Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kosciol solidaryzuje sie z chorymi-modlitwa i zatroskaniem:D
#1
Episkopat: Kościół solidaryzuje się z chorymi
PAP - dodane 1 godzinę i 53 minuty temu

Kościół w Polsce, w obliczu trudnej sytuacji we wrocławskim Akademickim Szpitalu Klinicznym, solidaryzuje się z chorymi, zwłaszcza dziećmi, pacjentami dorosłymi i ich rodzinami, i apeluje do władz rządowych i samorządowych o niezwłoczne rozwiązanie tej dramatycznej sytuacji.

"W kontekście zbliżającego się Światowego Dnia Chorego, usilnie apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli, a zwłaszcza władz rządowych i samorządowych, od których zależy los chorych w Akademickim Szpitalu Klinicznym oraz we wszystkich innych szpitalach znajdujących się w trudnej sytuacji, o niezwłoczne podjęcie wszelkich niezbędnych decyzji i kroków zmierzających do rozwiązania tej dramatycznej sytuacji" - głosi apel podpisany przez przewodniczącego Zespołu Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia abpa Władysława Ziółka i krajowego duszpasterza Służby Zdrowia ks. Józefa Jachimczaka, przekazany przez rzecznika Episkopatu ks. Józefa Klocha.

Jego autorzy proszą jednocześnie wszystkich wierzących o modlitwę w intencji chorych i pracowników służby zdrowia za pośrednictwem Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.

Autorzy apelu podkreślają, że Kościół nie pozostaje obojętny na los chorych, przebywających w szpitalu pozbawionym środków finansowych na normalne funkcjonowanie.

"W tym duchu, Caritas Polska przekaże pewną sumę pieniędzy placówce, jako znak naszej jedności, jednakże uczyni to po odblokowaniu konta przez komornika. Z zatroskaniem myślimy szczególnie o pacjentach przebywających na oddziałach hematologii i onkologii. Wyrażamy nadzieję, że wspólnymi siłami uda się przezwyciężyć obecny kryzys i problemy znajdą słuszne rozwiązanie. Chorym nie można odbierać nadziei" - podkreślają autorzy apelu. (sm)


Zrodlo

Szkoda komentarza. Modlitwa i zatroskanie. Sie udlawcie swoja "pomoca".
Null pointer exception
Odpowiedz
#2
Kiedyś się tak mocno zatroskałem, to Fidel Castro poczuł się lepiej. Od tamtej pory postanowiłem się już nie zatroskiwać Uśmiech
Odpowiedz
#3
Kazde miejsce dobre na powitanie nowego forumowicza Oczko Witamy serdecznie.
Null pointer exception
Odpowiedz
#4
Witam. Fajne forum 8-)
Odpowiedz
#5
no powstrzymać się nie mogłem:
XXy napisał(a):przecież mówią nam, że mamy żyć
"od naturalnego poczęcia do naturalnej śmerci"
a penicylina czy chemioterapia to za naturalne nie są.

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości