Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Planowane postarzanie produktu
#61
Nie żebym się znał, ale czy wyłączniki różnicowoprądowe nie są właśnie po to, żeby ludzie się w tak głupi sposób nie smażyli?
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
#62
Oczywiście, że są właśnie po to. Ale takie to sobie są w nowych instalacjach elektrycznych. Jak się mieszka w bloku sprzed kilkudziesięciu lat, to masz tylko zwykłe nadprądowe tegesy. Żeby sobie móc wstawić różnicówkę musisz mieć rozdzielony PEN na N i PE. Czyli trzeba by w takim starym mieszkaniu wymienić całą instalacje aż do licznika. Ja mam starą inst. - tylko L i PEN. W takich sytuacjach robi się zerowanie w gniazdkach co nie jest do końca takim dobrym rozwiązaniem...
Odpowiedz
#63
Cytat:Apple musi zapłacić 25 mln euro (27 mln dol.) grzywny za celowe spowalnianie działania swoich starszych telefonów i niepoinformowanie o tym klientów. Karę nałożył francuski urząd ochrony konkurencji i konsumenta. Zakończył w ten sposób trwające dwa lata postępowania w tej sprawie.

Według francuskiego urzędu właściciele iPhone'ów "nie zostali poinformowani, że instalowanie aktualizacji iOS (10.2.1 i 11.2) może spowolnić ich urządzenia", a tym samym koncern dopuścił się "oszukańczej praktyki handlowej". W ramach zawartej ugody Apple musi zamieścić informację o orzeczeniu na swojej francuskojęzycznej stronie internetowej.

Pod koniec 2017 roku amerykański koncern przyznał się, że spowalniała starsze modele iPhone'ów za pomocą aktualizacji oprogramowania. Postępowanie we Francji wszczęto po tym, jak organizacje konsumenckie złożyły pozew przeciw firmie.

Dwa lata temu Apple przeprosił swoich klientów i poinformował, że obniża koszty wymiennych baterii dla telefonów po upływie okresu gwarancji. W styczniu 2018 roku szef koncernu Tim Cook zapowiedział też nową aktualizację systemu operacyjnego iOS 11, która pozwoliła użytkownikom wyłączyć spowalnianie starszych telefonów.

W Stanach Zjednoczonych sprawa obniżania wydajności starszych modeli odbiła się na szerokim echem, koncern miał problemy prawne między innymi we Francji, Włoszech i Korei Południowej.


https://businessinsider.com.pl/firmy/app...ow/k8lpzzd

Niby taki międzynarodowy poważny koncern; niby takie superowe jakościowo te ich chujfony; a tu takie coś. Zwykły Janusz biznesu. Powinni zmienić nazwę z Apple na Januszex.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości