Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzieci - bić czy nie bić
#81
Co, ku... co? Ale, że co?

Zdziwko
Odpowiedz
#82
Bo to najbezpieczniejsze miejsce do bicia. Można nawet silnie klapnąć bez żadnego ryzyka uszkodzenia kości albo jakiegoś wewnętrznego organu.
Odpowiedz
#83
No ale dorośli ludzie nie klepią się w pupę, tylko z tego powodu.
"Miłość jest sprawą uczucia. Nie ma nic wspólnego z moralnością. Uczucie natomiast nie zna zdrady. Ono wzmaga się, znika albo się zmienia. Gdzie tu zdrada. Miłość to nie kontrakt"   Erich Maria Remarque
Odpowiedz
#84
Rodica napisał(a): No ale dorośli ludzie nie klepią się w pupę, tylko z tego powodu.
Nie klepią się tylko z tego powodu. Klepią się właśnie w pupę z tego powodu. Jeśli u kogoś pewien poziom bólu wzmaga doznania seksualne, to z części ciała, w które można bić wybierze właśnie pośladki.

Zresztą dzieci (czy graficiarzy w Singapurze) bije się właśnie w pośladki również z tego powodu – aby im zadać ból, ale nie zrobić żadnej poważnej krzywdy.
„Przybądź i bądź, bez zarzutu
Tak dla Tutsi, jak dla Hutu”

– Spięty
Odpowiedz
#85
zefciu:
Cytat:Zresztą dzieci (czy graficiarzy w Singapurze) bije się właśnie w pośladki również z tego powodu – aby im zadać ból, ale nie zrobić żadnej poważnej krzywdy
Wątpię w to, że w ten sposób nie można skrzywdzić dziecka. Tyłek jest generalnie miękki, żeby umożliwić siedzenie na nim a nie bicie bez zadawania widocznych ran. Rany psychiczne są trudne do leczenia i niewidoczne gołym okiem.
Według mnie można dziecko nauczyć pokory bez odbierania mu godności.
Poza tym jest to część ciała, której inni ludzie bez pozwolenia dotykać nie powinni, podobnie jak piersi czy genitalia.
"Miłość jest sprawą uczucia. Nie ma nic wspólnego z moralnością. Uczucie natomiast nie zna zdrady. Ono wzmaga się, znika albo się zmienia. Gdzie tu zdrada. Miłość to nie kontrakt"   Erich Maria Remarque
Odpowiedz
#86
Rodica napisał(a): Wątpię w to, że w ten sposób nie można skrzywdzić dziecka.
A czy ktoś napisał, że „w ten sposób niemożna skrzywdzić dziecka”? Jeśli tak, to wskaż, kto i gdzie.
Cytat:Rany psychiczne są trudne do leczenia i niewidoczne gołym okiem.
Owszem. Ale ani ZaKotem ani ja nie próbowaliśmy usprawiedliwiać bicia dzieci. Po prostu wyjaśnialiśmy, dlaczego pośladki są tak popularnym miejscem do bicia wśród tych, którzy z różnych powodów różne osoby biją (czy to rodziców i władze uznających kary cielesne wobec dzieci/obywateli, czy też sadomasochistów)
Cytat:Poza tym jest to część ciała, której inni ludzie bez pozwolenia dotykać nie powinni, podobnie jak piersi czy genitalia.
To jest w tej dyskusji bezsensowny argument. Bo jeśli bić dziecka się nie powinno, to się nie powinno również w pośladki. Natomiast gdyby ten argument został przyjęty przez osobę, która w samym stosowaniu kar cielesnych nie widzi problemu, to powinna ona zacząć tłuc dziecko gdzieś indziej, powodując potencjalne szkody fizyczne.
„Przybądź i bądź, bez zarzutu
Tak dla Tutsi, jak dla Hutu”

– Spięty
Odpowiedz
#87
Rodica napisał(a):Poza tym jest to część ciała, której inni ludzie bez pozwolenia dotykać nie powinni, podobnie jak piersi czy genitalia.

Aha. A przed przewinieciem dziecka też należy zapytać je o pozwolenie?
"...zażarty absolutysta, wściekły teokrata, nieprzejednany legitymista, apostoł potwornej trójcy złożonej z papieża, króla i kata, zawsze i wszędzie broniący najtwardszego, najciaśniejszego i najbardziej niewzruszonego dogmatyzmu, mroczna postać rodem z ciemnych wieków..."
Odpowiedz
#88
[/quote]
Wiesz, liczy się intencja. Kobietę też możesz klepnąć w tyłek kiedy gotuje obiad i to jest chamstwo, bo zaznaczasz swoją dominację ale kiedy zrobisz to w łóżku już nie, bo chcesz ją podniecić.
Wszystko zależy od kontekstu.
[/quote]

W łózku nie podkreslasz swojej dominacji?? i uwazasz ze klepniecie w tylek kobiete podczas gdy ta robi obiad to chamstwo?? nie zgodze sie z Toba musisz miec bardzo trudno w zyciu...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości