Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Żydowski Pilaster
#1
Niechcący natknąłem się na żydowską wersję Pilastra, który ocenia wszystko z perspektywy interesów Izraela. Warto przeczytać, dużo ciekawych uwag jest w tym tekście (pogrubienia moje):

http://dzismis.com/2016/02/20/27483/


Cytat:Ten artykuł był przedstawiony najpierw członkom Klubu GPlanet Prime
drugiego grudnia 2015 roku a obecnie jest otwarty dla szerokiej publiczności.
Jak co roku, od 2006-go, przeglądamy dane ekonomiczne Izraela i świata, według PKB na głowę (wszystkie liczby są w dolarach,wg. danych „The Economist”: świat w roku 2016″) i wg. innych danych, a w tym roku mamy duże niespodzianki.

[...]porównujemy Izrael do trzech najważniejszych gospodarczo państw zachodniej Europy: Niemiec, Francji i Anglii i wyniki zdumiewają. Po raz pierwszy Izrael nie ociąga się za tymi trzema, lecz już wyprzedza jedno z nich, Francję, której nowy Produkt na osobę jest niższy niż Izraela: 36 070 wobec 37 550 Izraela.

[...]Ten rezultat ma związek z głębokim pesymizmem we Francji i wysokim poziomem bezrobocia (ponad 10 % i dwa razy tyle wśród młodych ludzi w wieku około 20 lat) . Francja nie ma projektów rozwoju na najbliższe lata i te dane są sprzed okresu ostatnich zamachów terrorystycznych, które silnie ugodziły w turystykę. To bardzo ułatwia Żydom w decyzji powrotu do Izraela, także z powodu poziomu gospodarczego. Francja powróciła do poziomu w którym była w roku 2005.

W Niemczech „cud” się skończył i Produkt na osobę spada (tak też przewidywaliśmy) (art. po hebrajsku) z 47 350 dopiero przed rokiem, do 39 640, już nie tak daleko od danych izraelskich, kto by uwierzył. Potop uchodźców, zwolnienie rozwoju przemysłu, pesymizm – jest to obraz sytuacji w Niemczech. Kiedyś mówiono o zagrożeniu terrorem w Izraelu, ale teraz już wszędzie jest groza terroru. Im bardziej ilość uchodźców w Niemczech wzrośnie, tym bardziej możliwy jest spadek Produktu na głowę .

Tylko Brytania utrzymuje pierwszą cyfrę 4, z 44 580 wobec 44 330 w zeszłym roku, ale w ostatnim miesiącu znów krzywa spadła, przed nadchodzącym spowolnieniem rozwoju gospodarki. Europę czeka ciężki rok imigracji islamskiej i terroru islamskiego z jednoczesnym ugodzeniem w turystykę. Należy zwrócić uwagę, że Produkt angielski po raz pierwszy od sześciu lat przewyższył Produkt niemiecki .

A my, na wykresie państw elitarnych, już przegoniliśmy (zostawiliśmy w tyle) Francję, ale jeszcze nie Brytanię i nie Niemcy, chociaż bardzośmy się przybliżyli. Dwa lata temu byliśmy daleko poza klubem przodujących państw Zachodniej Europy, ale obecnie jesteśmy jego silnym członkiem. Zwróćcie uwagę na wzrost krzywej w ostatnim dziesięcioleciu. Gdyby Lewiatan już eksploatował gaz, bylibyśmy na czele państw tego klubu.

Przejdźmy do drugiej grupy, grupy nędzarzy, w której są państwa europejskie, które kiedyś były daleko przed Izraelem

Tragedia grecka trwa i to państwo powróciło do stanu w 2004 roku. Produkt na osobę wskazuje obecnie na 17 600 i jej szczyt był niedawno, w roku 2010 z 33 810 dolarami na osobę dwa razy tyle co dzisiaj. Życzmy temu państwu powodzenia w najbliższych latach, bo jest dla nas ważne w Unii Europejskiej, i my jesteśmy istotni dla nich. Grecja jest sojusznikiem.

Włochy wyglądały w zeszłym roku jakby znowu zaczęły się rozwijać, ale nie, w tym roku lecą w dół, z 33 600 dolarów do 29 420 . Od roku 2004 Wlochy nie zaczynały od przedrostka dwadzieścia, więc te dane są smutne i przygnębiające, także temu państwu życzmy powodzenia, ponieważ jest, razem z Grecją, naszym sojusznikiem. (art. po polsku) . Włochy nie otrząsnęły się z kryzysu gospodarczego w roku 2009 i z trudnością przystosowują się do nowego świata rewolucji informatycznej.

I na koniec Hiszpania, „tęskniąca za swymi Żydami”, jak się wyraził król hiszpański (i zaraz zobaczycie dlaczego tęskni), tutaj jest ostry spadek: 25 300 dolarów na rok, wobec 34 540 w roku 2009. Hiszpania wróciła do roku 2004. Gdy sytuacja jest tak zła, Hiszpania tęskni za Żydami aby znienawidzieć ich od nowa (art. po hebrajsku), gdy sytuacja się poprawi. Jak bardzo przezroczyści są Hiszpanie, gdy ich państwo może rozpaść się w tym roku na dwa różne państwa. Plaga uchodźców muzułmańskich (Barcelona zbliża się do 40 % muzułmanów), Hiszpania z trudnością daje sobie radę z nowym światem technologii i modernizacji. Sytuacja jest przygnębiająca i smutna z ich punktu widzenia. Także Żydzi nie pomogą w państwie, które potrzebuje ogromnych i szybkich reform.

Przechodzimy do naszego sąsiedztwa. Tutaj, jak co roku, nie ma wiele niespodzianek. wciąż nieszczęścia wokoło.

Jedynie saudyjskie królestwo petrodolarów było zbliżone do naszych danych, ale w tym roku spadło, w przyszłości będzie nurkować, bo ceny nafty spadają. Z ceny 130 dolarów za baryłkę w roku 2013 do ceny 40 dolarów dzisiaj. Saudia już narusza własne rezerwy gospodarcze (art. po hebrajsku) i mimo to jej sytuacja nie jest dobra. Z 26 510 Produktu na głowę w zeszłym roku do 23 960 dzisiaj. Wynik jest gorszy niż się wydaje, bo dzietność spadła z 6 dzieci do 2.2 na matkę, więc wynik wydaje się być większy, gdy dzielimy na mniejszą ilość ludności. W Izraelu odwrotnie, dzietność rośnie, dzielnik rośnie, iloraz się zaniża i dlatego wynik sztucznie się obniża.

Liban, niezbyt ważne państwo, jeśli w ogóle to państwo, ale graniczące z Izraelem, kontynuuje długi i powolny proces rozkładu. (art. po hebrajsku) Liban przekroczył próg 11 000 dolarów w roku 2013, szczyt wszystkich czasów Libanu, ale od tego czasu powoli spada, i ostatnie dane wskazują 9410. Nie ma dźwigni rozkwitu, jest tam około półtora miliona uchodźców z Syrii, elita społeczeństwa emigruje z Libanu. Liban już nie funkcjonuje jako państwo, nie ma prezydenta, rząd nie rządzi, parlament nie działa i wiele instytucji państwowych nie funkcjonuje.

Cytat z The Economist, dla przypomnienia: „Umowa Sykes – Picot, w której Francja i Brytania w sekrecie pocięły Bliski Wschód, będzie obchodzić w 2016 roku stulecie, a państwa arabskie wciąż tną się w kawałki.”

Iran spadł i już trzy lata stoi w miejscu, dzisiaj z 6130 dolarami, najprawdopodobniej podwyższy się w najbliższych latach, z przewidywanym zniesieniem sankcji, ale niewiele. The Economist, gazeta lewicowa, która z jakiegoś powodu jest zawsze przyjazna Iranowi, wyrażając się wobec Izraela na ogół z dystansem przewiduje, że ekonomia Iranu szybko się rozwinie. My przewidujemy inaczej, bo gospodarka zgniła i ceny nafty nie wzrosną.

Zanim pójdziemy dalej, jeszcze kilka potęg gospodarczych i o tym, co się z nimi dzieje

Chiny dalej rozwijają się, ale w tempie bardziej umiarkowanym: 6.4 % z 8 490 $, spadek wobec zeszłorocznego Produktu na osobę, wówczas 8 550. Japonia kontynuuje niemiły spadek, 32 800 dzisiaj, wyraźnie już niżej od Izraela, powracając do roku 2003. W swoim szczycie Japonia doszła do 50 830 ( było to w 2012 roku i wskazuje, że coś złego się tam dzieje w ostatnich latach).

Turcja, ze zmniejszonym wzrostem 2.8 % (wobec 3.6 % w Izraelu) i z PKB na osobę 8 570 wobec 11 180 w zeszłym roku. Turcja już doskonale odczuwa to spowolnienie które jej narzucił Erdogan, pokłócony prawie z całym światem. W Jordanii Produkt na głowę dalej powoli wzrasta, dzisiaj wynosi 4970, wobec 4870 w zeszłym roku i 4840 przedtem. Interesujące, że dane tyczące ludności stoją w miejscu. 7.9 milionów już od dwóch lat. Gdyby ilość ludności wzrosła, dane Produktu byłyby mniejsze na głowę. Nikt nie oczekiwał takiego zastopowania ludności w Jordanii, jest to także oznaką emigracji za granicę. Natomiast w Izraelu doszło 200 000 mieszkańców, do 8.5 miliona (przede wszystkim przyrost w sektorze żydowskim, narodziny i imigracja). W tym tempie w Izraelu będzi 9 milionów mieszkańców za dwa i pół roku.

I wreszcie, jak rzeczywiście wygląda spadek petrodolarów?

Państwa, które bazują tylko na nafcie przeżywają spadek, w pierwszym rzędzie Norwegia. Państwo to doszło do zdumiewającego szczytu 107 280 w zeszłym roku i oto, w przeciągu roku zjechało gwałtownie do 80 810, różnica 27 000 dolarów. Jest to na razie jeszcze bardzo wysoko, ale tendencja jest przerażająca. Już niedługo Norwegia będzie zmuszona używać swych rezerw, i może już je używa. Kanada spadła z 54 150 w zeszłym roku do 43 730 w tym roku, spadek 11 000 dolarów na osobę, i to jest główna przyczyna dla której Kanadyjczycy odebrali władzę poprzedniemu premierowi. Ale co poradzi nowy?

Następne państwo, które płaci wysoką sumę za niskie ceny nafty to Wenezuela, państwo na ogół bogate, spadło ze szczytu 23 570 w zeszłym roku do 16 830 dzisiaj, to także może okazać się tendencją.

To samo w Rosji, już jest w głębokim kryzysie, spadła z 14 820 w zeszłym roku do 8 670 i tym samym powróciła do roku 2007.


Tragedia iracka znajduje wyraz w danych ekonomicznych: w 2008 roku Irak zaczął normalny rozwój, po tym jak prezydent Bush zrozumiał, że należy współpracować z plemionami sunnickimi, Produkt na osobą wynosił 2150 i od tego czasu przestał wzrastać. Irak eksportuje naftę, przede wszystkim z jego południa szyickiego, a mniej z okręgu kurdyjskiego, bo Kurdowie sami eksploatują i cieszą się zyskami. I tak Produkt w Iraku zaczął rosnąć w 2012 i w 2015 doszedł do szczytu 8230, ale z powodu spadku ceny nafty krzywa zaczęła zjeżdżać aż do 5060. Następne uderzenie może nastąpić w przyszłym roku, gdy Produkt na głowę cofnie się 10 lat wstecz. Stało się to w Libii, jeszcze w jednym państwie które już nie istnieje. Tam Produkt na głowę w zeszłym roku był 11 180 a teraz połowa: 5 290.

Gdy państwo arabskie upada, spadają ceny nafty, a gdy spadają ceny nafty, z nimi upada państwo. Z takiego wiru trudno wyjść. Państwa Zatoki Perskiej w najbliższych latach mogą wpaść w ten wir i w następstwie wszystkie państwa arabskie rozpadną się.

Nic im nie pomoże ograniczenie produkcji, bo USA już jest największym na świecie producentem nafty i gazu i dzięki temu ma tak dobre rezultaty ekonomiczne. To nie dzięki Obamie, lecz pomimo niego.


Świat jest w szoku, wstrząsy na Bliskim Wschodzie, przyszłość świata niestabilna, także giełdy światowe wpadną w zawrót; świat w klimacie terroru, a my wobec tego wszystkiego mamy wbudowaną przewagę ekonomiczną, handlową i polityczną. Nasze problemy mogą stać się błogosławieństwem; doświadczenie życiowe dba o siłę gospodarczą. Tempora mutantur et nos mutamur illis (czasy się zmieniają i my zmieniamy się z nimi).

Dla nas był to w miarę dobry rok pomimo, że krzywa wzrostu zmieniła kierunek. Poziom wzrostu powrócił w tym roku do 3.6 % co pozwoli w przyszłym roku powiększyć rozkwit. Bardzo ważne skończyć w końcu problem gazu i podpisać umowy jego eksportu.To nas wzmocni politycznie i gospodarczo i wzniesie nas wszystkich na poziom 50 000 dolarów. Dobijemy do poziomu amerykańskiego (USA są na poziomie 57 620 dolarów).

Pozycja naszej gospodarki jest doskonała wobec europejskiej i z pewnością w porównaniu z całą upadającą okolicą. Ale Izrael potrafi wiele więcej. To nas zmusi w tym roku do cięższej pracy i bardziej twórczej, aby w przyszłym roku wrócić do wzrostu. Do zobaczenia w grudniu 2016.

Artykuł publikowany dla klubu GPlanet Prime 2.12.2015
otwarty dla szerokiej publiczności 19.1.2016

Dr Guy Bechor
http://www.fzp.net.pl/forum/viewtopic.php?f=4&t=9719
Tłumaczyła z hebrajskiego i przysłała Olga Degani
Wspomóż mię mrówko, bo z głodu umieram
Prosił ze łzami konik w nędznym stanie;
Lecz ta mu rzekła: dla siebie ja zbieram,
Śpiewałeś w lecie, potańcz w zimie panie.
Odpowiedz
#2
Coś ten mośkowaty Pilaster kręci.
Cytat:W Niemczech „cud” się skończył i Produkt na osobę spada z 47 350 dopiero przed rokiem, do 39 640
A wg miarodajnych statystyk za 2014 i 2015:
Niemcy 47.590 - 41,955
Izrael 36.991 - 36.662
A wg dokładniejszego wskaźnika PC PPP:
Niemcy 45.888 - 46.896
Izrael 32.691 - 33.495
http://statisticstimes.com/economy/proje...anking.php
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#3
Wygląda raczej na poważną osobę: http://portal.idc.ac.il/faculty/en/pages...me=gbechor

Cytat:Dr. Bechor heads the Middle East Division at the Lauder School of Government. He has written several books and academic articles on Arab civil law and the politics and history of the Arab Middle East. Dr. Bechor has served as a lecturer and consultant to the IDF, Israel Police and Israeli Ministry of Foreign Affairs. He helped establish the Arabic website of the Yedioth Aharonot daily newspaper and has been an Arab affairs commentator for leading newspapers and TV stations like CNN, Al-Jazeera and the BBC. Dr. Bechor is a member of the Israeli Bar Association and the Israeli Press Council.


A w sumie to napiszę do niego i zapytam się skąd brał dane. Ciekawe czy odpisze.
Wspomóż mię mrówko, bo z głodu umieram
Prosił ze łzami konik w nędznym stanie;
Lecz ta mu rzekła: dla siebie ja zbieram,
Śpiewałeś w lecie, potańcz w zimie panie.
Odpowiedz
#4
lumberjack napisał(a): A w sumie to napiszę do niego i zapytam się skąd brał dane. Ciekawe czy odpisze.

Pilaster by odpisał.
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#5
He, he.

Ciekawy temat.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu rzeczy
.
Odpowiedz
#6
Sofeicz napisał(a): Coś ten mośkowaty Pilaster kręci.
Cytat:W Niemczech „cud” się skończył i Produkt na osobę spada z 47 350 dopiero przed rokiem, do 39 640
A wg miarodajnych statystyk za 2014 i 2015:
Niemcy 47.590 - 41,955
Izrael 36.991 - 36.662
A wg dokładniejszego wskaźnika PC PPP:
Niemcy 45.888 - 46.896
Izrael 32.691 - 33.495
http://statisticstimes.com/economy/proje...anking.php

a np. worldbank podaje jeszcze inne wartości.
....jak łatwo wy­wołać echo w pus­tych głowach.


Odpowiedz
#7
Cytat: Natomiast w Izraelu doszło 200 000 mieszkańców, do 8.5 miliona (przede wszystkim przyrost w sektorze żydowskim, narodziny i imigracja

Coś kręci bo od paru dobrych lat odsetek Żydów w Izraelu spada na rzecz Arabów.
Odpowiedz
#8
Właśnie mi odpisał:

Cytat:שלום רב,
הנתונים לקוחים מהחוברת השנתית של האקונומיסט, הנמכרת בכל חנויות הספרים - מצורף גם לינק:

http://ukshop.economist.com/products/the-world-in-2016

בברכה,

גיא ב

Przepuszczone przez tłumacz google:

Cytat:Witam,
Dane są pobierane z magazynu The Economist na roczne, sprzedawane we wszystkich księgarniach - również załączonym linku:

http://ukshop.economist.com/products/the-world-in-2016

Z poważaniem,
facet w

Jakby co - ja do niego po hebrajsku nie pisałem Oczko
Wspomóż mię mrówko, bo z głodu umieram
Prosił ze łzami konik w nędznym stanie;
Lecz ta mu rzekła: dla siebie ja zbieram,
Śpiewałeś w lecie, potańcz w zimie panie.
Odpowiedz
#9
[quote pid='643211' dateline='1457204882']
ja do niego po hebrajsku nie pisałem Oczko
[/quote]

Trzeba było po polsku. To bardzo popularny język w Izraelu (choć nie tak jak rosyjski)
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#10
lumberjack napisał(a): Właśnie mi odpisał:

Cytat:שלום רב,
הנתונים לקוחים מהחוברת השנתית של האקונומיסט, הנמכרת בכל חנויות הספרים - מצורף גם לינק:

http://ukshop.economist.com/products/the-world-in-2016

בברכה,

גיא ב
Odpisał ci po hebrajsku?
Paradne Uśmiech
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#11
No, trochę dziwne Uśmiech

Tak czy owak podał źródło. Trzeba by teraz sprawdzić skąd The Economist czerpał swoje dane. Bo jeśli już coś szemranego miałoby by być, to po stronie tej gazety, a nie Guya Bechora.
Wspomóż mię mrówko, bo z głodu umieram
Prosił ze łzami konik w nędznym stanie;
Lecz ta mu rzekła: dla siebie ja zbieram,
Śpiewałeś w lecie, potańcz w zimie panie.
Odpowiedz
#12
Sofeicz napisał(a): Odpisał ci po hebrajsku?
Paradne Uśmiech

Widocznie lumber ma nazwisko nie pozostawiające wątpliwości. Np. Tylemcoger albo Szulklapper Oczko
Odpowiedz
#13
E tam Uśmiech Gdyby tak było to bym rządził światem, a wtedy wszyscy* żyliby długo i szczęśliwie.

*Wszyscy oprócz komuchów, nazistów, muslimów, pedofilów i innych porąbańców.
Wspomóż mię mrówko, bo z głodu umieram
Prosił ze łzami konik w nędznym stanie;
Lecz ta mu rzekła: dla siebie ja zbieram,
Śpiewałeś w lecie, potańcz w zimie panie.
Odpowiedz
#14
białogłowa napisał(a):
Sofeicz napisał(a): Odpisał ci po hebrajsku?
Paradne Uśmiech

Widocznie lumber ma nazwisko nie pozostawiające wątpliwości. Np. Tylemcoger albo Szulklapper Oczko

Jacek Lumberbaum.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu rzeczy
.
Odpowiedz
#15
lumberjack napisał(a): Niechcący natknąłem się na żydowską wersję Pilastra, który ocenia wszystko z perspektywy interesów Izraela. Warto przeczytać, dużo ciekawych uwag jest w tym tekście (pogrubienia moje):

http://dzismis.com/2016/02/20/27483/
To jest normalne tam. W sensie ocenianie z perspektywy swoich interesów.
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
#16
Cytat: Trzeba by teraz sprawdzić skąd The Economist czerpał swoje dane. Bo jeśli już coś szemranego miałoby by być, to po stronie tej gazety, a nie Guya Bechora.

Raczej nie, trudno jest sfałszować dane pochodzące np. z MFW, które każdy w każdej chwili może sobie sprawdzić. Obstawiałabym, że autor sięgnął po taki wykaz PKB, opublikowany w The Economist, który był dla Izraela najkorzystniejszy. Trzeba by zobaczyć czy w jakimkolwiek zestawieniu państw wg. PKB per capita na ten rok Izrael wyprzedził Francję.


Abstrahując od tego pkb wskaźnik rozwoju społecznego mają bardzo wysoki, wskoczyli na pozycję 18-tą, przed Francję
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_co...ment_Index
Odpowiedz
#17
Zna ktoś hebrajski?

Na swojej stronie na fb Bechor wrzucił niedawno filmik jak papież myje i całuje stópki muzułmanom:...z takim komentarzem:


Cytat:"יום ששי הטוב": שיבת ציון וההתבססות בישראל ובירושלים כמוקד דתי - מהווים אתגר עצום לדת הקתולית. הרי היא קמה על "חורבות" היהדות, שהתפזרה. אך אם היהדות חוזרת בעוצמה אל שורשיה - מה עם הקתוליות? בלינק המפתיע שלנו - על הנצרות, ששוב נעה אל המקור, אלינו. ובמזה"ת: נוצרים נטבחים בכל מקום? טוב, האפיפיור עסוק:

Gógiel tłumaczy to na takie coś:

Cytat:„Good Friday”: powrót do Syjonu i opiera się w Izraelu i Jerozolimie jako zakonnik - są ogromnym wyzwaniem dla katolicyzmu. Po dostała „ruin” Judaizm, rozproszone. Ale jeśli judaizm powraca moc do korzeni - co o katolicyzmie? Migać nasze zdziwienie - chrześcijaństwo, po raz kolejny przechodzi do źródła, do nas. I Bliskiego Wschodu: chrześcijanie wszędzie dobrze ubite, papież zajęty?:

Jak sobie wrzuciłem komentarze innych Żydów, to odniosłem wrażenie, że ich nastawienie wobec postawy Franciszka to rozbawienie połączone z pogardą i niedowierzaniem:


Cytat:Pracowite całowanie stóp
Kiedy stado
Zamordowanych przez muzułmanów
krwawy

Cytat:W skrócie, kompletne bankructwo chrześcijaństwa i islamu ku zbawieniu !!

Cytat:Po prostu śmieszne, co dzieje się z papieżem it- az drugiej strony po tym, co stało się z Żydami w całej historii jest konkluzja, że nie powinno być żadnych Żydzi zachowują swoją tożsamość żydowską i przyswoić między narodami jako lewicowi liberałowie

Cytat:Papież, klaun z sukni, dabbling, podczas gdy wierni chrześcijańscy są ubite przez muzułmanów na całym świecie.
Nie słyszałem nawet słaby potępienie ...

Cytat:Oglądałem film i mam pół nudności, całować nóg moich muzułmańskich uchodźców, oczywiście, aby ich nogi oczyszczone i święte morderstwo religijni.
Dlaczego nie całuje stopy tych, którzy przeżyli?

Chyba się nauczę żydowskiego.

Coś mi się wydaje, że Żydzi mają bardziej trzeźwe podejście przy ocenianiu różnych zjawisk. To, jak i co oceniają, jest podyktowane perspektywą narodu walczącego o przeżycie. Ocenianie jest bardziej szczere i pozbawione zniekształcającego filtra - różowych okularów poprawności politycznej.
Wspomóż mię mrówko, bo z głodu umieram
Prosił ze łzami konik w nędznym stanie;
Lecz ta mu rzekła: dla siebie ja zbieram,
Śpiewałeś w lecie, potańcz w zimie panie.
Odpowiedz
#18
Na katolickich stronach też znajdziesz takie komentarze Oczko
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
#19
Jezusa też by pewnie tak łajali.
Jak można np. gadać z Samarytanką? Toż to herezja.

lumberjack napisał(a): Zna ktoś hebrajski?


Cytat:"יום ששי הטוב": שיבת ציון וההתבססות בישראל ובירושלים כמוקד דתי - מהווים אתגר עצום לדת הקתולית. הרי היא קמה על "חורבות" היהדות, שהתפזרה. אך אם היהדות חוזרת בעוצמה אל שורשיה - מה עם הקתוליות? בלינק המפתיע שלנו - על הנצרות, ששוב נעה אל המקור, אלינו. ובמזה"ת: נוצרים נטבחים בכל מקום? טוב, האפיפיור עסוק:

Gógiel tłumaczy to na takie coś:

Cytat:„Good Friday”: powrót do Syjonu i opiera się w Izraelu i Jerozolimie jako zakonnik - są ogromnym wyzwaniem dla katolicyzmu. Po dostała „ruin” Judaizm, rozproszone. Ale jeśli judaizm powraca moc do korzeni - co o katolicyzmie? Migać nasze zdziwienie - chrześcijaństwo, po raz kolejny przechodzi do źródła, do nas. I Bliskiego Wschodu: chrześcijanie wszędzie dobrze ubite, papież zajęty?:
Zawsze lepiej jest wrzucić tłumaczenie hebrajski-angielski a dopiero potem angielski-polski (jak się samemu nie umie). Wychodzi znacznie zgrabniej.

""Wielki Piątek": powrót do Syjonu i ustanowienie w Izraelu i Jerozolimie jako centrum religijnym jest ogromnym wyzwaniem dla wiary katolickiej. Wszakże powstało ono na ruinach judaizmu, które zostały rozproszone. Ale jeśli judaizm powróci do swoich korzeni - a co z katolicyzmem? W naszym zaskakującym związku - o chrześcijaństwie, który ponownie przemieszcza się do źródła, do nas. A na Bliskim Wschodzie: chrześcijanie są ubiczowani wszędzie? Cóż, papież jest zajęty:"
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#20
A wracając do sedna to rozbroiło mnie to:

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ilu-muzu...ka/mbz6s5t

Polacy uważają że w Polsce jest 70 razy więcej muzułmanów niż w rzeczywistości Duży uśmiech Jeszcze Węgrów mogę zrozumieć bo oni mają tam szlak transportowy i stawiali mury, ale u nas?

Co znamienne akurat Europa Środkowa odbiega od reszty Europy. Ta optyka wszędzie jest zaburzona, i to zapewne przez aktywność imigrantów ale u nas to już bije wszelkie rekordy.
Sebastian Flak
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości