Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polska pod koniec XXI w.
Wilk napisał(a):Liberały chcą z niej zrobić "przywilej dla bogatych".
Nie, nie chcą. Liberały z założenia są przeciwne przywilejom.
Cytat:Ja uważam ze jednych i drugich powinno się wysmagać batami i przepędzić gdzie pieprz rośnie.
Na szczęście nie posiadasz ku temu żadnych środków więc możesz sobie co najwyżej żałośnie kwilić w Internecie.
Cytat:Nie zdziwicie się kiedy w tym waszym piekiełku kiedyś jacyś mężczyźni pragnący utrzymać rodzinę przy życiu rozpierdolą wam łebki własnymi rękami.
Tak tak. W "obronie rodziny" można rozpierdolić mi łepek i zabrać zarobioną przeze mnie kasę, którą chciałbym przeznaczyć na własną rodzinę. Na szczęście jesteś zbyt tchórzliwy, by takie plany realizować, więc możesz sobie co najwyżej żałośnie kwilić w Internecie.
„Przybądź i bądź, bez zarzutu
Tak dla Tutsi, jak dla Hutu”

– Spięty
Odpowiedz
zefciu napisał(a):Na szczęście nie posiadasz ku temu żadnych środków więc możesz sobie co najwyżej żałośnie kwilić w Internecie.

Oj, co za bohaterska obrona komunizmu :lol2:

zefciu napisał(a):Tak tak. W "obronie rodziny" można rozpierdolić mi łepek i zabrać zarobioną przeze mnie kasę, którą chciałbym przeznaczyć na własną rodzinę.

Skoro ciebie nie interesują inni, to co do jasnej cholery tych innych miałbyś interesowac ty i twoja rodzina? To jest WASZ punkt widzenia przecież, egoizm, prawda?

zefciu napisał(a):Na szczęście jesteś zbyt tchórzliwy, by takie plany realizować, więc możesz sobie co najwyżej żałośnie kwilić w Internecie.

Szczęśliwy Widze że z za maski opanowania wyłania się prawdziwy zefciu... :lol2:
Stalk the weak, crush their skulls, eat their hearts, and use their entrails to predict the future.
Odpowiedz
cobras napisał(a):No wiem co wrzucam, i nic takiego tam nie widziałem. To podsumowanie 25 lat istnienia wolnej i kapitalistycznej Polski, wraz z zestawem danych, który dotyczył właśnie omawianej wcześniej wegetacji, dlatego ją w ogóle tu wrzuciłem. Bezpośrednią przyczyną kolejek są słabe niskie na służbę zdrowia, wystarczy porównać jaki % PKB idzie na służbę zdrowia u nas, a jaki na służbę zdrowia w zachodnich państwach, gdzie działa ona lepiej.
Dobra, a teraz powiedz mi czy system w którym są przymusowe składki na państwowe ubezpieczenie zdrowotne, dzięki któremu możemy się leczyć głównie w państwowych szpitalach można nazwać kapitalistycznym.

A potem wymień inne przesłanki które według ciebie świadczą o tym że współczesna Polska jest państwem kapitalistycznym.

I pamiętaj że skoro odeszlismy od komunizmu to nie znaczy że automatycznie mamy kapitalizm ;]
Odpowiedz
Wilk napisał(a):Oj, co za bohaterska obrona komunizmu :lol2:
Nie żadna obrona, tylko stwierdzenie faktu na Twój temat.
Cytat:Skoro ciebie nie interesują inni, to co do jasnej cholery tych innych miałbyś interesowac ty i twoja rodzina? To jest WASZ punkt widzenia przecież, egoizm, prawda?
Nie - to nie jest NASZ punkt widzenia.
Cytat:Szczęśliwy Widze że z za maski opanowania wyłania się prawdziwy zefciu... :lol2:
A konkretnie gdzie Ty widzisz nieopanowanie? To że wytykam Ci, że piszesz straszne groźby, a gówno zrobisz, to jest nieopanowanie?

No i śmieszny argument "pilaster chce zniszczyć rodzinę". Ostatnio pilaster właśnie w obronie rodziny zaczął się zachowywać tak głupkowato, jak Ty i już biegł z siekierą tłuc policjantów i pracowników socjalnych.

– Spięty
Odpowiedz
Cytat:Dobra, a teraz powiedz mi czy system w którym są przymusowe składki na państwowe ubezpieczenie zdrowotne, dzięki któremu możemy się leczyć głównie w państwowych szpitalach można nazwać kapitalistycznym.

A potem wymień inne przesłanki które według ciebie świadczą o tym że współczesna Polska jest państwem kapitalistycznym.

I pamiętaj że skoro odeszlismy od komunizmu to nie znaczy że automatycznie mamy kapitalizm :-]
No tak, zaraz zacznie się gadanie, że prawdziwy kapitalizm nigdy nie istniał xD

http://encyklopedia.pwn.pl/haslo.php?id=3920039

Cytat: Mimo sukcesów transformacji, rozwój kapitalizmu w Polsce ma wiele szczególnych, niekorzystnych cech. Na przeszkodzie temu rozwojowi stoi względne zacofanie gospodarcze (niewielkie rozmiary rodzimych kapitałów, słabo rozwinięta infrastruktura), oraz dziedzictwo ustroju komunistycznego, w tym niedorozwój tradycji prywatnej przedsiębiorczości, balast mało efektywnych wielkich przedsiębiorstw państwowych, oraz bierna postawa dużych grup ludzi. Rozwijący się kapitalizm cechuje się dużym udziałem wielkich przedsiębiorstw zagranicznych i bardzo drobnych rodzimych, przy względnym niedoborze średniej wielkości nowoczesnych przedsiębiorstw krajowych. Kapitalizm ten cechuje stosunkowo mała zdolność rozwoju nowoczesnych gałęzi gospodarki, zdolnych do konkurencji na światowych rynkach. Podobnie jak w wielu krajach rozwijających się, kapitalizm w Polsce charakteryzuje się głębokim przenikaniem się sfery gospodarczej i politycznej oraz dużymi rozmiarami korupcji. Rozwój kapitalizmu wywołuje nowe zróżnicowania społeczne: wytwarzanie się grupy nowych przedsiębiorców i menedżerów (w jej składzie widoczną rolę odgrywają osoby wywodzące się z dawnej nomenklatury komunistycznej), a także pojawianie się podklasy osób „społecznie wykluczonych”, a więc ze względu na niskie wykształcenie, niskie dochody, oraz nieprzystosowanie społeczne, niezdolnych do uczestnictwa w rynku i nowoczesnym społeczeństwie.
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
cobras napisał(a):No tak, zaraz zacznie się gadanie, że prawdziwy kapitalizm nigdy nie istniał xD

http://encyklopedia.pwn.pl/haslo.php?id=3920039
Dlaczego niby to ma być mniej absurdalne od twojego gadania że w Korei Północnej nie ma socjalizmu?

Idealnego kapitalizmu może nigdy nie było, ale było wiele systemów które można nazwać kapitalistycznym ze względu na bliskość ideału. Pytanie czy Polski system też można nazwać kapitalistycznym. Jak dla mnie nie (,,system oparty na własności prywatnej, wolności osobistej i swobodzie zawierania umów). Ubezpieczenia NFZ to dobrowolne umowy :lol2:
Odpowiedz
Cytat:Jak dla mnie nie

[Obrazek: attachment.php?attachmentid=47346&d=1397707694]
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
Skoro cobras w jednym wątku wykazał dwa razy że to co wrzuca jest sprzeczne z rozsądkem albo z tym co sam mówi...
Odpowiedz
zefciu napisał(a):A konkretnie gdzie Ty widzisz nieopanowanie? To że wytykam Ci, że piszesz straszne groźby, a gówno zrobisz, to jest nieopanowanie?

Groźby? Oczko Ty lepiej zefciu naucz się czytać. Napisałem że kogoś "powinno się wysmagać batami" a nie że "wysmagam/y komunistów i liberałów batami i przegnamy gdzie pieprz rośnie". Grożenie komuś, to informowanie go o tym, że zamierza się lub ma się możliwość zrobienia mu czegoś złego. W mojej wypowiedzi tego NIE było, więc łaskawie się odczep.

A jeżeli kiedyś ktoś będzie miał okazję, środki, i możliwość przepędzenia liberałów i komunistów, to na pewno się o tym dowiesz, i żadne "grożenie" nie będzie konieczne :]

zefciu napisał(a):No i śmieszny argument "pilaster chce zniszczyć rodzinę".

To nie był argument, tylko odpowiedzenie pilasterowi w jego własnym zjadliwym stylu.
Stalk the weak, crush their skulls, eat their hearts, and use their entrails to predict the future.
Odpowiedz
Wilk zefciu żółta kartka, uspokójcie się.
"Hope can drown lost in thunderous sound
Fear can claim what little faith remains
But I carry strength from souls now gone
They won't let me give in...
(...)
Death will take those who fight alone
But united we can break a fate once set in stone
Just hold the line until the end
Cause we will give them hell..."

EH
Odpowiedz
Seth napisał(a):Wilk zefciu żółta kartka, uspokójcie się.
Seth, czy ja jestem niespokojny? Myślisz, że naprawdę bzdurne teksty o smaganiu biczami płynące z ust Wilka mogłyby mnie jakoś zaniepokoić?

Wilk napisał(a):Grożenie komuś, to informowanie go o tym, że zamierza się lub ma się możliwość zrobienia mu czegoś złego. W mojej wypowiedzi tego NIE było, więc łaskawie się odczep.
A jak się nazywa praktyka opowiadania komuś o złych rzeczach, które "się powinno" mu zrobić, gdy nie ma ani nigdy nie będzie się miało żadnej możliwości wprowadzenia tego w życie? Bo w moim słowniku nie ma chyba słów oddających żałosność takiego postępowania.

– Spięty
Odpowiedz
zefciu napisał(a):Seth, czy ja jestem niespokojny? Myślisz, że naprawdę bzdurne teksty o smaganiu biczami płynące z ust Wilka mogłyby mnie jakoś zaniepokoić?

Zaniepokoić? Nie sądzę. Ale mogą Cię wkurwić i skłonić do takiego ad personam jakie trzeba będzie wynagrodzić ostem. I vice versa względem Wilka.
Inna kwestia, że takie zgryźliwości jeśli pozwoli im się ciągnąć zbyt długo mają zwyczaj ożywiać także w innych wątkach.
Zresztą byłeś modem, pamiętasz jak to działa.
(...)

EH
Odpowiedz
Seth napisał(a):Zaniepokoić? Nie sądzę. Ale mogą Cię wkurwić
Wyłącznie rozśmieszyć lub napełnić współczuciem.
Cytat:Inna kwestia, że takie zgryźliwości jeśli pozwoli im się ciągnąć zbyt długo mają zwyczaj ożywiać także w innych wątkach.
Wilk tak czy srak mnie nie lubi, gardzi mną i moim podejściem do życia i nigdy tego nie ukrywał. Wytknięcie mu tego lub owego w jednym wątku więcej sytuacji nie zmieni. A ja po prostu cały czas się łudzę, że jak jego żałosne kwilenie będzie się wystarczająco wytrwale wydrwiwać, to w końcu go zaprzestanie.

– Spięty
Odpowiedz
zefciu napisał(a):A ja po prostu cały czas się łudzę, że jak jego żałosne kwilenie będzie się wystarczająco wytrwale wydrwiwać, to w końcu go zaprzestanie.

Złudna nadzieja. Znam Wilka, jest cholernie uparty Oczko
Ale dobra, nie udzielam więcej żółtych kartek i nie ingeruje dalej w przebieg rozmowy.
(...)

EH
Odpowiedz
zefciu napisał(a):A ja po prostu cały czas się łudzę, że jak jego żałosne kwilenie będzie się wystarczająco wytrwale wydrwiwać, to w końcu go zaprzestanie.

No to się źle łudzisz, bo ja tutaj nigdzie nie kwilę i generalnie nie wiem "o co kaman", za to jaskrawo udowadniasz że naprawdę jesteś jedną z tych osób wobec których wystosowałeś własny apel. Przyznam, dziwne to jest, bez wątpienia niezwyczajne, ale w przeciągu kilku lat mojego bytowania na tym forum, przewinęło się przez nie tylu dziwolągów, że mimo swej dziwności, nie zaskakujesz. Uśmiech
Odpowiedz
Seth napisał(a):Zaniepokoić? Nie sądzę. Ale mogą Cię wkurwić i skłonić do takiego ad personam jakie trzeba będzie wynagrodzić ostem. I vice versa względem Wilka.
Inna kwestia, że takie zgryźliwości jeśli pozwoli im się ciągnąć zbyt długo mają zwyczaj ożywiać także w innych wątkach.
Zresztą byłeś modem, pamiętasz jak to działa.
Sorki, jestem tu stosunkowo od niedawna: Zefciu był modem?! Boże urojony, bądź miłościw nam grzesznym! Duży uśmiech
Odpowiedz
http://www.biztok.pl/biznes/coraz-wiecej...ski_a17523

Cytat:Rośnie liczba obywateli Ukrainy, którzy chcą pracować w Polsce. Na naszym rynku pracy obecni byli oni od dawna i stanowili najliczniejszą grupę cudzoziemców, zatrudnianych przez polskich pracodawców. Teraz jednak z powodu niestabilnej sytuacji na Ukrainie ich liczba rośnie a ci, którzy już pracują w Polsce, do siebie nie chcą wracać.

Powtorka z historii Niemiec tyle ze zamiast Turkow beda harowac Ukraincy. Gdyby tak podgrzac dawne zatargi historyczne, to mogloby wywolac drugi Wolyn. Zielone ludziki w Polsce?
"Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty tak, by swoim pojmowaniem istoty sprawy nie peszyć przełożonego" - ukaz cara Rosji Piotra I z 9 grudnia 1708 roku
 "Cudów nie ma" - Józef Stalin
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości