Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(Ambitny) film
Jest to tzw. brudny thriller, z mocnym przekazem emocjonalnym, a wręcz mający znamiona horroru. Co do fabuły to można przeczytać na filmwebie. Ja osobiście bawiłam się przednio, więc polecam na wieczorny seans.

Us (2019)
https://www.filmweb.pl/film/To+my-2019-816982

Film można obejrzeć na CDA.
https://www.cda.pl/video/37129123e
Baju, baju, i będziesz w ziemskim raju.
                                       AntiCoach Party
Odpowiedz
Jeśli ambitnie, to Ból i blask Pedro Almodovara. Pół seansu przepłakałam, z kina wyszłam wstrząśnięta. Film stworzony jakby specjalnie dla mnie, na ten moment życia, w którym jestem. Coś dla nostalgików, którzy już są na tym etapie życia, kiedy coraz częściej zaczyna odzywać się przeszłość. Kiedy życie pięknie boli.

Na zachętę (mnie zachęciła) polecam recenzję Tomasza Raczka:
https://www.youtube.com/watch?v=-EWn7ElW-YE
Odpowiedz
Nie opuszczaj mnie (film 2010)

Miałem do wyboru parę filmów, zanim znikną z netfliksa. Wybrałem ten i... nie znajduję słów. Tak opisanej dystopii jeszcze nie znałem, całkowity brak przemocy czy efekciarstwa, a emocje bardzo... brytyjskie. Jakby ktoś skrzyżował "Opowieść podręcznej" i "Okruchy dnia".

Szkoda że netflix zlikwidował ocenianie gwiazdkami, bo to było 5 a nawet więcej.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Pamiętam, że strasznie męcząca była dla mnie bierność tych botów, a film oglądałem lata temu. Ale przynajmniej nie było tego prostego schematu z buntem klonów

ze scenariuszy Garlanda zdecydowanie wolę Ex Machinę, Anihilację, Dredda
hOr-oom-may o nay rhay
hOr-oom-may he eer-hee-mo

http://www.youtube.com/watch?v=wXRGfo1NksM
Odpowiedz
Czytałem krytykę filmową w podobnym tonie. Autor skarżył się, że w filmie nie uzasadniono wystarczająco bierności "dawców". Ponoć w książce ta kwestia jest dużo lepiej uzasadniona. Ale w książce, AFAIK (nie czytałem), jest też jednoznacznie powiedziane, że "dawcy" są klonami - co może być pewnym wyjaśnieniem "technicznym". W filmie to do końca pozostaje spekulacją, sami "dawcy" nie wiedzą, w jaki sposób powstali. Pewną poszlaką są ostatnie sceny, których nie będę spoilerował, ale w których podnoszona jest kwestia duszy...

Dla mnie film mimo to wywarł niesamowite wrażenie, a ta atmosfera "napięcia w bierności" jest bardzo brytyjska, bardzo "nieamerykańska". Na marginesie, autor książki, Brytyjczyk, ma japońskie pochodzenie. W tamtej kulturze to też by pasowało.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
OdpowiedzDobre to. Na początku wydaje się, że to czarna komedia ale ostatecznie film okazuje się dużo cięższy w odbiorze.
"Dosyć — mówił — naszukałem się po lesie i ledwie tego smolnego pniaka zdybałem, ale czem wy, moje dzieci, będzieta kiedyś świecić, skoro lasy się umykają, i coraz trudniej o smolny kawałek drzewa?”.
Odpowiedz
Parasite świetny, ten reżyser ma dużo ciekawych filmów - Zagadka Zbrodni, Snowpiercer i pewnie jakieś jeszcze się znajdą, ale jeszcze nie oglądałem pozostałych.
hOr-oom-may o nay rhay
hOr-oom-may he eer-hee-mo

http://www.youtube.com/watch?v=wXRGfo1NksM
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a):


Dobre to. Na początku wydaje się, że to czarna komedia ale ostatecznie film okazuje się dużo cięższy w odbiorze.

No właśnie miałem wrzucić rekomendację do tego filmu. Warto, bardzo warto obejrzeć ten film Uśmiech
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu rzeczy
.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości