Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alternatywa Dla Niemiec - zmierzch lewactwa w Niemczech?
#21
"Alternative für Deutschland" już raz w styczniu tego roku wystartowała w wyborach i to w sojuszu z "Wahlalternative 2013".
Otrzymały razem 1.1 % tzw. drugich głosów, przy czym większość z tych wyborców wybrała "Wahlalternative 2013".

"Alternative für Deutschland" zniknie szybciej niż powstawała.
Szkoda czasu na jakiekolwiek dywagacje.
"Dyskusja z idiotami niepotrzebnie ich nobilituje"
Odpowiedz
#22
piotr35 napisał(a):"Alternative für Deutschland" już raz w styczniu tego roku wystartowała w wyborach i to w sojuszu z "Wahlalternative 2013".

Foundation: 6 February 2013

A representative opinion poll conducted in April by Infratest dimap determined that 24% of the German electorate may potentially vote for the Alternative for Germany in the upcoming general election. The results of the poll were as follows: certainly yes 7%, possibly yes 17%, possibly no 15%, certainly no 59%. The party is particularly successful in Eastern Germany (27%), with women (27%), the less educated (33%), and the young (36%). The party draws support from across the political spectrum: Die Linke (29%), SPD (21%), Greens (14%), CDU/CSU (19%), and is particularly successful with voters of small parties (46%), non-voters (31%), and the undecided (32%).[18] The poll had a margin of error of 1.4%-3.1%.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#23
Gocek napisał(a):Zrozum, że leży to w ich interesie. Polskim "leniom" też dopłacają. Tu nikt z miłości niczego nie czyni.

Poniekąd tak. Optymalnym rozwiązaniem byłoby pozostanie w EOG
(Europejski Obszar Gospodarczy-strefa wolnego handlu pomiędzy krajami UE oraz Norwegią, Islandią i Liechtensteinem) i Strefie Schengen a wystąpienie z UE jako takiej.
Odpowiedz
#24
Wściekłe Gacie napisał(a):[i][Obrazek: 2-format3.jpg]
O kurwa jaki ripp-off z logo Nike Uśmiech Taki fail na samym starcie :lol2:
Odpowiedz
#25
Xeo95 napisał(a):Poniekąd tak. Optymalnym rozwiązaniem byłoby pozostanie w EOG
(Europejski Obszar Gospodarczy-strefa wolnego handlu pomiędzy krajami UE oraz Norwegią, Islandią i Liechtensteinem) i Strefie Schengen a wystąpienie z UE jako takiej.
Można być w wielu organizacjach, jak się zna reguły gry i wie się, czego chce. Mi się wydaje, że nasi politycy nie do końca te reguły znają i/lub mają ich błędne wyobrażenie (niska klasa polityczna elit), może też grają nie dla Polski, lecz dla kogoś innego, albo jedynie dla siebie samych, a dla nas pozostaje zaciskanie pasa i ewentualne ochłapy.
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
#26
Cytat:Prawicowo-populistyczne ugrupowanie Alternatywa dla Niemiec (AfD) jest najsilniejszą partią w landach byłej NRD - wynika z najnowszego sondażu. Na jesieni w Brandenburgii, Saksonii i Turyngii odbędą się wybory do tamtejszych parlamentów krajowych.

https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-so...Id,3130887
hOr-oom-may o nay rhay
hOr-oom-may he eer-hee-mo

http://www.youtube.com/watch?v=wXRGfo1NksM
Odpowiedz
#27
Cytat: jest najsilniejszą partią w landach byłej NRD
Co jest tylko jednym z przykładów na ogólnoświatowy trend, że współczesna tzw. „prawica” ma największe wzięcie u postkomuny.
„Przybądź i bądź, bez zarzutu
Tak dla Tutsi, jak dla Hutu”

– Spięty
Odpowiedz
#28
zefciu napisał(a): Co jest tylko jednym z przykładów na ogólnoświatowy trend, że współczesna tzw. „prawica” ma największe wzięcie u postkomuny.

No a Trump i BoJo to co, "alternatywna prawica"? Przy Bolsonaro można by mieć jeszcze jakieś uwagi, ale USA i UK do postkomuny zaliczyć się nie da.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
#29
bert04 napisał(a): No a Trump i BoJo to co, "alternatywna prawica"? Przy Bolsonaro można by mieć jeszcze jakieś uwagi, ale USA i UK do postkomuny zaliczyć się nie da.
No ale USA przez etap komunizmu nigdy nie przechodziły. To i ciężko, aby funkcjonowała tam jakaś postkomuna. Jednak jakoś dziwnie zarówno Trump, jak i jukip mają powiązania z Rosją.
„Przybądź i bądź, bez zarzutu
Tak dla Tutsi, jak dla Hutu”

– Spięty
Odpowiedz
#30
zefciu napisał(a): No ale USA przez etap komunizmu nigdy nie przechodziły. To i ciężko, aby funkcjonowała tam jakaś postkomuna.

Tym trudniej, żeby w takich dwóch niewiele znaczących państwach funkcjonował ten, jak to wyraziłeś, ogólnoświatowy trend.

Cytat:Jednak jakoś dziwnie zarówno Trump, jak i jukip mają powiązania z Rosją.

Co najwyżej prowadzi do konkluzji, że postkomuna promuje "nową prawicę". Natomiast to, gdzie ona ma wzięcie, to już inna kwestia. Po Austrii kolejna w kolei jest Francja, tam efekt Macrona już dawno został podmyty przez efekt żółtych kamizelek. Więc jeżeli już jakiś światowy trend, to nie ogranicza się do postkomuny.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
#31
zefciu napisał(a): No ale USA przez etap komunizmu nigdy nie przechodziły. To i ciężko, aby funkcjonowała tam jakaś postkomuna. Jednak jakoś dziwnie zarówno Trump, jak i jukip mają powiązania z Rosją.
A żeby nie było zbyt prosto, w Rosji autentyczna postkomuna ma z Putinem na pieńku i to komuniści są główną siłą opozycyjną. Sprawa jest raczej bardziej skomplikowana, opozycja wobec "skompromitowanych instytucji zgniłego Zachodu" może mieć różne przyczyny, a ideologia może być tylko ich wtórną racjonalizacją.
Odpowiedz
#32
bert04 napisał(a): Tym trudniej, żeby w takich dwóch niewiele znaczących państwach funkcjonował ten, jak to wyraziłeś, ogólnoświatowy trend.
Zatem niech Ci będzie, że nie jest to trend ogólnoświatowy, ale ogólnopostkomunistyczny.
Cytat:Co najwyżej prowadzi do konkluzji, że postkomuna promuje "nową prawicę".
No tak. A musi to wynikać z jakiejś kompatybilności światopoglądowej.
Cytat:Więc jeżeli już jakiś światowy trend, to nie ogranicza się do postkomuny.
A ja nie twierdzę, że się ogranicza. Twierdzę, że trafia na wyjątkowo podatny grunt.

ZaKotem napisał(a): A żeby nie było zbyt prosto, w Rosji autentyczna postkomuna ma z Putinem na pieńku i to komuniści są główną siłą opozycyjną. Sprawa jest raczej bardziej skomplikowana, opozycja wobec "skompromitowanych instytucji zgniłego Zachodu" może mieć różne przyczyny, a ideologia może być tylko ich wtórną racjonalizacją.
No o to właśnie chodzi. Przy czym idee putinistyczne zdają się silniejsze, więc jeśli mamy osobę tęskniącą za starymi dobrymi czasami komunistycznego porządku, a obojętną względem marksistowskich koncepcji gospodarczych, to większe jest prawdopodobieństwo, że taka osoba wybierze właśnie „prawicę”, niż że zostanie ideowym komunistą.
„Przybądź i bądź, bez zarzutu
Tak dla Tutsi, jak dla Hutu”

– Spięty
Odpowiedz
#33
I komuna, i narodowa prawica mają ciekawą wspólną cechę - są głęboko kolektywistyczne. Oczywiście są różnice, komuna w założeniu była egalitarna a ONRy elitarne, ale ten aspekt, zwłaszcza w niepewnych czasach jest drugorzędny. Spór wolność/bezpieczeństwo, gdy już się pojawi, zdominuje spór równość/porządek.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości