakie plany na ten rok?

- upolitycznienie sądów,
- oddelegowanie sędziów z nadania do nowych zadań,
- zaoranie do końca NFZ,
- rozwalenie szkolnictwa,
- nowa ordynacja dla samorządów,
- nacjonalizacja prywatnych mediów,
- nacjonalizacja banków i ubezpieczeń (?),
- zaoranie struktur WP do końca,

pkp...

A kiedy stan wyjątkowy?

PS I taki truizm jeszcze mi się ciśnie. Jeśli ktoś kiedykolwiek zastanawiał się jak wygląda upadek państwa od środka i jak to się stało, że RP tyle razy upadała to właśnie może przeprowadzić wiwisekcję tego zwierza. Pkp jp.


Jeszcze nie wszystko przeprowadzili. SN nie został do końca przejęty, ale sędziowie SN wybrani wadliwie, ostatnio sami się odwiesili; TV Polsat sobie podporządkowali do pewnego stopnia, TVN też taki cienki się zrobił. Pozostała jako tako prasa regionalna i internet. Jeszcze muszą zaorać samorządy i przejąć kilka banków na skraju wydolności.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu rzeczy
.
Odpowiedz
Adam M. napisał(a): Na razie nie wyszlo, zaraz zrobia "reasumpcje".Uśmiech
Cytat:Za co kara do 3 lat więzienia?
Jedna z przyjętych poprawek zmniejsza katalog czynów podlegających karze pozbawienia wolności do lat 3. Kara ta będzie grozić osobie, która kradnie kartę do głosowania lub oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu. Tej samej karze podlega osoba, która umieszcza w skrzynce pocztowej przygotowanej do umieszczenia koperty zwrotnej przerobioną lub podrobioną kartę do głosowania lub oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu.


Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/raporty/raport-...Id,4425122

Józef Stalin napisał(a):Uważam, że to nie ma znaczenia, kto i jak będzie głosować w partii, ale najważniejsze jest to, kto i jak będzie liczyć głosy.  Szczerbol
Polexit: Priwislinski Kraj jako zbuntowana prowincja Wielkiego Imperium Rosyjskiego po prostu wróci na kolanach do swej prawdziwej matki - Matki Rosji.
Odpowiedz
Cytat:Niektórzy nie rozumieją, że głosowanie zdalne przy użyciu systemu, który nie jest zabezpieczony, nie daje możliwości weryfikacji. I tak dzisiaj, pani Witek niegodna sprawowania funkcji marszałka, sobie dzisiaj po przerwie wyszła i powiedziała, że poseł się pomylił. No pomylił się, bo jest głupi, i chuj. I co bystrzaki razemki na to? No nic.
nawet nie wiadomo czy głosy posłów rzeczywiście są zliczane, czy ktoś sobie losuje czyje głosy zostaną zaliczone, a czyje nie. Tak samo razemki nie rozumieją, że gdyby nie korespondencyjne obrady, to PiS mógłby mieć problem ze ściągnięciem wszystkim posłów. Mieliby trudniej, a tak marszałek wychodzi mówi, że ktoś oddaje niepoprawny głos. I co razemki zrobią? A no nic.

jak można mieć problem ze zrozumieniem tego? To trzeba być kimś z okolicy PiS-Razem?

PiS pierwszy raz przegrało ważne dla siebie głosowanie, dzięki 100% frekwencji ze strony opozycji która była możliwa dzięki głosowaniu zdalnemu, a ty dalej przypierdalasz się do Lewicy, skończ już serio. PiS i tak może robić co chce, co udowodnił wczoraj wrzucając nowy projekt ustawy, z podpisami posłów zebranymi kiedyś tam.
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
To prawda.
"Robta co chceta" w pelnej krasie.
Odpowiedz
PiS cały czas dostaje zjebkę za zjebką (bardzo często słusznie), więc tak dla odmiany - jedna pozytywna rzecz:

Cytat:Moja zapowiedź zajęcia aktywów Nord Stream 2 spowodowała natychmiastową reakcję Gazpromu - powiedział PAP wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski. Wcześniej w środę PGNiG poinformowało o otrzymaniu od Gazpromu deklaracji stosowania wyroku arbitrażu.

Jak przypomniał Kowalski, w ostatnich dniach w dwóch wywiadach prasowych zapowiedział możliwość zajęcia aktywów Nord Stream 2 z powodu nierespektowania przez Gazprom wyroku arbitrażu w sporze z PGNiG.

„Moja zapowiedź natychmiast, po kilkudziesięciu godzinach spowodowała cofnięcie się Gazpromu” - powiedział Kowalski. Uniknęliśmy w ten sposób 2,5-letniego sporu prawnego, którego wymagałaby cała egzekucja - dodał wiceminister.

W środę PGNiG poinformowało, że otrzymało od Gazpromu deklaracje stosowania się do nowych warunków cenowych kontaktu jamalskiego, ustalonych na mocy wyroku arbitrażu. PGNiG podało też, że Gazprom oświadczył, iż skoryguje wystawione faktury, o których polska spółka informowała w piątek. Chodzi o faktury za dostawy gazu w marcu i w pierwszej połowie kwietnia 2020 r.

W piątek polski koncern informował, że zostały one opłacone w terminach kontraktowych, ale w wysokości wynikającej z nowych warunków cenowych kontraktu jamalskiego, ustalonych w wyroku arbitrażu.

PGNiG informowało również, że wzywało Gazprom do skorygowania tych faktur najpóźniej do 23 kwietnia, pod rygorem uznania, że rosyjski koncern celowo nie stosuje się do postanowień wyroku arbitrażu.

30 marca 2020 r. PGNiG wygrało w arbitrażu spór z Gazpromem o ceny gazu w kontrakcie jamalskim. Na mocy wyroku trybunału w Sztokholmie nowa cena ma być naliczana od 1 listopada 2014 r. Polski koncern oszacował, że powinien odzyskać od Gazpromu ponad 6 mld zł nadpłaty.

Trybunał zmienił formułę naliczania ceny w kontrakcie jamalskim w ten sposób, że jest ona w znaczący sposób powiązana z cenami na rynku.

https://www.energetyka24.com/gazprom-w-o...ia-aktywow
Odpowiedz
Muszą tam na Kremlu być w naprawdę ciężkiej niedoli, skoro tak położyli uszy po sobie, i to przed jakimś PiSem.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
No nie. Oni znaleźli frajerów, którzy będą sączyć im dotacje, kiedy ropa będzie tania jak powietrze. Dlatego nie stają okoniem. Będą mieli zbyt a to lepiej niż nie mieć albo dać się wydudlać Saudom np. albo nie daj borze jakimś Norwegom...
Sebastian Flak
Odpowiedz
Gawain napisał(a): No nie. Oni znaleźli frajerów, którzy będą sączyć im dotacje, kiedy ropa będzie tania jak powietrze.  Dlatego nie stają okoniem. Będą mieli zbyt a to lepiej niż nie mieć albo dać się wydudlać Saudom np. albo nie daj borze jakimś Norwegom...

No nie. Teraz będą mieć zbyt, ale stracą sporo kasy, a już niedługo będziemy mogli brać ropę całkowicie z Norwegii nie biorąc nic z Rosji, więc jeśli będą chcieli mieć po prostu zbyt dla samego zbytu, to w najbliższych latach będą nam wysyłać ropę po kosztach. Tak czy srak są w dupie - nie będą mogli nas już szantażować zakręceniem kurka, nie będą mogli dyktować cen i zawsze będziemy mogli pokazać im fakju. Są w ciemnej dupie, w jej najgłębszych obesranych czeluściach, tak głęboko, że nawet przed PiSem musieli się ukorzyć.
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): PiS cały czas dostaje zjebkę za zjebką (bardzo często słusznie), więc tak dla odmiany - jedna pozytywna rzecz:

Pozytywna, bo nie zrezygnowali z arbitrażu, a mogli?

Krótkie podsumowanie czym jest PiS i co robią.


Cytat:
PiS = Partia i Socjalizm.

(...)System stworzony przez Marksa, Engelsa i Lenina opierał się na kilku filarach:

  • walka klas

  • przywódcza rola partii

  • kłamstwo odwracające znaczenie pojęć

  • ideologia, która obiecywała ludziom doczesne zbawienie


Popatrzmy na PiS pod kątem tych czterech filarów.


Walka klas.

Istotą popularności PiS jest wywołanie przeświadczenia u ludzi, którym w życiu powiodło się słabiej, albo tylko trochę słabiej, że przyczyną tego stanu rzeczy nie jest brak szczęścia, brak pracowitości, słabsze predyspozycje tylko "oni". Czyli mityczny układ, który blokuje daną osobę, aby nie osiągnęła tyle co inni. Tych "onych" PiS zdefiniował generalnie jako "wykształciuchów", "kastę", "układ" etc. I w ten sposób uzyskał wznowienie w Polsce klasycznej walki klas. Do identyfikacji z tak pojętą klasą pokrzywdzonych wystarczył fakt posiadania kompleksów wobec kogokolwiek. Nawet dobry status majątkowy, dobre wykształcenie, wyjątkowe szczęście w życiu, czy pracowitość nie zmieniała u niektórych poczucia przynależenia do "klasy prześladowanej", jeżeli innym powodziło się choćby odrobinę lepiej. Generalnie to poczucie opierało się na zawiści, czyli dokładnie na tym samym na czym opierali się twórcy walki klas. Charakterystycznie podobna jest też próba dehumanizacji tych "wrogów ludu" poprzez takie określenia jak: "gorszy sort", anty-Polacy itd. Skutkiem tej dehumanizacji jest wzbudzanie nienawiści do przeciwników, która w skrajnych przypadkach osuwa się do zbrodni, jak w przypadku prezydenta Adamowicza.


Przywódcza rola partii.

PiS zastąpił państwo. Prezes partii jest ważniejszy niż premier i prezydent, komitet polityczny PiS jest ważniejszy niż Rada Ministrów, szef wojewódzkiej struktury PiS jest ważniejszy niż wojewoda. Częścią upartyjnienia państwa jest podporządkowywanie sądów oraz tworzenie policji politycznej. W realnym socjalizmie podporządkowanie wymiaru sprawiedliwości partii stanowiło fundament władzy. Stąd taka determinacja PiS aby wprowadzić kontrolę partii nad sądami. To że jeszcze dzisiaj nie wszystko udało się upartyjnić nie jest wynikiem braku ochoty ze strony PiS, ale brakiem możliwości wynikającym z oporu społecznego. Cechą charakterystyczną zarówno PZPR jak PiS jest tworzenie nomenklatury partyjnej, która jest ponad prawem, gdyż realizuje cele partii. Gdy ktoś się z tej nomenklatury wypisuje jest surowo karany. Ci którzy w niej trwają są bezkarni i mogą czerpać z majątku państwowego. Jako policję polityczną PiS zmonopolizował CBA.


Kłamstwo.


Socjalizm walczył o pokój. O równość społeczną. O demokrację ludową. Zachód był wrogiem. Tak twierdziła TVP do 1989. Prawda była odwrotna. Zmierzał do wojny, petryfikował układ nomenklatury i nie miał nic wspólnego z demokracją. Częścią istotną tego kłamstwa było zakłamywanie historii.

PiS walczy ze złodziejstwem. Rozbija układy. Buduje wielkość Polski. UE jest naszym wrogiem. Tak twierdzi dziś TVP. Prawda jest taka, że takiej skali złodziejstwa nie było w Polsce nigdy. Układy terenowe powiązane z PiS kwitną, a Polska nie była tak słaba na arenie międzynarodowej od 30 lat. Nikt bardziej nie zakłamywał historii jak PIS. Kłamstwo, że Kaczyński był liderem Solidarności, komunizm pokonał Kornel Morawiecki i że katastrofa smoleńska była zamachem to tylko niektóre przykłady.


Ideologia.

W nowej książce mego stryja Wojciech Giertycha OP, która stanowi zapis jego rekolekcji dla biskupów polskich opisuje on, że gdy przyjechał w latach 70-tych do Polski zobaczył wszędzie napisy "Socjalizm wytycza kierunek rozwoju ludzkości". Ambicją socjalistów zawsze było bycie awangardą. Podobnie PiS chce być prekursorem nowego ładu w Europie opartego na wierze w sprawczą rolę państwa zarządzanego przez partię. To mityczne państwo, które wszystkim się zajmuje ma być remedium na wszelkie zło. Tymczasem prawda jest taka, że działanie państwa ma swoje ograniczenia, które powodują, że nie jest ono w stanie zastąpić inicjatywy ludzi, czy działań organizacji społecznych lub samorządów. PiS obiecuje zbawienie doczesne poprzez państwo. Co ciekawe to zbawienie proponuje również tej części kleru, która chce stać się urzędnikami tego państwa ds. wiary.

Jak bardzo słaba jest podstawa do wiary w omnipotencję państwa widzimy dzisiaj w dobie walki z wirusem, gdzie inicjatywa ludzi i samorządów jest znacznie bardziej efektywna niż struktur państwa.

Tak więc widzimy, że PiS jest partią socjalistyczną. Nic w tym dziwnego, gdyż takie poglądy bracia Kaczyńscy mieli zawsze. Wystarczy poczytać doktorat Lecha Kaczyńskiego z opiniami o prawie pracy, które były opatrzone cytatami Lenina nie tylko pro forma, ale zgodnie z linią rozumowania doktoranta.

PiS jest wprost kontynuacją PRL-u. I tak jak PRL upadnie pod wpływem zderzenia się rzeczywistości gospodarczej z partyjnym, zideologizowanym aparatem niewydolnego państwa. Mam nadzieję, że w Polsce będzie to ostatnia próba wskrzeszenia realnego socjalizmu.
Roman Giertych
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu rzeczy
.
Odpowiedz
Zabawne jak to dawny przydupas Kaczyńskiego i naziol, który wyhodował połowę kadr Konfederacji, urósł wśród liberałów do roli autorytetu moralnego Uśmiech
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
cobras napisał(a): Zabawne jak to dawny przydupas Kaczyńskiego i naziol, który wyhodował połowę kadr Konfederacji, urósł wśród liberałów do roli autorytetu moralnego Uśmiech
Ale kto go nazywa autorytetem moralnym? Raczej uważa się go za celnego obserwatora środowisk, do których sam należał.
„Przybądź i bądź, bez zarzutu
Tak dla Tutsi, jak dla Hutu”

– Spięty
Odpowiedz
lumberjack napisał(a):
Gawain napisał(a): No nie. Oni znaleźli frajerów, którzy będą sączyć im dotacje, kiedy ropa będzie tania jak powietrze.  Dlatego nie stają okoniem. Będą mieli zbyt a to lepiej niż nie mieć albo dać się wydudlać Saudom np. albo nie daj borze jakimś Norwegom...

No nie. Teraz będą mieć zbyt, ale stracą sporo kasy, a już niedługo będziemy mogli brać ropę całkowicie z Norwegii nie biorąc nic z Rosji, więc jeśli będą chcieli mieć po prostu zbyt dla samego zbytu, to w najbliższych latach będą nam wysyłać ropę po kosztach. Tak czy srak są w dupie - nie będą mogli nas już szantażować zakręceniem kurka, nie będą mogli dyktować cen i zawsze będziemy mogli pokazać im fakju. Są w ciemnej dupie, w jej najgłębszych obesranych czeluściach, tak głęboko, że nawet przed PiSem musieli się ukorzyć.

Bo to gra na tymczasowe przeczekanie. Co by było jakby zaczęli się stawiać przy długach i zmniejszonym popycie? W dodatku z możliwością rewersu i dostaw już teraz? Byliby w tak czarnej dupie, że ja pierdole. I to już teraz by byli nie za dwa lata.
Sebastian Flak
Odpowiedz
,,PiS jest wprost kontynuacją PRL-u" 
Dlaczego nie jest:
- w PRL była tylko jedna partia i ew. podporządkowane jej przybudówki;
- Polska była podległa Moskwie; można powiedzieć że to PO było podległe Brukseli; 
- brak wolnych wyborów; ograniczenia w przemieszczaniu się(emigracji);
- zabójstwa, więzienie za działalność opozycyjną;
- panowała cenzura; dzisiaj każdy może założyć bloga gazetę itp i pisać tam co chce;

- PZPR odwoływał się do marksizmu-leninizmu; no raczej PiS przynajmniej wprost się nie odwołuje do marksizmu-leninizmu; jeżeli chodzi o odwołanie się do walki klas to pojęcie klas społecznych jest stosowane w socjologi; Ja bym raczej to rozpatrywał w kontekście grup interesów: robotnicy(prawo pracy, pensja minimalna, poziom bezrobocia), kler(dotacje od państwa , podatki), wymiar sprawiedliwości(np nieodwoływalność,brak kontroli zewnętrznej, samorządność),przedsiębiorcy(prawa pracownicze,podatki) itd.

Twierdzenie że PiS to kontynuacja PRL to jak twierdzenie, że koń to kontynuacja myszy. Bo przecież koń też ma cztery kończyny, oczy, uszy itd. Jeżeli już się stosuje wnioskowanie przez analogię to trzeba się odwoływać do istotnych cech porównywanych zjawisk a nie powierzchownych typu. np wygląd czy retoryka.


Odpowiedz
bombom napisał(a):
Kod:
[align=justify]
Nie ma to, jak justować tekst, ktory nie zajmuje nawet jednej linijki. Po co?
Cytat:- w PRL była tylko jedna partia i ew. podporządkowane jej przybudówki;
No a jak sobie wyobrażasz, że PiS na obecnym etapie delegalizuje opozycję? Natomiast pewne podobieństwo jest też w tym aspekcie – PiS czuje się upoważniony określać, która opozycja jest „konstruktywna”, a która jest „totalna”. Jest to typowo totalniacka ambicja stworzenia „opozycji reglamentowanej”.
Cytat:Polska była podległa Moskwie; można powiedzieć że to PO było podległe Brukseli
PiS jest tak samo podległe/niepodległe Brukseli jak PO.
Cytat:panowała cenzura; dzisiaj każdy może założyć bloga gazetę itp i pisać tam co chce
No ale to jest kwestia technologiczna.
Cytat:Twierdzenie że PiS to kontynuacja PRL to jak twierdzenie, że koń to kontynuacja myszy. Bo przecież koń też ma cztery kończyny, oczy, uszy itd.
Chodzi o to, że PiS przypomina PZPR bardziej niż dowolna inna partia. Nie że jest identyczny. Kontrargumentem nie będzie wskazywanie nieistotnych różnic. Byłoby nim wskazanie, że wskazane podobieństwa są nieprawdziwe lub że tak samo tyczą się innych partii.
„Przybądź i bądź, bez zarzutu
Tak dla Tutsi, jak dla Hutu”

– Spięty
Odpowiedz
zefciu napisał(a): Chodzi o to, że PiS przypomina PZPR bardziej niż dowolna inna partia. Nie że jest identyczny. Kontrargumentem nie będzie wskazywanie nieistotnych różnic. Byłoby nim wskazanie, że wskazane podobieństwa są nieprawdziwe lub że tak samo tyczą się innych partii.
Kontynuacja to nie to samo co podobieństwo. W swoim poście odnoszę się do konkretnego zdania: "PiS jest kontynuacją PRl". Już samo to zdanie wydaje mi się dziwne, ponieważ PiS jest partią a PRL to państwo.
Odpowiedz
Zaradkiewicz pedał!
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości