Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kącik Zagadek
Podpowiedź:
Zagadka jest z termodynamiki.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
Grawitacja?
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Ciepło (a rodzina to formy energii)?
[Obrazek: style3,Fizyk.png]
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i ludzka głupota. Co do Wszechświata nie jestem pewien" - Albert Einstein
Odpowiedz
Fizyk napisał(a): Ciepło (a rodzina to formy energii)?
Ciepło to nie rodzaj żeński jak w zagadce

ja bym tutaj stawiał na Konwekcję
hOr-oom-may o nay rhay
hOr-oom-may he eer-hee-mo

http://www.youtube.com/watch?v=wXRGfo1NksM
Odpowiedz
No to energia cieplna Duży uśmiech
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i ludzka głupota. Co do Wszechświata nie jestem pewien" - Albert Einstein
Odpowiedz
Fizyk zgadł.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
To teraz może wyjaśnij całą tę zagadkę co miałeś na myśli. Chodziło o energię cieplną, która w procesie konwekcji porusza płyty tektoniczne zatem i góry, tak ? A z tym umieraniem itd ?
hOr-oom-may o nay rhay
hOr-oom-may he eer-hee-mo

http://www.youtube.com/watch?v=wXRGfo1NksM
Odpowiedz
Po śmierci cieplnej wszechświata nie będzie możliwe wykonywanie żadnej pracy. Będzie tylko równomiernie rozproszona energia cieplna.
Odpowiedz
I grawitacja - ta chyba nie zaginie?
Odpowiedz
Ale co byłoby tą rodziną grawitacji? Ciepło to ostateczna postać energii, inne rodzaje w końcu zostaną w nie przekształcone. Tymczasem grawitacja nie zastąpi innych oddziaływań.
Odpowiedz
Po znalezieniu jakiejś nowej symetrii grawitacja (w ramach Ostatecznej Teorii Wszystkiego) pewnie zostanie zunifikowana z całą resztą.
Odpowiedz
Pewnie zostanie. Ale to nie znaczy, że w przyszłości inne oddziaływania zanikną.
Odpowiedz
Chyba znowu wstrzymuję wątek, więc oddaję kolejkę Oczko
Odpowiedz
To może krótka piłka z innej beczki - dla amatorów tradycyjnej, srebrowej fotografii.

Naświetlając w aparacie kliszę fotograficzną i wywołując ją w tradycyjny sposób uzyskujemy obraz negatywowy.
Ale jest możliwość uzyskania w ten sposób obrazu pozytywowego (co prawda kiepskiego ale zawsze).
Jaki to sposób?

PS. Nie zmieniamy sposobu wywołania.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości