Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Znaczenie ofiary Chrystusa
gąska9999 napisał(a): Jak ludzie trzymają się tysiąc lat jednej głupiej religii to dowód na to, że ludzie są głupi, albo, że to nie ludzie tylko zaprogramowane roboty, które mają w "umysł" wpisaną linijkę kodu w PHP " priorytet1 - wierz w religię katolicką choćby nie wiem co".
Z tym że mój argument odnosił się do konkretnej wypowiedzi.
Cytat:Zefciu chyba jest robotem.
Przeca zefciu właśnie jak na złość religię zmienił. Problem w tym, że dla kilwatera to jest dowód na to, że nic z religii nie rozumie. A jakby nie zmienił, to byłby dowód na to, że nic z religii nie rozumie.
Cytat:Jeżeli ludzie wierzą, że Maryja w Niebie ma nogi to powinni te nogi i stopy w butach lub bose pokazać na obrazie.
No przecież są i takie wizerunki Bogurodzicy, na których są widoczne i nogi. Więc ja nie kumam, o co Ci chodzi.
ARHIZ napisał(a): Tylko, że to nadal wygląda tak, jakby Bóg musiał korzystać z kruczków w prawie, które sam ustanowił. Ofiarował ludziom życie wieczne, ale sam im to życie odebrał.
Dla ich dobra.
Cytat:Potem chce pokazać człowiekowi, że go kocha i dlatego składa w ofierze swojego syna [samemu sobie?] w czym widzę analogię do żydowskich rytuałów składania ofiar z baranka lub wypędzania kozła [dobrze mówię z tym kozłem?] co miało w jakimś stopniu odpuszczać grzechy.
No analogia jest oczywista, bo ofiary krwawe ze ST są typem ofiary Chrystusa. Jednakże interpretacja, że ofiara ta miała uśmierzać gniew Boga Ojca jest bez sensu.
„Przybądź i bądź, bez zarzutu
Tak dla Tutsi, jak dla Hutu”

– Spięty
Odpowiedz
ARHIZ napisał(a): Tylko, że to nadal wygląda tak, jakby Bóg musiał korzystać z kruczków w prawie, które sam ustanowił. Ofiarował ludziom życie wieczne, ale sam im to życie odebrał.

Bóg nie miał czego odbierać, człowiek nigdy życia wiecznego nie posiadał.
Z drzewa owoców życia wiecznego Adam niczego nie spożywał Uśmiech
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości