Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nauka niemieckiego
Postanowiłem nauczyć się niemieckiego.

Oczywiście miałem niemiecki w szkole i oczywiście nic się nie nauczyłem, bo się specjalnie nie uczyłem tego języka, jak również nie bardzo odpowiada mi taka forma nauki (dla każdego coś miłego).

Tak więc zastanawiam się w jaki sposób skutecznie nauczyć się języka niemieckiego.

Nie mam wielkich doświadczeń z nauką języków. W zasadzie do tej pory nauczyłem się tylko angielskiego, a to w sumie nawet nie wiem jak, bo język jakoś sam wszedł mi do głowy w zaledwie rok na poziomie pozwalającym już czytać książki fantasy i oglądać seriale s-f. Co w zasadzie znacznie przyspieszyło naukę języka późniejszą.

Generalnie jednak z angielskim nigdy się nie starałem i nadal go bardziej instynktownie rozumiem niż tak jak to uczą na kursach. Z niemieckim jednak nigdy tak nie miałem. W zasadzie zacząłem się go uczyć dużo wcześniej niż angielskiego, a mimo wszystko nic nie rozumiem.

Tak więc zastanawiam się jakie są metody nauki tego języka?

Oczywiście poza standardową metodą nauczaną na wszelakich kursach, która po prostu na mnie nie działa.

Poza tym myślę, ze taki temat przyda się innym amatorom nauki tego języka.
Jakby ktoś miał wątpliwości to potwierdzam: Tak jestem zjebanym prawakiem, który każdego dnia zjada niemowlaka. Hitler to mój idol, a Stalin to dziadek. Ogólnie chcę siać zło i spustoszenie. Czy cokolwiek jeszcze tam lewica przypisuje ludziom o moich poglądach.

Oczywiście nienawidzę kobiet, bo jestem prawiczkiem. Inaczej nie może być.
Odpowiedz
Jeśli tradycyjne metody na Ciebie nie działają, spróbuj najpierw osłuchać się z językiem (audycje radiowe, filmy niemieckie itd. itp.) i opanować podstawy gramatyki (to ważne, gdyż niemiecki jest językiem fleksyjnym). To tyle na początek. W razie jakichś pytań pisz tutaj albo w WP. Pozdrawiam
"Aut viam, aut faciam". Hannibal
Odpowiedz
Tak też chyba zrobię. Myślę nad obejrzeniem niemieckich tłumaczeń filmów oraz seriali, które już oglądałem.
Jakby ktoś miał wątpliwości to potwierdzam: Tak jestem zjebanym prawakiem, który każdego dnia zjada niemowlaka. Hitler to mój idol, a Stalin to dziadek. Ogólnie chcę siać zło i spustoszenie. Czy cokolwiek jeszcze tam lewica przypisuje ludziom o moich poglądach.

Oczywiście nienawidzę kobiet, bo jestem prawiczkiem. Inaczej nie może być.
Odpowiedz
fertenbitenhiy napisał(a):Postanowiłem nauczyć się niemieckiego.

Oczywiście miałem niemiecki w szkole i oczywiście nic się nie nauczyłem, bo się specjalnie nie uczyłem tego języka, jak również nie bardzo odpowiada mi taka forma nauki (dla każdego coś miłego).

Tak więc zastanawiam się w jaki sposób skutecznie nauczyć się języka niemieckiego.

Nie mam wielkich doświadczeń z nauką języków. W zasadzie do tej pory nauczyłem się tylko angielskiego, a to w sumie nawet nie wiem jak, bo język jakoś sam wszedł mi do głowy w zaledwie rok na poziomie pozwalającym już czytać książki fantasy i oglądać seriale s-f. Co w zasadzie znacznie przyspieszyło naukę języka późniejszą.

Generalnie jednak z angielskim nigdy się nie starałem i nadal go bardziej instynktownie rozumiem niż tak jak to uczą na kursach. Z niemieckim jednak nigdy tak nie miałem. W zasadzie zacząłem się go uczyć dużo wcześniej niż angielskiego, a mimo wszystko nic nie rozumiem.

Tak więc zastanawiam się jakie są metody nauki tego języka?

Oczywiście poza standardową metodą nauczaną na wszelakich kursach, która po prostu na mnie nie działa.

Poza tym myślę, ze taki temat przyda się innym amatorom nauki tego języka.

Nie ma nic jak wyjazd do Niemiec! Odciecie sie od polskiego oraz pozbycie sie nawyku tlumaczenia kazdego zdania. Po 3 miesiacach sa efekty, gdy bedac przytloczonym informacjami zaczynasz snic po niemiecku!
"Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty tak, by swoim pojmowaniem istoty sprawy nie peszyć przełożonego" - ukaz cara Rosji Piotra I z 9 grudnia 1708 roku
 "Cudów nie ma" - Józef Stalin
Odpowiedz
https://www.duolingo.com/

Trzeba wybrać jako język natywny angielski (dla polskiego jest tylko kurs angielskiego).
Odpowiedz
Polecam nauczenie się najpierw tych najczęściej używanych słów. Znajdź sobie listę w internecie i kopiuj słowo którego chcesz się nauczyć do wyszukiwarki Google grafika czy youtube. Kojarz słowa z obrazami, dźwiękami i postaciami. Weźmy na przykład niemieckie słowo würst, które chyba każdy wie co znaczy, dzięki występowi pewnej postaci. Warto się zastanowić, że gdyby po tym świecie chodziło 1000 takich Conchit to znajomość niemieckiego na świecie znacznie by wzrosła. Może by tak jakaś akcja edukacyjna rządu światowego? Oczko

Sam uczę się metodą nauki słówek hiszpańskiego i niemieckiego, wcześniej opanowałem angielski. Najtrudniejszy, najbardziej żmudny etap w nauce, jest zanim opanujesz język na tyle by rozumieć przynajmniej część artykułów w obcojęzycznej Wikipedii i część wypowiedzi na Youtube.
Później, przynajmniej dla mnie jest już z górki, czytam sobie artykuły, śmieję się z filmików. Na marginesie mimo, że rozumiem większość wypowiedzi zwykłych ludzi z filmików na Youtube, to pewnie dalej poległ bym w teście ze słuchu dla gimnazjów, gdzie kwestie wypowiadane są sztucznym, klinicznym tonem.
Odpowiedz
Tutaj jest świetne omówienie o tym jak się uczyć.

Co prawda dla angielskiego ale jednak.

Wywiad:

http://www.szkola-eureka.pl/aktualnosci/.../28-dedomo
Sebastian Flak
Odpowiedz
chrumek napisał(a): jak dla mnie angielski jest łatwiejszy

I'm reading a book.
I was reading a book.
I had read a book.
I have been reading a book.
I had been reading a book.
I read a book
I read a book
I've read a book. itd. itp. To ma być prostsze niż:

Ich lese ein Buch.
Ich habe ein Buch gelesen.
Ich hatte ein Buch gelesen.
Ich las ein Buch.
Ich werde ein Buch lesen.
Ich werde ein Buch gelesen haben.

Tylko tyle i aż tyle. 6 czasów, bez jakichś udziwnień, z czego ostatni jest bardzo rzadko stosowany.
Chrumku, ty naprawdę umiesz poprawnie stosować wszystkie te angielskie monstra-czasy? Jeśli tak, czapki z głów!
"Aut viam, aut faciam". Hannibal
Odpowiedz
Cytat:historycznie: angielski z X wieku miał bardzo skomplikowaną gramatykę. Istniała w nim pięcioprzypadkowa deklinacja i liczba podwójna. Każdy rzeczownik miał rodzaj, określany przez rodzajnik. Była słaba i mocna odmiana czasownika (jej pozostałość to czasowniki nieregularne - zmora wielu uczących się).
Ciekawe, jakie czynniki spowodowały takie dramatyczne uproszczenia akurat w angielskim, kiedy w innych językach te komplikacje mają się dobrze?
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
jedna z moich anglistek twierdziła że to dzięki wpływowi wikingów :-D
Sebastian Flak
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a):
Cytat:historycznie: angielski z X wieku miał bardzo skomplikowaną gramatykę. Istniała w nim pięcioprzypadkowa deklinacja i liczba podwójna. Każdy rzeczownik miał rodzaj, określany przez rodzajnik. Była słaba i mocna odmiana czasownika (jej pozostałość to czasowniki nieregularne - zmora wielu uczących się).
Ciekawe, jakie czynniki spowodowały takie dramatyczne uproszczenia akurat w angielskim, kiedy w innych językach te komplikacje mają się dobrze?

Angielski, to lingua franca. Na początku naszej ery na wyspie siedzieli Celtowie. Zaraz potem dołączyli do nich Rzymianie. Do tego jeszcze niezbyt bogatego mikstu w IV wieku dołączyli Anglowie z Wysp Fryzyjskich i ujścia Renu w V wieku Sasi z ujścia Łaby. Nie pamiętam czy w VI czy w VIII wieku dopłynęli Duńczycy, a w IX i X norwescy Wikingowie (w północnej Anglii i Szkocji). W między czasie Normanowie opanowali także część północnej Francji znaną teraz jako Normandię, którzy aby dogadywać się z poddanymi i sąsiadami zaczęli używać języka starofrancuskiego i już szwargocząc po starofrancusku w XI, XII i XIII wieku opanowali Anglię po bitwie pod Hastings. Ofiarą tej historii padła cała fleksja, która w ówczesnych językach germańskich była już silnie zróżnicowana, że nie wspomnę o fleksji celtyckiej, łacińskiej i starofrancuzkiej, podczas gdy jej zadanie w przejęły czasy i zwiekszyła się też pewnie ilość przyimków. 
Pozdrawiam JG
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości