Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kogo finansuje Rosja
#1
1) Na pierwszy ogień idzie pani Marine Le Pen:

Cytat:Partia Marine Le Pen prosi Rosję o sfinansowanie kampanii wyborczej

Francuski nacjonalistyczny Front Narodowy na czele którego stoi Marine Le Pen zwrócił się do rosyjskich banków z prośbą o udzielenie kredytu na kampanię wyborczą. Chodzi o 27 mln euro na wybory parlamentarne i prezydenckie w 2017 r. W 2014 r. Front Narodowy dostał już z Rosji 11 mln Euro.

8 lutego br. Marine Le Pen ogłosiła zamiar uczestnictwa w najbliższej kampanii prezydenckiej. Zamierza być „politykiem prawdy” i „zagwarantować pokój Francji”. Wg niej, nadmierna tolerancja względem migrantów pogrąża kraj w chaosie, w związku z czym Marine Le Pen po wygranych wyborach planuje zaostrzyć politykę migracyjną.

Kontrowersyjna polityk i kierowana przez nią partia są znani z otwarcie wyrażanego wsparcia dla polityki prezydenta Rosji Władimira Putina. Wkrótce po rosyjskiej aneksji Krymu Marine Le Pen odwiedziła Moskwę i poparła rosyjski plan federalizacji Ukrainy. Ponadto wraz z Putinem chce ona „bronić europejskich wartości chrześcijańskich” .
źródło: lenta.ru
opracowanie BIS – Biuletyn Informacyjny Studium

Studio Wschód TVP - link

O ile część poglądów reprezentowanych przez Marine Le Pen jest dobra, to istnieje silna przesłanka, że po osiągnięciu sukcesu w wyborach będzie chciała się chciała Putinowi odwdzięczyć, co nie będzie korzystne ani dla Polski ani dla UE w ogóle.

Dziwne jest w ogóle to, że w oczach Francuzów nie jest ona przekreślona ze względu na to od kogo bierze kasę.

---

2) Janusz Korwin Mikke - przy całej mojej sympatii do niego nie mogę zrozumieć jednej rzeczy - jak przy takich poglądach jakie posiada, może sympatyzować z Rosją i Putinem. Nie wiem czy jest finansowany przez Rosję, ale jego eurosceptycyzm i rusofilia wskazują na to, że jest.

Jeśli zaś nie jest przez Putina sponsorowany, to znaczy, że jest jego pożytecznym idiotą.

---

3) PiS - w wielu miejscach internetu, nie tylko na tym forum, ale też w komentarzach pod wieloma artykułami wielokrotnie spotkałem się z zarzutem, że PiS to ruska agenda. Moim zdaniem nie można tak sprawy stawiać z tej racji, że PiS w swej historii podjął się działań zacieśniających więzi między Polską a UE. To pisowski rząd i prezydent uchwalili i ratyfikowali Traktat lizboński - jest to dla mnie podstawowy i najważniejszy argument w tej kwestii.

Po drugie - jeśli PiS byłby ruską agendą, to po jego dojściu do władzy relacje polsko-rosyjskie powinny się ocieplić, a ja widzę, że relacje pozostają niezmienne niezależnie od tego czy rządził PiS, czy PO czy AWS, czy SLD. Postawa Rosji zawsze jest idiotyczna - zawsze robić coś co może zaszkodzić Polsce. Nawet jeśli coś jest szkodliwe dla Rosji, to i tak należy to zrobić, byleby było szkodliwe dla Polski.

Dalej - w myśl zasady cui bono twierdzi się, że PiS to agenda Rosjan, bo czyni rzeczy szkodliwe dla Polski, a pożyteczne dla Rosji. Jest to moim zdaniem błędne myślenie, bo o ile mogę zgodzić się z twierdzeniem, że niektóre pomysły PiSu mogą zaszkodzić Polsce, to nie dzieje się to z rozkazu Putina. Pisowcy po prostu mają mentalność socjalistyczną i wydaje im się, że czynią dobrze. Są katolickimi socjalistami i nic więcej.

Jednocześnie potrafią też wprowadzać dobre pomysły: zakaz odbierania dzieci z powodu biedy

Po czwarte kierowanie się zasadą cui bono nie prowadzi do zgodnych z prawdą wniosków. Zwróćcie uwagę jak by to wyglądało w przypadku naszej oceny działań rosyjskich:

1) Jeśli przyjmiemy, że słaba Rosja to bezpieczna Polska
2) Jeśli weźmiemy pod uwagę, że Putin rozpętując wojnę hybrydową na Ukrainie napędził Polsce setki tysięcy dobrych pracowników, z którymi da się normalnie żyć i którzy nie generują żadnych większych problemów
3) Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie działania Putina, które szkodzą Rosji i które doprowadziły do tego, że Rosja jest już na Indeksie Wolności Gospodarczej za Ugandą, Kambodżą, Mozambikiem i innymi "potęgami"
4) Jeśli się weźmie pod uwagę jak Chiny wygrywają Rosję:

Cytat:Dodatkowo wynegocjowane przez Kreml warunki są bardzo niekorzystne dla samego Kremla, a w pewnych okolicznościach mogą być po prostu nieopłacalne. Jak pisze Ksawery Czerniewicz z Ośrodka Analiz Strategicznych:

W maju 2014 r. z wielką pompą Gazprom zawarł wart 400 mld dolarów 30-letni kontrakt z CNPC, który przewiduje eksport do Chin 38 mld m³ gazu rocznie przez okres ponad 30 lat. Surowiec ma płynąć gazociągiem Siła Syberii, łączącym wschodniosyberyjskie złoża z północno-wschodnimi Chinami. Okrzyknięte „kontraktem stulecia” porozumienie udało się zawrzeć dopiero po ponad 10 latach negocjacji. Strona chińska dyktowała trudne do przyjęcia dla Moskwy warunki i dopiero kryzys ukraiński, napięcie w stosunkach z Zachodem i coraz słabsza pozycja na rynku unijnym skłoniły Moskwę do pójścia na ustępstwa – Kreml był już skłonny do zawarcia umowy niemal za wszelką cenę. Efekty widać w zapisach kontraktu, zdecydowanie korzystniejszych dla Pekinu.[b][4][/b]

http://www.nowastrategia.org.pl/rosja-ro...z-chinami/

5) ...to w myśl zasady cui bono należałoby stwierdzić, że Putin to działający na szkodę Rosji agent opłacany przez Chiny, Polskę i inne kraje, które są w  coraz lepszej sytuacji względem Rosji stale pikującej w dół.

Tylko czy taka jest prawda? Uśmiech

Wiadomo, że Putin nie jest agentem jakiegoś obcego państwa. Putin jest po prostu bardzo nieudolnym dyktatorem i kiepskim strategiem. Może nawet szczerze myśleć i wierzyć, że to co robi jest dobre dla Rosji, a w gruncie rzeczy jest pożytecznym idiotą dla wszystkich wokół. Oczywiście stara się kupować różnych europejskich polityków ale ostateczny bilans korzyści i strat w wyniku jego działań przemawia mocno na jego niekorzyść.

W porównaniu do niego nasi pisowcy są tylko lekko nieudolnymi politykami, którzy tylko trochę i krótkotrwale (do następnej zmiany rządów) przyhamują rozwój Polski. A do bycia ruską agenturą jednak trochę im brakuje.

Macie jakieś swoje typy kto może brać kasę od ruskich?
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#2
Np. Liga Mistrzów (Gazprom)
Wszędzie tam, gdzie jest dużo celebrytów i na co skierowane są reflektory.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#3
JKM zdaje się był finansowany przez ruskich jako KNP. Potem dostał się do PE, zaliczył jakieś progi pozwalające ssać kasę z budżetu państwa i z pomocy ruskiej mógł zrezygnować już jako KORWIN. KNP jest nadal w ruskiej kieszeni.
Odpowiedz
#4
El Commediante napisał(a): JKM zdaje się był finansowany przez ruskich jako KNP. Potem dostał się do PE, zaliczył jakieś progi pozwalające ssać kasę z budżetu państwa i z pomocy ruskiej mógł zrezygnować już jako KORWIN. KNP jest nadal w ruskiej kieszeni.

Na czym opierasz swoją opinię, że KNP jest finansowane przez Kreml?
Może JKM brał kasę z Moskwy, ale wydaje mi się, że on ma po prostu skrzywienie na punkcie jednowładztwa. Demokracją gardzi, więc każdego tyrana będzie darzył większym szacunkiem.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
#5
Żarłak napisał(a): Może JKM brał kasę z Moskwy, ale wydaje mi się, że on ma po prostu skrzywienie na punkcie jednowładztwa. Demokracją gardzi, więc każdego tyrana będzie darzył większym szacunkiem.

Czyli pożyteczny idiota Putina. JKM powinien sobie wybrać jakiegoś mądrzejszego tyrana do szanowania.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#6
Wybierał. Miał Pinocheta i Kaddafiego, ma Asada i Baćkę za Bugiem.

JKM o Jaruzelskim i przewrotach wojskowych. Ostrzeżenie: Zawiera typowe pjerdolenie JKM.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
#7
lumberjack napisał(a): Janusz Korwin Mikke


Jest on rusofilem zbyt ostentacyjnym i prowokującym, aby rzeczywiście mógł on dostawać od Putina za to kasę. Jeżeli już, to jest zapewne odwrotnie. Głosząc prorosyjskie pierdoły liczy JKM na poparcie Putina dla siebie, gdyby miał przejąć władzę w Polsce. Z drugiej zaś strony, jest to element, który w warstwie werbalnej, propagandowej, odróżnia go silnie od PIS. Niestety akurat ten, który w Polsce nie może liczyć na szersze poparcie.
Cytat:3) PiS - [...] jeśli PiS byłby ruską agendą, to po jego dojściu do władzy relacje polsko-rosyjskie powinny się ocieplić,

Skądże znowu. Rosji nie jest potrzebna w Polsce władza otwarcie czuląca się do Rosji, bo Kreml wie, że taka się nigdy w Polsce nie pojawi. Kremlowi jest potrzebna w Polsce władza, która Polskę odetnie od Zachodu (UE, NATO), zrujnuje gospodarczo i skłóci ze wszystkimi bliższymi i dalszymi sąsiadami. Ta władza może być werbalnie nawet bardzo antyrosyjska, Moskwie to nie przeszkadza.

I PIS na to zapotrzebowanie odpowiada idealnie. Nie ma przy tym znaczenia, czy pisowcy (a przynajmniej większość z nich) są świadomymi agentami (choć muszą być tam i tacy, żeby pilnować właściwego kursu - nawet w nowej pisowskiej "komisji smoleńskiej" jest nadzorca ze strony Putina pilnujący, aby wnioski były "prawidłowe"), czy tylko zwykłymi debilami dającymi się agentom rozgrywać. Rezultat jest taki sam.


Cytat: Postawa Rosji zawsze jest idiotyczna - zawsze robić coś co może zaszkodzić Polsce.


Robić coś, co w jej mniemaniu może zaszkodzić Polsce.

Bo do roku 2015 włącznie, Rosja mogła tylko Polsce ...skoczyć. I ewentualnie jeszcze nagwizdać. Niestety za obecnego reżimu Polska, skłócona już  z Niemcami, UE, USA, a lada dzień także z Francją (sprawa Caracali) stała się na rosyjskie naciski znacznie bardziej podatna. Tak jak Węgry OrbanaCytat:Jednocześnie potrafią też wprowadzać dobre pomysły: zakaz odbierania dzieci z powodu biedy 


Jednak nie zakaz odbierania dzieci z jakiegokolwiek powodu. Teraz zamiast biedy będzie "niewłaściwa postawa moralno-polityczna"  Smutny


Cytat:w myśl zasady cui bono należałoby stwierdzić, że Putin to działający na szkodę Rosji agent opłacany przez Chiny, Polskę i inne kraje, które są w  coraz lepszej sytuacji względem Rosji stale pikującej w dół. 

Kuszące...  Cwaniak

Niemniej nieprawdziwe. Taki jest właśnie styl rządzenia Rosją, właściwie od ...zawsze (tj od XVI wieku) Po prostu Rosja jest tak wielka, że rząd, który normalny kraj doprowadziłby do upadku i zniknięcia w kilka - kilkanaście lat, w Rosji może trwać bardzo długo, bo gigantyczne zasoby naturalne pozwalały zawsze na pokrycie każdych strat wywołanych głupotą władzy.


Cytat:Macie jakieś swoje typy kto może brać kasę od ruskich?

Oprócz lewicy nacjonalistycznej (Le Pen, czy PIS, albo w Polsce również KUKIZ), także lewica trockistowska i w ogóle każdy, kto daje nadzieję na obalenie politycznego i gospodarczego statusquo w Polsce i Europie. Np były ruch Palikota, "Fakty i Mity", kiedyś także "(ir)racjonalista", etc
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#8
lumberjack napisał(a): Jednocześnie potrafią też wprowadzać dobre pomysły: zakaz odbierania dzieci z powodu biedy
A zakaz przerabiania ich na macę też mają zamiar przeforsować? Bo to równie istotny problem.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#9
pilaster napisał(a):
lumberjack napisał(a): Janusz Korwin Mikke


Jest on rusofilem zbyt ostentacyjnym i prowokującym, aby rzeczywiście mógł on dostawać od Putina za to kasę. Jeżeli już, to jest zapewne odwrotnie. Głosząc prorosyjskie pierdoły liczy JKM na poparcie Putina dla siebie, gdyby miał przejąć władzę w Polsce. Z drugiej zaś strony, jest to element, który w warstwie werbalnej, propagandowej, odróżnia go silnie od PIS. Niestety akurat ten, który w Polsce nie może liczyć na szersze poparcie.

Nie niestety tylko na szczęście. To dobrze, że rusofilia nie jest w Polsce czymś szeroko popieranym. JKM powinien porzucić rusofilię, a zamiast niszczenia UE powinien nawoływać do jej zreformowania w stronę konserwatyzmu (przywrócenie kary śmierci, odejście od praw człowieka na rzecz surowej sprawiedliwości, zdecydowana postawa wobec wrogów naszej kultury - pilnowanie granic, niewpuszczanie byle kogo, w miarę możliwości zwalczanie wrogów poza granicami UE).

Cytat:
Cytat:3) PiS - [...] jeśli PiS byłby ruską agendą, to po jego dojściu do władzy relacje polsko-rosyjskie powinny się ocieplić,

Skądże znowu. Rosji nie jest potrzebna w Polsce władza otwarcie czuląca się do Rosji, bo Kreml wie, że taka się nigdy w Polsce nie pojawi. Kremlowi jest potrzebna w Polsce władza, która Polskę odetnie od Zachodu (UE, NATO)

A traktat lizboński? Co z traktatem lizbońskim?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Traktat_li...a_traktatu
Cytat:Kompetencje Unii w zakresie wspólnej polityki zagranicznej i bezpieczeństwa zostały poszerzone

[...]

traktat lizboński zawiera szereg drobniejszych modyfikacji, m.in. wspierane przez Polskę i Litwę postanowienie dotyczące solidarności energetycznej krajów Unii oraz wspierane przez Holandię postanowienia umacniające rolę parlamentów narodowych w stanowieniu unijnego prawa.


Nie warto patrzeć, co PiS mówi tylko co robi. Przecież to populiści i kłamcy. PiS zawsze mówił językiem w pewnym stopniu eurosceptycznym, ale kiedy tylko miał możliwość zaszkodzić UE - uchwalił i ratyfikował TL. PiSowcy nawet nie mieli odwagi zapytać się Polaków w ogólnonarodowym referendum czy chcą TL.

Tu jest o TL z perspektywy sceptyków wobec UE:
http://www.fronda.pl/blogi/suwerennosc/t...,3936.html

A co zrobił PiS? Poparł ograniczenie autonomii Polski. Poparł zmniejszenie zakresu w jakim Polska jest niepodległa. Poparł wszystko to, co zacieśniało więzy Polski z UE. Przykro mi Pilastrze, ale tak się nie zachowuje władza, która ma odciąć kraj od UE. Zresztą - teraz nie widzę żadnych ruchów Polski w kierunku odcięcia się od UE.

To raczej Merkel (zapewne opłacana przez Putina <joke>) działa na rzecz osłabienia więzów między poszczególnymi krajami UE.

Cytat:zrujnuje gospodarczo

Może nie zrujnuje, ale osłabi. I tak - PiS osłabi Polskę gospodarczo, ale nie dlatego, że tak chce Putin tylko dlatego, że PiS uważa socjalizm za dobre rozwiązanie. PiS jest w tym sensie pożytecznym idiotą Putina. Idiotą niezależnym od rozkazów Putina.

Cytat: i skłóci ze wszystkimi bliższymi i dalszymi sąsiadami.

No ale z jakimi się kłócimy? Widzę, że tylko z Rosją, ale to wina Rosji, a nie PiSu.


Cytat:Ta władza może być werbalnie nawet bardzo antyrosyjska, Moskwie to nie przeszkadza.

Ta władza może być werbalnie nawet bardzo antyunijna - rząd może sobie nawet usunąć flagi UE z tła w trakcie przemówień. To i tak nie zmieni faktu, że to PiS wprowadził TL. To PiS jest odpowiedzialny za zmniejszenie niezależności Polski na rzecz mocniejszych więzi z UE. 

Cytat:I PIS na to zapotrzebowanie odpowiada idealnie. Nie ma przy tym znaczenia, czy pisowcy (a przynajmniej większość z nich) są świadomymi agentami (choć muszą być tam i tacy, żeby pilnować właściwego kursu - nawet w nowej pisowskiej "komisji smoleńskiej" jest nadzorca ze strony Putina pilnujący, aby wnioski były "prawidłowe"), czy tylko zwykłymi debilami dającymi się agentom rozgrywać. Rezultat jest taki sam.

Ale PiS nie jest opłacany przez ruskich. Merkel nie jest opłacana przez ruskich. Putin nie jest opłacany przez Polskę i Chiny. PiS, Merkel i Putin podejmują szkodliwe dla swoich krajów decyzje, bo są zaślepieni swoimi głupimi poglądami:

1) PiS jest zaślepiony socjalizmem
2) Merkel jest zaślepiona empatią, współczuciem, tolerancją i ideałem multi-kulti
3) Putin jest zaślepiony ideałem mocarstwowości

Cytat:
Cytat: Postawa Rosji zawsze jest idiotyczna - zawsze robić coś co może zaszkodzić Polsce.

Robić coś, co w jej mniemaniu może zaszkodzić Polsce.

Bo do roku 2015 włącznie, Rosja mogła tylko Polsce ...skoczyć. I ewentualnie jeszcze nagwizdać. Niestety za obecnego reżimu Polska, skłócona już  z Niemcami, UE, USA, a lada dzień także z Francją (sprawa Caracali) stała się na rosyjskie naciski znacznie bardziej podatna. Tak jak Węgry Orbana

A o co poszło z USA? Zawsze wydawało mi się, że PiS był proamerykański...

Cytat:
Cytat:Jednocześnie potrafią też wprowadzać dobre pomysły: zakaz odbierania dzieci z powodu biedy 

Jednak nie zakaz odbierania dzieci z jakiegokolwiek powodu. Teraz zamiast biedy będzie "niewłaściwa postawa moralno-polityczna"  Smutny
Przypuszczam, że wątpię. To jest demonizowanie. Jeśli będzie tak jak piszesz, to sam wrócę do tej dyskusji, przypomnę ją i przyznam ci rację.
Cytat:
Cytat:Macie jakieś swoje typy kto może brać kasę od ruskich?

Oprócz lewicy nacjonalistycznej (Le Pen, czy PIS, albo w Polsce również KUKIZ), także lewica trockistowska i w ogóle każdy, kto daje nadzieję na obalenie politycznego i gospodarczego statusquo w Polsce i Europie. Np były ruch Palikota, "Fakty i Mity", kiedyś także "(ir)racjonalista", etc

Ależ Pilastrze. FiM, palikoty czy racjonalista.pl to margines społeczeństwa bez szans na zmienienie czegokolwiek.


zefciu napisał(a):
lumberjack napisał(a): Jednocześnie potrafią też wprowadzać dobre pomysły: zakaz odbierania dzieci z powodu biedy
A zakaz przerabiania ich na macę też mają zamiar przeforsować? Bo to równie istotny problem.

Kurde, Zefciu - zawsze to coś. Nie irytowało cię to, że dzieci zabierało się biednym rodzinom, by oddać je (wraz z państwowymi dopłatami do nich) rodzinom zastępczym? To nie było logiczne.

I chociaż nie był to jakiś istotny problem, to dobrze, że coś z tym w końcu zrobiono.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#10
Cytat: Nie irytowało cię to, że dzieci zabierało się biednym rodzinom, by oddać je (wraz z państwowymi dopłatami do nich) rodzinom zastępczym? To nie było logiczne.
I chociaż nie był to jakiś istotny problem, to dobrze, że coś z tym w końcu zrobiono.

A ile było takich sytuacji? Dosłownie kilka i to rozdmuchanych przez media. Przecież to nie jest nic powszechnego. Urzędnicy mimo wszystko to też ludzie i jeżeli empatii im zabraknie to strachu przed "Faktem" pewnie już nie. Serio są większe problemy, jak na przykład przemoc w rodzinach. Znam przykład gdzie tatuś z wyrokiem za bicie dzieci i żony dostał za karę areszt domowy... To jest dopiero szczyt głupoty. A z tym jednak nikt nic nie robi. Co więcej tworzy takie sytuacje.

Mnie się wydaje że zamiast określania warunków do interwencji, z którymi zawsze będzie kłopot, powinni po prostu po jakimś incydencie w ramach interwencji określić sytuację i nałożyć określone sankcje na winowajce. Serio bieda nie powinna być żadnym argumentem, ale jeżeli dziecko chodzi głodne, brudne i w podartych ubraniach albo posiniaczone to kara dla opiekuna być powinna. A tutaj taki zapis to taka medialna wydmuszka na potrzeby chwili. Nic nie zmieni w sytuacji dzieci, które chodzą obesrane i głodne za to się będzie mógł minister lub nawet premier pokazać w tv przy okazji sprawy, którą sami swoimi zarządzeniami wygenerowali.
Sebastian Flak
Odpowiedz
#11
lumberjack napisał(a): Tylko dlatego PIS udaje straszliwą wrogość do Rosji, podczas gdy realnie niszczy stosunki Polski z Zachodem


Cytat: JKM powinien porzucić rusofilię, a zamiast niszczenia UE powinien nawoływać do jej zreformowania w stronę konserwatyzmu (przywrócenie kary śmierci, odejście od praw człowieka na rzecz surowej sprawiedliwości, zdecydowana postawa wobec wrogów naszej kultury - pilnowanie granic, niewpuszczanie byle kogo, w miarę możliwości zwalczanie wrogów poza granicami UE).

Może i powinien, ale tego nie robi. W ciągu ostatnich 30 lat wielu, w tym także pilaster, doradzało JKM co powinien on zrobić, aby się przebić ze swoim przekazem do targetowej grupy elektoratu, ale JKM nigdy z ich porad nie skorzystał. Może jednak lumberjackowi się uda?
Cytat:
Cytat:
Cytat:3) PiS - [...] jeśli PiS byłby ruską agendą, to po jego dojściu do władzy relacje polsko-rosyjskie powinny się ocieplić,

Skądże znowu. Rosji nie jest potrzebna w Polsce władza otwarcie czuląca się do Rosji, bo Kreml wie, że taka się nigdy w Polsce nie pojawi. Kremlowi jest potrzebna w Polsce władza, która Polskę odetnie od Zachodu (UE, NATO)

A traktat lizboński? Co z traktatem lizbońskim?

Nico. Zatwierdzili go jako ostatni, kiedy już nic nie dało się zrobić, a nie chcieli, żeby odpowiedzialność za fiasko spadła akurat na nich. Przecież PIs do końca się zasłaniał, a to że Klaus, a to, że referendum w Irlandii.... Chcieli go storpedować, ale tak, żeby to nie była ich wina. Cytat:
Cytat: i skłóci ze wszystkimi bliższymi i dalszymi sąsiadami.

No ale z jakimi się kłócimy?

Z Niemcami.
Z USA
Z Unią

Za chwilę dojdzie jeszcze 

z Francją

W kolejce czekają

Litwa, Ukraina, Wlk Brytania, Izrael, etc..


Cytat:Widzę, że tylko z Rosją,

A akurat z Rosją PIS się nie kłóci. Przeciwnie, podpisuje lukratywne kontrakty (np na dostawy ropy)


Cytat:Ale PiS nie jest opłacany przez ruskich.

Cały pewnie nie. Ale poszczególni agenci w jego strukturach z pewnością.Cytat:A o co poszło z USA? Zawsze wydawało mi się, że PiS był proamerykański...

Owszem, wydawało się lumberjackowi.  Cwaniak  Tak samo jak mu się wydawało, że jest antyrosyjski.
Cytat:
Cytat:Macie jakieś swoje typy kto może brać kasę od ruskich?

Oprócz lewicy nacjonalistycznej (Le Pen, czy PIS, albo w Polsce również KUKIZ), także lewica trockistowska i w ogóle każdy, kto daje nadzieję na obalenie politycznego i gospodarczego statusquo w Polsce i Europie. Np były ruch Palikota, "Fakty i Mity", kiedyś także "(ir)racjonalista", etcAleż Pilastrze. FiM, palikoty czy racjonalista.pl to margines społeczeństwa bez szans na zmienienie czegokolwiek.


Obecnie owszem, bo cały ich potencjalny elektorat zgarnął PIS. Jednak jeszcze kilka lat temu, mogło się wydawać, że ten bój o poparcie "polskiego murzyństwa" wygra Palikot (np pilastrowi tak się wydawało), zatem opłacało się inwestować i tam. Zresztą nadal przecież Kreml powinien mieć w Polsce gotową jakąś alternatywę dla PIS, bo Moskwa nigdy nie wkłada wszystkich jajek do jednego koszyka.
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#12
Pilaster

Cytat:Nico. Zatwierdzili go jako ostatni, kiedy już nic nie dało się zrobić, a nie chcieli, żeby odpowiedzialność za fiasko spadła akurat na nich. Przecież PIs do końca się zasłaniał, a to że Klaus, a to, że referendum w Irlandii.... Chcieli go storpedować, ale tak, żeby to nie była ich wina.

Dziwne, że tego, jako agenci Putina, nie zrobili. Nawet za cenę tego, że wyszłoby na to, że to ich wina. Bo przecież wystarczył sprzeciw tylko jednego kraju UE aby TL nie został przyjęty w ogóle - we wszystkich krajach UE.

1) Pisowcy to agenci Putina mający działać na szkodę Polski
2) Pisowcy patrzą na to jakie są trendy na zachodzie by potem je powielić - jeśli wszystkie kraje UE przyjmą prounijną postawę, to PiS też taką przyjmie
3) Wynika z tego, że pisowcy to agenci Putina, którzy zachowują się zgodnie z wolą UE, a nie Putina.

Cytat:Tylko dlatego PIS udaje straszliwą wrogość do Rosji, podczas gdy realnie niszczy stosunki Polski z Zachodem

Hmm... gdzie jest ta straszliwa wrogość? Nawet ta udawana. Jest tylko wrogość Rosji do Polski. Ta sama wrogość, która była od zawsze.

Jeśli chodzi o stosunki Polski z Zachodem, to w pewnym stopniu zgadzam się, a w pewnym stopniu nie. Może coś się pogorszyło np. z Niemcami, ale taki Cameron z UK sam przylatuje do Polski, żeby w pewnych sprawach się lepiej dogadywać z Polską.

I tak - Polska z powodu afery wokół TK pogorszyła relację z Niemcami, ale też same Niemcy pogorszyły swoje relacje z wszystkimi krajami UE (zachowanie Angeli - zaproszenie do Europy, bez konsultacji z kimkolwiek, stada islamskich dzikusów pragnących socjalu).

Cytat:Może i powinien, ale tego nie robi. W ciągu ostatnich 30 lat wielu, w tym także pilaster, doradzało JKM co powinien on zrobić, aby się przebić ze swoim przekazem do targetowej grupy elektoratu, ale JKM nigdy z ich porad nie skorzystał. Może jednak lumberjackowi się uda?

Prędzej JKM kojtnie niż ktoś go przekona do zmiany. Ale jak już umrze, to może jego miejsce w tym konserwatywno-wolnorynkowym środowisku zajmie ktoś z rozsądniejszymi poglądami.

Cytat:A akurat z Rosją PIS się nie kłóci. Przeciwnie, podpisuje lukratywne kontrakty (np na dostawy ropy)

A o wojnie przewozowej między Polską a Rosją już się zapomniało?

Cytat:Cały pewnie nie. Ale poszczególni agenci w jego strukturach z pewnością.

Może jest kilku. Większość to moim zdaniem niezależni od Putina katoliccy socjaliści, którzy intencje mają szczytne i szczere. Gorzej z wykonaniem, które przyniesie skutki odwrotne do zamierzonych.

Cytat:Owszem, wydawało się lumberjackowi.  [Obrazek: cool.gif]  Tak samo jak mu się wydawało, że jest antyrosyjski.

Dobra, zobaczymy za jakiś czas. Zobaczymy jak PiS zachowa się jeszcze w kilku różnych sprawach i wtedy będzie można nabrać pewności.

---

Mam jedną ważną osobistość sponsorowaną przez Rosję: kanclerz Gerhard Schröder

Cytat:W ostatnich tygodniach urzędowania Schröder podpisał z Rosją umowę o budowie Gazociągu Północnego pod dnem Bałtyku, omijającego Polskę, Ukrainę i kraje bałtyckie. Wkrótce po opuszczeniu urzędu były kanclerz objął stanowisko w radzie nadzorczej kontrolowanego przez Rosjan konsorcjum Nord Stream, budującego gazociąg. Podniosło to kwestię konfliktu interesów. Niemieckie partie opozycyjne, jak również rządy krajów omijanych przez gazociąg, wyraziły swoje zaniepokojenie tym przedsięwzięciem[3]. Międzynarodowe implikacje nowej posady byłego kanclerza były również przedmiotem analiz w prasie światowej[4].
https://pl.wikipedia.org/wiki/Gerhard_Sc...ntrowersje

Cytat:Schröder, który podobnie jak Rahr dostaje pieniądze od Gazpromu (za 250 tys. euro rocznie zasiada w radzie nadzorczej gazociągu Nord Stream), prezentuje rosyjskie argumenty w formie znacznie radykalniejszej. Jedzie po bandzie. - Putin boi się okrążenia przez NATO i UE - wyjaśniał ostatnio przyczyny aneksji Krymu. Unijnym politykom, którzy zaangażowali się na Ukrainie, wytykał głupotę.
http://wyborcza.pl/1,76842,15692307,Niem...roder.html

Jawne kurwiszcze Putina. I nauczka dla Polski, że nawet najważniejsi politycy niemieccy mogą być kupieni przez ruskich.

I jeszcze jedna refleksja mi się nasuwa w kontekście tego: jeśli polityk kierujący działaniami najpoważniejszego państwa Zachodu (na terenie Europy) był kupiony przez Rosjan i kierował Niemcami tak by realizowały interes rosyjski, to czy nie może być podobnie z Angelą Merkel? Przecież to, co ona zrobiła jest po stokroć gorsze i to dla całej Europy niż to, co w Polsce nabroił PiS.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#13
Skoro w PiSie są agenci z Moskwy, (może sam Kaczor?), to spośród struktur partyjnych powinno dać się wytypować jakieś osoby, które spełniają kryteria. PiS zawsze oskarża inne środowiska o ukrywanie agentów, więc wewnątrz ich własnych struktur pewnie ktoś się zadekował. Typujmy!
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
#14
lumberjack napisał(a): Kurde, Zefciu - zawsze to coś. Nie irytowało cię to, że dzieci zabierało się biednym rodzinom, by oddać je (wraz z państwowymi dopłatami do nich) rodzinom zastępczym? To nie było logiczne.
Dlaczego nie było logiczne? Jakie konkretnie prawa logiki zostały tutaj pogwałcone? Przecież owe biedne rodziny też dostawały pomoc.
Cytat:I chociaż nie był to jakiś istotny problem, to dobrze, że coś z tym w końcu zrobiono.
No właśnie nic nie zrobiono. Dzieci w Polsce wyłącznie z powodu biedy się nie odbierało, więc explicite zakaz wykonywania takiej czynności nie zmienia zupełnie niczego.

Nerwomancjusz napisał(a): A ile było takich sytuacji? Dosłownie kilka i to rozdmuchanych przez media.
Ja widziałem jeden taki reportaż. Ale redaktorzy dali ciała, bo wmontowali fragment, gdzie matka lamentuje "Przecież wszsystko mieli. PlayStation im kupiłam".
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#15
Żarłak napisał(a): Skoro w PiSie są agenci z Moskwy, (może sam Kaczor?), to spośród struktur partyjnych powinno dać się wytypować jakieś osoby, które spełniają kryteria.

Kaczor raczej nie. I pewnie tez nikt z pierwszego "medialnego" szeregu (może poza Macierewiczem). Ale na pewno ktoś nie pchający się do mediów, ale będący blisko kaczyńskiego i mogący nim stale sterować - tam należałoby szukać.
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#16
Zefciu - nie wiedzialem. Myslalem, ze tym rodzinom panstwo nie pomagalo. Myslalem, ze panstwo zaczynalo pomagac dopiero rodzinie zastepczej, ktora przygarnela odebrane biednej rodzinie dziecko.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#17
pilaster napisał(a):
Żarłak napisał(a): Skoro w PiSie są agenci z Moskwy, (może sam Kaczor?), to spośród struktur partyjnych powinno dać się wytypować jakieś osoby, które spełniają kryteria.

Kaczor raczej nie. I pewnie tez nikt z pierwszego "medialnego" szeregu (może poza Macierewiczem). Ale na pewno ktoś nie pchający się do mediów, ale będący blisko kaczyńskiego i mogący nim stale sterować - tam należałoby szukać.

Macierewicz narzuca się sam. Trudno wytypować kogoś innego.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
#18
Żarłak napisał(a): Macierewicz narzuca się sam. Trudno wytypować kogoś innego.

I dlatego własnie Macierewicz nie może być sam. Muszą być i inni, nie tak widoczni.
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#19
pilaster napisał(a): I dlatego własnie Macierewicz nie może być sam. Muszą być i inni, nie tak widoczni.
Żydzi, masoni i cykliści Duży uśmiech
Odpowiedz
#20
lecho napisał(a): Żydzi, masoni i cykliści Duży uśmiech
Nawet maluczcy słudzy Putina tacy jak pitbbru i Gladiator wiedzą kogo popierać. Nie tylko na tym forum zresztą zwolennicy Kremla są propisowscy co do zasady. Więc nie wystarczy tej tezy ot tak wyśmiać.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości