Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Debata "Czy wiara w Boga jest racjonalna" (Fjałkowski vs Sylwestrowicz)
Stąd, że ni w ząb nie rozumiesz moich wyjaśnień w omawianej kwestii Uśmiech
"Kto nie zważa na karność, gardzi własnym życiem, lecz kto słucha napomnienia, nabywa rozumu.
Bojaźń Pana jest szkołą mądrości, a pokora poprzedza chwałę"

"To głupota prowadzi człowieka na manowce, a potem jego serce wybucha gniewem na Pana"

Prz. 15,32-33; 19,3
Odpowiedz
No nie wiem Może ja jestem jakiś zacofany, ale jeszcze nie straciłem wiary w logikę klasyczną ( wiem, wiem że są inne wielowartościowe itp.), dlatego tak Uśmiech dlatego dla mnie jak coś jest coś to nie jest coś innego, no taki już jestem staromodny powiedzmy Uśmiech
Myśleć to co prawdziwe, czuć to co piękne i kochać co dobre – w tym cel rozumnego życia.

Platon
Odpowiedz
Lampart napisał(a): ... dla mnie jak coś jest coś to nie jest coś innego

Dla mnie również Uśmiech Tyle tylko, że ja nie piszę o czymś, ani nawet o dowolnym człowieku, lecz o Chrystusie, który jest absolutnie unikatową postacią, gdyż jest jednocześnie Bogiem i człowiekiem, jako że kiedy stał się człowiekiem to nie przestał być Bogiem. Najistotniejsze jest to, że jest On jedną osobą, która w ludzkiej postaci posiada ludzkie ograniczenia a w boskiej posiada boskie atrybuty. Nie dostrzegam tu żadnego pogwałcenia logiki.
"Kto nie zważa na karność, gardzi własnym życiem, lecz kto słucha napomnienia, nabywa rozumu.
Bojaźń Pana jest szkołą mądrości, a pokora poprzedza chwałę"

"To głupota prowadzi człowieka na manowce, a potem jego serce wybucha gniewem na Pana"

Prz. 15,32-33; 19,3
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości