Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pedofilia i molestowanie nieletnich w Kościele Katolickim
ad Cobras

Chodzi  o wydźwięk filmu jako takiego. Pominięto współpracę z SB, czy odejście już kapłanów. Dlatego użyłem słowa - cokolwiek. To tworzy określony obraz w sumie zamierzony. W całej mojej wypowiedzi to dość marginalne stwierdzenie, jestem na pewne rzeczy po prostu dość wyczulony.
Widziałem np banner wyborczy PiS z daleka na którym dostrzegłem ikonę Matki Boskiej z Dzieciątkiem Jezus.  Po podjechaniu bliżej okazało się, że to serce - Polska z daleka wyglądające na ikonę. Takie było zamierzone skojarzenie (manipulacja) i takie odniosłem. W tych kategoriach można traktować moje słowa.
Odpowiedz
"A new report released Tuesday reveals that, over the past eight years, the Catholic Church has spent $10.6 million in the northeastern United States to fight legislation that would help victims of clergy sexual abuse seek justice."

https://www.cbsnews.com/news/catholic-ch...GejM_wBsNc
"Sokrates nieodmiennie doprowadzający sofistę do milczenia- czy skłaniał go do milczenia prawomocnie? - Tak, sofista nie wie tego, co myślał, że wie; ale to nie jest jeszcze triumf Sokratesa. Nie może tu chodzić o: „A widzisz! Ty tego nie wiesz!" - ani o triumfalne: „A więc wszyscy nic nie wiemy!""
Odpowiedz
Oj, akurat Pensylwania z tamtejszą grupą łowców czarownic to nie jest dobry przykład.

Z Lisińskim robi się coraz ciekawiej: https://www.google.com/amp/s/fakty.inter...100?espv=1
"...zażarty absolutysta, wściekły teokrata, nieprzejednany legitymista, apostoł potwornej trójcy złożonej z papieża, króla i kata, zawsze i wszędzie broniący najtwardszego, najciaśniejszego i najbardziej niewzruszonego dogmatyzmu, mroczna postać rodem z ciemnych wieków..."
Odpowiedz
Łazarz napisał(a): Oj, akurat Pensylwania z tamtejszą grupą łowców czarownic to nie jest dobry przykład.
Historia zatoczyła koło - łowca stał się ofiarą, tyle że tym razem ofiara ma rzeczywiście coś na sumieniu.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości