Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Katastrofa prezydenckiego samolotu
Nic, ale jak dotąd nie napisałeś nic takiego...

Odpowiedz
Smok Eustachy napisał(a):Żebyś się nie zdziwił. Np. kto się boi prawdy.

Prawdy się boją wszyscy, stąd ten cyrk by o niej nie mówić. Prawda jest bowiem banalna i świadczy o niekompetencji wszystkich zainteresowanych.
"Hope can drown lost in thunderous sound
Fear can claim what little faith remains
But I carry strength from souls now gone
They won't let me give in...
(...)
Death will take those who fight alone
But united we can break a fate once set in stone
Just hold the line until the end
Cause we will give them hell..."

EH
Odpowiedz
A co bardziej rozumni ludzie dawno to pojęli.

Odpowiedz
Seth napisał(a):Prawdy się boją wszyscy, stąd ten cyrk by o niej nie mówić. Prawda jest bowiem banalna i świadczy o niekompetencji wszystkich zainteresowanych.

Dokładnie. Prawda przyjęta do powszechnej świadomości oznacza, że zarówno PIS jak i PO stracą część ulubionych zabawek.

W tej sprawie na chwilę obecną interesuje mnie tylko jedno. Czy Macierewicz wierzy w to co mówi czy też nie. Obstawiam, że jednak nie wierzy, bo wierzyć mają pożyteczni idioci, ale głowy za to nie dam.
"Dosyć — mówił — naszukałem się po lesie i ledwie tego smolnego pniaka zdybałem, ale czem wy, moje dzieci, będzieta kiedyś świecić, skoro lasy się umykają, i coraz trudniej o smolny kawałek drzewa?”.

Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a):W tej sprawie na chwilę obecną interesuje mnie tylko jedno. Czy Macierewicz wierzy w to co mówi czy też nie. Obstawiam, że jednak nie wierzy, bo wierzyć mają pożyteczni idioci, ale głowy za to nie dam.
Oczywiście że nie wierzy. Skoro nawet podrzędni forumowi głosiciele religii smoleńskiej nie wierzą, to czemu Macierewicz by miał? W ogóle nie wiem, czy ktokolwie wierzy. Ja takiego przynajmniej nie spotkałem.
„Przybądź i bądź, bez zarzutu
Tak dla Tutsi, jak dla Hutu”

– Spięty
Odpowiedz
zefciu napisał(a):Oczywiście że nie wierzy. Skoro nawet podrzędni forumowi głosiciele religii smoleńskiej nie wierzą, to czemu Macierewicz by miał? W ogóle nie wiem, czy ktokolwie wierzy. Ja takiego przynajmniej nie spotkałem.
Skąd czerpiesz wiedzę o tym, kto w co wierzy? Kogo konkretnie masz na myśli, twierdząc: podrzędni forumowi głosiciele religii smoleńskiej?
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
zefciu napisał(a):W ogóle nie wiem, czy ktokolwie wierzy. Ja takiego przynajmniej nie spotkałem.

Mój prawie 80 letni wujek wierzy. Ogólnie spoko chłop ale jak przyjdzie do tematu Smoleńska to koniec. Nie da się normalnie rozmawiać. Nic nie dociera.
Ale jego nieco rozumiem - za młodu zdrowo od ruskich po dupie dostał i uwierzy chętnie we wszystko złe co ich dotyczy.
"Dosyć — mówił — naszukałem się po lesie i ledwie tego smolnego pniaka zdybałem, ale czem wy, moje dzieci, będzieta kiedyś świecić, skoro lasy się umykają, i coraz trudniej o smolny kawałek drzewa?”.

Odpowiedz
Łoś napisał(a):Skąd czerpiesz wiedzę o tym, kto w co wierzy?
Pozyskuję ją eksperymentalnie, bowiem wiara ma określone przejawy w zachowaniu. Kiedy ogłoszono teorię trotylową, żaden z tutejszych zadeklarowanych wyznawców religii smoleńskiej nie uznał, żeby ta teoria była warta flaszki taniego wina. Więc kiepsko z tą wiarą.
Cytat:Kogo konkretnie masz na myśli, twierdząc: podrzędni forumowi głosiciele religii smoleńskiej?
Którego ze słów nie rozumiesz?

DziadBorowy napisał(a):Mój prawie 80 letni wujek wierzy.
No to byłaby pierwsza osoba Uśmiech
Cytat:Ogólnie spoko chłop ale jak przyjdzie do tematu Smoleńska to koniec. Nie da się normalnie rozmawiać. Nic nie dociera.
No i to jest właśnie niezrozumiałe dla mnie. Czemu porządni i inteligentni ludzie przeradzają się w debili i skurwieli, gdy przychodzi do dyskusji o katastrofie smoleńskiej?

– Spięty
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a):Mój prawie 80 letni wujek wierzy. Ogólnie spoko chłop ale jak przyjdzie do tematu Smoleńska to koniec. Nie da się normalnie rozmawiać. Nic nie dociera.
Ale jego nieco rozumiem - za młodu zdrowo od ruskich po dupie dostał i uwierzy chętnie we wszystko złe co ich dotyczy.
W porównaniu z czcicielami Pancernej Brzozy to pikuś.
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
Smok Eustachy napisał(a):W porównaniu z czcicielami Pancernej Brzozy to pikuś.
Nie znam takich. Chodzi Ci o tych ekspertów zdobywających wiedzę lepiąc modele samolotów w dzieciństwie z "komisji" Macierewicza ?

Odpowiedz
Smok Eustachy napisał(a):W porównaniu z czcicielami Pancernej Brzozy to pikuś.
Uważasz, że uznawanie jedynej dostępnej interpretacji świadczy negatywnie o człowieku?

– Spięty
Odpowiedz
zefciu napisał(a):Pozyskuję ją eksperymentalnie
W jaki sposób?
Cytat:bowiem wiara ma określone przejawy w zachowaniu. Kiedy ogłoszono teorię trotylową, żaden z tutejszych zadeklarowanych wyznawców religii smoleńskiej nie uznał, żeby ta teoria była warta flaszki taniego wina. Więc kiepsko z tą wiarą.
Skąd wiesz, że nie uznał? Może to Twoja projekcja na temat tych użytkowników, których nie przedstawiłeś?

Jakich użytkowników konkretnie masz na myśli, mówiąc tutejszi zadeklarowani wyznawcy religii smoleńskiej?

Cytat:Którego ze słów nie rozumiesz?
Rozumiem wszystkie. Nie jestem jednak pewien, czy Ty zrozumiałeś o co Cię zapytałem?
Kogo konkretnie masz na myśli, twierdząc: podrzędni forumowi głosiciele religii smoleńskiej?

Proszę o wskazanie użytkowników tego forum, których w ten sposób określasz.

W przeciwnym razie piszesz o jakichś wymyślonych przez siebie głosicielach, wymyślonej religii smoleńskiej i wymyślonych postawach. A nie wiem czy ktoś chciałby rozmawiać o Twoich fantazjach. Mimo, że nie będę z Tobą już dyskutował, to niniejszy temat chciałbym wyjaśnić.
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a):Nie znam takich. Chodzi Ci o tych ekspertów zdobywających wiedzę lepiąc modele samolotów w dzieciństwie z "komisji" Macierewicza ?
Np Zefciu z Pilastrem
Odpowiedz
Smok Eustachy napisał(a):Np Zefciu z Pilastrem

A czemu konkretnie właśnie oni? Bo nie wierzą w objawienia Macierewicza i jego "ekspertów". Jak tak to i mnie możesz do tej sekty zapisać.

Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a):A czemu konkretnie właśnie oni? Bo nie wierzą w objawienia Macierewicza i jego "ekspertów". Jak tak to i mnie możesz do tej sekty zapisać.
Temu oni, bo są tu znani. Jakiś innych gości skądinąd. nie przywołuje. Pewnie że możesz być w Pancernej.
Wiara w pancerną brzozę jest niczym nieuzasadniona wciąż. Pozostaje ustalić, czemu do tej poryu nie uzasadniliście. Ludzie czekają.
Odpowiedz
Łoś napisał(a):W jaki sposób?
Przecież napisałem.
Cytat:Skąd wiesz, że nie uznał?
Chcesz mnie zanudzić na śmierć takimi pytaniami? Gdyby któryś uznał, to by przyjął zakład.
Cytat:Jakich użytkowników konkretnie masz na myśli, mówiąc tutejszi zadeklarowani wyznawcy religii smoleńskiej?
Prześledźmy słowo po słowie, bo widzę, że masz kłopoty z językiem polskim

tutejsi - czyli wypowiadający się na tym forum
religii smoleńskiej - Zespołu wierzeń i praktyk związanego z katastrofą smoleńską, promowanego przez Macierewicza i spółkę
wyznawcy - wyznający ww. religię
zadeklarowani - deklarujący werbalnie to co powyżej (niezależne od tego, w co naprawdę wierzą).

Moja cierpliwość jest duża, więc strategia zamęczania mnie pytaniami o rzeczy oczywiste nie przejdzie.
Smok Eustachy napisał(a):Temu oni, bo są tu znani. Jakiś innych gości skądinąd. nie przywołuje. Pewnie że możesz być w Pancernej.
Wiara w pancerną brzozę jest niczym nieuzasadniona wciąż. Pozostaje ustalić, czemu do tej poryu nie uzasadniliście. Ludzie czekają.
"Wiara" w "pancerną brzozę" jest tak samo uzasadniona, jak "wiara" w TE czy STW - nikt nie przedstawił lepszego wyjaśnienia (a w przypadku Smoleńska nikt nie przedstawił w ogóle żadnego innego wyjaśnienia) dla tego co obserwujemy.

– Spięty
Odpowiedz
zefciu napisał(a):/..../

"Wiara" w "pancerną brzozę" jest tak samo uzasadniona, jak "wiara" w TE czy STW - nikt nie przedstawił lepszego wyjaśnienia (a w przypadku Smoleńska nikt nie przedstawił w ogóle żadnego innego wyjaśnienia) dla tego co obserwujemy.
A czy ktoś przedstawił w ogóle Pancerną jako wyjaśnienie, nie w wymiarze teologiczno-dogmatycznym? Nie.
Przypominam że mówię o konkretnych badaniach i ich wynikach:

1. Przy uderzeniu skrzydła w brzozę spodziewamy się, że większość odłamków będzie leciało odbrzozowo a nie dobrzozowo. A jak jest na miejscu?
2. Są 2 wykluczające się teorie: skrzydło złamało brzozę i odpadło kawałek dalej; brzoza rozpirzyła skrzydło i złamała się pod własnym ciężarem. Na raz to nie może być prawdziwe.
3. Ułożenie górnej części drzewa, niewyjaśnione.
4. Sposób interakcji niszczącej drzewo i skrzydło: nieznany.
5. Szkic terenu: nieistniejący.
6. Brzoza na materiałach z oblotu 10 kwietnia: nieznana.

Co tu jest przedstawione?
Odpowiedz
zefciu napisał(a):Przecież napisałem.
Napisałeś o wyimaginowanych postawach pewnej wyimaginowanej grupy użytkowników. To dla mnie żaden eksperyment.
Cytat:Chcesz mnie zanudzić na śmierć takimi pytaniami? Gdyby któryś uznał, to by przyjął zakład.
Który nie uznał? Zresztą jak miał uznać, skoro Ci użytkownicy to wytwory Twojej wyobraźni? Nie dziwię się, skoro sam ich kreujesz, to robią to co chcesz aby robili.
Cytat:Prześledźmy słowo po słowie, bo widzę, że masz kłopoty z językiem polskim

tutejsi - czyli wypowiadający się na tym forum
religii smoleńskiej - Zespołu wierzeń i praktyk związanego z katastrofą smoleńską, promowanego przez Macierewicza i spółkę
wyznawcy - wyznający ww. religię
zadeklarowani - deklarujący werbalnie to co powyżej (niezależne od tego, w co naprawdę wierzą).

Nie mam kłopotów z językiem polskim. Natomiast Ty masz problem ze słowem KONKRETNY.
Jak wcześniej mówiłem, to jacyś wyimaginowani użytkownicy, bo nie jesteś w stanie ich wskazać. Możesz oczywiście to zrobić, wskazując o kogo konkretnie Ci chodzi ale tego nie uczynisz, bo takich konkretnych użytkowników nie ma, podobnie jak Twojej religii smoleńskiej. A ja chętnie bym sobie z nimi porozmawiał o tejże religii smoleńskiej, niestety wszystko wskazuje na to, że Ty jesteś jej twórcą i zarazem krytykiem, a z Tobą poza dokończeniem tego tematu, gadać mi się nie chce.

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
Zefciu się myli, bo religia smoleńska ot waira w objawienia Anodiny&Millera&Laska.
Odpowiedz
Smok Eustachy napisał(a):Przypominam że mówię o konkretnych badaniach i ich wynikach:

[Obrazek: 408079_549670328380667_102116535_n.jpg]
"Hope can drown lost in thunderous sound
Fear can claim what little faith remains
But I carry strength from souls now gone
They won't let me give in...
(...)
Death will take those who fight alone
But united we can break a fate once set in stone
Just hold the line until the end
Cause we will give them hell..."

EH
Odpowiedz