Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Postemp Zachodu
FlauFly napisał(a):Tak, ale choćby abstynencja alkoholowa może być reprezentowana przez ideologie nie-lewicowe, jak choćby przez ruchy skautowe, czy w naszym lokalnej odmianie, w ruchach harcerskich. Nie spotkałem się jeszcze z nazywaniem harcerstwa czy skautingu lewicowymi, a tym bardziej lewackimi.
Z tym że ruchy skautowe i harcerskie są kierowane przede wszystkim do dzieci i młodzieży, która i tak nie może legalnie korzystać z tych używek, więc to kiepski, bo dość ograniczony i specyficzny przykład.
Nations do not survive by setting examples for others. Nations survive by making examples of others.
Odpowiedz
Wilk napisał(a):Stop. Nie dyskutujemy o tym, czy to a to jest dobre albo złe (od tego są inne tematy), tylko o tym, czy postulaty danej frakcji czy strony są realizowane czy nie.
To jest raczej trudne, bo musielibyśmy założyć, że postulaty są realizowane ze względu na ich rzeczywistą lub domniemaną lewicowość, z pominięciem szeregu innych czynników. Jeżeli chodzi o związki homoseksualne, to możliwość nadania im prawnego statusu, nie mogła pojawić się w każdym czasie i miejscu. Jeżeli chodzi o aborcję, to zauważ jedna rzecz. Często propaguje się tezę, że jest to rezultat naszych zgniłych czasów, postępu itd. Jednak z tego, co wiem, to dawniej ludzie się aż tak nad dziećmi nie rozczulali. W co poniektórych społecznościach i czasach całkiem dozwolone i akceptowalne było porzucenie dziecka, którego ojciec nie uznał. Natomiast różne zakazy dotyczące spędzania płodów nie miały często na celu ochrony dziecka jako takiego, chodziło w nich raczej o ochronę jego wartości z punktu widzenia ojca. Obecnie jesteśmy na etapie, gdy życie dziecka ceni się dla niego samego, spory wokół aborcji dotyczą najczęściej zarodków i płodów na wczesnym etapie rozwoju z wyjątkiem najbardziej dramatycznych sytuacji. Oczywiście mowa o ogólnych tendencjach w krajach Europy Zachodniej i Północnej.
Co do mięsa: przede wszystkim za jego produkcją stoi wielki biznes. Gdyby nie było innych powodów, już samo to wystarczyłoby, żeby zakaz jego spożywania był w przyszłości, którą jesteśmy w stanie sobie wyobrazić, nierealny. Poza tym spożywanie mięsa to bardzo silnie zakorzeniony nawyk, którego przy najsilniejszych staraniach nie wykorzeni się ot tak. Nie mówiąc już o tym, że póki co dużo więcej jest ludzi, którzy mają gdzieś zwierzęta niż idealistów, którzy wierzą, że jesteśmy w stanie zrezygnować z ich zabijania i nie wykończyć przy tym własnego gatunku.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
Adam_S napisał(a):Z tym że ruchy skautowe i harcerskie są kierowane przede wszystkim do dzieci i młodzieży, która i tak nie może legalnie korzystać z tych używek, więc to kiepski, bo dość ograniczony i specyficzny przykład.

Być może, ale abstynencja alkoholowa jest propagowana również wśród dorosłych instruktorów. Co więcej, według idei dorosły instruktor pod tym względem nie wiele się różni od dziecka-harcerza, więc nie jest to kwestia tylko trzymania się prawa.

Zresztą, pomijając to wszystko, do czego właściwie zmierzasz? Że pewne poglądy należy rozpatrywać w ramach całych pakietów poglądów w jakich przede wszystkim, ale nie wyłącznie, funkcjonują dane poglądy w obecnych czasach? Że należy ocenić abstynencję alkoholową oraz wegetarianizm negatywnie, jeśli ogólnie ma się pozytywne spojrzenie na cywilizację łacińską jako taką?
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a):A ogólnie, to czym jest wychowanie?
Napełnianiem pustej mózgownicy memami i mempleksami.
To spełnia z definicji znamiona prania mózgu.
a Pogódź to łaskawie z niezbędnością wychowania. Nie da się bez niego żyć.
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
FlauFly napisał(a):Być może, ale abstynencja alkoholowa jest propagowana również wśród dorosłych instruktorów. Co więcej, według idei dorosły instruktor pod tym względem nie wiele się różni od dziecka-harcerza, więc nie jest to kwestia tylko trzymania się prawa.
Ale jest bardzo relewantne do tego co robią. Ci instruktorzy mają być wzorami i figurami do naśladowania dla dzieci i młodzieży. Jak taki wzór kurzy jak komin, to śmiesznie brzmi kiedy on mówi tym dzieciom jakim to złym pomysłem jest palenie.

FlauFly napisał(a):Zresztą, pomijając to wszystko, do czego właściwie zmierzasz? Że pewne poglądy należy rozpatrywać w ramach całych pakietów poglądów w jakich przede wszystkim, ale nie wyłącznie, funkcjonują dane poglądy w obecnych czasach? Że należy ocenić abstynencję alkoholową oraz wegetarianizm negatywnie, jeśli ogólnie ma się pozytywne spojrzenie na cywilizację łacińską jako taką?
Prawda, poglądy trzeba rozważać w ramach całych pakietów, czyli ich związków z innymi poglądami, a przede wszystkim jakich poglądów używają na własne uzasadnienie. Dany pogląd może mieć różny wydźwięk ideologiczny, zależnie od tego jak i czym jest motywowany.
Nations do not survive by setting examples for others. Nations survive by making examples of others.
Odpowiedz
FlauFly napisał(a):Tak, ale choćby abstynencja alkoholowa może być reprezentowana przez ideologie nie-lewicowe, jak choćby przez ruchy skautowe, czy w naszym lokalnej odmianie, w ruchach harcerskich. Nie spotkałem się jeszcze z nazywaniem harcerstwa czy skautingu lewicowymi, a tym bardziej lewackimi.
A lewaki nie piją?
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
A czy lewaki nie jedzą mięsa? W tej dyskusji się teraz rozchodzi o to, że takie idee jak wegetarianizm czy abstynencja alkoholowa są w dzisiejszych czasach przede wszystkim podzbiorem wartości lewackich, ale dla lewactwa nie konstytutywnymi. Innymi słowy: jeśli jesz mięso, to nie znaczy, że nie jesteś lewakiem, ale jak nie jesz to prawie na pewno jesteś. Nie do końca się z tym jestem w stanie zgodzić, ale chyba za tym stoi Adam_S.
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
FlauFly napisał(a):A czy lewaki nie jedzą mięsa? W tej dyskusji się teraz rozchodzi o to, że takie idee jak wegetarianizm czy abstynencja alkoholowa są w dzisiejszych czasach przede wszystkim podzbiorem wartości lewackich, ale dla lewactwa nie konstytutywnymi. Innymi słowy: jeśli jesz mięso, to nie znaczy, że nie jesteś lewakiem, ale jak nie jesz to prawie na pewno jesteś. Nie do końca się z tym jestem w stanie zgodzić, ale chyba za tym stoi Adam_S.
Bardzo ciekawe czy to się zgadza statystycznie. Osobiście nie znam żadnego "ideowego" wegetarianina który by nie sympatyzował z poglądami lewackimi, w szczególności z ich zielonym skrzydłem.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości