Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polska rozkradziona, Polska wyprzedana
fertenbitenhiy napisał(a):Czyli co?
Zauważam fabrykę, daję łapówkę i kupuję zanim ktoś złoży lepszą ofertę.

A ten ktoś nie może też dać łapówki?

exodim

Cytat:Nie mam złudzeń, że nomenklatura postkomunistyczna kupowała po zaniżonych cenach spółki SP żeby później sprzedawać je drożej zagranicznym koncernom.

Zapewne. Jednak wykazać tego się nie da.

Cytat:Jeśli tak nie było, to dlaczego nie używano otwartych licytacji?

Machloje to tylko jedna z możliwości. Z perspektywy czasu widać, że nomenklatura nie za bardzo potrafiła prowadzić jakikolwiek biznes i "firmy nomenklaturowe" zostały już dawno wymiecione z rynku.

Wcale bym się nie zdziwił, gdyby się okazało, że przynajmniej w niektórych przypadkach nomenklatura przejmowała spółki powyżej ich faktycznej wartości :roll:
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
pilaster napisał(a):A ten ktoś nie może też dać łapówki?

Po fakcie zakupu przeze mnie fabryki? Jeśli się szybko wszystko załatwi to fabryka będzie moja zanim się ktokolwiek inny zorientuje.
Jakby ktoś miał wątpliwości to potwierdzam: Tak jestem zjebanym prawakiem, który każdego dnia zjada niemowlaka. Hitler to mój idol, a Stalin to dziadek. Ogólnie chcę siać zło i spustoszenie. Czy cokolwiek jeszcze tam lewica przypisuje ludziom o moich poglądach.

Oczywiście nienawidzę kobiet, bo jestem prawiczkiem. Inaczej nie może być.
Odpowiedz
fertenbitenhiy napisał(a):Po fakcie zakupu przeze mnie fabryki? Jeśli się szybko wszystko załatwi to fabryka będzie moja zanim się ktokolwiek inny zorientuje.

No jak to. Przecież może dać łapówkę, żeby "wszczęto postępowanie wyjaśniające złodziejską prywatyzację" i w konsekwencji transakcję anulowano :]
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości