Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytania do teistów
Ciekawe czy gdybym podszedł, wziął ten telefon leżący przed jedną z nich i pierdolnął nim o podłogę z okrzykiem "a kysz, nauko!", to byłaby zadowolona?
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Och, skoro rozmawiamy już w ten sposób, to uczelnia powinna zafundować klasie wycieczkę po Dominikanie i Haiti. W Haiti jest voodoo, a w Dominikanie nie ma.

Na razie jednak, Jimmy, na zawoalowaną sugestię "zamknij się, idioto" odpowiadasz w tym samym tonie, tylko chcesz jeszcze, żeby to była odpowiedź z mocą Autorytetu Jego Magnificencji, czyli coś analogicznego do prześladowania heretyków w wiekach tzw. ciemnych, kiedy różni dualiści pletli takie bzdury, że apologetom Kościoła ręce opadały i kończyło się to oficjalnym wyklinaniem poglądów z zamysłem: "a teraz niech władza świecka zrobi wreszcie porządek".

EDIT: znaczy, ta sugestia to jest to, co prezentują panie(nki?) na filmiku. Also, nie ma powodu do rozdzierania szat chyba, bo gdzie jak gdzie, ale w Usiech umiejętności absolwenta wycenia po prostu rynek pracy. Akurat wyszczekanie, któremu świadkujemy, może być na tym rynku atutem, a uczelni może zależeć, żeby nie wypuszczać w świat wysoko wykwalifikowanych ciamajd.
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz
Ergo
Zgadzam się, że bycie mocnym w gębie może być plusem. Uczelnie jednak powinny być ostoją rozumu, a nie magii. Uczelnie, które wolą dawać dyplomy tym, którzy głośniej szczekają, a nie potrafią przedstawiać logicznych argumentów powinny być zamykane, bo to nie jest cel uczelni. Możemy wrócić do nauczania demonologii, astrologii, alchemii, bo mniej więcej to postulują te baby, a przy okazji chcą uciszać tych, co się z nimi nie zgadzają. Takie rzeczy nie powinny mieć miejsca i powinny być karane, szczególnie, gdy weźmiemy pod uwagę dzisiejsze patologie pierwszego świata (SJW i inne takie).

Wybacz, ale jestem dość ograniczony umysłowo i nie zawsze potrafię dostrzec zawoalowane sugestie. Nie wiem też, co do całej sytuacji ma wysyłanie ludzi na Haiti i Dominikanę.
Odpowiedz
To są dwa państwa na jednej wyspie. Na zachodzie wyspy jest Haiti, gdzie Czarni się onegdaj zbuntowali i przegonili białego kolonizatora, żeby się rządzić po swojemu. Na wschodzie wyspy jest Dominikana, gdzie Biali niewolili czarnuchów aż do czasów nowożytnich. Obecnie na granicy państwowej stoi kordon. Zagadka, które państwo go wystawiło, żeby zawracać uciekinierów do lepszego świata. ^_^

Tak w ogóle, te pannice to są w końcu studentki z klasy, czy one występują w roli gości zaproszonych na zajęcia, żeby się studenci otrzaskali?
For always
Odpowiedz
Ciągle nie wiem, co te dwa kraje mają do sytuacji z filmiku...
(26.06.2017, 22:01)ErgoProxy napisał(a): Tak w ogóle, te pannice to są w końcu studentki z klasy, czy one występują w roli gości zaproszonych na zajęcia, żeby się studenci otrzaskali?
A właśnie, o tym nie pomyślałem. Założyłem, że są to studentki. Jeśli są gościnnie, to głupio byłoby karać kogoś za ich słowa. Jedynie zapraszający powinien mieć bana na zapraszanie kogokolwiek więcej Uśmiech
Odpowiedz
(27.06.2017, 07:05)jimmyblack napisał(a): Ciągle nie wiem, co te dwa kraje mają do sytuacji z filmiku...
Zdaje się, że Ergo implikuje, jakoby rzeczywiście nauka była inherentnie biała. Tym samym przyznając pannie z filmiku rację.

Pozostaje pytanie - czy to że metoda naukowa ostatecznie została uformowana w obrębie Cywilizacji Chrześcijańskiej sprawia, że każdy kto chce uprawiać naukę musi w jakiś sposób stać się częścią tejże cywilizacji.
Szymon Pyżalski
Odpowiedz
jimmyblack napisał(a):Ciągle nie wiem, co te dwa kraje mają do sytuacji z filmiku...
Oj jak rany. Pani Czarna wywodzi, że nauka jest inherentnie Biała i że w związku z tym należy ją obalić, bo to narzędzie opresji Czarnych; coś w ten deseń. Bo jakby Czarni wyzwolili się z Białej opresji, toby dopiero pokazali, co potrafią!

Otóż w Haiti właśnie pokazali.
For always
Odpowiedz
Dobra, teraz zrozumiałem o co Ci chodzi Uśmiech
Odpowiedz
Nawet, jeśli nauka jest inherentnie Biała, nie znaczy to, że Czarni koniecznie zbieleją, jeśli będą ją uprawiać, tak jak Cesarz Japonii nie stał się, de facto, mniej boski od studiowania biologii morza. Przeciwnie, panna z filmiku dowodzi niższości Czarnych, którzy nie potrafią opędzlować Białych z potężnego narzędzia i użyć go ku własnemu pożytkowi, żeby tych Białych przerosnąć i pokonać ich własną bronią. Bo się boją, że juju Białej nauki jest mocniejsze, coś w tym stylu.

Nauka nie jest inherentnie Biała (tak samo magia nie jest inherentnie Czarna). Nauka jest narzędziem, a z narzędzia nic nie wynika. Liczy się to, jakie narzędzia dana kultura jest w stanie wmontować w swój arsenał. Kultura wyższa potrafi zawłaszczyć więcej i potężniejszych narzędzi od kultury niższej, w rezultacie czego życie jest w niej znośniejsze, jeśli nie lepsze, a ludzie głosują nogami, żeby się do niej dostać. I oczywiście wyższość a niższość kultur nie jest rzeczą ustaloną raz na zawsze.
For always
Odpowiedz
Chciałam zapytać o taką rzecz którą zarejestrowałam jeszcze jako dziecko w PRLu a usłyszałam w kościele i na lekcjach religii.
Od pewnego czasu się nad tym zastanawiam.
Usłyszałam, że "Człowiek został stworzony na obraz i podobieństwo Boga".
Ale o co chodzi wierzącym, proboszczom i papieżowi w tym przypadku?

No bo człowiek ma duszę i ciało: nogi, ręce, pupę, głowę i oczy, a Bóg Ojciec jest Duchem i ciała nie posiada.
Czy:
- Dusza człowieka została stworzona na podobieństwo Ducha=Boga Ojca który jest tylko Duchem, a ciało człowieka Bóg Ojciec po prostu zaprojektował tak jakoś,
- Bóg Ojciec najpierw stworzył Jezusa, któremu dał boską duszę = lepszego ducha, oraz wymyślił tzw. "ciało człowiecze" które też mu dał a potem stworzył człowieka na podobieństwo Jezusa tylko dał człowiekowi gorszą duszę niż ta od Jezusa, oraz dał mu ciało bardzo podobne do ciała Jezusa

No to człowiek jest stworzony na podobieństwo Boga Ojca czy Boga Jezusa?

A co robił Jezus w niebie jak Bóg Ojciec zachęcał do grzechu w Raju Adama i Ewę, co robił Jezus jak Ojciec objawiał się Mojżeszowi, ojcu Izaaka i Noemu?

Bo jest taka piosenka, mam nawet na pendrive, słowa tam lecą takie, że:
" Jezus został zrodzony z Ojca przed wieków wiekiem, a potem z matki człowiekiem".

To by znaczyło, że Bóg najpierw stworzył Jezusa jako tylko lepszą duszę, samego ducha. Potem anioły.
Potem człowieka z duszą podobną do Duchów jakimi byli Bóg Ojciec i Jezus.

A ciało człowieka, to by znaczyło, że ciało człowieka wcale nie jest na obraz i podobieństwo ani Boga Ojca ani syna Jezusa, tylko, że jest wymyślone.

Bo dopiero potem jak Adam i Ewa by się rozmnożyli do licznego potomstwa, to dopiero potem urodziła by się Maryja.
A Jezus dopiero wtedy dostał by ciało człowieka, jakby Maryja go urodziła i dała mu ciało jako matka a anonimowy plemnik jako ojciec.

To Jezus miał by dwóch Ojców: Boga Jahwe i anonimowego plemnika, oraz jedną matkę.
Tak by wynikało z piosenki, którą autor piosenki musiał skonsultować przynajmniej z proboszczem, ale piosenkę też by należało skorygować, bo  Jezus nie byłby dwa razy zrodzony, raz z ojca a raz matki tylko raz stworzony przez ojca a potem zrodzony z drugiego ojca i jednej matki.
Pouczenie Jezusa: Faryzeusze i uczeni w piśmie to zuchwalcy i zazdrośnicy. Wobec tego zdaniem Jezusa najlepiej nie myśleć i bełkotać. Tędy idzie nowa chrześcijańska droga "do nieba".
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości