Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Puszczalska - skąd się biorą podwójne standardy? - hipokryzja feminizmu
#22
Maria Wentlandt-Walkiewicz, prawniczka z Łodzi, ma zamiar zaskarżyć w Trybunale Konstytucyjnym przepisy, które nakazują automatyczne uznanie ojcostwa - informuje Gazeta Prawna. Wszystko przez to, że coraz więcej mężczyzn twierdzi, iż istniejące prawo jest anachroniczne i krzywdzące w dobie łatwych do zrobienia, szybkich i wiarygodnych testów DNA.
Kierując się dobrem dziecka, przyjmuje się w Polsce, że ojcem jest zawsze mąż lub były mąż, jeśli dziecko urodzi się przed upływem 300 dni po rozwodzie. Przepisy te stawiają w trudnym położeniu mężczyznę, któremu nadano prawa, a zatem także obowiązki rodzicielskie, a który nie jest biologicznym ojcem dziecka. Obecna norma prawna prowadzi do kuriozalnych sytuacji, w których ojcowie, którzy spłodzili dzieci rozwódkom muszą uważać, by rozwiązanie nie nastąpiło przed upływem 300 dni od daty rozwodu, gdyż wtedy, według prawa, za ojca uznany zostanie były mąż - nawet jeśli nie chce mieć z dzieckiem nic wspólnego.
Gazeta Prawna podaje także przykłady innych spraw, w których domniemani ojcowie nie mogli zrzec się ojcostwa, pomimo posiadania wyników analiz DNA. Zatem, jeśli nawet ktoś będzie chciał rzucić niewierną partnerkę, zostanie wówczas obciążony obowiązkiem łożenia na utrzymanie dziecka.

http://facet.wp.pl/kat,1034183,wid,16313...omosc.html
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Puszczalska - skąd się biorą podwójne standardy? - hipokryzja feminizmu - przez Mario - 17.08.2014, 23:01

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości