Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowe taśmy WPROSTa
Ciekawe kiedy Stonoga popełni "samobójstwo" lub zginie w wypadku spowodowanym przez nieznanych sprawców. Nie pamiętam kiedy ostatnio ktoś wywołał takie zarąbiste zamieszanie.

El Commediante napisał(a): Jak człowiek zacznie kopać, to ciekawych rzeczy się dowiaduje. Łukasz N., menadżer "Sowy i Przyjaciół" pracował tam od niedawna, bo wcześniej był... menadżerem "Lemon Grass", innej ulubionej restauracji Platformersów z dawnych czasów. Dotarłem do informacji, że świętowali tam wygrane wybory z 2010, więc inwigilacja mogła trwać nawet przez ostatnie 5 lat, a nawet dłużej! W dodatku jego szwagierka jest zatrudniona w innej restauracji, gdzie też podobno były podsłuchy.

Tyle ciekawych rzeczy jest, że masakra. Im bardziej to czytam i czytam tym bardziej nic mnie nie zaskakuje. Po prostu wszystko potwierdza "stereotypowe" poglądy o tym, że w Polsce rządzi sitwa, układy i układziki, kupczenie posadami itd. itp. Tylko, że teraz to wszystko mamy wyłożone "kawa na ławę"... Oj, będzie się działo...
Wspomóż mię mrówko, bo z głodu umieram
Prosił ze łzami konik w nędznym stanie;
Lecz ta mu rzekła: dla siebie ja zbieram,
Śpiewałeś w lecie, potańcz w zimie panie.
Odpowiedz
Tusk miał niesamowite szczęście, że w odpowiedniej chwili dostał ten angaż w Brukseli. A teraz pewnie jeszcze powróci jako cholerny wyzwoliciel.
Non ridere, non lugere, neque detestari, sed intelligere.
Odpowiedz
Soul33 napisał(a): Tusk miał niesamowite szczęście, że w odpowiedniej chwili dostał ten angaż w Brukseli. A teraz pewnie jeszcze powróci jako cholerny wyzwoliciel.

"na mieście" ;] krąży teoria, że Tusk dostał ten angaż jako koło ratunkowe, bo przegrywał z Komorowskim rozgrywki wewnątrzpartyjne, z czym wiązały się zresztą taśmy wprost. jednakże siłując się z jednym przeciwnikiem Bronisław zlekceważył innego i teraz jest w opałach.

najciekawsze jest jednak kto stoi za Stonogą, bo musi mieć niesamowite plecy skoro robi takie rzeczy i jeszcze mówi do prokuratora generalnego aby ten się od niego odpierdolił ;]

lumberjack napisał(a): Tyle ciekawych rzeczy jest, że masakra. Im bardziej to czytam i czytam tym bardziej nic mnie nie zaskakuje. Po prostu wszystko potwierdza "stereotypowe" poglądy o tym, że w Polsce rządzi sitwa, układy i układziki, kupczenie posadami itd. itp. Tylko, że teraz to wszystko mamy wyłożone "kawa na ławę"... Oj, będzie się działo...

rozczarujesz się Lumber. skoro bowiem poprzednio, bo buńczucznych zapowiedziach samego wicepremiera (Do 20 sierpnia afera ma zostać całkowicie wyjaśniona przez aparat państwa. Jeśli nie, to doprowadzę do przedterminowych wyborów i mówię to jako lider koalicyjnej partii.) nic się nie stało, to i teraz to wszystko zostanie zmiecione pod dywan. nie jest przecież ważne, że z tych podsłuchów oraz akt wyłania się obraz kombinacji i układzików - co można by nawet przeboleć, gdyby było dla dobra państwa, ale oni tam dbają przede wszystkim o swoje interesy lub swoich mocodawców, vide Kulczyk - lecz to, kto dopuścił się tak ogromnej zbrodni jak ujawnienie tych informacji...
....jak łatwo wy­wołać echo w pus­tych głowach.

Odpowiedz
lorak napisał(a):
Soul33 napisał(a): Tusk miał niesamowite szczęście, że w odpowiedniej chwili dostał ten angaż w Brukseli. A teraz pewnie jeszcze powróci jako cholerny wyzwoliciel.

"na mieście" ;] krąży teoria, że Tusk dostał ten angaż jako koło ratunkowe, bo przegrywał z Komorowskim rozgrywki wewnątrzpartyjne, z czym wiązały się zresztą taśmy wprost. jednakże siłując się z jednym przeciwnikiem Bronisław zlekceważył innego i teraz jest w opałach.

najciekawsze jest jednak kto stoi za Stonogą, bo musi mieć niesamowite plecy skoro robi takie rzeczy i jeszcze mówi do prokuratora generalnego aby ten się od niego odpierdolił ;] 
Jak oglądałem o nim film, to myślę że ten człowiek stracił w życiu tak wiele, że może mu być już wszystko jedno. Poza tym jest osobą publiczną, takim prawie dziennikarzem. To może odsunąć w czasie samobójstwo.
Odpowiedz
Pięknego macie hopla z tymi samobójstwami - jakby normalnie codziennie ktoś niewygodny aktualnej władzy kopał w kalendarz... Jeżu, za kogo wy macie tych ludzi - genialnych matołów?
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
Socjopapa napisał(a): Pięknego macie hopla z tymi samobójstwami - jakby normalnie codziennie ktoś niewygodny aktualnej władzy kopał w kalendarz... Jeżu, za kogo wy macie tych ludzi - genialnych matołów?

Tak się jakoś utarła taka "urban legend" o tym seryjnym samobójcy.
Odpowiedz
No wiem, ale wypadki i samobójstwa zdarzają się ludziom, którzy mogą władzy zaszkodzić, a nie tym, którzy już władzy zaszkodzili i to w krajach gdzie władza nie boi się pobrudzić sobie rączek i jest wysoce operatywna. O władzy demokratycznej na pewno nie można powiedzieć, że jest operatywna i bezwzględna.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
Szok normalnie. Jeśli po czymś takim nie posypią się łby, a uśmiechnięta pani premier powie, że "no przecież nic takiego się nie stało, wracać do roboty" - to ta Polska naprawdę istnieje jedynie w teorii.... :/
"Marian zataczając się wracał jak zwykle znajomym chodnikiem do domu. Przez zamglone od całonocnej popijawy oczy widział mieszkańców Skórca bezskutecznie uganiających się choćby za kromką jakiegokolwiek pieczywa. Na razie było jednak cicho."

Jan Oborniak "Bankiet w piekarni" (zbiór opowiadań pt: "Krzyk ciszy", wyd. Opoka, Warszawa 1986)
Odpowiedz
http://www.tvn24.pl/dymisje-arlukowicza-...242,s.html

Cytat:Ministrowie: Biernat, Karpiński i Arłukowicz, wiceministrowie: Baniak, Gawłowski, Tomczykiewicz, a także prof. Rostowski złożyli rezygnacje - poinformowała na briefingu premier Ewa Kopacz. Dodała, że Radosław Sikorski zapowiedział, że rezygnuje z funkcji marszałka Sejmu. I przeprosiła wyborców za to, co usłyszeli na taśmach. Po briefingu Kancelaria Premiera przekazała na Twitterze, że Jacek Cichocki złożył rezygnację z funkcji koordynatora służb specjalnych.

Trochę głów już poleciało. Mam nadzieję, że to nie uspokoi opinii publicznej. To jest dobra sytuacja do zmiany prawa, do zaostrzenia kar za korupcję, co może wpłynęłoby w przyszłości jakoś na zachowanie polityków i urzędników (niezależnie od opcji politycznej z jakiej pochodzą).

Ciekaw jestem co na to wszystko sympatycy PO Uśmiech Pewnie wszystko jest jednym wielkim spiskiem masońskiego PiSu, który się uwziął na niewinnych mężów stanu z Platformy.
Odpowiedz
Platforma to już partia upadła. Wątpię aby przetrwała po wyborach, po 8 latach rządów tamtejsza śmietanka bardzo przyzwyczaiła się już do stanowisk.
Powyborczy szok może ich zmusić do szukania szalupy ratunkowej.
A nawet nie powyborczy bo losy platformy ważą się już teraz. A konkretniej od momentu przegranych wyborów prezydenckich.
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
Nie chce mi się przeglądać setek stron. Wyszło na jaw w tych aktach coś nowego, czy też są tam po prostu odsłonięte dokładniej kulisy tego o czym było już wiadomo po publikacji samych nagrań ?
"Dosyć — mówił — naszukałem się po lesie i ledwie tego smolnego pniaka zdybałem, ale czem wy, moje dzieci, będzieta kiedyś świecić, skoro lasy się umykają, i coraz trudniej o smolny kawałek drzewa?”.

Odpowiedz
https://www.facebook.com/pages/Afera-ta%...age_bubble

Tu wrzucają te ciekawsze fragmenty, jak jesteś zainteresowany.
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
cobras napisał(a): https://www.facebook.com/pages/Afera-ta%...age_bubble

Tu wrzucają te ciekawsze fragmenty, jak jesteś zainteresowany.

Nie można wyświetlić żądanej strony. Może ona być chwilowo niedostępna, wybrany link może nie działać lub możesz nie mieć uprawnień do wyświetlania tej strony.
Oczko
"Dosyć — mówił — naszukałem się po lesie i ledwie tego smolnego pniaka zdybałem, ale czem wy, moje dzieci, będzieta kiedyś świecić, skoro lasy się umykają, i coraz trudniej o smolny kawałek drzewa?”.

Odpowiedz
Szybko usunęli, lipa :<
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
grubo: https://vid.me/PdAH

"Podsumowując, Falenta robi własne śledztwo bo go wspólnik zaczął robić interesy na własną rękę, jednocześnie jest jakimś agentem CBA i ABW i przekazuje im swoje spostrzeżenia odnośnie przekrętów w różnych spółkach m.in KGHM. Podkłada podsłuchy w restauracji Sowa i Przyjaciele. Na koniec Stonoga podsumowuje, że podobnie jak Falentę, Kulczyka zaczyna robić w wała i zaczyna stawiać elektrownie na Ukrainie. Kulczyk zaczyna szukać sposobu u rządzących by oni go jakoś załatwili, trafia na ABW, gość idzie siedzieć. Stonoga dodaje info o Tusku, że Falenta go zaczyna szantażować by ten stworzył Polskie Składy węglowe, ten to robi. Wspomina coś o HGW, że oddała jakieś ziemie dla jednego z Panów i wynika, że do Kulczyka wszyscy z PO lecą na zawołanie by pomóc mu w załatwieniu jego spraw.

(...)
- Falenta chciał zrobić interes na składach węgla, więc podpierając się posiadanymi informacjami/nagraniami udał się do Tuska celem szantażu czy wywarcia presji i dila zrobił

- Kulczyk chciał udupić swojego człowieka, który ubiegłszy go zaczął robić interesy na Ukrainie, więc udał się do prezesa NIK, który z kolei skierował go do służb, no i też załatwił

(...)
Padają jeszcze oskarżenia wobec Bogdana Zdrojewskiego (ministra kultury), który wymuszał na organizatorach festiwalu w Opolu wyłączne pośrednictwo firmy pana Trzcińskiego (tego do Fabryki Trzciny), jako producenta tego festiwalu. Miały przepływać przez niego wszystkie pieniądze, a to był warunek otrzymania dotacji z ministerstwa kultury. Funkcjonariusze CBA chcieli wszcząć w tej sprawie postępowanie, ale dostali z centrali odmowę, jako, że dotyczyło ono polityka partii rządzącej. "
....jak łatwo wy­wołać echo w pus­tych głowach.

Odpowiedz
Struktury państwowe są ewidentnie do kompletnej kurwa wymiany. Przecież to jest jakaś mafia. Ba! Zwykła mafia to sobie może pomarzyć o takich interesach. Zwykła mafia to zwykła popierdółka w porównaniu do działalności naszych byzmesmenów i wysoko postawionych urzędasów.
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Struktury państwowe są ewidentnie do kompletnej kurwa wymiany. Przecież to jest jakaś mafia. Ba! Zwykła mafia to sobie może pomarzyć o takich interesach. Zwykła mafia to zwykła popierdółka w porównaniu do działalności naszych byzmesmenów i wysoko postawionych urzędasów.

Przecież mafia od początku załapuje się do tej naszej wesołej ferajny. Poczytajcie choćby Sumlińskiego czy zeznania "Masy" (a raczej to o czym za Chiny nie chciał zeznawać bo się bał). To jest wszystko jedna gromadka kryjąca siebie nawzajem.
"Marian zataczając się wracał jak zwykle znajomym chodnikiem do domu. Przez zamglone od całonocnej popijawy oczy widział mieszkańców Skórca bezskutecznie uganiających się choćby za kromką jakiegokolwiek pieczywa. Na razie było jednak cicho."

Jan Oborniak "Bankiet w piekarni" (zbiór opowiadań pt: "Krzyk ciszy", wyd. Opoka, Warszawa 1986)
Odpowiedz
Piłsudski trzymałby ich w Berezie Kartuskiej. Byliby tam bici, głodzeni i poniżani.

Szkoda, że teraz nie ma żadnego Piłsudskiego Smutny
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości