Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wojna Rosyjsko-Ukraińska 2022
lumberjack napisał(a): Bo są biernymi tchórzami. Niewolnicza mentalność.

DziadBorowy napisał(a): Niestety Putin wie, że sytuacja demograficzna na Ukrainie jest jeszcze gorsza niż w Rosji. Więc z jego chorej perspektywy ma tutaj przewagę

A jaka jakość będzie tych poborowych? Ilość to nie wszystko.

Za 10 dni wchodzi lend lease. Mam nadzieję, że Ukraina dokona rozsądnych zakupów i będzie jakość vs ilość.

Tak. Rosjanie są tchórzami. Ja już nawet nie wymagam od nich działalności w imię moralności lub innych wartości, bo tutaj już straciłem do nich nadzieję. Liczyłem, że będą walczyć chociaż o swoje zafajdane, egoistyczne interesy, z którymi sprzeczne są zgony w błocie Wiecznej Ukrainy. No ale nawet tego nie potrafią. Zbyszek Stonoga powinien ich zmasakrować lirycznie, jak masakrował w wieczór powyborczy w 2015 roku. "To jest dramat, kurwa".

No a lend-lease polegać będzie chyba na tym, że Ukraina dostanie broń i inne zasoby za darmo od USA tylko na podstawie dekretu Bidena, bez potrzeby zatwierdzania tych decyzji przez Kongres. Uśmiech Czyli dużo lepiej niż kupno. Wszystko w gestii Josepha Bidena.
Znany w sieci też jako qwertyuiop i kacolek.
Odpowiedz
Liczenie na to, że zaraz po ogłoszeniu mobilizacji rosjanie wyjdą na ulice byłoby naiwnością. Pamiętajcie, że większość wciąż popiera tą wojnę i łyka propagandę Putina. A ten nieco ich uspokoił mówiąc, że będą powoływani tylko ci z doświadczeniem bojowym (co zapewne okaże się gówno prawdą). Nie tego bał się też Putin. To będzie działać stopniowo - pogarszająca się sytuacja gospodarcza, pobór, z którym z czasem będzie jak z covidem (najpierw każdy słyszał tylko w telewizji, potem każdy znał kogoś kto zachorował i zmarł) stopniowo będą zwiększać napięcia społeczne i w końcu może wreszcie coś z tego wyniknie. To jest proces na długie miesiące a nie na jeden dzień.


PS. Są doniesienia, że osoby zatrzymane za udział w protestach otrzymują masowo karty mobilizacyjne i są powoływani do wojska.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a): PS. Są doniesienia, że osoby zatrzymane za udział w protestach otrzymują masowo karty mobilizacyjne i są powoływani do wojska.

Tak też o tym czytałem. To już w ogóle będą świetni żołnierze. Pierwsza okazja i ich nie ma.

lumberjack napisał(a): A jaka jakość będzie tych poborowych? Ilość to nie wszystko.

Tego nie wiemy. Myślę, że pewnie gorsi niż żołnierze kontraktowi ale lepsi niż milicje z łapanek z DRL i ŁRL.

No ale masa może jednak sprawić, że Ukraina straci jakieś tereny. Przynajmniej na początku. Prawdę mówiąc chyba nikt nie wie. Są opinie, że może znowu zaatakują Kijów a są takie, że to nic nie da. Wychodzi na to, że to jedna wielka niewiadoma. Ale lepiej zakładać pesymistycznie i dozbrajać Ukrainę jak tylko się da.

Bardziej jestem ciekawy na jakie straty może sobie pozwolić Rosja zanim faktycznie wybuchną jakieś realne niepokoje. Plus taki, że prawdopodobnie to bardzo negatywnie wpłynie na ruską gospodarkę.
"Nie można powiedzieć, która masa ludowa ma więcej źródeł piękna. Są wieki całe, że jakiś naród przoduje drugim, są znów wieki, że idzie za drugim. Kto tępi narody, ten jakby zrywał struny z harfy świata. Cóż komu przyjdzie, że będzie miał harfę o jednej tylko strunie? Nie tępić, lecz rozwijać należy narodowości. A rozwijać je może wolność narodów, niepodległość i poszanowanie ich odrębności…"

Ignacy Daszyński
Odpowiedz
Teraz to jajco zaatakują, bo niedługo zacznie lać i grunt nabierze właściwości fizycznych zbliżonych do ciepłego lepiku. Wszyscy utkną w błocie. Ino że:
- Ukraina dostanie więcej sprzętu do himarsowania,
- Rosja będzie mieć. więcej ludzi do himarsowania,
I tak do zimy.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
kmat napisał(a): Teraz to jajco zaatakują, bo niedługo zacznie lać i grunt nabierze właściwości fizycznych zbliżonych do ciepłego lepiku. Wszyscy utkną w błocie. Ino że:
- Ukraina dostanie więcej sprzętu do himarsowania,
- Rosja będzie mieć. więcej ludzi do himarsowania,
I tak do zimy.

No właśnie. "Pola śmierci" jak w Kampuczy. Czarnoziem czarny od obfitej krwi.

Jak mobilizowani będą mądrzy, to się będą masowo poddawać i może nawet przyłączać do biało-niebiesko-białych legionów. Jak nie będą mądrzy, to nie będą niemądrzy za długo (że zgony).

EDIT
https://mobile.twitter.com/TadeuszGiczan...vm7tDuDaIQ
Typowe.
Etniczna Rosjanka zagania Dagestańczyków do armii, a ci się buntują. Jakieś ludy nierosyjskie muszą w rosji robić ferment, bo etniczni Rosjanie sobie sami krwawe chomąto założą.
Znany w sieci też jako qwertyuiop i kacolek.
Odpowiedz
Pojebana ta rosja. Co oni wszyscy teraz tam odpierdalają to przerasta moje negatywne wyobrażenia o tym kraju.

Myśmy tu wszyscy teoretyzowali, że nawet jeśli dojdzie do powszechnej mobilizacji (która jest w rosji nazywana częściową), to jej efekty będą widoczne po kilku miesiącach, które będą wymagane do przeszkolenia poborowych, a tu ni chuja. Już są filmiki z ruskimi jak po 40h w koszarach już się ich wysyła gdzieś wpizdu pewnie jako zaplecze logistyczne w Ukrainie. Ja pierdolę, czyste szaleństwo i czysta desperacja.

Putler jest większym idiotą niż sądziłem. Postawił sobie chyba za punkt "honoru" zniszczyć Ukrainę i będzie do tego dążył nawet kosztem totalnego wyniszczenia rosji i samych rosjan. Pojebany szaleniec. I debil.

Teraz w nocy są jakieś duże ruchy wojsk w Polsce i Rumunii. W necie już trochę filmików jest. Ciekawe na co się szykują. Pewnie każdy się teraz zastanawia czy putler będzie na tyle szalony i zdesperowany aby jebnąć atomówką jak już będzie po referendach i Ukraina zaatakuje "rosję".

China’s foreign minister tells his Ukrainian counterpart, Dmytro Kuleba, that China respects Ukraine’s sovereignty & territorial integrity & rejects force. This on the day when referendums begin in Russian-held areas of Ukraine on whether to link up with Russia.

https://twitter.com/JohnSimpsonNews/stat...036vw&s=19
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
Odpowiedz
https://twitter.com/Maks_NAFO_FELLA/stat...13Ytg&s=19

The United States has taken to the skies one of the rarest and most unique RC-135S “Cobra Ball” aircraft, of which there are only three units in service with the United States.
Used to track Soviet ICBMs. That is, for strategic nuclear weapons.
All 3 are now in the sky.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Putler jest większym idiotą niż sądziłem. Postawił sobie chyba za punkt "honoru" zniszczyć Ukrainę i będzie do tego dążył nawet kosztem totalnego wyniszczenia rosji i samych rosjan. Pojebany szaleniec. I debil.
Może i jest albo jest tak: wyobraź sobie, że jesteś Putinem, przez 20 lat traktowanym przez swoich podwładnych jak wszechwiedzący geniusz, którego osądy są niemal nieomylne. Sam jako Putin zaczynasz w to wierzyć ponieważ przecież jak może być inaczej, skoro z zapchanej dziurami wiochy doszedłeś do pozycji władcy Rosji? Musiałeś widocznie po drodze podejmować same świetne decyzje więc stopniowo popadasz w nieunikniony samozachwyt i przekonanie, że wpadka przydarzyć się nie może. Więc jak coś nie idzie po twojej myśli to brniesz dalej w gówno które stworzyłeś, gdyż nie rozumiesz i nikt z otoczenia nie da ci do zrozumienia, że popełniłeś największy błąd swojego życia.
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Teraz w nocy są jakieś duże ruchy wojsk w Polsce i Rumunii. W necie już trochę filmików jest. Ciekawe na co się szykują.

https://miasta.tokfm.pl/miasta_tokfm/7,1...oxLoCpImg1
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Chyba już każdy sąsiad oprócz Białorusi skrytykował Putina. Nikt się chyba już go nie boi. Prezydent Mongolii zrobił to w dosyć mocny sposób:

onet napisał(a):Tymczasem były prezydent Mongolii Cachiagijn Elbegdordż oskarżył Rosję, że traktuje ona swe mniejszości etniczne - Buriatów, Tuwińczyków i Kałmuków - jako "mięso armatnie". Wezwał obywateli tych narodowości, by nie brali udziału w inwazji na Ukrainę i uciekli do Mongolii.
"Nie można powiedzieć, która masa ludowa ma więcej źródeł piękna. Są wieki całe, że jakiś naród przoduje drugim, są znów wieki, że idzie za drugim. Kto tępi narody, ten jakby zrywał struny z harfy świata. Cóż komu przyjdzie, że będzie miał harfę o jednej tylko strunie? Nie tępić, lecz rozwijać należy narodowości. A rozwijać je może wolność narodów, niepodległość i poszanowanie ich odrębności…"

Ignacy Daszyński
Odpowiedz
Mustafa Mond napisał(a):
Gawain napisał(a): https://milmag.pl/lockheed-martin-dostar...kilowatow/

Lockheed Martin dostarczył 300kw laser. Ciekawy zbieg okoliczności. Ukraiński Blitzkrieg spóźniony o miesiąc i broń laserowa zdolna rozpieprzać w zasadzie wszystko. Na moje oko totalne wyruchanie ruskich właśnie nastąpiło. Zapasy sprzętowe znikają w oczach, amunicji coraz mniej, rakiety w zasadzie stają się przeżytkami... Odbyty ruskiej generalicji muszą kapać brązem, bo się okazuje, że jeszcze chwila i zostaną masą upadłościową.

A za około 2 tygodnie jeszcze Lend-Lease wejdzie w życie. Już tylko tak dla symboliki pokonania faszyzmu. Uśmiech

To jeszcze nic. Właśnie wszystkie chyba kraje ościenne zaczynają traktować ruskich niepoważnie. G7 uznało, że referenda można sobie robić a oni i tak mają je w dupie.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Kadyrow zaniechal mobilizacji w Czeczenii i zaproponował aby na wojnę wysłać synów rosyjskich elit oraz mężczyzn wchodzących w skład rosyjskiego aparatu urzędniczego. Buntuje się watażka putlera.

https://news.yahoo.com/no-further-mobili...xtEYvzDfxh-
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
Odpowiedz
Ciekawy news. Skoro nawet tak zagorzały wojenny lennik Kremla mówi publicznie "nie i tyle", to Kreml jawi się wszystkim jako żałosna żałość. Reakcja Moskwy będzie bacznie obserwowana. Jeżeli okaże się, że gubernator czy inny miejscowy kacyk może bezkarnie lub ze śmieszną karą pokazać Kremlowi "gest Kozakiewicza", to takie gesty będą chętniej podejmowane.

Pod kątem siły Moskwy na świecie ciekawe są też te bunty ludności w Iranie - jednym z ostatnich sojuszników Moskwy. Persowie muszą szybko odwracać sojusze jak Ormianie, bo Kreml im nie pomoże. Azerbejdżan chce się stać Wielkim Azerbejdżanem po przyłączeniu terenów irańskich, gdzie Azerowie mieszkają. Pakistan pewnie chętnie przygarnąłby Beludżystan. No a Arabia Saudyjska, która wielkie środki wydaje na zbrojenia, może polować na irańskie tereny zamieszkiwane przez Lurów i Arabów. No ale tereny Lurów też może pewnie wziąć w protekcję Erdogan. Tereny zamieszkałe przez Lurów są bogate w węglowodory. Tereny Persów raczej utrzymają swoją państwowość. Ciężko podbijać górzyste tereny. Raczej Persowie nie staną się jak Kurdowie wielkim narodem bez państwa.
Znany w sieci też jako qwertyuiop i kacolek.
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Buntuje się watażka putlera.

Nie obrażaj Adolfa.
Jeżeli już, to lepiej pisać "Putlin" - bardziej a propos.

PS. Pamiętaj, że Adolf był małym dyktatorkiem w czasach Josifa.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Pussin?
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz
Pussain. W końcu to tylko większy Saddam. Choć w sumie - nie można Władymir, Władymirowicz Pizdin?

Osiris napisał(a): Może i jest albo jest tak: wyobraź sobie, że jesteś Putinem, przez 20 lat traktowanym przez swoich podwładnych jak wszechwiedzący geniusz, którego osądy są niemal nieomylne. Sam jako Putin zaczynasz w to wierzyć ponieważ przecież jak może być inaczej, skoro z zapchanej dziurami wiochy doszedłeś do pozycji władcy Rosji? Musiałeś widocznie po drodze podejmować same świetne decyzje więc stopniowo popadasz w nieunikniony samozachwyt i przekonanie, że wpadka przydarzyć się nie może. Więc jak coś nie idzie po twojej myśli to brniesz dalej w gówno które stworzyłeś, gdyż nie rozumiesz i nikt z otoczenia nie da ci do zrozumienia, że popełniłeś największy błąd swojego życia.
To jest sedno problemu. Przodomózgowie mu się odlepiło, temu misiu. Z perspektywy widać, jak chłop pogrążał się coraz bardziej w megalomańskich iluzjach. Tuż przed inwazją było już bardzo źle. Pamiętne zdjęcie z Łukaszenką było bardzo wymowne. Ten człowiek już nie kontaktował z rzeczywistością, tylko żył w jakimś matrixie, gdzie Russia stronk, zachód to lewactwo i pedalstwo, w Stanach dziad z demencją, a na Ukrainie zaćpani naziści i społeczeństwo małorosyjskie czeka wyzwolenia. Chłop od dłuższego czasu nie miał żadnej informacji zwrotnej innej niż echo jego własnej propagandy. Zresztą patrząc na wzbudzenie putinternu tuż przed inwazją, widać, że to było zaraźliwe. Oni chyba faktycznie wierzyli, że będzie wejście smoka i Eurazja od Władywostoku do Lizbony.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
Putón z hiszpańskiego. A historycznie może Pussolini.
Stalin był jednak krwawym zwycięzcą w Jałcie.
Może i aktualne czasy w wielu kwestiach przypominają II WŚ, ale nie mamy odpowiednika nazistowskich Niemiec i imperialno-faszystowskiej Japonii. Są tylko nowe faszystowskie Włochy, którym marzy się jakieś niedojebane imperium trzeciorzymskie.

Apropos Włoch:
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojn...Id,6304497

Za niedługo Berlusconi będzie pewnie wicepremierem. Nowa koalicja włoska może się bardziej kleić do rosji, ale raczej nie będzie, bo Unia już ostro pogroziła blokowaniem funduszy. Jak wojna to wojna. Nikt się już pieścić nie powinien:
https://gospodarka.dziennik.pl/news/arty...lvini.html
Poza tym Włochy mało mają do gadania. I tak głównie liczy się działanie Waszyngtonu.

Włochy... Eh... Oni w czasie II WŚ nie doznali poważnej militarnej porażki. Szybko zaczęli się poddawać Aliantom wchodzącym od południa. Gdyby doznali takiej pokaźnej militarnej porażki, to mogliby mieć nauczkę, żeby już nie flirtować z raszyzmem. Co jeszcze? Nikt nie wtłoczył im jak Niemcom poczucia winy za okres II WŚ.
Stąd dobrze też, by Rosjanie doznali wielkiej porażki militarnej, by już nauczkę mieli. No bo tacy Niemcy po I WŚ doznali porażki ekonomicznej, a nie militarnej, więc... zrzucali winę za swe niepowodzenia na innych (Żydów itd.). W końcu skoro w I WŚ zaszli tak daleko w podbojach na wschód, to dla niemieckich mas ludzkich bez wiedzy makroekonomicznej porażka z takimi wielkimi podbojami to jakiś "zpizeg" być musiał i "nóż w plecy".
No ale wiadomo, że Prawo Szuriatu nie ma litości:
[Obrazek: 8d1444c799e60.jpg]
Znany w sieci też jako qwertyuiop i kacolek.
Odpowiedz
https://wydarzenia.interia.pl/raporty/ra...Id,6307538

A Ławrow konsekwentnie straszy użyciem atomówek. Ciekawe jak zareagują Indie i Chiny w których interesie jest aby ta broń jednak nie była użyta. No i ciekawe co będzie jeżeli kacapy jednak atomówki odpalą.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Nie odpalą. Grają va bank bo nie mają nic do stracenia. Wyobraź sobie atak na Ukrainę, bo na NATO nie ma co liczyć. W tej samej chwili Ruscy mają przeciwko sobie capy świat łącznie z Chinami i Indiami a ludzie przestraszeni odwetem i skażeniem, już w samej Rosji nie będą chcieli mieć nic wspólnego z Putinem bo ta wojna będzie zagrażać im bezpośrednio. Putin zostanie zbrodniarzem wszechczasów niezależnie od liczby ofiar. Rozwiązanie bez wyjścia.
Sebastian Flak
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a): Ciekawe jak zareagują Indie i Chiny w których interesie jest aby ta broń jednak nie była użyta.
Indie, Chiny i podobni już się dystansują. Najwyraźniej dociera do nich, że mają do czynienia z pojebem, który idzie na dno, więc lepiej się trzymać od niego z daleka.

DziadBorowy napisał(a): No i ciekawe co będzie jeżeli kacapy jednak atomówki odpalą.
Zależy w kogo odpalą. Jeśli w Ukrainę to na moje służby krajów różnych dostaną prikaz eliminacji rosyjskiej wierchuszki. Pewnie też największy w historii atak cybernetyczny, aby wywołać tam jak największą anarchię. Pewnie też polowanie na okręty podwodne.
Jeśli w NATO, to symetryczna odpowiedź.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości