Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ustawa przeciwko ("przemocy w") rodzinie
Opisywana przeze mnie kilka razy ustawa czeka już na pierwsze czytanie - i najprawdopodobniej przejdzie.
Oto kilka felietonów o tym czego my, jako rodzice oraz nasze dzieci możemy się spodziewać ze strony opiekuńczego państwa.

http://www.rp.pl/artykul/9157,436729.html
http://www.rp.pl/artykul/9157,330810_Woj...zinie.html
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/Z/ZR/...eciwr.html

Nie jest w sumie dziwnym fakt, że dziwnie cicho o tym w reżimowych mediach. No ale wybielanie się "zbysiów" i "rysiów" jest wciąż numerem jeden w naszym coraz bardziej popieprzonym kraju.

A ktoś tu pisał o coraz większym dążeniu do wolności pod światłym kierownictwem Partii Oligarchów.....

Niech nam żyje postęp!
"Marian zataczając się wracał jak zwykle znajomym chodnikiem do domu. Przez zamglone od całonocnej popijawy oczy widział mieszkańców Skórca bezskutecznie uganiających się choćby za kromką jakiegokolwiek pieczywa. Na razie było jednak cicho."

Jan Oborniak "Bankiet w piekarni" (zbiór opowiadań pt: "Krzyk ciszy", wyd. Opoka, Warszawa 1986)
Odpowiedz
Sprowadza się to do odebrania dzieci rodzicom i ich kolektywizacji. Przez tą ustawę dzieci przestają być "własnością rodziców" i stają się państwowe. Nie wiem do czego miała doprowadzić ta ustawa ale doprowadzi do tego, że będzie się rodziło jeszcze mniej dzieci. Bo po cholerę mam mieć np syna skoro jakiś urzędas stwierdzi , że istnieje groźba psychicznego znęcania nad dzieckiem w postaci np zmuszania do nauki matematyki.
Oczywiście będzie masa przypadków podobnych do tego ostatnio nagłasnianego w mediach gdzie jacyś biedni ludzie wychowywali dzieci a opieka im je zabrała (nie pamiętam gdzie to było dokładnie ale chyba każdy wie o co chodzi).
Urzędnicy chcąc być potrzebni i chcąc się wykazać będą przepisy interpretować wg. własnego " widzi mi się " i masa dzieci którym nic się złego nie dzieje trafi do domów opieki.
Jak czytam o takich pomysłach najchętniej proponował bym całą lewicę ogłosić organizacją zbrodniczą a wszystkich socjalistów oskarżyć o zbrodnie przeciw ludzkości Oczko
Promowanie upodmiotowienia kobiet i ich uświadamianie poprzez budowanie potencjału przed katastrofami związanymi z klimatem celem każdego świadomego Europejczyka. Bez sprawiedliwości w dziedzinie klimatu nie da się osiągnąć prawdziwej równości płci

Odpowiedz
Najgorsze jest to, że pod "znęcanie się" będzie można podciągnąc dosłownie wszystko. Zwrócenie uwagi, zakaz, zabronienie czegoś.

Tym razem państwo pragnie dogodzic pedofilom - wchodziłem niedawno na polskie forum TOR (gdzie jest od cholery pedofili, któzy tam sa nie do namierzenia) i już się kolesie zmawiają, kołują "lewe" legitymacje pracowników socjalnych - może być naprawdę niewesoło.
"Marian zataczając się wracał jak zwykle znajomym chodnikiem do domu. Przez zamglone od całonocnej popijawy oczy widział mieszkańców Skórca bezskutecznie uganiających się choćby za kromką jakiegokolwiek pieczywa. Na razie było jednak cicho."

Jan Oborniak "Bankiet w piekarni" (zbiór opowiadań pt: "Krzyk ciszy", wyd. Opoka, Warszawa 1986)
Odpowiedz
Marcin_77 napisał(a):Najgorsze jest to, że pod "znęcanie się" będzie można podciągnąc dosłownie wszystko. Zwrócenie uwagi, zakaz, zabronienie czegoś.

Przeglądnąłem tą ustawę tak na szybko i rzuciło mi się w oczy prawo do odebrania przez pracownika socjalnego dzieci jeżeli rodzice są po alkoholu i istnieje zagrożenie dla dziecka. Przy "dobrej woli" urzędnika pod coś takiego można podciągnąć sobotni grill z piwem i znajomymi. Duży uśmiech
W komentarzu do ustawy faktycznie jest opis przemocy psychicznej i wymienione jest tam zakazwywanie, krytyka zachowań, wymuszanie poglądów itd. Jeżeli te przepisy będą interpretowane dosłownie rodzice stracą wszelkie możliwości wychowywania dzieci. Jak taki dzieciak np. będzie przynosił złe oceny to nałożenie mu szlabanu na TV i wyjścia z kolegami wg urzednika może być zinterpretowane jako przemoc psychiczna ;/
Ja osobiście liczę na rozsądek sądów (choć może się przeliczę) ale dla dziecka ogromną krzywdą będzie własnie to tymczasowe odebranie go rodzicom przez urzędasa i oczekiwanie w ośrodku na rozpatrzenie sprawy przez sąd.
Bo liczyć na rozsądek urzędników i to, że nie skorzystają z nadanych im praw liczyć przecież nie można
Promowanie upodmiotowienia kobiet i ich uświadamianie poprzez budowanie potencjału przed katastrofami związanymi z klimatem celem każdego świadomego Europejczyka. Bez sprawiedliwości w dziedzinie klimatu nie da się osiągnąć prawdziwej równości płci

Odpowiedz
current napisał(a):Przeglądnąłem tą ustawę tak na szybko i rzuciło mi się w oczy prawo do odebrania przez pracownika socjalnego dzieci jeżeli rodzice są po alkoholu i istnieje zagrożenie dla dziecka. Przy "dobrej woli" urzędnika pod coś takiego można podciągnąć sobotni grill z piwem i znajomymi. Duży uśmiech
Miałem o tym napisać. Czyli spokojnie może być tak, że wyjdziesz sobie z dzieckiem na podwórko, otworzysz puszkę z piwem, zobaczy Cię jakaś przysłowiowa "pani Grażynka" z opieki społecznej - i w tym momencie jesteś zniszczony. Zabiorą Ci dziecko - to raz. Zrobią z Ciebie ojca-alkoholika - dwa. Nie będziesz chciał oddać dziecka po dobroci - "pani Grażynka" wezwie milicję i jeszcze wrobią Cię w "napaśc na funkcjonariuszy".

Na rozsądek tak sędziów jak i posłów nie liczę. Niestety, dochodzi do nas coraz większa "normalność"....

Odpowiedz
W tekście z Opoki pisze:
Cytat:Do przemocy psychicznej zalicza „zawstydzenie, narzucanie własnych poglądów, ciągłe krytykowanie, kontrolowanie, ograniczanie kontaktów”.

Czyli jeśli będe miał córkę czy też syna i któreś z zauważę, że któreś z nich zaczęło palić lub pić z kolegami nic nie będe mógł zrobić. Też byłem młody, rozumiem. Ale każdy chce dla swoich pociech jak najlepiej. Gdy upomnę takie dziecko, w jakikolwiek sposób pozbawię kontaktu z kolegami X, Y i Z którzy zawsze sobie popijają i przynoszą alkohol, a moja pociecha pod ich wpływem też to robi, skrytykuje dziecko za to co robi - mogą mi je odebrać? Trochę głupie, iście szaleńcze par excellence myślenie. Stanę się we właśnym domu persona non grata? I do czego to doprowadzi? Całkowity rozpad rodziny. Co w tym takiego dobrego, że politycy się tym zainteresowali? Skwintować wszystkie artykuły można w kilku słowach a mianowicie: absurd, cyrk i paranoja. Na koniec dodam, że jest to po prostu przykład srania we własne gniazdo.
Odpowiedz
Z pewnością ktoś to zaskarży do TK, jeśli to w ogóle przejdzie. Książkowy przykład "jak nie należy pisać ustaw".
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
Socjopata1 napisał(a):Z pewnością ktoś to zaskarży do TK, jeśli to w ogóle przejdzie. Książkowy przykład "jak nie należy pisać ustaw".
Komuś bardzo zalezy, żeby to weszło. Ustawa powstawała od dawna i od dwana było setki alarmujących głosów od psychologów, pedagogów, specjalistów w tych sprawach. Zostały one olane.

Odpowiedz
W tej kwestii liczę na prezydenta, że zawetuje taki debilizm. A jak nie to, jestem gotów sam napisać tą skargę konstytucyjną. To powinno być wyeliminowane za samą formę, nawet abstrahując od treści.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
Myślę, że rozpęta się wielka afera - ale ustawa i tak przejdzie i wejdzie w życie - jak pisałem wcześniej - jak widać są ludzie którym tak bardzo zależy na tym, że zrobią wszystko aby to przepchnąć. Gdyby było inaczej ustawa odpadłaby już podczas pisania.

Odpowiedz
Włos się jeży, jak o tym czytam. Niezdecydowany
Przy tak zdefiniowanej przemocy psychicznej dziecko będzie można, przy odrobinie złej woli, zabrać każdemu.
.
.
.
.

Odpowiedz
Dziwne, bo bezstresowe wychowanie nie jest już w modzie. Hmm jakie środowisko to serwuje, Ci od poprawności politycznej ? Kto to spłodził jestem ciekaw,
Odpowiedz
Superstar napisał(a):Dziwne, bo bezstresowe wychowanie nie jest już w modzie. Hmm jakie środowisko to serwuje, Ci od poprawności politycznej ? Kto to spłodził jestem ciekaw,
Lewicowo zorientowana część PO plus SLD.

Odpowiedz
MightyYu napisał(a):Włos się jeży, jak o tym czytam. Niezdecydowany
Przy tak zdefiniowanej przemocy psychicznej dziecko będzie można, przy odrobinie złej woli, zabrać każdemu.
Sądzę, że to właśnie o to chodzi. Poza półoficjalnym handlem dziecmi, który rozwinie się na wielką skalę, będzie to kolejna możliwość zaszkodzenia dowolnej osobie. Ktoś podpadł np. lokalnej władzy, bo ujawnił jakieś machloje - nie ma na niegi żadnych haków, bo gość jest uczciwy do bólu - no to odbierze się mu dziecko, a to już będzie łatwe.

Odpowiedz
current napisał(a):Lewicowo zorientowana część PO plus SLD.
zawsze mnie ten nurt intrygował. Czy to tak trudno o minimalną refleksję ? Skąd się bierze potrzeba regulacji w imię wolności, i ta chęć dogodzenia wszystkiemu co żywe, zupełna niewiara w siły intelektualne obywatela, w jego rozsądek, niańczenie. A przecie powinno być na odwrót, skoro lewicowe to "otwarte", "nowoczesne", "wolnościowe", "postępowe", ale jak zawsze tylko w słowach. :wall:
Odpowiedz
Marcin_77 napisał(a):Sądzę, że to właśnie o to chodzi. Poza półoficjalnym handlem dziecmi, który rozwinie się na wielką skalę, będzie to kolejna możliwość zaszkodzenia dowolnej osobie. Ktoś podpadł np. lokalnej władzy, bo ujawnił jakieś machloje - nie ma na niegi żadnych haków, bo gość jest uczciwy do bólu - no to odbierze się mu dziecko, a to już będzie łatwe.
Nie sądzę, że jest to zamierzone działanie twórców ustawy - nie wiem, bezmyślność i nadgorliwość w jednym daje taki efekt?
Nawet dobry, wydawałoby się, pomysł z zapisem dot. wyrzucenia z mieszkania osób podejrzanych o znęcanie nad rodziną, mający zapobiegać odwróconym sytuacjom, kiedy to ofiara ucieka z domu przed oprawcą <bo do zapadnięcia wyroku może się jeszcze wiele nieszczęść wydarzyć>, też wzbudza podejrzenia. Już teraz odebranie dziecka ojcu jest ponoć dość proste, jeśli się kobieta uprze, o czym niedawno mówił w telewizorni szef jakiejś organizacji broniącej praw ojca właśnie w kontekście projektu tej ustawy.
Nie wiem, jak to powinno wyglądać w ustawie, żeby jednocześnie chronić ofiary i nie dopuszczać do rażących interpretacji paraliżujących proces wychowawczy w rodzinach - ale to nie ja biorę pieniądze za to, żeby takie zapisy powstawały.
http://orka.sejm.gov.pl/proc6.nsf/opisy/1789.htm
.
.
.
.

Odpowiedz
MightyYu napisał(a):Nie sądzę, że jest to zamierzone działanie twórców ustawy - nie wiem, bezmyślność i nadgorliwość w jednym daje taki efekt?
Aż tyle bezmyślności skumulowanej w tylko jednej ustawie? To nawet w Polsce jest mocno podejrzane, i nie tłumaczyłbym tego głupotą.

Cytat:Już teraz odebranie dziecka ojcu jest ponoć dość proste, jeśli się kobieta uprze, o czym niedawno mówił w telewizorni szef jakiejś organizacji broniącej praw ojca właśnie w kontekście projektu tej ustawy.
Oczywiście, poszukaj sobie na youtube materiałów zamieszconych przez serwis ojcowie.pl. Włos się na głowie jeży, co się w biały dzień wyrabia w "państwie prawa". A jak ten bubel wejdzie w życie to ja nawet nie myślę co sie będzie działo...

Odpowiedz
A czym innym tłumaczyć jak nie głupotą?
[SIZE="2"]agoreton.pl[/SIZE]
Odpowiedz
von.grzanka napisał(a):A czym innym tłumaczyć jak nie głupotą?
No ale aż taką? Nawet biorąc pod uwagę to, że mieszkamy w Polsce to taka bezmyślnośc mi się w głowie nie mieści.
A przecież nad ustawą pracują nie tylko ograniczeni umysłowo posłowie, zresztą było od cholery głosów krytycznych jeszcze jak ustawa była w powijakach - dlaczego to zwyczajnie zignorowano?

Odpowiedz
Inercja?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości