Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oszukała całą Polskę
Wtorek, 24.01.2012, Sosnowiec.
Porwana zostaje 6-miesięczna Magda, pierwsze i jedyne dziecko młodego małżeństwa.
Matka twierdzi, że została napadnięta na jednej z ulic podczas spaceru z wózkiem do babci dziecka. Miał tego dokonać zamaskowany młody, wysoki i szczupły mężczyzna. Policyjni kreślarze otrzymują zbyt skąpe informację aby stworzyć portret pamięciowy przestępcy.

Po kilku dniach od porwania cała Polska wie o zaginięciu małej Magdy i cała Polska angażuje się w jej poszukiwania. Oferowane są wysokie sumy za znalezienie sprawcy lub informacje mogące pomóc odnaleźć dziecko. Na Facebook'u powstają kanały typu "Znajdźmy Magdę!". Kilkunastu wolontariuszy z okolic Sosnowca wraz z policją próbuje dojść do porywacza dziewczynki. Bezskutecznie.

Po tygodniu powstaje specjalna grupa poszukiwawcza, utworzona przy KWP w Katowicach i nadzorująca pracę sosnowieckich mundurowych. I ta strategia zawodzi - nie ma ani śladu po sprawcy, dziecku, ani jakichkolwiek dowodach mogących pomóc w śledztwie.

Przełom następuje dopiero kiedy detektyw Rutkowski 2 lutego informuje media i organy ścigania o tym, że dziecko nie żyje po nieszczęśliwym wypadku, a matka, próbując zatuszować ten fakt, wymyśliła całą historię z porwaniem.

Matce Magdy prokurator okręgowy postawił zarzut nieumyślnego zabójstwa dodając, że kwalifikacja czynu może ulec zmianie po sekcji zwłok zapowiedzianej na poniedziałek (6.02).

Źródła:
PolsatNews
gazeta.pl
dziennik.pl
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
Dziś w nocy znaleziono ciało pod stertą gruzu wskazaną przez matkę. Na razie wiadomo praktycznie jedynie, że to właśnie Magda.
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/znale...24361.html

Cytat:kwalifikacja czynu może ulec zmianie po sekcji zwłok zapowiedzianej na poniedziałek
Myślicie, że mogła je zabić rozmyślnie?
[SIZE=1][SIZE=2][SIZE=1][SIZE=2]Burdel na forum powstaje, gdy moderatorzy forum postanawiają sprzeciwić się części działań członków Ekipy Honor.

Czat / IRC: http://pokazywarka.pl/jpqkgu/ - prosta instrukcja dołączania.[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE]
Odpowiedz
Forge napisał(a):Myślicie, że mogła je zabić rozmyślnie?
Tak.
Dziecko półroczne nie jest zwykle na tyle delikatne żeby zmarło przy upadku z takiej wysokości o jakiej mówi się w tej sprawie.
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)

Odpowiedz
Forge napisał(a):Myślicie, że mogła je zabić rozmyślnie?

Zobaczymy.
Ale jeśli np. rzuciła tym dzieckiem na podłogę, albo umyślnie spowodowała jego upadek, to sekcja w przypadku tak małego dziecka tego nie odróżni od przypadkowego upadku.
Odpowiedz
Najpierw wymyśliła porwanie. Teraz to niby tragiczny wypadek. Cóż. Nie jestem śledczym żeby wydawać wyrok ale bardzo mi ta sprawa śmierdzi.
Odpowiedz
Też czekam na wyniki sekcji, bo pewnie po nich sie dużo wyjaśni co do przyczyn zgonu.
Zanstanawiają mnie dwierzy rzeczy. Jeżeli brac za prawdziwą obowiązującą teraz wersje, ze ona upuściła dziecko, następnie włożyła je do wózka, ojciec go zniósł (z martwym dzieckiem), następnie pod blokiem sie rozeszli. To skoro to dziecko upadło (a taki dzieciak pól roczny to ile moze ważyc z 7-8 kilo) to dlaczego ojciec nie zwrócił uwagi na to że coś spadło, a taka masa siła rzeczy musi narobic troche huku. No i sąsiedzi tez mogli to słyszeć.
[SIZE="1"]Jedyna rzeczą, która nas ogranicza jest nasza wyobraźnia.

Żyj jakbyś miał umrzeć jutro, ucz się jakbyś miał żyć wiecznie.

[/SIZE]
Odpowiedz
Taki mechanizm obrony - zrobilem cos zlego, ale wymyslam jakas historyjke w ktorej to ja jestem pokrzwydzony jest bardzo popularny. Pamietam, ze sam tak wielokrotnie robilem, ale... w podstawowce. Gdy robi to osoba dorosla to swiadczy to o tym, jak bardzo jest niedojrzala.

Inna zupelnie jest kwestia jak chlonnie opinia publiczna zajela sie tym jakby nie patrzec tematem zastepczym. Zamiast wkurzonego, protestujacego spoleczenstwa (ACTA, benzyna) szybko rzekomo porwanie malej Madzi stalo sie tematem numer jeden w mainstreamowych mediach.
Niech zyje Lenin, Stalin i Jaroslaw Kaczynski!
Odpowiedz
Jeszcze jest jeden aspekt tej sprawy:
jak jakieś dziecko rzeczywiście zostanie porwane, to ludzie już będą krytycznie na to patrzeć, a być może w ogóle nie będą się angażować przypominając sobie sprawę Magdy.
Odpowiedz
Tgc napisał(a):Inna zupelnie jest kwestia jak chlonnie opinia publiczna zajela sie tym jakby nie patrzec tematem zastepczym. Zamiast wkurzonego, protestujacego spoleczenstwa (ACTA, benzyna) szybko rzekomo porwanie malej Madzi stalo sie tematem numer jeden w mainstreamowych mediach.

Hmm... no tyż prawda. Nasuwa się pytanie, czy może za tym wszystkim stoi nie Donald Tusk i PO Szczęśliwy?
Odpowiedz
A co sądzicie o Rutkowskim i jego działaniach w tej sprawie? http://wpolityce.pl/artykuly/22601-zdumi...eszczesciu

kkap napisał(a):Hmm... no tyż prawda. Nasuwa się pytanie, czy może za tym wszystkim stoi nie Donald Tusk i PO Szczęśliwy?
Ta... Tusk kazał wmurować próg i oblodzić sztucznym lodem podłogę :lol2:
Odpowiedz
Tgc napisał(a):Inna zupelnie jest kwestia jak chlonnie opinia publiczna zajela sie tym jakby nie patrzec tematem zastepczym. Zamiast wkurzonego, protestujacego spoleczenstwa (ACTA, benzyna) szybko rzekomo porwanie malej Madzi stalo sie tematem numer jeden w mainstreamowych mediach.

Dokładnie. To samo zacząłem myśleć jak każdy portal zaczął spamować artami o tym porwaniu.
Hehe zajebiście wolne media mamy w tym kraju. Prawdziwie demokratyczne państwo. Takie jak Rosja dla przykładu.
"Hope can drown lost in thunderous sound
Fear can claim what little faith remains
But I carry strength from souls now gone
They won't let me give in...
(...)
Death will take those who fight alone
But united we can break a fate once set in stone
Just hold the line until the end
Cause we will give them hell..."

EH
Odpowiedz
Mnie sie wydaje ,ze final sprawy nas jeszcze zaskoczy.
Pozatym ta kobieta faktycznie dostała czyms w tył glowy,wiec nie działała sama.

exodim napisał(a):A co sądzicie o Rutkowskim i jego działaniach w tej sprawie? http://wpolityce.pl/artykuly/22601-zdumi...eszczesciu

Ta... Tusk kazał wmurować próg i oblodzić sztucznym lodem podłogę :lol2:
To juz nie pamietacie jak w Smolensku Putin z Tuskiem zrobili sztuczną mgłe?:p
Co do Rutkowskiego,nie przapadam za nim ,czesto robi niepotrzebny szum,ale wiele spraw rozwiązał
Odpowiedz
Bardzo niesmaczny żart z YT:
Cytat:-Dlaczego Madzia nie skacze na nartach?
-Bo nie może wyjść z progu! xD
Dobre, co nie? xD
Odpowiedz
exodim napisał(a):Bardzo niesmaczny żart z YT:

E tam:
http://www.chamsko.pl
W szczegolnosci zobaczcie sobie oczekujace.
Niech zyje Lenin, Stalin i Jaroslaw Kaczynski!
Odpowiedz
exodim napisał(a):Bardzo niesmaczny żart z YT:

zródło
http://www.youtube.com/watch?v=mQV5K4meobM
no padłem

Tgc napisał(a):E tam:
8)
Odpowiedz
a ja nie mam pojecia, dlaczego calej tej akcji nadano tak duzy rozglos medialny. dlaczego jedna z najszerzej i najczesciej komentowanych ostatnio spraw staje sie jednostkowa sprawa domniemanego porwania i spycha ona z informacyjnego piedestalu inne wazne wiadomosci, o krajowym/globalnym zasiegu?

Tgc napisał(a):E tam:
o kurwa, jakie to denne i zenujace. nie dlatego, ze robia sobie jaja z ludzkiej tragedii, tylko dlatego, ze to jest tak niesmieszne, jak tylko moze byc. lubie czarny humor i lubie sie posmiac ze wszystkiego, ale ta gownostrona jest chyba tworzona przez zastepy uczniow podstawowki...
jakiś mądry cytat
Odpowiedz
W TVN24 pokazują reportaż i zdjęcia na żywo bodajże z miejsca, gdzie znaleziono to dziecko. No ludzie, nasz naród serio musi takie coś odpieprzać? Więcej tam zniczy niż pod krzyżem przed pałacem prezydenckim, z resztą czekać tylko, jak tam jakiś dupny krzyż ustawią, a jak nie to tablicę pamiątkową. Ja rozumiem, że ludziom jest smutno, czy że czują żal, ale po co robić z takich miejsc jakiś ołtarzyk, albo cmentarz? To jest kurde niesmaczne, serio. Pewnie teraz przez cały tydzień będą co chwila trąbić o tym w tv, tak jakby ważniejszych spraw nie było :/
"War, War never changes"

"Jako że jesteś obywatelem demokratycznego kraju powinieneś wiedzieć że twój głos nic nie znaczy".

Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.
Odpowiedz
ale za to będzie co sprofanować Duży uśmiech
a kawały z chamsko.pl są zabawne.
Największy polski ateista. 110 kilo wagi.

konkluzja, po pewnej rozmowie - by pobić posąg ze Świebodzina, należy wybudować 34-metrową Sashę Grey, miażdzącą obcasem głowę biskupa.
Przerobienie wyspy Niue na raj podatkowy i BDSM-land też w planach.

"Zadbałem o o tę ponurą reputację, by odstraszyć podstępne zło, które dręczy nasz przeklęty kraj. Wiesz o czym mówię? o podatkach." Duży uśmiech

Harry Potter niesie lepsze przesłanie niż biblia.
Odpowiedz
a ja mam inne pytanie - to jedyne porwane* dziecko w ostatnim czasie? fajnie, jak mamy taki mały odsetek takich przestępstw. ale jak nie - czemu akurat TA sprawa stała się AŻ TAK medialna?

*tak tak, wiem że prawda jest inna, ale chodzi mi o sam początek rozdmuchiwania akcji

Hastur napisał(a):[...] są to tak samo wirtualne "straty" jak pieniądze, które skarb państwa "traci" na niezapłaconych podatkach; [...] Dodatkowym absurdem w tym przypadku jest fakt, że rzekomo "ukradzione" pieniądze zostają w kieszeni... ich pierwotnego posiadacza :o Co nieuchronnie prowadzi do konkluzji, iż człowiek może okraść państwo z własnych pieniędzy :lol2:

Odpowiedz
Mojwa napisał(a):a ja mam inne pytanie - to jedyne porwane* dziecko w ostatnim czasie? fajnie, jak mamy taki mały odsetek takich przestępstw. ale jak nie - czemu akurat TA sprawa stała się AŻ TAK medialna?

*tak tak, wiem że prawda jest inna, ale chodzi mi o sam początek rozdmuchiwania akcji

Zaginionych dzieci do 6 r.ż. jest rocznie ok. 150 według statystyk policyjnych.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości