Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakim złem jest samobójstwo?
Beth napisał(a):To jest ten moment, w którym zazwyczaj kończę, bo muszę.

Nie dawajcie psom na pożarcie tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały.(Mt7,6)
'To niedowartościowanie tajemnicy. Nie wolno tego przekazywać niewtajemniczonym.
Prawdy wiary, zasady moralności chrześcijańskiej, czy bogactwo Ewangelii, mogą być przekazywane wyłącznie ludziom dobrej woli, ludziom otwartym na wtajemniczenie.

Zaczynam więc od poznawania- kim kto jest...Przykro mi Tereso, na tematy religii/moralności już nie porozmawiamy, na temat samobójstw w ujęciu chrześcijańskim też nie....możemy o pieczeniu placków, gotowaniu i smażeniu naleśników, szyciu czy haftowaniu. Nie wiem czy potrafisz też zrozumieć fragment Ewangelii i jego wykładnię, może chociaż jedna osoba z czytających. A Boga chrześcijańskiego piszemy wielką literą. Należałoby też poznać zasady pisowni polskiej. Ja nie rozmawiam i jakiś tam bogach, ale konkretnym.

No widzisz, ale w ostatnim zdaniu jest pewna ripostaUśmiech
Temat ateiści gotują jest dobry z braku laku- raczej przychodząc tutaj chce się oderwać od kuchni.Uśmiech
A Boga muzułmańskiego z jakiej litery piszemy??
Odpowiedz
Oderwać się na forum od gotowania i pisać o samobójstwie? Chcesz strawy? Proszę:

Samobójstwo może być zaraźliwe
Zwłaszcza wśród nastolatków. Tak przynajmniej wynika z badania, którego wyniki opublikowano w "Canadian Medical Association Journal".
Badanie sugeruje, że samobójcza śmierć jednej osoby może mieć wpływ na decyzję kolejnego nastolatka, poprzez zainspirowanie myślami samobójczymi i depresyjnymi. Zawiązane jest to także rozwojem portali społecznościowych.

- Gdy ktoś umiera, szczególnie młody człowiek, jest on opisywany w szczególny sposób w mediach elektronicznych, a wpisy mają charakter niesłychanie emocjonalny i romantyczny. To u czytelników rodzi depresyjne nastroje, które mogą skłonić do powielenia czynu bliskiej osoby – mówi dr Ian Colman z Department of Epidemiology and Community Medicine and Canada Research Chair in the Epidemiology of Mental Health.

Wcześniejsze badania sugerowały, że nastolatki są narażone na największe ryzyko próby samobójstwa w ciągu dwóch lat po śmierci rodzica, który popełnił samobójstwo lub był hospitalizowany z powodu zaburzeń psychicznych. Ostatnio eksperci przebadali 22 tys. ochotników w wieku od 12 do 17 lat. Okazało się, że o samobójstwie coraz częściej myślą dzieci w wieku 12 i 13 lat. Im są starsze – tym maleje zagrożenie samobójstwem. 14- i 15-latkowie są narażeni na samobójstwo trzy razy częściej niż 16- i 17-latkowie, którzy podejmują próby samobójcze dwa razy rzadziej.

Pisownię religijną uregulowano. W tym przypadku piszemy wielką literą.
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=...o95s7iqeQA
Odpowiedz
Dobry komentarz do sprawy:
Jakby ktoś miał wątpliwości to potwierdzam: Tak jestem zjebanym prawakiem, który każdego dnia zjada niemowlaka. Hitler to mój idol, a Stalin to dziadek. Ogólnie chcę siać zło i spustoszenie. Czy cokolwiek jeszcze tam lewica przypisuje ludziom o moich poglądach.

Oczywiście nienawidzę kobiet, bo jestem prawiczkiem. Inaczej nie może być.
Odpowiedz
Beth napisał(a):Oderwać się na forum od gotowania i pisać o samobójstwie? Chcesz strawy? Proszę:

Samobójstwo może być zaraźliwe
Zwłaszcza wśród nastolatków. Tak przynajmniej wynika z badania, którego wyniki opublikowano w "Canadian Medical Association Journal".
Badanie sugeruje, że samobójcza śmierć jednej osoby może mieć wpływ na decyzję kolejnego nastolatka, poprzez zainspirowanie myślami samobójczymi i depresyjnymi. Zawiązane jest to także rozwojem portali społecznościowych.

- Gdy ktoś umiera, szczególnie młody człowiek, jest on opisywany w szczególny sposób w mediach elektronicznych, a wpisy mają charakter niesłychanie emocjonalny i romantyczny. To u czytelników rodzi depresyjne nastroje, które mogą skłonić do powielenia czynu bliskiej osoby – mówi dr Ian Colman z Department of Epidemiology and Community Medicine and Canada Research Chair in the Epidemiology of Mental Health.

Wcześniejsze badania sugerowały, że nastolatki są narażone na największe ryzyko próby samobójstwa w ciągu dwóch lat po śmierci rodzica, który popełnił samobójstwo lub był hospitalizowany z powodu zaburzeń psychicznych. Ostatnio eksperci przebadali 22 tys. ochotników w wieku od 12 do 17 lat. Okazało się, że o samobójstwie coraz częściej myślą dzieci w wieku 12 i 13 lat. Im są starsze – tym maleje zagrożenie samobójstwem. 14- i 15-latkowie są narażeni na samobójstwo trzy razy częściej niż 16- i 17-latkowie, którzy podejmują próby samobójcze dwa razy rzadziej.

Pisownię religijną uregulowano. W tym przypadku piszemy wielką literą.
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=...o95s7iqeQA

To ważne problemy! I zastanawiam się dlaczego mimo, że wprowadzono katechezę do szkół oraz etykę nadal atmosfera nie jest optymalna.
Dzieci sobie dokuczają - jest agresja.
W rodzinach prze konsumpcyjne podejście do życia tez jest nieciekawie.
Zastanawiam się, czy za tzw. komuny była pewna jawność tych danych.
Ja pisząc o bogu - pisze metaforze. Bóg dla mnie jest metafora na przykład miłością.
Ale gdy będę odnosiła się do Bogów z panteonu min chrześcijańskiego Boga postaram się nacisnąć szift.
Właściwie mogłabym używać imienia Boga, wówczas sprawa byłaby ewidentna. Na przykład Allach, a jakie będzie imię chrześcijańskiego Boga?

http://pl.wikipedia.org/wiki/B%C3%B3g

Zaważ Beth, że jesteśmy na forum ateista - jeszcze tak się nazywa.Szczęśliwy Nie dziw się, że ci okropni ateiści piszą bóg z malej litery. Maja na myśli coś zupełnie może innego niż Ty po prostu.
Odpowiedz
A może najlepiej byłoby, by szkoły były z internatami? Na wychowawców postulowałabym, by zatrudniać katechetów (muzułmanie też posyłają dzieci do szkół katolickich). Jak wykazują badania, rodzice zajmują się statystycznie nastolatkami 7 minut dziennie, więc to byłby wyśmienity pomysł, zmniejszymy też bezrobocie wśród pedagogów a może i katechetów.

Rodzicom należy zapewnić odpoczynek po stresującej pracy a nie wzmacniać emocje w domu od niesfornych dzieci. Wciąż tylko pyskują i chcą pieniędzy na kolejne gadżety.
I oprócz dwóch godzin tygodniowo katechezy należałoby wprowadzić obligatoryjnie modlitwy przebłagalne o zachowanie wychowanków w zdrowiu psychicznym. Należy też dopilnować, by ich skóra zachowała należyty wygląd, bo trądzik młodzieńczy prowadzi również do udanych prób samobójczych. Nie chcesz wierzyć?

Mamy nową dziedzinę w medycynie- psychodermatologię. Skóra stanowi wspólne pole analiz dermatologów, psychiatrów, psychologów.
Skóra jako narząd zauważalny i widoczny dla otoczenia zajmuje miejsce szczególne w psychiatrii. Poprzez odpowiadanie na bodźce zmysłowe oraz zdolność do wyrażania emocji, takich jak: złość, lęk, wstyd, frustracja, ma duże znaczenie w procesie kształtowania obrazu własnego ja, poczucia własnej wartości, samooceny, a przez to odgrywa istotną rolę w procesie socjalizacji. Kiedy narząd ten jest uszkodzony bądź zniekształcony, uderza to w nasze samopoczucie i negatywnie wpływa na jakość życia. Wszystko to sprawia, że pacjenci dermatologiczni w sposób szczególny odbierają swój wizerunek oraz nisko oceniają jakość własnego życia. Występowanie zaburzeń psychicznych w grupie pacjentów ze schorzeniami skóry szacuje się na 30–60%.Wśród najczęściej spotykanych nieprawidłowości natury psychiatrycznej w grupie pacjentów dermatologicznych wymienić należy w pierwszej kolejności: zaburzenia nastroju, zwłaszcza depresyjne, myśli i tendencje samobójcze, zaburzenia lękowe, obsesyjne oraz urojeniowe. Z tego najbardziej niebezpieczne są myśli i tendencje samobójcze.

Młodzież to przyszłość narodu, więc wychowanie wszystkich dzieci należy oddać w ręce najbardziej kompetentnych- ludzi Kościoła. I żadnej odpowiedzialności rodziców! Oni maja zadania społeczne w stosunku do pracodawców.
W ramach wolontariatu należałoby skłaniać psychiatrów i psychologów do pracy z dziećmi w internatach. Do specjalizacji z psychiatrii nie dopuściłabym lekarza bez takiej praktyki w szkolnym internacie.

Przykro mi. Widocznie nie dane mi jest zrozumienie ateistów i dlatego nie wiem o czym myśleli jak myśleli o Bogu/bogu. Nie dostąpiłam przywileju bycia ateistką. To też chyba żaden wstyd, bo razem ze mną jest 70% Polaków, funkcjonalnych analfabetów.
Odpowiedz
Beth napisał(a):A może najlepiej byłoby, by szkoły były z internatami? Na wychowawców postulowałabym, by zatrudniać katechetów (muzułmanie też posyłają dzieci do szkół katolickich). wadzi również do udanych prób samobójczych. Nie chcesz wierzyć?

ów do pracy z dziećmi w internatach. Do specjalizacji z psychiatrii nie dopuściłabym lekarza bez takiej praktyki w szkolnym internacie.

Przykro mi. Widocznie nie dane mi jest zrozumienie ateistów i dlatego nie wiem o czym myśleli jak myśleli o Bogu/bogu. Nie dostąpiłam przywileju bycia ateistką. To też chyba żaden wstyd, bo razem ze mną jest 70% Polaków, funkcjonalnych analfabetów.

Bycie ateistą nie jest przywilejem, jest przekleństwem w naszym kraju.
Trzeba mieć grubą skórę jak tu podpowiadają.Uśmiech
Wychowawstwo katechetom:?: Niektórzy sobie radzą w szkole ale niestety nieraz na lekcji religii jest "sajgon".
Możesz zrozumieć ateistow tylko musisz zechcieć, a nie sypać cytatami biblijnymi tudzież punktami z katechizmu kościoła katolickiego.

Chocaz powiem Tobie, że żyje dłużej niż wiekszość uczestników tego forum i chyba dzisiaj jest łatwiej byc bezbożnikiem i w ogóle innym niż za tzw komuny. Nie wiem w jakim wieku, ale jeśli w zbliżonym do mojego to wiesz o czym mówię.
Dlaczego nazywasz katolików analfabetami- wierzycie po prostu w Boga.
Macie swój własny kod inny niż osób , które nie mają wyobrażenia o sile wyższej w tej postaci jaką prezntuje nauczanie kościołów chrzescijańskich.
Co do pisowni- tam jest napisane nazwy własne - czy Bóg jest nazwa własną??

Tutaj pytanie do Nonka??

Musze sie dokopać do jakichś danych o samobójstwach za komuny aby mieć porównanie.
Wiadomo ,że mniej samobójstw jest , gdy ludzie sa w sytuacjach skrajnych - wojna. To ciekawe.
Odpowiedz
semele napisał(a):Wychowawstwo katechetom:?: Niektórzy sobie radzą w szkole ale niestety nieraz na lekcji religii jest "sajgon".
Nie pisałam o wychowawstwie. Nie odczytałaś konwencji posta? Jesteś świetnym adwersarzem, jeśli chodzi o ćwiczenie się w cierpliwości. Nigdy nie spotkałam lepszego. Masz szczęście, że mam wyższą aktywność lewego płata czołowego. Uśmiech
Cytat:Możesz zrozumieć ateistow tylko musisz zechcieć, a nie sypać cytatami biblijnymi tudzież punktami z katechizmu kościoła katolickiego.
Jak to wychodzi procentowo z tymi cytatami? Procent, czy mniej? To uznasz za sypanie?
Cytat:Macie swój własny kod inny niż osób , które nie mają wyobrażenia o sile wyższej w tej postaci jaką prezntuje nauczanie kościołów chrzescijańskich.
To prawda. Inaczej myślimy, bo mamy inny obraz człowieka. Inaczej myślimy, bo mamy inne oprogramowanie mózgowe. Tyle zauważyłam po przegadaniu z niewierzącymi seeeetek postów.
Cytat:Wiadomo ,że mniej samobójstw jest , gdy ludzie sa w sytuacjach skrajnych - wojna. To ciekawe.
Wyjaśniałam sprawę, ale chyba nie potrafiłaś odnaleźć.

Lubisz zbierać ciekawostki, więc podrzucam Ci ich garść jako epilog naszych rozmów o samobójstwach.

Liczba Polaków cierpiących na choroby psychiczne w ciągu ostatnich 10 lat się podwoiła; prognozuje się tendencję zwyżkową, więc liczba samobójców z pewnością będzie wzrastała.
11. Polaków popełni dzisiaj samobójstwo.To w ostatnich latach dzienna średnia. Szacuje się, iż co roku w Europie samobójstw dokonuje 150 000 osób. Aktualnie w środowiskach naukowych toczą się dyskusje nad możliwościami jak najwcześniejszej interwencji mającej na celu pomoc pacjentom z grupy ryzyka oraz zapobieganiu próbom samobójczym.

Badania, których wyniki opublikowano w czasopiśmie Molecular Psychiatry zostały przeprowadzone przez naukowców z Indiana University. Stwierdzono w nich, że pewne biomarkery, wykrywalne za pomocą prostej analizy, mogą działać jak 'szpieg' wykrywający skłonności samobójcze. Mamy więc i uwarunkowania genetyczne.

Naukowcy przeanalizowali dane dotyczące spożycia kofeiny, kawy i kawy bezkofeinowej, oraz przypadki samobójczej śmierci. W badanym okresie 4 lat doszło do 277 zgonów na skutek samobójstwa. Wyniki pokazały, że ryzyko samobójstwa u osób dorosłych, które piły od 2 do 4 filiżanek kawy dziennie było o 50%. niższe w porównaniu z osobami dorosłymi, które piły kawę bezkofeinową, lub piły kawy niewiele lub w ogóle.
Jak stwierdzili badacze – kawa jako stymulant centralnego układu nerwowego dzięki zawartej kofeinie działa jak łagodny środek antydepresyjny. Poza tym może wpływać na wzrost produkcji neuroprzekaźników w mózgu.

Nie oceniam też prób samobójczych w kategoriach moralnych, bo mi przesłania widok sprawa zdrowotna. Nie widzę więc ostro.

Dziękuję za tę rozmowę, pozwolę się jednak odmeldować, bo chyba mnie sprawa samobójstw ludzi nie bawi.
Odpowiedz
Beth napisał(a):Dziękuję za tę rozmowę, pozwolę się jednak odmeldować, bo chyba mnie sprawa samobójstw ludzi nie bawi.

Mnie też nieszczególnie bawi.Niezdecydowany Jest pewien wątek osobisty , który swego czasu skłonił mnie do zainteresowania się tym tematem i tak wsiąkłam.
ale dyskusja o samobójstwie to tylko przyczynek do zastanowienia się jaki wpływa ma zdrowie społeczeństwa dla zdrowia pojedynczej jednostki.

Myślisz, że katolicy preferują dyscyplinę i dlatego te szkoły są takie dobre?
Za komuny w szkołach tez była większa dyscyplina. Szczęśliwy

Wiem,że to dosyć ponury temat i nie rozwiążemy pewnych problemów na forum. Ale może ktoś na tym forum się zjawi potzrebując jakiejś pomocy i nie damy mu od razu kopa ..tylko jakoś cos nam tam zaiskrzy ..nawet gdyby był to kolejny troll ..Szczęśliwy To lepiej go potraktować poważnie ..bo może to jednak nie troll, tylko człowiek , który szuka pomocy - choćby po omacku i w sposób niekonwencjonalny.

Pisz krótsze posty , bo mam mało czasu na czytanie.

Wyszło, że używam prawej , ale udało mi się zobaczyć ją obracająca się w lewo- trzeba zmienić odległość od monitora. http://www.eioba.pl/a/20zq/uzywasz-prawa...s-myslenia
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości