Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Studia prawnicze
dowód na elitarność:
Cytat:Kryteria przyjęć
O przyjęciu na studia do Wyższej Szkole Prawa nie decyduje ilość punktów zdobytych na egzaminie maturalnym ani wybór zdawanych przedmiotów. By zostać przyjętym wystarczy świadectwo maturalne.
O przyjęciu do WSP decyduje kolejność zgłoszeń. Od kandydatów wymaga się rejestracji on-line oraz złożenia kompletu dokumentów.

Zasady rekrutacji
W Wyższej Szkole Prawa nie obowiązują egzaminy wstępne. Kandydat wypełnia wniosek o przyjęcie na studia wraz z ankietą osobową oraz deklarację wyboru języka obcego. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje kolejność zgłoszeń.
No u mnie przynajmniej rekrutowali wg tabelek, przeliczników, dzieli dane przedmioty na rozszerzenia, odstawy i generalnie - na grupy mniej lub bardziej korzystne.

Da się studiować prawo? Da się!

Stosunkowo miarodajne mogą być egzaminy na aplikacje. I jakość kształcenia na danej uczelni powinno się mierzyć właśnie na podstawie takiego wskaźnika.
Odpowiedz
Powiem tak, takie skróty to wcale nie jest dobry pomysł. Chociaż w sumie teraz nawet jakbyś chciał to się nie da. Trzeba przejść 5 letnie (magisterskie) studia prawnicze i dopiero wtedy możesz zaczynać kolejny krok. Coś o tym wiem, ponieważ sama marzę o tym aby zostać notariuszem, no ale numer jeden to ukończenie studiów. Jestem studentką WSP Chodkowskiej we Wrocławiu (Może jest tutaj ktoś z Wrocławia?Uśmiech i wiem, ze przede mną duże perspektywy Uśmiech Zastanawiałam się nad Warszawą, ale chciałam pójść na uczelnie stricte prawniczą Uśmiech Przede wszystkim odpowiednie podejście Uśmiech.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości