Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Węzeł gordyjski [kara śmierci]
Cytat:A wiesz jakie piekło czeka na takich ludzi w więzieniu? Spora cześć pedofili popełnia samobójstwo zanim tam trafi, lub krótko po Wolą zatem śmierć niż takie życie
czy ja niewspominałam zeby cierpieli!!!!
niech cierpią.....
a jak się zabijają to sami... i sami są sobie katami
Cytat:a kto odda lata spędzone w więzieniu? Po paru latach w pudle człowiek się tak przyzwyczaja, że z trudem może dostosować się do normalnego życia, często potem wpadają w alkoholizm lub z powrotem do kicia.
Nie sądze by tak łatwo udało im się przywrócić utraconą wolność i szczęście
wg tego co piszesz lepiej się przyzwyczaić do bycia trupem
"Tylko popełniając głupstwo mamy chwilę prawdziwego szczęścia."

Mały powrót.. bo nudny jest świat bez wass
Odpowiedz
avidal napisał(a):To znaczy ?Znasz konkrety,czy to tylko gdybanie?
poszukam i dam linka

avidal napisał(a):To dlaczego uważasz,że groźba kary śmierci motywuje do
zaniechania popełnienia przestępstwa,którego dopuszczenie się
tej karze podlega?
odpowiedziałem nieco wyżej: po wprowadzeniu kary śmierci liczba zabójstw się zmniejsza Uśmiech

avidal napisał(a):Seryjny morderca w bestialski sposób morduje kilka nastolatek.Należy
mu się kś?Jeśli tak,zasada "życie za życie" traci sens,nie można go
skazać kilka razy.
raz wystarczy... ;]
Rząd nie rozwiązuje problemów, on je finansuje
Odpowiedz
Katarzyna z kotem napisał(a):czy ja niewspominałam zeby cierpieli!!!!
niech cierpią.....
chodziło o coś innego. Wizja życia w więzieniu jest gorsza od śmierci. Zatem Twoja teza jakoby przestępcy mieli zabijac ofiary dlatego, by nie zostać skazanym na k.ś. nie ma sensu Uśmiech

Katarzyna z kotem napisał(a):wg tego co piszesz lepiej się przyzwyczaić do bycia trupem
mówie tylko tyle, że do więzień trafiają rownież niewinni (częśćiej) i ich los wcale nie jest lepszy od tych, co poszli na prąd.
Odpowiedz
jak to.... przeciesz skoro poszli na prąd to już nieżyją..
a żywi siedzą i cierpią

tłumacze ci poza tym że jeśli ktoś jest przestępcą to niemyśli w kategoriach "zrobie coś i mnie złapią" tylko raczej "jak to zrobie to się wywinę i żadna kara mnie niepowstrzyma"
więc dawanie KŚ za jakieś przestępstwa.. to nie jest żaden straszak
"Tylko popełniając głupstwo mamy chwilę prawdziwego szczęścia."

Mały powrót.. bo nudny jest świat bez wass
Odpowiedz
Kara śmierci:

TAK - w stosunku do tych co zabijają dla przyjemności, dla zysku czy aby pozbyc się świadka przestępstwa, w stosunku do sprawców zbrodni na dzieciach (ostatnio się o tym dosyć dużo słyszy - pierwszy krok to zmiana kwalifikacji czynu - z pobicia na próbe zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem) - ogólnie dla niebezpiecznych bandytów bez skrupułów, za zdradę stanu, za działalność antypaństwową, za kierowanie groźną grupą przestępczą (mafiozi dostają smieszne wyroki przecież!)

NIE - dla wszelkich zabójstw w afekcie, w obronie własnej itp.

Co do brutalnych gwałtów - tutaj byłby wybór sądu - albo KŚ - albo FIZYCZNA (nie farnakologiczna) kastracja.

Odbywałoby się to przez powieszenie - chyba najtańszy sposób. W pomieszczeniu obecny byłby tylko kat, pomocnik kata, lekarz, prokurator, dwóch strażników i za specjalną zgodą sądu - rodzina ofiary. Skazany po odczytaniu orzeczenia sądu, byłby prowadzony ze spetanymi rękami i nogami na zapadnię, tam zakładano by mu na głowę czarny kaptur i petlę na szyję. Następnie otwierałaby się zapadnia i skazany umierałby te kilka minut. Potem lekarz sądowy stwierdza zgon i wypisuje akt zgonu. Po 15 minutach ciało zostaje zdjęte i skremowane.
Oczywiście dzień przed egzekucją należałoby przeprowadzić próby na zapadni z workiem ważącym tyle co skazany aby dobrze dobrać parametry egzekucji.

Kara śmierci jest jednym z najwazniejszych wyznaczników postępowego i normalnego - jednym słowem - zdrowego społeczeństwa, powoduje fizyczną i realną eliminację osobników niebezpiecznych. Przecież chcąc wyleczyć raka - eliminuje się komórki nowotworowe ze zdrowej tkanki organizmu a nie resocjalizuje je, prawda?
A każdy ma takie prawa jakie sobie sam przyznał swoim działaniem - więc nie ma co żałować zwierząt co kiedyś były ludźmi.

Tak to jest - że dopiero jak ktoś osobiście zetknie się ze zbrodnią - to wtedy przestaje mamrotac coś o humanitaryźmie i poszanowaniu praw. Humanitaryzm jest dobry - ale w dziełach filozofów i w przemówieniach. W praktyce - nie sprawdza się wcale.
Odpowiedz
Helmutt napisał(a):Odbywałoby się to przez powieszenie - chyba najtańszy sposób. W pomieszczeniu obecny byłby tylko kat, pomocnik kata, lekarz, prokurator, dwóch strażników i za specjalną zgodą sądu - rodzina ofiary. Skazany po odczytaniu orzeczenia sądu, byłby prowadzony ze spetanymi rękami i nogami na zapadnię, tam zakładano by mu na głowę czarny kaptur i petlę na szyję. Następnie otwierałaby się zapadnia i skazany umierałby te kilka minut. Potem lekarz sądowy stwierdza zgon i wypisuje akt zgonu. Po 15 minutach ciało zostaje zdjęte i skremowane.
Oczywiście dzień przed egzekucją należałoby przeprowadzić próby na zapadni z workiem ważącym tyle co skazany aby dobrze dobrać parametry egzekucji.
Widzę,że masz już wszystko "obcykane".
Cytat: Przecież chcąc wyleczyć raka - eliminuje się komórki nowotworowe ze zdrowej tkanki organizmu a nie resocjalizuje je, prawda?
Elimnuje się,bo nie ma innej możliwości,jak na razie.Co nie
znaczy,że tak będzie zawsze.Poza tym nie resocjalizacja ma być
alternatywą,ale izolacja-równie skuteczna,co kś.
Cytat:Tak to jest - że dopiero jak ktoś osobiście zetknie się ze zbrodnią - to wtedy przestaje mamrotac coś o humanitaryźmie i poszanowaniu praw.
Czy egzekucja uznanego za winnego zwóci życie ofierze?NIE.
Czy ulży w cierpieniu po stracie bliskiej osoby?Nie wiem,ale
na pewno nie zawsze.A co z uczuciami rodziny skazanego?
W stosowaniu kś widzę nie tylko brak humanitaryzmu,ale
i brak sensu.
Pomyśl tylko-tryliony organizmów kręcących sie dokoła, każdy pod hipnotycznym działaniem jedynej prawdy, wszystkie te prawdy identyczne i wszystkie logicznie sprzeczne ze sobą: Moje dziedziczne tworzywo jest najważniejszym tworzywem na Ziemi; jego przetrwanie usprawiedliwia twoją frustrację, ból, a nawet śmierć. I ty jesteś jednym z tych organizmów, i przeżywasz swoje życie w niewoli logicznego absurdu.
R.Wright [i]Moralne zwierzę
Odpowiedz
Uważam że w przypadku pedofilów który nie chcą się resocjalizować, zabójców oraz gwałcicieli należałoby im dać możliwość: kara śmierci, bądź eksperymenty naukowe na nich. Wydaje mi się że większość wybrałaby drugą możliwość, wiec skorzystałaby i nauka i oni (jakaś tam szansa na uratowanie życie jest...)
Odpowiedz
avidal napisał(a):
GB napisał(a):Zatem jeśli wprowadzenie tej kary pomogłoby obniżyć liczbę zabójstw (załóżmy) o wielkość rzędu paredziesiąt rocznie to chyba jest to całkiem racjonalne - przyjmując np. że jedna pomyłka może się zdarzyć raz na pare(naście) lat...
Ale wciąż może
Może - no i co z tego? Wygląda na to że jakoś uparcie chcesz wszystko porównywać do jakiegoś idealnego raju, gdzie nie ma pomyłek, ludzie są dla siebie dobrzy, itd. Proponuję zejść na ziemię, i przypomnieć sobie że jadąc pociągiem masz szanse na to że ktoś Cię wypchnie dla rozrywki, a możesz też zostać zbutowany z tragicznym skutkiem po spotkaniu grupy kibiców. Jeśli wprowadzenie kary śmierci statystycznie zmniejszy tego typu zachowania (powiedzmy, bo nie znam liczb) z 30 na 20 osób rocznie to chyba koszty pomyłki sądowej raz na (umownie) parenaście lat są do przyjęcia.
Odpowiedz
Wookie,czyli margines błedu nie ma dla Ciebie znaczenia?
Pomyśl tylko-tryliony organizmów kręcących sie dokoła, każdy pod hipnotycznym działaniem jedynej prawdy, wszystkie te prawdy identyczne i wszystkie logicznie sprzeczne ze sobą: Moje dziedziczne tworzywo jest najważniejszym tworzywem na Ziemi; jego przetrwanie usprawiedliwia twoją frustrację, ból, a nawet śmierć. I ty jesteś jednym z tych organizmów, i przeżywasz swoje życie w niewoli logicznego absurdu.
Odpowiedz
Oczywiście ma, tak "oczywiście" że zapomniałem o tym dopisać. Nie ulega wątpliwości że zbrodnie musiałyby być pewne, by zastosować takie kary.
Odpowiedz
Widzę, że nie chciało się przeszukać archiwum...
Temat wałkowany tyle razy...
Jestem przeciw. Lepiej byłoby zastosować dotkliwe prace przymusowe, których nie chcą wykonywać pozostali ludzie. W ten sposób sprawca może być pożyteczny. Istnieje możliwość uwolnienia gdyby okazało się, że skazanie go to pomyłka. Byłby wyeliminowany ze społeczeństwa. Same "plusy dodatnie".
Uprzedzając pytania dodam, żę są takie prace. To nie zwiększyłoby bezrobocia. Wystarczy się zastanowić ile jest do zrobienia a nikt nie chce tego robić za żadne pieniądze. I nie chodzi mi o kopalnie uranu itp.
egoista
Odpowiedz
avidal napisał(a):Pomyłki są nieuniknione

Z jednej strony myśle że nie można zamykać drogi którą jechał złodziej, a z drugiej jakby mnie spotkało coś takiego... Cóż, uważam że tylko udokumentowane, niezbite dowody mogłyby skazać takiego człowieka. Więc kara ta nie byłaby często wymierzana, raz na 5-6 lat powiedzmy, więc o pomyłkę byłoby naprawdę bardzo, bardzo trudno. Jeśli byłyby jakiekolwiek wątpliwości - to nie należałoby tak surowo karać.
Odpowiedz
Cytat:Widzę, że nie chciało się przeszukać archiwum...
Temat wałkowany tyle razy...
Od tego czasu pojawiło się sporo nowych forumowiczów,
może ktoś zmienił zdanie
Odpowiedz
GB napisał(a):Jeśli wprowadzenie kary śmierci statystycznie zmniejszy tego typu zachowania (powiedzmy, bo nie znam liczb) z 30 na 20 osób rocznie to chyba koszty pomyłki sądowej raz na (umownie) parenaście lat są do przyjęcia.
Znowu to jeśli.Kara śmierci nie jest skutecznym straszakiem.
Rozumiem,że chcesz powiedzieć:jedna niepotrzebna śmierć
w te,czy we wte nie ma znaczenia.A dla mnie to właśnie jest
nie do przyjęcia,tym bardziej nie wiemy,jak mały
statystycznie jest to procent.
W chwili czasu obejrzyj "12 gniewnych ludzi" Sydneya Lumeta.
może zmienisz zdanie. O winie,bądź nie decydują ludzie,
z bagażem uprzedzeń i stereotypów,z podatnością na
sugestie,z całą niedoskonałościa wynikającą z posiadania
uczuć.Dodajmy manipulację dowodami,presję społeczeństwa
domagającego się ukarania winnego wg zasady sztuka jest sztuka
i wiele innych nieobiektywnych czynnikow mających wpływ na orzeczenie winy i wymiar kary.Popełniono przestępstwo-winny musi się znaleźć.
Odpowiedz
avidal, gdy ktoś wyrzuci Twoje dziecko z pociągu, zamorduje Ci matkę czy zgwałci i udusi córkę - to dalej będziesz plótł takie bzdury? Humanitaryzm jest dobry w hasłach.
Bandyta dokonując zbrodni z pełną premedytacją - sam sobie odbiera prawa człowieka. I wtedy według mnie nawet obrońca mu nie przysługuje - bo czy zwierzęciu należy się adwokat? Zwierzę należy uśpić, czy ktos widział aby sądzono psa, kota czy krowę? Nie.

I powtarzam - nie mówię o KŚ za na przykład zabójstwo w afekcie, pod wpływem wzburzenia czy w samoobronie.
KŚ powinno sie stosowac do sprawców w 100% udowodnionych i wyjątkowo odrażających zbrodni.

Wiem, zaraz powiesz, że zawsze jest ten 1% niepewności. To wiesz co? Wypuśćmy wszystkich bydlaków z więzień, pogłaszczmy ich po łebkach, przytulmy i powiedzmy, że ich kochamy bo są tacy sami jak my. Uśmiech

KŚ po prostu musi być. Zdrowe, postępowe i skutecznie działające państwo musi eliminować ze swojego organizmu niepożądane elementy.
Odpowiedz
Ciekawie kiedys KeyEi pisal. Ze kara smierci nie za brutalne mordy a za recydywe. To by faktycznie moglo dzialac odstraszajaco i znaczaco zmiejszyc stopien przestepczosci.

Z tymze ja i tak jestem przeciw...
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
Katarzyna z kotem napisał(a):jak to.... przeciesz skoro poszli na prąd to już nieżyją..
a żywi siedzą i cierpią
no to nieżywi niewinni mają lepiej, prawda? Uśmiech

Katarzyna z kotem napisał(a):tłumacze ci poza tym że jeśli ktoś jest przestępcą to niemyśli w kategoriach "zrobie coś i mnie złapią" tylko raczej "jak to zrobie to się wywinę i żadna kara mnie niepowstrzyma"
wcześniej pisałaś:

specjaliści pisali ze przestępcy wolą teraz niezostawiać po sobie świadków i śladów żeby właśnie ich niełapano... więc wolą zamordować niż zostawić ofiarę przy życiu

no to w końcu oni myślą o karze, jaka ich czeka, czy nie? :?
Odpowiedz
GB napisał(a):a pomyłki (których nieistnienia oczywiście nie mogę udowodnić - a swoją drogą ciekawe jest to że tego typu argumenty stosują ci którzy zauważają ich absurdalność w tematach typu "udowodnijcie nieistnienie Boga")
Absurdem jest to,że w kraju katolickim 3/4 społeczeństwa chce
zabijać.
Helmutt napisał(a):avidal, gdy ktoś wyrzuci Twoje dziecko z pociągu, zamorduje Ci matkę czy zgwałci i udusi córkę - to dalej będziesz plótł takie bzdury
Byłem pewien,że ten argument wreszcie padnie.
Wyobraź sobie,że tak,oczywiście nie gwarantuję,znamy się na tyle,na ile nas sprawdzono.Sądzę jednak,że nad żądzą odwetu potrafię zapanować.

Cytat:KŚ po prostu musi być. Zdrowe, postępowe i skutecznie działające państwo musi eliminować ze swojego organizmu niepożądane elementy.
Musi,bo musi.
Odpowiedz
avidal napisał(a):
GB napisał(a):a pomyłki (których nieistnienia oczywiście nie mogę udowodnić - a swoją drogą ciekawe jest to że tego typu argumenty stosują ci którzy zauważają ich absurdalność w tematach typu "udowodnijcie nieistnienie Boga")
Absurdem jest to,że w kraju katolickim 3/4 społeczeństwa chce
zabijać.

Przepraszam, a czy kościół rzymskokatolicki zakazuje w pełni stosowania KŚ? Przytocz mi proszę odpowiedni ustęp z kat. kość. kat.

avidal napisał(a):
Helmutt napisał(a):avidal, gdy ktoś wyrzuci Twoje dziecko z pociągu, zamorduje Ci matkę czy zgwałci i udusi córkę - to dalej będziesz plótł takie bzdury
Byłem pewien,że ten argument wreszcie padnie.
Wyobraź sobie,że tak,oczywiście nie gwarantuję,znamy się na tyle,na ile nas sprawdzono.Sądzę jednak,że nad żądzą odwetu potrafię zapanować.
Tak Ci się tylko wydaje.
Odpowiedz
Kilgore Trout napisał(a):Ze kara smierci nie za brutalne mordy a za recydywe.
Chodzi o to,żeby wykluczyć recydywę.Poprzez izolację.
Helmutt napisał(a):Przepraszam, a czy kościół rzymskokatolicki zakazuje w pełni stosowania KŚ? Przytocz mi proszę odpowiedni ustęp z kat. kość. ka
A co ze sławetnym "nie zabijaj".No,chyba że tego nie należy
rozumieć dosłownie.
Cytat:Tak Ci się tylko wydaje.
Ty za to masz pewność,że się mylę.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości