Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wojna Rosyjsko-Ukraińska 2022
Dwa Litry Wody napisał(a): Swoją drogą, orientuje się ktoś, czy Polska wprowadziła embargo na żywność rosyjską?


W skrócie. Nie. Nie wprowadziła. Uśmiech Uśmiech Uśmiech

https://www.sadyogrody.pl/handel_i_dystr...33799.html

https://www.tygodnik-rolniczy.pl/rynki-r...oc-2388537

Cytat:Szczegółową informację na ten temat przedstawił Wydział Informacji Rynkowej w Departamencie Rynków Rolnych MRiRW. Wynika z niej, że w okresie I-V 2022 roku wartość importu towarów rolno-spożywczych z Federacji Rosyjskiej do Polski była na poziomie 178 mln euro. To wzrost o 48 proc. w stosunku do poprzedniego roku. W ogólnej wartości importu żywności do naszego kraju, towary sprowadzone z Rosji stanowiły 1,4 proc. (20 miejsce).


lumberjack napisał(a): Tera była afera i ban, bo się okazało, że wszyscy w Polsce kupowali tanie ukraińskie zboże.

Dokładnie mówiąć teraz była afera bo się okazało, że mimo, że wszyscy mówili, że wszycy sprzedawali w Polsce ukraińskie zboże rząd nic nie robił "bo się nie da"". Teraz to już musztarda po obiedzie ibo magazyny są pełne tego taniego zoboża i bardzo wątpliwe, czy uda się goi pozbyć do żniw.

No i faktycznie dziwnie to wygląda skoro ukraińska żywność jest traktowana obecnie gorzej niż ta pochodząca z Rosjii Uśmiech
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Jakiejś audycji słuchałem.

Już nie pamiętam czy dobrze usłyszałem ale Zachód wsparł Ukrainę w zeszłym roku 190 miliardami dolarów co stanowi 97% jej typowego, standardowego budżetu.

Dlatego też właśnie myślę, że nie ma mowy o jakimś rozejmie. Ukraina musi sobie wywalczyć dostęp do eksportu drogą morską a my musimy jej w tym pomóc, bo inaczej ciągle będzie problem w Europie z importem jej towarów konkurencyjnych dla naszych, a po drugie jak nie będzie mogła normalnie funkcjonować to będzie stale na kosztownej dla Zachodu kroplówce.

Czyli - jeśli dojdzie rozejmu, to rosja będzie grillowała Europę i USA przy pomocy "niepełnosprawnej" Ukrainy.

rosja musi jebnąć gospodarczo i chociaż częściowo militarnie. Wszystkie info wskazują na to, że kraj ludzi srających w latrynach zmierza powoli ale stanowczo w kierunku gospodarczej gehenny, więc jestem dobrej myśli.

DziadBorowy napisał(a): Dokładnie mówiąć teraz była afera bo się okazało, że mimo, że wszyscy mówili, że wszycy sprzedawali w Polsce ukraińskie zboże rząd nic nie robił "bo się nie da"". Teraz to już musztarda po obiedzie ibo magazyny są pełne tego taniego zoboża i bardzo wątpliwe, czy uda się goi pozbyć do żniw.

No i faktycznie dziwnie to wygląda skoro ukraińska żywność jest traktowana obecnie gorzej niż ta pochodząca z Rosjii Uśmiech

Racja.

Powinien być ban na ruską żywność i zezwolenie na import do Polski tych samych towarów tylko że z Ukrainy.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Tymczasem Takierij Karłsonow dostał już dwie propozycje pracy. Jedną od Russia Today, drugą od Sołowiowa. W takich chwilach poznaje się prawdziwych przyjaciół.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
Elon Musky milutko rozmawiał ostatnio z Takierijem. Może mu kupi jakieś medium, by mógł tam pierniczyć z wypasionej szafki na miotły. Kary sądowe za niego może płacić. Stać go. W końcu do Ćwierkacza już dokłada...
No albo Donald Trumpew Takierijowi coś sfinansuje w zamian za bezkrytyczne poparcie w prawyborach i wyborach. On też z nim miło rozmawiał ostatnio. Takierij zasięgi robi, niestety. Tyle że Trump-lump jednak nie taki bogaty jest jak Musky. Jak Karłsonow Donaldowi powie, że miliard dolców musi za niego zapłacić, to Trump będzie miał przerąbane, o ile się nie skutecznie zabezpieczy przed tym jakimiś prawniczymi trikami, by kto inny płacił (Takierij?), a nie on.
Odpowiedz
Wron NIEmiecki napisał(a):
Sofeicz napisał(a): "Na Wschodzie bez zmian"

Od dawna uważałem, że ta wojna będzie jak I WS, pozycyjna na wyniszczenie. I potrwa jeszcze kilka ładnych lat.

No tak, ta wojna jest pozycyjna, bo ruscy na początku tak genialnie manewrowali, że jeszcze z cztery miechy takich manewrów jak w lutym zeszłego roku i nic by z nich nie zostało. Przypominam, że ich wojna manewrowa skończyła się wpierdolem, stratą terenów na połowie długości frontu i okopywaniem się w Czerwonym Lesie np.

kmat napisał(a):
lumberjack napisał(a): Jest git, Niemcy się derusyfikują.
I to jest dosyć pouczające. Tam było dużo takich, którzy usiłowali grać na Moskwę z takich czy innych względów. No i nie dali rady. Ogólny niemiecki interes okazał się być taki sam, jak innych demoliberalnych krajów. Nawet jeśli Scholz chciał się tak samo skurwić jak Schroeder za stołek w Gazpromie to zwyczajnie nie dał rady. Uwarunkowania okazały się zbyt silne. Coby było śmieszniej - nie udało się to nawet Orbanowi, który przecież wprost usiłował się na Putinie opierać, gra na Moskwę nie wyszła. Jak się nie jest totalnym autokratą w stylu Łukaszenki, to po prostu nie można zignorować istotnych interesów własnego kraju, one w końcu przeważą. A powyżej pewnego poziomu liberalizmu i demokracji te interesy są w zasadzie wspólne dla wszystkich krajów.

E tam, żadne granie na Moskwę, a przynajmniej nie poważne. Nie wiem czemu Orbana u nas czyta się jako jakiegoś Kaczyńskiego czy innego Korwina z zacięciem socjalnym. Otóż nie, to typ, który robi to co każe UE ale się nadymał żeby mu ruscy dobrze robili z energetyką i otwartym rynkiem, bo dzięki temu mógł se kraść w spokoju a Węgrzy mieli tanią energię czyli podstawę gospodarki, jakieś tam taniochy od ruskich i powiedzmy... zbyt na salami i czuszkę. Ale de facto to on nijak nigdy nie przysłużył się ruskim. Nawet blokada Szwecji to coś co nic nie zmienia, bo NATO i tak ma kolosalną przewagę, Szwecja nijak nie jest czymś do zaatakowania przez ruskich a nawet jeśli coś by się pojebało, w co wątpię, to mają taką przewagę i potencjalne wsparcie unijne, że no to polit sci-fi jest.

Sofeicz napisał(a):
Mustafa Mond napisał(a): Muskowi też odwala.

Ja też zauważam powolny ale stały rozpad osobowości Elona.
Na początku był postrzegany jako fajny gostek z wizjami, które udawało mu się realizować ku chwale postępu.
Ale ostatnio brnie w coraz bardziej odjechane rejony.
Widocznie uznał się już za ćwierć-, pół- albo i samo żyjące wcielenie Zeusa Gromowładnego.

Ja go rozumiem, widzi szerokie spektrum potencjalnej kolonizacji i żyje z rozgłosu, który daje mu profity a la Korwin. Tworzy więc sektę z tych podatnych. Elon Imperator Diuny... Zapewnia sobie zasoby i wsparcie pomimo wahań rynkowych.

Albo mu na dekiel bije mania wielkości. Ale nie sądzę na razie to zbyt skoordynowane jest. Korwinowi w końcu nikt nie zarzuca schizy. A toż to ten sam scenariusz. Co ciekawe nasiliło to się po premierze Diuny w kinach XDSebrian napisał(a): Coraz więcej źródeł wskazuje na to, że Ukraińcy zaczynają sobie coraz śmielej poczynać na drugim brzegu Dniepru. Na Twitterze pojawiło się nawet zdjęcie wetkniętej tam flagi.

Jeżeli udałoby im się uformować solidny przyczółek, będzie ciekawie. Nie jestem w ogóle obeznany w te klocki, ale jak myślicie - czy przy takim założeniu kontrofensywa ruszy od zachodu, odcinając Krym, a jednocześnie drugie skrzydło będzie się starało wbić klinem w obwodzie zaporoskim, zamykając orków w kleszczach?

Odetną Krym, będą go szachować i pozorować atak, bo najazd na pełnej ..... jest bez sensu. Odciągną z innych odcinków frontu ruskich i im wklepią na pozycjach wybranych przez siebie. Będą klinami na bieżąco wjeżdżać i starać się robić kotły. To podpowiada logika. Podpowiada też, że będą starać się zmusić ruskie lotnictwo do wyjścia na pozycje, bo jak na niebie ich nie rozdupczą to będą mieli wypady na odbite tereny, co przeciągnie wojnę. Ostatecznie Krym naprawdę zaatakują gdy poszatkują choć odrobinę front. Wtedy ruscy rzucą wszystko do obrony półwyspu i Ukraińcy będą mogli podbijać wszystko wokół tych ruskich "Termopil". To będzie kosztowne dla Ukraińców, bo na wspierane i okopane pozycje źle się atakuje, jednakże masa sprzętu zostanie na Krymie zamrożona a ruscy nie wypadną do ataku na nacierającego wroga, bo to taktyka samobójcza i nikt tego nie zrobi.
Sebastian Flak
Odpowiedz
https://ekonomiarosji.pl/2023/04/27/rosy...-27-04-23/

Warto przeczytać.

Węgiel w rosji w samym tylko kwietniu podrożał 30 procent, a z wydobyciem ropy jest tak wspaniale że właśnie podjęto decyzję o zaprzestaniu podawania danych co do jej wydobycia.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
W odpowiedzi na pytanie Serbiana o Ukraincach na drugim brzegu Dniepru, to to wbrew pozorom nie jest duze osiagniecie, tzn jest ale pamietaj ze Ruscy odpuscili ten teren. Tam jest mase rzek i jeziorek, bagien i ogolnie teren bardzo ciezki do jakichs ruchow wojsk. Ruskie linie obronne sa zbudowane daleko za rzeka ( jesli popatrzysz na Deep State map ujscia Dniepru. Dlatego na terenach przybrzeznych Ukraincy nie napotkali na silny opor i mogli utworzyc przyczolek. Powiekszenie go bedzie prawdziwie trudnym zadaniem.
Odpowiedz
https://wiadomosci.wp.pl/szojgu-dostal-u...078900800a
Hmm. I gdzie pójdą ci wycofani wagnerowcy? Moskwę dla Prigożyna zajmować? Już ich podobno tylko paru tysięcu zostało. Za mało na cokolwiek znamiennego politycznie. To ultimatum robi za alibi, by się wycofać po porażce z jak najmniejszą ujmą na mafijnym "honorze".
EDIT:
Sytuacja wygląda coraz lepiej. Szojgu wśród kremlistów jest najbardziej godny zaufania. Głupi nie jest:
https://www.rgo.ru/en/article/stop-flow
Odpowiedz
Chiny pierwsze raz zagłosowały w ONZ za rezolucją nazywającą Rosję agresorem:
https://wydarzenia.interia.pl/raporty/ra...Id,6751765

Przeciwko było tylko 5 państw (Rosja, Białoruś, Nikaragua, Syria, Korea Północna) a za 122 państwa w tym Chiny.

RPA zaprosi Putina aby wziął udział w konferencji BRICS jedynie w formie zdalniej. W innym wypadku zostanie aresztowany po przekroczeniu granicy.

Cytat:Władimir Putin zostanie poproszony przez władze Republiki Południowej Afryki, by wziął udział w szczycie państw BRICS jedynie w formie zdalnej, bo inaczej będzie musiał być aresztowany
https://tvn24.pl/swiat/rpa-media-wladze-...ie-7038798
"Nie można powiedzieć, która masa ludowa ma więcej źródeł piękna. Są wieki całe, że jakiś naród przoduje drugim, są znów wieki, że idzie za drugim. Kto tępi narody, ten jakby zrywał struny z harfy świata. Cóż komu przyjdzie, że będzie miał harfę o jednej tylko strunie? Nie tępić, lecz rozwijać należy narodowości. A rozwijać je może wolność narodów, niepodległość i poszanowanie ich odrębności…"

Ignacy Daszyński
Odpowiedz
Indie i Brazylia też poparły tę rezolucję ONZ. Uśmiech
[Obrazek: f17e12a505198.png]
Odpowiedz
https://twitter.com/Moebash01/status/165...dOR3Q&s=19

Prigożyn na tle stosu trupów nazwał Szojgu i Gerasimowa zdrajcami.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Uhuhu. Wielka frustracja u księcia feudalnego, który coraz bardziej już tylko pada.
A "szojgu" znaczy po tuwińsku "dół pełen trupów". Tak na marginesie.
Odpowiedz
https://dorzeczy.pl/swiat/435547/prigozy...hmutu.html
Tu jest tłumaczenie tyrady Prigożyna. Rzekł, że wagnerowcy (to co z nich zostało) wycofają się z Bachmutu 10 maja.

Epitafium na nagrobek Prigożyna:
"Szajgu! Gierasimow! Gdzie pierdolona amunicja?"
Jakby taki był nagrobek, to bym do niego pojechał i zrobił samojebkę na jego tle.
Odpowiedz
Ukraińcy ujebali Kindżała. Ruska superbroń rozwalona przez drony i bodaj Patrioty. Dwie dobre wieści. Pierwsza jak wyżej, druga, ruscy napierdalają najlepszym co mają a sytuacja zaopatrzeniowa chujowa.

Chiny w ONZ nazwały Rosję agresorem. Znak, że tam musi być ostra padaka i Chiny nie są zainteresowane reanimacją trupa. Ciekawi status Krymu. Bo to chyba poparli żeby ruscy atomem nie jebali.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Należy odciąć Krym lądowo od Moskowii i trwale zniszczyć most kerczeński. Potem bombardowanie Krymu i wejście w niego. "SZAJGUUU" (cytując Prigożyna) nie użyje atumuwego bumbuma. Taka efektowna klapa militarna Moskowii pomoże Tuwińcowi szybciej odebrać władzę Putinowi i zakończyć wojnę. Krym jest w końcu symboliczny.

[Obrazek: 695831eef4068.jpg]

EDIT
Wedle Centrum Lewady ponad połowa Rosjan chce już negocjacji pokojowych z Ukrainą, zamiast kontynuowania walk:
https://tvn24.pl/swiat/rosja-centrum-jur...wy-7019382
Prawdziwe dane są pewnie bardziej optymistyczne, bo Lewada musi pudrować proputinowo dane, by móc działać bez nalotów FSB o brzasku. Zatem pewnie około 2/3 ludzi, albo i więcej, chce w Moskowii rozmów pokojowych.
artykuł napisał(a):Jak przekazali socjolodzy z Centrum Lewady, w ostatnim czasie znacząco wzrosła liczba osób opowiadających się za rozpoczęciem negocjacji pokojowych z Kijowem. Obecnie 38 procent badanych chciałoby kontynuowania działań zbrojnych, natomiast 51 procent opowiada się za rozpoczęcia rozmów z Ukrainą. W sierpniu ubiegłego roku 48 procent Rosjan popierało dalsze walki, a 44 procent zadeklarowało się jako zwolennicy rozwiązania dyplomatycznego.
Odpowiedz
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc-amp/...prigozyna/
Pociągać to on sobie może nosem.
Odpowiedz
Cytat:Dochody budżetu federalnego z ropy i gazu wyniosły w kwietniu 647,5 mld rubli, wynika z danych opublikowanych w czwartek przez Ministerstwo Finansów. To prawie trzykrotnie mniej (minus 64%) smuteczek ?) niż w kwietniu ub.r. (1,798 bln rubli) iaż 6% mniej niż w w słabym marcu br. (688,2 mld rubli).

Cytat:4.Chiński minister spraw zagranicznych zażądał od Ławrowa rozpoczęcia rozmów pokojowych z Ukrainą

Pekin jest gotów przyczynić się do zakończenia wojny na Ukrainie i nalega na rozmowy pokojowe między Moskwą a Kijowem, powiedział chiński minister spraw zagranicznych Qin Gang na spotkaniu ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Siergiejem Ławrowem.

„Chiny będą uparcie forsować rozmowy pokojowe i są gotowe do utrzymania komunikacji i koordynacji z Rosją, aby wnieść namacalny wkład w polityczne rozwiązanie kryzysu” – powiedział Qin Gang w komunikacie prasowym chińskiego MSZ.

https://ekonomiarosji.pl/2023/05/05/rosy...-05-05-23/
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
[Obrazek: 2780327cfefe8.jpg]
Where is the fockin' ammo?
Odpowiedz
Tak se myślę że w sumie dobrze że świat jest uzależniony od produkcji z Chin. Bo to oznacza że Chiny są uzależnione od naszej kasy i nie mogą się zachować jak ruskie debile, bo stracą rynki zbytu.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Rosja też była uzależniona gospodarczo od Zachodu, a i tak Putin zaczął tępą inwazję.

https://twitter.com/Gerashchenko_en/stat...hchenko_en
Kadyrowcy mają zastąpić wagnerowców. Ministerstwo obrony jakiś strajk włoski robi.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości