Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Metadyskusja o aferach politycznych
Chciałem uzupełnić swoją ogólną teorię afer o jeszcze jedno spostrzeżenie.

Otóż afery są, jak napisałem, katalizatorem uprzedniego spadku poparcia dla władzy z powodów bardziej obiektywnych, poprzez nadanie ludziom możliwości wyrażenia swojego niezadowolenia z władzy w sposób sensowny dla innych (bo boją się politycznej poprawności i nie mogą wyrazić wprost co im w rządzie przeszkadza bądź też nie potrafią wskazać powodów swego niezadowolenia w sposób racjonalny - bo choć są obiektywne powody do niego to oni ich nie rozumieją ale mają przeczucia - myślę że tak jest w przypadku większości wyborców, którzy nie wiedzą np. skąd się bierze wzrost cen i jak działa inflacja, ale słusznie podejrzewają że rząd maczał w tym palce). Ale afery mają też inną cechę, przez którą może się wydawać że obalają rządy. Otóż w momencie, gdy sto że poparcie zaczyna spadać jest zauważalne, oportuniści z obozu rządzącego najzwyczajniej w świecie rzucają się, by się nachapać, póki jeszcze mogą. Przez to wydaje się, że afery obalają rządy, bo zachodzi koincydencja czasowa - tymczasem tym przypadku afery są skutkiem, a nie przyczyną. Hipoteza ta jest weryfikowalna - afery powinny mieć miejsce częściej bliżej końca kadencji.
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
Metadyskusja o aferach politycznych - przez Łazarz - 28.08.2019, 21:23
RE: Metadyskusja o aferach politycznych - przez kmat - 29.08.2019, 01:14
RE: Metadyskusja o aferach politycznych - przez kmat - 30.08.2019, 15:23
RE: Metadyskusja o aferach politycznych - przez kmat - 31.08.2019, 15:10
RE: Metadyskusja o aferach politycznych - przez kmat - 02.09.2019, 20:26
RE: Metadyskusja o aferach politycznych - przez Tgc - 07.09.2019, 09:21
RE: Metadyskusja o aferach politycznych - przez Tgc - 08.09.2019, 09:39
RE: Metadyskusja o aferach politycznych - przez Łazarz - 24.10.2019, 18:06

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości