Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wojna Rosyjsko-Ukraińska 2022
"Na Wschodzie bez zmian"
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): Mo mnie to nie dziwi, bo Węgry mają długą tradycję fatalnego dobierania sobie sojuszników i stawania po zlej, przegranej stronie.
To nie jest moje odkrycie - usłyszałem to w jednym z węgierskich filmów.
Na swój sposób zabawne jest to, że choć Węgry, jako jedyny w sumie kraj UE, usiłowały oprzeć się o Rosję to nawet to im się nie udało. Jakby pewnych polityczno-ekonomiczno-społecznych uwarunkowań nie dało się przeskoczyć, póki nie jest się kompletną dyktaturą.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): "Na Wschodzie bez zmian"

Kontrofensywa nabiera many, buksuje. Kwestia dni/tygodni aż ruszy z kopyta. Wedle skradzionych amerykańskich danych miała ruszyć 30 kwietnia. Rewiry tej daty będą pewnie początkiem kontry.
Odpowiedz
https://twitter.com/NATO/status/16490470...8c0xw&s=19

Cytat:❝Ukraine’s rightful place is in the Euro-Atlantic family.

Ukraine’s rightful place is in NATO.

Over time, our support will help you make this possible.❞

@jensstoltenberg | #StandWithUkraine??

Trzymam kciuki. Najpierw jednak rosja musi się wykopyrtnąć. Dopóki będzie stan wojny między rosją a Ukrainą akcesja nie będzie możliwa.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Niektórzy twierdzą że kontrofensywa już się zaczęła a inni że te ostatnie ataki na składy broni i amunicji to dopiero przygotowania do niej.

Cytat: Today the most important news comes from the south. Here, the intensity of the Ukrainian attacks has reached new peaks, as these opened up several additional lines of attack. Due to the increased pressure, the Russians began to lose their positions, and the occupation authorities suddenly launched the evacuation of the pre-front settlements. The evacuation sparked panic over the start of the Ukrainian counter-offensive, and today the Ukrainian Deputy Defense Minister has finally confirmed that the counter-offensive has begun.

A3OB

---

Cytat:Rosyjski żołnierz WDW o ksywie "Separ_13" opisuje ich sytuację pod Chersoniem.
- Ukraińcy okopali się po drugiej stronie Dniepru
- Rosjan nękają drony
- dowództwo rosyjskie wciąż ma problemy z szybkim podejmowaniem decyzji.

TŁUMACZENIE
"""
Spróbuję nakreślić sytuację na naszym brzegu Dniepru, w obwodzie chersońskim, która oczywiście nie będzie tak wesoła, jak próbują to przedstawiać optymiści.

Ukraińcy z powodzeniem wylądowali i ufortyfikowali się w rejonie przystani łodzi, która znajduje się na naszym brzegu, za mostem Antonowskim, i kręcą się tam już od kilku tygodni.

Od 1,5 km za nami odległość za mostem jest kontrolowana przez naszych, a reszta przez wroga.

Dzięki naszej chujowości wróg ustanowił tam stabilne zaopatrzenie, gromadzą siły, ewakuują rannych, przywożą prowiant i amunicję.

Pływają na łodziach jak pieprzeni kubańscy lordowie narkotykowi, tylko brakuje jeszcze na łodziach dziwek...

Jak to się, kurwa, dzieje? Powiem wam, jak to się dzieje! To nasza pieprzona niezwyciężona biurokracja!

Oto widzę cel, podaję go wyżej, proszę o artylerię, nie ma bezpośredniego dostępu do artylerii, wszystko musi być uzgodnione, podczas gdy ona jest uzgadniania (JEŚLI SIĘ UZGODNI) cel bezpiecznie spieprzy we mgle, bo kurwa nadęty na śmierć sztab się przez cały ten bardzo długi czas to (artylerię) uzgadnia.

Błagam dowództwo!!! Pozwólcie żołnierzom podejmować decyzje! Nie robią tego z powodu ustawowego idiotyzmu i strachu przed karą za niewiadome spierdolenie i to na wszystkich szczeblach.
Albo zredukujcie etapy komunikacji do minimum, żeby koordynacja szła szybciej.

Wróg nie ma problemu z amunicją i sprzętem. Nie mają problemu z dronami do tego stopnia, że oprócz zrzucania bomb, rzucają na drogę (rosyjskiego) zaopatrzenia specjalne stalowe kolce, żeby przebić koła, i są w tym dobrzy. Wielu wcześniej tak się tam zatrzymywało.

Do tego miejscowi czasem je rzucają. Ale to widzieliśmy od początku.

Denerwuje ogromny dron o nazwie "Baba Jaga", który rzuca wielkie miny i lata praktycznie codziennie.

Nasi ojcowie-dowódcy oczywiście podejmują teraz działania, przygotowują się do wysłania kogoś do oczyszczenia (odzyskania) terenu, ale!

Co należy zrobić przed wysłaniem tam ludzi, aby to posprzątali? Zrzucić tam parę FABów w rejonie stacji łodzi i domków letniskowych, dla porządku można też użyć TOS-1 "Solncepok".

Oto współrzędne miejsca, w którym się kręcą.

46.661321, 32.701874

Podejmijcie działania! Inaczej będziecie podnosić ręce jak kret z czeskiej kreskówki, gdy nastąpi katastrofa, a moim zdaniem zbliża się ona wielkimi krokami.
"""

https://twitter.com/SomeGumul/status/164...qqjvg&s=19
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Ponoć Rosjanie zbumbardowali Biełgorod. Coś się komuś poebało i nie wiedzieć czemu.. Tłumaczenie jest takie, że bumba się przypadkiem wysmykła z bumbowca.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
kmat napisał(a): Ponoć Rosjanie zbumbardowali Biełgorod. Coś się komuś poebało i nie wiedzieć czemu.. Tłumaczenie jest takie, że bumba się przypadkiem wysmykła z bumbowca.
Ukraina: zbombardowaliśmy Biełgorod.
Rosja: odpowiemy tym samym - wet za wet.
Biełgorod: Smutny
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): "Na Wschodzie bez zmian"

Od dawna uważałem, że ta wojna będzie jak I WS, pozycyjna na wyniszczenie. I potrwa jeszcze kilka ładnych lat.
Tylko całkowity, gospodarczy PiSdziec (пиздец) i hiperinflacja jak z 1989 mogą uratować Polskę. Skurwerenowi musi zabraknąć na chleb, wódę i kiełbę. Wtedy pogoni PiSbolszewię widłami.
Odpowiedz
Zdjęcia Bachmutu przed wojną:

https://twitter.com/falconua/status/1649133677782134785
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Tajne dane, które wyciekły z USA, przedstawiające m.in. sabotaż gierasimowo-patruszewowy rzucają ciekawe światło na to:
https://www.o2.pl/informacje/amerykanie-...259051776a
Choć z drugiej strony jest jeszcze możliwość, że ten wyciek danych to pic amerykański, kosmiczne szachy4D. Oczko

Podobno ministerstwo obrony Moskowii wzywa do woja studenciaków z Moskwy, w tym tych z najlepszych uczelni. Uuuuu. Będzie wkurw na Putina u ananasowych i bananowych dzieciątek. Taki jest pewnie plan.
Odpowiedz
Trump wczoraj w FULL SEND PODCASTS na YT (teraz ma to ponad 5 milionów odsłon) pieprzył, że USA dały tak dużo broni Ukrainie, że teraz armia USA ma pustki w swych arsenale (np. w składach amunicji) i Stany są przez to zagrożone militarnie.
Co?
Waszyngton dał choćby jedną-setną z arsenału Pentagonu? Z tego co wiem - nie.
Odpowiedz
Cytat:Ambasador ChRL zapytany czy Krym należy do Ukrainy odpowiada we francuskiej telewizji że, "państwa poradzieckie nie mają określonego statusu" ponieważ "nie ma żadnych umów międzynarodowych potwierdzających ich suwerenność"

https://twitter.com/J_Jakobowski/status/...8415906816

Cytat:Ministerstwa spraw zagranicznych państw bałtyckich ?????? wszystkie zażądały wyjaśnień od ?? Chin ws. wypowiedzi chińskiego ambasadora we Francji, dot. niejasnego statusu suwerenności państw poradzieckich

https://twitter.com/J_Jakobowski/status/...2968979459

Polska powinna się przyłączyć do Litwy, Łotwy i Estonii.

https://ekonomiarosji.pl/2023/04/22/pods...-22-04-23/

Bardzo ciekawy tekst o sytuacji gospodarczej rosji:

Cytat:Pod koniec grudnia ubiegłego roku szef Ministerstwa Rozwoju Cyfrowego, Maksut Shadaev, powiedział, że około 100 tysięcy specjalistów IT opuściło kraj.
Aby powstrzymać odpływ personelu z kraju, władze wprowadziły pewne preferencje dla specjalistów IT. Na przykład jest to preferencyjny kredyt hipoteczny (w wysokości 5% w skali roku) i odroczenie częściowej mobilizacji.

[...]

Rosyjskie regiony zgłaszają gwałtowny spadek ściągalności podatków, który rozpoczął się w drugiej połowie ubiegłego roku i przyspieszył zimą.

Ponad jedna trzecia podmiotów wchodzących w skład Federacji Rosyjskiej (33 z 85) odnotowała spadek dochodów do skarbu państwa w ostatnich miesiącach 2022 r., A pięć regionów doświadczyło pełnoprawnego załamania dochodów, obliczyli eksperci z Instytutu Gajdara.

Tak więc region Tiumeń w czwartym kwartale przegapił co drugi rubel podatków: opłaty spadły o 48, 9%. Dochody regionu Krasnojarska spadły o 39%, w regionie Murmańska – o 33%, Chakasji – o 32%, w regionie Kemerowo – o 30%.

Głównym źródłem problemów dla budżetów regionalnych był podatek dochodowy od działalności gospodarczej, powiedział Alexander Deryugin, szef działu polityki budżetowej Instytutu Gajdara: jeśli w pierwszej połowie 2022 roku jego opłaty gwałtownie wzrosły (+ 45%), to w drugiej połowie rozpoczął się spadek (-30%), który przyspieszył do 40% w czwartym kwartale.

Pod koniec roku 35 podmiotów Federacji Rosyjskiej otrzymało deficyt budżetowy, który jednak został zrekompensowany „nadwyżką” pozostałych 50 regionów. W rezultacie skonsolidowany budżet został zredukowany do niewielkiej nadwyżki – o 50,6 mld rubli, czyli 0,3% całkowitych dochodów.

W Budżety regionalne uderzyły sankcje wobec największych rosyjskich firm, odcinając hutników, górników i przemysł drzewny od rynków zagranicznych. Biorąc pod uwagę fakt, że nie ma perspektyw na zwiększenie poboru innych podatków, w 2023 r. „budżety zdecydowanej większości regionów będą niezrównoważone”, ostrzega Deryugin.

Aby tego uniknąć, potrzebna będzie dodatkowa pomoc ze strony Moskwy, powiedział. Ale w budżecie federalnym nie ma prawie żadnych dodatkowych pieniędzy jak wiemy.

Czekamy na dane z ostatnich miesięcy ale sądząc po błagalnych prośbach płynących z regionów sytuacja zaczyna być dramatyczna a żądania rządu aby zwiększyć ściągalność podatków wydaje się być absurdalna..

[...]

Wydatki budżetowe w trzecim tygodniu kwietnia przyspieszyły do 118 miliardów rubli dziennie, co jest zauważalnie wyższe niż poziomy styczeń-marzec.

Ministerstwo Finansów wydało 10, 2 biliona rubli, wynika z danych elektronicznego systemu budżetowego. Dochody skarbowe w tym samym dniu wyniosły 5, 373 biliona rubli (50 mld USD) . Tak więc prawie co drugi rubel wydany przez rząd pozostał bez wpływów podatkowych, a deficyt osiągnął 4, 77 biliona rubli, co jest 1, 6 razy wyższe niż plan roczny.

W niecałe trzy tygodnie miesiąca Ministerstwo Finansów wydało 2,1 biliona rubli – prawie tyle samo, co za cały marzec (2,3 biliona). Jednocześnie, jeśli w styczniu i lutym budżet wydał około 100 miliardów rubli dziennie, w marcu spowolnił do 75 miliardów, to w kwietniu kwota ta skoczyła do 122 miliardów rubli.

W połowie kwietnia wiceminister finansów Władimir Kołyczew poinformował o stabilizacji wydatków budżetowych w marcu i ich dalszym jednolitym wykorzystaniu w ramach rocznej normy po zwiększonych wydatkach na początku roku,

Jeśli tak ma wyglądać stabilizacja to można się spodziewać że w dalszych miesiącach roku może być tylko gorzej.

Władze nadal ujawniają strukturę kosztów online, ze znacznymi ograniczeniami informacji. Na podstawie danych dotyczących wydatków na dzień 18 kwietnia 2, 75 biliona rubli środków, czyli 27%, jest tajna i ciągle rośnie..
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Cytat:Po wydaleniu 20 niemieckich dyplomatów
Władze Niemiec zaczęły masowo wydalać rosyjskich dyplomatów ze swojego kraju. Moskiewska dyplomacja oskarżyła Berlin o zniszczenie "całego wachlarzu stosunków rosyjsko-niemieckich".

Jest git, Niemcy się derusyfikują.

https://twitter.com/PawelJezowski/status...8263120899
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Jest git, Niemcy się derusyfikują.
I to jest dosyć pouczające. Tam było dużo takich, którzy usiłowali grać na Moskwę z takich czy innych względów. No i nie dali rady. Ogólny niemiecki interes okazał się być taki sam, jak innych demoliberalnych krajów. Nawet jeśli Scholz chciał się tak samo skurwić jak Schroeder za stołek w Gazpromie to zwyczajnie nie dał rady. Uwarunkowania okazały się zbyt silne. Coby było śmieszniej - nie udało się to nawet Orbanowi, który przecież wprost usiłował się na Putinie opierać, gra na Moskwę nie wyszła. Jak się nie jest totalnym autokratą w stylu Łukaszenki, to po prostu nie można zignorować istotnych interesów własnego kraju, one w końcu przeważą. A powyżej pewnego poziomu liberalizmu i demokracji te interesy są w zasadzie wspólne dla wszystkich krajów.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
https://twitter.com/anno1540/status/1649...Oro6A&s=19

Cytat:The last interview of ex-People's Deputy Oleg Barna, who died before he was 56 years old.

"Ukraine may not be able to withstand a second such war. And the Muscovites will grind their teeth again in 3-5 years. Therefore, it is necessary to finish them off and shape international policy in such a way that Russia simply disintegrates or is incapacitated," Barna said a week before his death .
t.me/voynareal/57452
#StandWithUkraine

To ten ukraiński poseł który niedawno zginął. W pełni się z nim zgadzam. To co się teraz dzieje to jedyna szansa aby udupić rosję na poważnie i na stałe.

Po wojnie trzeba będzie cały czas grzać temat reparacji wojennych. Nie będzie można pozwolić na wyciszenie tej kwestii i powrotu do business as usuall z ruskim ścierwem. ruscy będą musieli zapłacić Ukrainie ogromne reparacje wojenne i dopiero wtedy będzie można myśleć o jakiejś normalizacji relacji. Trzeba będzie tego tematu pilnować tak jak Żydzi pilnują holokaustu.

kmat napisał(a): Coby było śmieszniej - nie udało się to nawet Orbanowi, który przecież wprost usiłował się na Putinie opierać, gra na Moskwę nie wyszła. Jak się nie jest totalnym autokratą w stylu Łukaszenki, to po prostu nie można zignorować istotnych interesów własnego kraju, one w końcu przeważą.

Obyś miał kurna rację.

A co do Węgier to właśnie została tam odrzucona ustawa anty LGBT, która miała umożliwiać składanie donosów przeciwko parom homo które wychowują dzieci.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Aha. Teraz wpadłem na kolejną przesłankę, która pokazuje, że Gierasimow to człowiek Szojgu. Otóż, mówiło się w eterze, że Surowikin to człowiek Prigożyna. W końcu dopóty Surowikin był kierującym inwazją, dopóty Prigożyn był na fali (medale rozdawał, wagnerowców w ciupach rekrutował, chciał jutuby zamykać itd.), ale odkąd Gierasimow został kierującym inwazją, Szojgu jest na fali, a Prigożyn sobie pada. Od czasu intronizacji Gierasimowa na kierownika inwazji Szojgu kleci nowe struktury wojskowe w Moskwie i Petersburgu, wagnerowców wykańcza, orderami odznacza niczym państwa głowa itd.. Zatem Gierasimow+Szojgu to jedna frakcja.
Co jeszcze ciekawsze, mimo kompletnej błazenady ruskiej na froncie (weźmy taką wuhłedarską masakrę czołgów), Putin nie jest w stanie usunąć Gierasimowa i dać na jego miejsce jakąś swoją dziwkę (Mitię Miedwiediewa?).
I teraz czekamy na ukraińską kontrę. Ukraina pewnie odetnie Krym lądowo od Moskowii i Krym zacznie odzyskiwać. Jak niby władza Putina ma to przetrwać? Inwazja będzie wtedy na jawnym minusie, skoro przed inwazją Krym był, a w jej trakcie Krymu nie ma. Małputin stanie się dla praktycznie każdego największym debilem XXI wieku.
I co potem? Szojgu (z aprobatą Gierasimowa, Patruszewa i wielu innych elit) wyjdzie i powie, że wojna Putina okazała się cara błędem, toteż cara już nie ma (tak jak Jelcyn kiedyś po prostu zignorował Gorbaczowa i zaczął rządzić). Gierasimow tezę szefa potwierdzi i nakaże armii powrót do kraju. Ukraina odzyska wszystkie swe ziemie, a za cenę odpuszczenia paru sankcji Moskowia będzie musiała Ukrainie reparacje płacić (część reparacji weźmie się z zamrożonych aktywów Moskowii na Zachodzie). Elita ruska pod wodzą Szojgu, żeby nie mieć buntującego się z powodu poziomu swej wegetacji ludu i żeby mieć co kraść (Zachód bana na ruskie węglowodory nie odpuści, by zmusić Moskowię do modernizacji - w końcu Nord Strimy są już kaputt, a Ukraina i Polska ruskich rurociągów i gazociągów nie przepuszczą przez swe tereny; Waszyngton o wszystko zadba, a poza tym świat i tak stopniowo odchodzi od ropy i gazu), będzie musiała zrobić w kraju system gospodarczo-społeczny w stylu Kazachstanu. Zatem będzie jedna partia rządząca (w stylu Nur Otanu Nazarbajewa (dziś Amanatu Tokajewa, ale to to samo)), jednakże będzie bardziej ogarnięty system i żadnych wojen nie będzie. Rosjanie się zaczną modernizować i rozwijać, stopniowo przestając być patologią na mapie świata. Taka Moskowia może sobie wtedy lawirować geopolitycznie między Zachodem a blokiem chińskoludowym, dopóki ChRL sobie istnieć będzie, niczym Kazachstan właśnie, zamiast halucynować o supermocarstwie własnym. Tak stawiam. Ktoś ma inne przewidywania przyszłości?

kmat napisał(a):
lumberjack napisał(a): Jest git, Niemcy się derusyfikują.
I to jest dosyć pouczające. Tam było dużo takich, którzy usiłowali grać na Moskwę z takich czy innych względów. No i nie dali rady. Ogólny niemiecki interes okazał się być taki sam, jak innych demoliberalnych krajów. Nawet jeśli Scholz chciał się tak samo skurwić jak Schroeder za stołek w Gazpromie to zwyczajnie nie dał rady. Uwarunkowania okazały się zbyt silne. Coby było śmieszniej - nie udało się to nawet Orbanowi, który przecież wprost usiłował się na Putinie opierać, gra na Moskwę nie wyszła. Jak się nie jest totalnym autokratą w stylu Łukaszenki, to po prostu nie można zignorować istotnych interesów własnego kraju, one w końcu przeważą. A powyżej pewnego poziomu liberalizmu i demokracji te interesy są w zasadzie wspólne dla wszystkich krajów.

Z Orbanem jest taka sprawa, że on jest fizycznie otoczony przez kraje będące Zachodem lub Zachód wybierające, a także strasznie mocno gospodarczo zależy od Zachodu (te fabryki niemieckich aut na Węgrzech itd.). Jak Zachód będzie chciał, a na moje pewnie chcieć będzie, to ściśnie trochę Orbanowi gospodarczą kroplówkę, a wtedy Węgrzy się wkurzą z powodu mocno pogorszonego poziomu życia i fideszowców w try miga pogonią. No bo z czym będzie mógł Orban handlować, jeżeli UE zawiesi członkostwo unijne Węgier i zrobi wielkie cło na produkty z Węgier? Samolotami będzie węgierskie zboże do Turcji wysyłał? Duży uśmiech Serbia też cło nałoży, jak się jej obieca coś za to, a jak nawet nie nałoży, to sama Serbia nie ma dostępu do morza, więc jak tu handlować z profitem? Orban w sumie dosłownie nie rozumie swojego położenia. Po wojnie Zachód może łatwo dojechać Orbana za karę, by już nikt nie kolaborował z autorytarnym tałałajstwem.

Z Turcją będzie ciężej, bo Erdogan może sobie zrobić islamską dyktaturę i dziadowską handlować z innymi, często muzułmańskimi, dziadami. Za kilka tygodni są w sumie wybory w Turcji. Zobaczymy, czy Erdogan odda władzę. Moim zdaniem nie, ale ciekawe po czyjej stronie stanie w większości armia, która w historii była raczej świecka. Turcja i kontrofensywa Ukrainy - takie będą najpoważniejsze tematy maja.
EDIT:
Różnica między Erdoganem a Kılıçdaroğlu, który jest kemalistą i alawitą, jest tak mała, że Erdogan może sfałszować wybory na tyle, by ledwo wygrać. A nuż wygrałby nawet bez fałszerstw...
https://en.wikipedia.org/wiki/Opinion_po...l_election
Obstawiam, że Erdogan w maju władzę zachowa, skoro ma tak duże poparcie i jeszcze w dużym stopniu autorytarnie przejął kraj. W końcu zdarzyło mu się już nielegalnie powtarzać wybory na burmistrza Stambułu, bo mu się wynik nie spodobał. Szkoda. Smutny
Odpowiedz
https://twitter.com/Wild_SPb/status/1650...lPQUA&s=19

Petersburg teraz. Nie wiem co to jest, wodociągi czy cuś ale fajnie że się rozdupcyło.

Mustafa Mond napisał(a): Moim zdaniem nie, ale ciekawe po czyjej stronie stanie w większości armia, która w historii była raczej świecka.

Przecież spreparował próbę przewrotu wojskowego, który zwalczył zamykając w pierdlu wszystkich opozycyjnych wojskowych.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Fakt. Wielu opozycyjnych wojskowych przymknięto, ale pewnie nie wszystkich.
Erdogan kupuje masę gazu pieprzowego do pacyfikacji majowych protestów:
https://wiadomosci.wp.pl/niepokojace-don...848a?amp=1
Odpowiedz
kmat napisał(a): Ponoć Rosjanie zbumbardowali Biełgorod. Coś się komuś poebało i nie wiedzieć czemu.. Tłumaczenie jest takie, że bumba się przypadkiem wysmykła z bumbowca.Pikne.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Okazało się, że dwie bumby się wysmykły z bumbowca, tylko jedna nie wybuchła.

lumberjack napisał(a): A co do Węgier to właśnie została tam odrzucona ustawa anty LGBT, która miała umożliwiać składanie donosów przeciwko parom homo które wychowują dzieci.
Z dobrej woli tego nie odrzucili. Nie chcą zadrażniać relacji z zachodem, wiedzą, że już sobie ciężko nagrabili.
lumberjack napisał(a): Przecież spreparował próbę przewrotu wojskowego, który zwalczył zamykając w pierdlu wszystkich opozycyjnych wojskowych.
To chyba był autentyczny przewrót, tylko Erdogan miał to rozpracowane.

Mustafa Mond napisał(a): Teraz wpadłem na kolejną przesłankę, która pokazuje, że Gierasimow to człowiek Szojgu.
A to nie jest oczywiste?
Mustafa Mond napisał(a): Z Orbanem jest taka sprawa, że on jest fizycznie otoczony przez kraje będące Zachodem lub Zachód wybierające, a także strasznie mocno gospodarczo zależy od Zachodu (te fabryki niemieckich aut na Węgrzech itd.).
A to tyż. Zwycięstwo Putina to była jego wielka szansa, bo miałby dostęp do jakichś niezachodnich rynków. Podbita Ukraina z jednej, wracająca na łono matuszki Rosji Serbia z drugiej. Wszystko poszło się paść, nawet Belgrad odwraca się od Moskwy. Kordon się zacieśnia.
Mustafa Mond napisał(a): Moim zdaniem nie, ale ciekawe po czyjej stronie stanie w większości armia, która w historii była raczej świecka.
Kemalistów wycięto. Nawet ten nieudany przewrót to byli jacyś gulleniści, czyli jakiś ichni "meczet otwarty".
Mustafa Mond napisał(a): który jest kemalistą i alawitą
A nie alewitą? To nie to samo Uśmiech
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości